Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2004., 23:36   #1
Kineski kukmasti pas

Zanima me ako ima tko ovu pasminu.
Pošto sam ja ponosan vlasnik jednog takvog malog vraga, htio bih znati da li ih ima više u Hrvatskoj.

__________________
It's inevitable.
Ag.Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2004., 20:32   #2
Joojjj ja nazalost nisam u Hr..
Ima ga moja susjeda, pas je totalna fora, jedino sto se ova moja svaki put smrtno preplasi kad ga sretnemo!!!
Privikla se na svaku mogucu zivotinju i niceg je nije strah osim susjedine Fidele...
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 12:33   #3
Kod mene u kvartu ima jedna,mala i dosta uplašena.Ne znam ništa o njima ali djeluju mi jako plaho i osjetljivo.
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 17:00   #4
to su oni bez dlake? jel frka ih vodit po suncu? jel mogu izgorit??
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 22:43   #5
Podsjeća me na sfinga mačke
Jel to isto neka novostvorena vrsta?

Čula sam nešto da su Kinezi (ili Japanci ) napravili pseću vrstu koja stane u džep
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2004., 16:03   #6
Quote:
Roko kaže:
to su oni bez dlake? jel frka ih vodit po suncu? jel mogu izgorit??
mogu izgorit, mazu ih sredstvom za suncanje.
nije sala.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2004., 17:28   #7
pa naravno da mogu izgorit. i koji faktor koristit.

sorry meni je malo smijesno imat pesa kojeg zimi moras oblacit a ljeti mazat faktorom 30 da ne izgori. sigurno ima i neko mlijeko za pse ili coppertone sa mirisom kokosa moze??
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2004., 21:56   #8
Nepigmentirani dijelovi kože su osjetljivi na jako sunce i mogu pocrvenjeti ako je pas dugo izložen suncu, moj se voli jako sunčati i kad sam ja na poslu on redovito odlazi na balkon da uhvati ten. Inače su zimi sivkaste boje dok ljeti dobiju bakreno smeđu boju.
Kineski kukmasti pas je prilično stara pasmina, Asteci su ih koristili za grijanje kreveta, naime golokoži pas je na dodir jako topao i vjerovalo se da ima magične moći za lječenje od reuma i vručica.
Postoje dvije varijenate kineskog kukmastog psa : golokoži i dlakavi (Powderpuff). U vrijeme asteka golokožni je bolje prolazio je se koristio kao termofor, dok je dlakavi bio samo za tanjur.
__________________
It's inevitable.
Ag.Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2004., 22:02   #9
Prestrasni su Nikada ih nisam vidjela u zivo.
Kako kineski ako potjecu od asteka?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 00:05   #10
Kinezi su u svojim trgovačkim poduhvatima primjetili te pse na obalama Afrike i uzeli ih na brodove da se riješe štakora koji su bili puni buha, a te buhe bi prenosile kugu na ljude. Njihovi prijašnji štakoraši (obični dlakavi psi) također bi dobili buhe i prenjeli ih na ljude. Nije teško zaključiti kakve prednosti nose u tom pogledu golokožni psi.
U ono vrijeme bila je mala razlika između tih golokožnih pasmina, koje su bile pretežito u krajevima Južne Amerike, Afrike, Turske i kasnije Kine. Danas su se iz tih ranijih golokožnih pasmina razvili: Kineski kukmasti pas(Afrički golokožni terijer), Peruanski golokožni pas, Meksički golokožni pas, Američki golokožni terijer.
__________________
It's inevitable.
Ag.Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 01:10   #11
Dobro, ali onda potječu iz Afrike,a ne od asteka. Tj možda je postojala neka slična pasmina u J Americi, ali ovi su iz Afrike.

Evo našla sam ovo:
http://www.cro-dogs.com/index.php?mo...p=prikaz&id=80

I ovo:

Every authority admits that its origin is unknown, but then proceeds to describe the most likely way in which it has come down to us. Unfortunately this leaves us with a number of totally different histories for the breed and it is hard to choose between them. What seems to have happened is that hairless widely separate parts of the world and these isolated individuals have been confused with one another, relationships between them being mistakenly imagined. We know, that there have been naked or hairless breeds in North Africa, Turkey, Manchuria, China, South America and Mexico, and it has been assumed that one of these countries was the original source from which the carefully-bred offspring were exported to the others. This is not likely. A more probable explanation is that genes for hairlessness have arisen independently in these different regions and have produced similar dog in each place, without any export/import trade being involved. It is even doubtfull that the breed we know now call the Chinese Crested Dog has any connection whatever with China.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 10:34   #12
Quote:
Roko kaže:
pa naravno da mogu izgorit. i koji faktor koristit.

sorry meni je malo smijesno imat pesa kojeg zimi moras oblacit a ljeti mazat faktorom 30 da ne izgori. sigurno ima i neko mlijeko za pse ili coppertone sa mirisom kokosa moze??
a sve ovisi koji je puti onda izaberes taj faktor, i ne mos decka mazat s mirisom vanilije.
meni su oni super, osjetljivi su ali toliko su cudnog izgleda da ih moras voljeti.
je nesto je zahtijevniji, ali su jako simpaticni.

ovo za prakticnost za grijanje reume nisam znala, ali to radi i moj pas, domacni obicni dlakavi pas.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 12:28   #13
Meni su to slatki psi iako ja preferiram večim i dominantnijim pasminama.Izgledaju ko mali gremlini;smješno,umiljato,nježno i krhko.Bojala bi se da ga ne nagazim ili slomim.
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 12:19   #14
a di si ga nabavio i kolko kosta?
jel istina da nema onaj tipicni pasji miris (smrad)?
ja sam matilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 22:38   #15
Kupio sam ga od jedne Ruskinje i istina je jako je čisti i nemaju uopče nikakav miris (jedino miriše po bademu kada ga namažem sa mijekom za tijelo poslije kupanja, da mu koža bude glatka).
__________________
It's inevitable.
Ag.Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 22:10   #16
jednom davno sma ja pisao vijest o ovoj vrsti, ili mi se cini da je to ista vrsta, o najruznijem psu na sviojetu, zvanom Sam, http://www.htportal.org/news-105.html evo tu je vijest i ima slika, pa ako mi neko moze reci jel to ista vrsta i kak da je ovaj tak ruzan? Mislim da ovaj ruzan da je to mozda neka podvrsta ili kaj i dali toga ima u hrvatskoj, jer tog ruznog bi ja nabavil, hehe

Bas bi bilo fora setat nekaj ovakvog po cesti, mislim da bi ga se svi psi i ljudi klonili, hehe
__________________
Biti ili zbiti je pitanje sad.
Moj blog: Moj blog na blog.hr
dada-as is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 22:40   #17
je li taj pas slijep, oci su mu kao u przene ribe
The_Red_Dutchess is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 15:54   #18
i mene zanima ima li ih tko jer bih jednog za djeda pitao me da mu ga nabavim..
__________________
psi su zakon
macke su predalice
a ptice macama poslastice
bebby is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 20:36   #19
dada-as to nije vrsta nego pasmina.

Poznanici iz Kastel Stafilica trenutno imaju leglo. Jedini je problem sta nisu golokozi nego dugodlaki...
Ako je ko zainteresiran nek se javi na pp...
__________________
LIVE AND LET DIE
Apsurdno je dijeliti ljude na dobre i zle. Oni su ili zanimljivi ili dosadni.
joe_luc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 21:21   #20
meni su kineski kukmasti totalno cool!!!!!!
mala 1982 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.