Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2010., 21:59   #201
Naravno ja citam i americke, danske i engleske forume. Pa meni najvise smeta kada sam vani u metrou ili kada vjetar puse i to mi izaziva vibracije posebno u lijevom uhu. Neke frekvencije me izludjuju. Ima metoda lijecenja laserom ali rezultat je relativan. Ja idem uskoro na kliniku specaliziranu za diagnozu tinittusa i pomalo sam skepticna ali sta da se radi. Ovo je jebeno za psihu i meni zaokupljuje 24/7. Manijakalno ali to sam ja. Ja ne cujem konkretno jednolican zvuk vec neke vibracije, kao da mi puse u uhu kao neka visa frekvencija. Ne znam kako objasniti. Trazila sam svoj tinitus po netu ali nisam uspela naci zvuk.Pa u Danskoj 500.000 ljudi boluje od tinnitusa ali lijecnici se samo smiu na to. a sam imala srece da mi je lijecnik pomogao i to je rijetkost. U utorak idem prrobati neki specijalni aparat za sluh. Molim boga da ce mi pomoci ali nema garancije.
arween 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:07   #202
Procitah tvoj post gdje spominjes vrtoglavicu, zujanje. Menier bolest ima slicne simptome zujane, vrtoglavica i mucnina.
arween 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:22   #203
Quote:
arween 7 kaže: Pogledaj post
Procitah tvoj post gdje spominjes vrtoglavicu, zujanje. Menier bolest ima slicne simptome zujane, vrtoglavica i mucnina.
Pa nakon ovolikih pretraga koje sam obavila valjda bi neko posumnjao u to?! A čitala sam i ja o tome i nisam se baš pronašla u simptomima da bih rekla ono " to je to!!!"ali...nije ja npr.nemam razumjevanje od strane okoline,koje me ne razumije...jednostavno ljudi ne kapiraju to,čak pojedini orl-inci su me gledali ono blijedo.....jadnici a što se tiče sluha,moj je ok.ali ja kad razgovaram na tel.osjetim da bolje čujem na lijevo nego na desno...a eto sluh ok!? ma ne znam kome da vjerujem napila sam se lijekova...a ništa! ama baš ništa! sekunde jedne nema pomaka na bolje,žalosno,ali istinito. iskreno,pomirila sam se s činjenicom da mi nikad neće biti bolje
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 03:32   #204
zanima me, ako mozda neko zna, da li ovo zujanje cuje osoba koja stoji blizu, pored mene? nekad imam osjecaj da je toliko glasno da svi oko mene primijecuju pogotovo kad je totalna tisina
bellaloka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 10:18   #205
Ne verujem da i drugi cuju, moje zujanje ne cuje moj muz. Ma ja sam svoje pojacala razmisljajuci o tome non/stop. Jos kada procitam o ljudima koji su se ubili zbog ovoga depresija me spuca. Uzas ali sta da se radi. Jedino prikrivati zujanje drugim zvukovima samo nisam nasla nista sem zubora vode da mi pomaze. Kako vi spavate
arween 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 14:40   #206
kako spavam?tesko! Obicno uz TV, iako cim pocnem razmisljati o zujanju, nema te buke koja mi ga moze sakriti..primijetila sam da je zvuk vise onako pulsirajuci pa se nekako namijestim na tu stranu jastuka da ga malo zbunim..
bellaloka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 16:55   #207
Meni televizor smeta jos vise. I meni pulsira kao neka visoka frekvencija. Ma meni bude lakse kada citam da jos ima ljudi sa ovim groznim problemom. Meni je ujutru nagore kada me to probudi. Ja cu cjelu sobu maskirati zvukom zubora vode dok se ne naviknem na ovo ili se malo smiri.
arween 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 18:44   #208
Quote:
arween 7 kaže: Pogledaj post
Meni televizor smeta jos vise. I meni pulsira kao neka visoka frekvencija. Ma meni bude lakse kada citam da jos ima ljudi sa ovim groznim problemom. Meni je ujutru nagore kada me to probudi. Ja cu cjelu sobu maskirati zvukom zubora vode dok se ne naviknem na ovo ili se malo smiri.
A jesi li ti na kraju išla na pretrage? jesi probala koristiti masker?
Ja s tinitusom živim već godinama, kad sam u bučnijoj okolini onda se pred spavanje jače čuje, ponekad ga čujem i preko dana. U posljednje vrijeme u desnom uhu se jako pojača kad zijevam, to mi je recimo novost.
