Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2014., 12:42   #281
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
ajde ti odganaj vrišteće tetke i svekoliku rodbinu od nakane da meso ne bude "reš".

kumeque toj mišn empasible

jedino da koristim kakav kolac ili suzavac.
Ja sam prvo napravio samo za moju staru (kuharica, ona mi je i rekla za to kad sam tvrdio da su kremenadli presuhi za dobar roštilj) i sebe. Sad se proširio krug interesenata na otprilike dvije trećine. Muški večinom...plus punica i žena.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 13:45   #282
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ja sam prvo napravio samo za moju staru (kuharica, ona mi je i rekla za to kad sam tvrdio da su kremenadli presuhi za dobar roštilj) i sebe. Sad se proširio krug interesenata na otprilike dvije trećine. Muški večinom...plus punica i žena.

Može se to ispeći i ak je tanje da bude mekano, opet na slabojoj vatri i s jednim okretanjem.
krmenadli meni na roštilju mogu bit fini i opečem ih tak samo ako je riječ o friškom mesu. Ak je to bilo smrzavano, postane prekrto.

Što se svinjetine tiče, vratina je meni uvijek finija i sočnija. Pa onda carsko.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 14:09   #283
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Može se to ispeći i ak je tanje da bude mekano, opet na slabojoj vatri i s jednim okretanjem.
krmenadli meni na roštilju mogu bit fini i opečem ih tak samo ako je riječ o friškom mesu. Ak je to bilo smrzavano, postane prekrto.

Što se svinjetine tiče, vratina je meni uvijek finija i sočnija. Pa onda carsko.
Naravno da se može iako ja ne stavljam ozbiljno meso na slabu vatru bez obzira koliko bilo tanko, radije kraće pećem. Kaj se kremenadla vs vratina tiče isto sam i ja mislio. Probaj ovo kaj sam ti napisao. Uzmi jedan samo za sebe. Svježe meso...ne smrznuto naravno.
Od tada ja zapravo ništa tanko ne naručujem, krmići dva prsta debeli, vratina barem prst debela. Čak i ražnjiće radim deblje (osim telećih)
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 15:12   #284
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Naravno da se može iako ja ne stavljam ozbiljno meso na slabu vatru bez obzira koliko bilo tanko, radije kraće pećem.
To je neko generalno pravilo, iako sam ja nekoliko puta eksperimentirao s low and slow grill varijantama, i svidjelo mi se, ispalo jako fino. No, zbog nedostatka vremena, uglavnom se ide na kraće varijante.

Quote:
Kaj se kremenadla vs vratina tiče isto sam i ja mislio. Probaj ovo kaj sam ti napisao. Uzmi jedan samo za sebe. Svježe meso...ne smrznuto naravno.

Obzirom da su moji sa sela često znamo tamo kupiti svinjče/prasicu od domaćih, tako da sam znao i to probati. Nije loše velim, pogotovo ak se deblje odreže i s malo masnoće, no nekako nam svima vratina bolje paše.

Krmenadle preferiram u kotlovini ili zapečene u pećnici sa sirom, vrhnjem i šampinjonima. To bude prefino.

Quote:
Od tada ja zapravo ništa tanko ne naručujem, krmići dva prsta debeli, vratina barem prst debela. Čak i ražnjiće radim deblje (osim telećih)
Ražnjiće i ja volim deblje, čak mi i piletina na taj način bude fina
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 14:42   #285
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
tadaaaa
https://www.dropbox.com/s/b59gyvtdfw...od_bubnbja.jpg

3 komadića kocki za paljenje, pa natrpam odozgo tih briketa, zapališ kocke za paljenje i čekaš cca. 25 min da se cijeli ovaj dminjak zažari tj. da briketi postanu sivi. Iskreneš ih u roštilj, pričekaš da se rešetka ugrije (naravno očistio si je prije)... i griluješ.

Ove godine sam se toliko izdovoljio roštilja, tako da mi je draže krmić/vratinu u tavu pa na samoborski.
Eee odlicna ideja,,i bas imam bubanj od masine znaci da napravim ovako ko tvoj i nalozim ugljenim briketima i potpalim ili nekim drugim moze i drvima sitnima na kraju nego na cem bi bilo dobro da taj dimnjak stoji na nekom limu ili zamlji,kamenu sta najbolje cuva toplotu....vise sam frustiran o pravljenja rostilja na poluzaru i na zaru koji ka da je nacrtan
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 15:34   #286
Quote:
leli35 kaže: Pogledaj post
Eee odlicna ideja,,i bas imam bubanj od masine znaci da napravim ovako ko tvoj i nalozim ugljenim briketima i potpalim ili nekim drugim moze i drvima sitnima na kraju nego na cem bi bilo dobro da taj dimnjak stoji na nekom limu ili zamlji,kamenu sta najbolje cuva toplotu....vise sam frustiran o pravljenja rostilja na poluzaru i na zaru koji ka da je nacrtan
Svejedno jer toplina odlazi prema gore i nema veze gdje i na čemu stoji jer ionak ispod njega moraš imati mjesta za potpalu.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 21:14   #287
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
nema veze gdje i na čemu stoji
Na taj način sam se rješavao starih panjeva po dvorištu
Nakon što sam godinama po njima prao kistove raznim razrjeđivačima
ovo potpaljivanje je bila točka na i.
Nakon prve kiše volej desnom nogom je razvalio panj.
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 15:11   #288
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
tadaaaa
https://www.dropbox.com/s/b59gyvtdfw...od_bubnbja.jpg

3 komadića kocki za paljenje, pa natrpam odozgo tih briketa, zapališ kocke za paljenje i čekaš cca. 25 min da se cijeli ovaj dminjak zažari tj. da briketi postanu sivi. Iskreneš ih u roštilj, pričekaš da se rešetka ugrije (naravno očistio si je prije)... i griluješ.

Ove godine sam se toliko izdovoljio roštilja, tako da mi je draže krmić/vratinu u tavu pa na samoborski.
Cek imam par pitanja u vezi ovog bubnja posto sam dosao u posjed jednog pa me zanima kako si tacno to uradio..da li je na vrhu otvoren i kako iskrenes to u rostilj :S
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 20:23   #289
Quote:
leli35 kaže: Pogledaj post
Cek imam par pitanja u vezi ovog bubnja posto sam dosao u posjed jednog pa me zanima kako si tacno to uradio..da li je na vrhu otvoren i kako iskrenes to u rostilj :S
dakle prvo moraš sa brusilicom odrezati gornju i donju plohu tako da dobiješ onaj rupičasti dio okolo


e taj tio saviješ oko kakva panja koji ima promjer 25-30 santimetara, teno ga oblikuješ u oblik kakve visoke zdjele, lonca čega već.

Natrtiš ručku i staviš dno i eto te. imaš svoj sopstveni ČIMNI

grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 20:27   #290
ĆUF!
Dižem temu, došlo je proljeće, ajmo ljudi ostružite od rđe rešetke, znakovi proljeća u HR su visibabe, jaglaci, mješalice za beton po dvorištima i naš roštiiiilj

Dakle vrijeme je da se počme dimit svaki vikend, a i češće!

Da vas počastim sa slijom moga ČIMNIJA

Kako vidite konstrukcija je izdržala zimu bez hrđe zahvaljujuć svome plemenitu porijeklu (hvala ti bubnju od mašine). A buduć da je filigranski napravljena rustikalna drška od hrasta i ona je ostala čitava!


Dakle na dno čimnija sam stavio 3 lista novinska papira i 4 kocke onog za potpalu na bazu nafte, potpalio i kako se vidi na sliji fino se razgorilo za jedno pola sata. Sadržaj čimnija iskrenuh ispod u roštilj i pričekao 5-10min da posivi tj. da se na njemu stvori pepel i peci bato
Mislim da ću morat napraviti malo veće rupe poradi boljeg strujanja zraka.
(jebiga ipak sam analni inžinjer)

Heh, budući da mi je kolesterol zercu poskočija grilovo sam brancina

Spremam se gore roknut one odležane stejkove iz Konzuma, ali to samo za odabrane frendove koji cijene iste, danas je bilo za žene i dicu...piletina
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 20:41   #291
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
ĆUF!
Spremam se gore roknut one odležane stejkove iz Konzuma, ali to samo za odabrane frendove koji cijene iste, danas je bilo za žene i dicu...piletina
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 13:05   #292
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post