U pravilu, neka trauma ga je morala uzrokovati, ali sve ostalo, taj zvuk koji čujemo je reakcija mozga na podražaj kojeg više nema. Možemo si pomoći odlaskom na terapije, nošenjem maskera, ali naravno i psihički se moramo pomiriti i naučiti nositi s njim.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 18:46   #209
Quote:
simfonijazivota kaže: Pogledaj post
zaboravila sam još navesti da imam uvijek osjećaj pritiska u uhu,kao onaj koji se osjeti kada se mjenja nadmorska visina e pa kako mi samo to smeta!!! i onda obvezno moram da začepim nos i udahnem nekako...i pukne.ali kad bi pokušala vani,ono da izvršim pritisak na uši,ne može da pukne.... sorry zbog greški,beba mi ne dozvoljava da tipkam
Nemoj prečesto začepljivati nos kako bi izjednačila tlak jer prečestim korištenjem ove "metode" možeš dovesti do pucanja bubnjića. Osjećaj koji opisuješ vjerojatno je posljedica neujednačenih tlakova u uhu, za to postoji vrlo jednostavna i bezbolna pretraga, a moguće da je to i uzrok tinitusa.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 18:47   #210
Quote:
arween 7 kaže: Pogledaj post
Da li se tinitus uvjek manifestira zujanjem u usima, sto je sa nekim podmuklim zvukovima kao udaljeni zvuk basa.
I moze li se dobiti od koristenja cepova za usi protiv buke.
Tinitus nije samo zujanje. Može zvučati kao šuštanje, kao tupo bubnjanje, kao pištanje komarca. Od sasvim tihog jedva primjetnog do glasnoće zvuka sirene za opasnost dok stojite pored nje. Ali čepići protiv buke ga ne mogu uzrokovati.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 20:11   #211
Meni je ovo nocna mora a znam da nema konkretne pomoci. Jako se dugo ceka na pregled a masker nemam pojma gdje da nabavim. Sve sam pokusala ali je jako tesko a ne smijem paniciti. Moze li se ovaj zvuk naglo promjeniti u nesto gore. Meni vani svi zvukovi smetaju. Samo zvuk zubora vode mi prija. Hvala na odgovorima.
arween 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 20:33   #212
Quote:
arween 7 kaže: Pogledaj post
Meni je ovo nocna mora a znam da nema konkretne pomoci. Jako se dugo ceka na pregled a masker nemam pojma gdje da nabavim. Sve sam pokusala ali je jako tesko a ne smijem paniciti. Moze li se ovaj zvuk naglo promjeniti u nesto gore. Meni vani svi zvukovi smetaju. Samo zvuk zubora vode mi prija. Hvala na odgovorima.
Sam po sebi ne može izazvati neke druge probleme. Može se s vremenom ili pojačati ili nestati. Ako se pojača, može dovesti do problema u slušanju. Najgore je njegovo djelovanje na psihu.
Maskeri se u pravilu mogu nabaviti u firmama koji se bave slušnim pomagalima. To u biti i jest slušno pomagalo - izgleda kao slušni aparatić koji se određeno vrijeme nosi i ono što on radi je da šumom koji proizvodi maskira šum koji osoba čuje. Ali takvo što se ne može kupiti samo tako jer kao i slušno pomagalo potrebno ga je naštimati ovisno o problemu - dakle, na pregledu se pomoću jednog aparata i slušalica izazivaju zvukovi ovisno o tome kakav šum čujete, tj traži se zvuk najsličniji ako ne i identičan tom šumu. I nakon toga se s istim aparatom traži šum koji maskira onaj koji čujete, pa se prema tome odabire aparatić i postavke koje su potrebne. Koliko znam, to je jedino rješenje koje se danas nudi, osim ako problem nije fizičke naravi, a rijetko kad jest.
Ja za sada sa svojim ne poduzimam ništa jer me još nije počeo ometati. U većini slučajeva ga uspjevam ignorirati bez nekih poteškoća, makar ponekad noću dugo nisam mogla zaspati. Samo se nadam da se neće pojačavati.
Znam jednog čovjeka koji je dugo godina čuo šum glasnoće sirene za opasnost, izluđivalo ga je, nije čuo okolne zvukove koliko je tinitus bio jak. Stvarno grozan problem.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 21:06   #213
Jadan covjek , zvuk sirene. ja sam gledala neke slucajeve na youtubu da covjek ne vjeruje. Ja se nadam da masker moze maskrati moj sum koliko toliko. Mene najvise nervira sto bi susti kada gledam tv. I nervira me sto su mi usi kao uvjek zapusene.
arween 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 00:48   #214
Zvoncici - non stop

Zamrzit cu Bozic i Novu godinu. Non stop zvoni ! Ne fali Zvoncica...
jingle bells is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 01:16   #215
cep !

Quote:
arween 7 kaže: Pogledaj post
Jadan covjek , zvuk sirene. ja sam gledala neke slucajeve na youtubu da covjek ne vjeruje. Ja se nadam da masker moze maskrati moj sum koliko toliko. Mene najvise nervira sto bi susti kada gledam tv. I nervira me sto su mi usi kao uvjek zapusene.

Pa najbolje ti je gledat TV sto manje, to ti samo moze pomoc.
Ako je nesto zacepljeno onda to treba odcepat ! Bolje bi ti bilo sto prije jer vjerovatno to uzrokuje tvoj tinnitus. I meni smeta buka izvana, ustvari mi je to i najveci problem. Visoko pistanje i zvnocici kao oni na ulazima u trgovine..Meni moja trgovina radi non stop i stalno netko ulazi/izlazi..Tesko se naucit na ovakvo radno vrijeme nakon godina tisine. Ne odustajem i pokusavam sve kao i ti za se rijesit ove galame ali u medjuvremenu se treba naucit i priviknut sto nije lako i sto nece proci bez velikih promejna. Malo se provaj smirit, zezaj se i zezaj samu sebe (imas zvukove-free of charge). Sve najbolje i javi ako Izraelac pomogne. Idem ja za tobom.
jingle bells is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 02:21   #216
Evo da se pridružim klubu, nažalost et razlog moje zvonjave može biti dugogodišnji odlasci na party-e, zvuk je postojan istim tonom, na moju radost ne pojačava se, jedino do izražaja dođe kad idem spavati, jer onda ni svoje misli ne čujem od zujanja!!! Nadam se da će se nešto iskemijati do skoro ili ga ignorirati do kraja življenja!!!
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 11:55   #217
Zbog vremena cekanja kod specijaliste od 4 do 5 mjeseci otisla sam u privatni centar za sluh. Probat cu specijalni slusni aparat sa maskerom. Imam blago ostecenje sluha pa se nadam da ce pomoci. Cijena je 14.000 kuna a ako dobijem nekakvo odobrenje 2000 kuna. U ovoj zemlji stvarno se moze poluditi ako covjek ceka na bilo kakvu pomoc. Pa u Zagrebu postoji klinika za tinnitus a u glupoj Danskoj nema.
arween 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 00:17   #218
blazena tisina

Jeli se itko sa ovog foruma, tko je imao tinnitus probudio ujutro u blazenoj tisini ? Doktorima je najlakse napisati dijagnozu 'tinnitus' sto meni gluhom zvuci 'nemamo pojma' i usput mi zvoni. Preostaje nam nazalost, skup izbor eliminacije mogucih razloga tog vrazjeg tinnitusa. Svaki slucaj zahtijeva individualan pristup kako pri dijagnostici tako i pri tretmanu. Zato je bitno naci pravog doktora. Mislim da je bitna i podrska nablizih jer voljeli li mi to priznati ili ne ljudi sa jakim tinnitusom su hendikepirani, barem dok se ne priviknu na tinnitus. Meni se stanje pogorsava ali ne posustajem u pronalazenju nacina i ne gubim nadu da cu se ovog vraga rijesit. Forum je strasna stvar i razmijena iskustava moze vjerovatno vise pomoci od skupih i nesavjesnih doktora. Sudeci po broju rastecih slucajeva u svijetu, kombinacija stresa i jake buke-glazbe je idealna za fasovanje tinnitusa koji je izgleda uvijek uzrokovan nekakvom traumom. Prilagodba na jaki tinnitus je zahtijevna i predpostavljam da ne ide bez velikih promjena u nacinu zivljenja. Tko bi rekao da te takva 'glupost' moze tako usosit! Nije lako nakon ceterdeset godina tisine, ali sto je tu je. Jedan od mozda mogucih razloga koji nijie spomenut na forumu, moze biti i celjust tj zglob. Ja sad radim na tome... u blizini zgloba prolaze krvne zile za uho i blizu je slusni zivac...
jingle bells is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 19:17   #219
Ja se budim ujutro kao da imam dvije bube u glavi koje suste. Najgori mi je ta strah od zvuka koi dolazi iz mojih usiju. Cudno se osjecam ponekad. Ali kada sam cula kakve zvukove ljudi cuju ja sam jos dobro prosla. Najgori je onaj visoko frekventni konstantan ton. Kod mene je vise sustanje. Samo da se oslobodim tog glupog straha a treba vremena. Jedan politicar se navikao na zvuk alarma za pozar.
arween 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 15:48   #220
Quote:
arween 7 kaže: Pogledaj post
Zbog vremena cekanja kod specijaliste od 4 do 5 mjeseci otisla sam u privatni centar za sluh. Probat cu specijalni slusni aparat sa maskerom. Imam blago ostecenje sluha pa se nadam da ce pomoci. Cijena je 14.000 kuna a ako dobijem nekakvo odobrenje 2000 kuna. U ovoj zemlji stvarno se moze poluditi ako covjek ceka na bilo kakvu pomoc. Pa u Zagrebu postoji klinika za tinnitus a u glupoj Danskoj nema.
Nažalost, i u Hr se na pregled kod specijaliste dosta dugo čeka, a i cijena aparata je približno jednaka. Doduše, uz potporu od HZZO-a cijena se prepolavlja, ali ako čovjek zbilja želi nešto što djeluje, opet će morati nadoplatiti pa te ispada jednako. A kod privatnika svugdje u svijetu možeš isti dan.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:05.