Spremam se gore roknut one odležane stejkove iz Konzuma, ali to samo za odabrane frendove koji cijene iste,
stavi ih na najjaču moguću vatru, ja te stejkove nikako da ispečem na roštilju kao na gusanoj tavi na plinu. uvijek mi bude preslaba vatra za željeni efekat, koliko god se trudio. možda tvoj čimni pomogne oko toga!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 13:45   #293
zašto radiš žar van roštilja?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 19:14   #294
SPIČ! ajmo grill majstori di ste

Dakle u Bauhauzu u ZG naletih na ovo:
https://www.dropbox.com/s/lymgn9zssm...2013.40.36.jpg

Mr. Fire grill, srectvo za palenje vatre i ugljena...samo malu hrpicu ugljena u središtu ložišta i šibicom zapališ i opalac!

Domaće iz Belišća!

I poslije treba mahati odn. raspuhati vatru...ond. iskoristiti priručna sredstva.

https://www.dropbox.com/s/pvghl9q82f...2013.30.37.jpg (jebga ljen sam)


Grilovanje je radost!
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 21:24   #295
Kad je to najednom problem postal upaliti vatru?
Ak su ljudi to u stanju svakodnevno raditi 500000 godina bez upaljača, potpaljivača, čimnija, dimnija, uraca, palac ne znam zakaj je problem par puta godišnje upalit vatru i počekat da se razgori
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 21:53   #296
Nemam pojma, ono, ajmo napravit svjetsko cudo od paljenja vatre. Samo cekam da se jave oni kojima je pljeskavica bolja ako se pece na vatri zapaljenoj sa Đejmi Oliver upaljačom.
Grogo ovo ne ide tebe..sam velim..jebemu izmislja se topla voda oko svega..ovi fenomeni kupuju cvijet soli iz Himalaja ali mora bitj sa 3670 m nadmorske jer ta je najbolja, a sad je dosao red na paljenje vatre za rostilj...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 22:07   #297
Nije stvar u vatri nego u igračkama.
Toys for boys
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 22:18   #298
Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
Kad je to najednom problem postal upaliti vatru?
Ak su ljudi to u stanju svakodnevno raditi 500000 godina bez upaljača, potpaljivača, čimnija, dimnija, uraca, palac ne znam zakaj je problem par puta godišnje upalit vatru i počekat da se razgori
Par puta godisnje? Pa valjda je ipak malo vise, pa kud je otislo sve...
Ali da...slazem se, mi volimo rostilj jesti, ali i pripremati...gledati vatru i cekati ...to je gust.
Jedino nam je problem sto nema vise dobrih rostilja za kupiti ...a da ne kostaju miljon kuna...nego oni starinski, gusnati, s par katova, 2 resetke... kostali 200-250kn.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 01:13   #299
Taj čimni služi da se brže žar napravi?

Ja na poslu za 10 minuta od nule dobijem žar za ispeč ribu od kilu i pol. Kocka za potpalu, gore malo daščica, par komada česmine, drveni ugljen, dobar fen i udri
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 18:22   #300
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, ono, ajmo napravit svjetsko cudo od paljenja vatre. Samo cekam da se jave oni kojima je pljeskavica bolja ako se pece na vatri zapaljenoj sa Đejmi Oliver upaljačom.
Grogo ovo ne ide tebe..sam velim..jebemu izmislja se topla voda oko svega..ovi fenomeni kupuju cvijet soli iz Himalaja ali mora bitj sa 3670 m nadmorske jer ta je najbolja, a sad je dosao red na paljenje vatre za rostilj...

Kako matorim, sve bolje sagledavam svijet i skužih da od svačeg treba raditi sveto slovo tj. od pice radit kapelicu

Pa tako i ovo, sve je ovo zajebancija, mene to zabavlja.

Sama poanta roštilja je druženje sa dragim ljudima i na kraju pojest nešta fino, na gastronimiji smo pobogu.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.