Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2013., 23:24   #81
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
onda zaboravi. najbolje cijelo to područje.
U cjelom tom djelu da nema restorana gdje se ista moze pojest a da nije divljac
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 23:55   #82
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
U cjelom tom djelu da nema restorana gdje se ista moze pojest a da nije divljac
Mogu zabe :-)
Ceskek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 10:59   #83
Meni je Volta bila jedan od jedina dva puta u životu kad sam vratila natrag hranu koju sam dobila, jer mi je i inače iznimno neugodno čak se i požaliti a kamoli to napraviti.
Ali, prije otprilike 3 godine, naručila sam tamo veprovinu. Dobila sam obilno napunjen tanjur mesa koje je bilo žilavo, suho i izgledalo barem 2-3 dana staro.
I stvarno je bilo nejestivo, pa sam zamolila konobaricu da to vrati.
Uvjeravala me da je sve ok sa time, da je pripremano to jutro (bilo je tada već kasno popodne).
Možda i stvarno je, ali je bilo očajno nejestivo. A nije mi bilo prvi put da jedem veprovinu, a čak ni tad ne bih pomislila da to stvarno mora tako biti.
U zamjenu sam tražila vrganje sa roštilja koje je uzela i moja prijateljica i stvarno su bili odlični.
Ali nakon toga tamo više nisam išla jesti.

lp
--
ahnu
__________________
We are all mad here.
--
https://www.instagram.com/passportofdijana/
ahnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 11:58   #84
Meni je ta Volta sasvim ok, možda nije za nekoga tko ide u GK radi gastronomskih doživljaja, ali za ručak kad si na cjelodnevnom izletu sasvim u redu.
Posebno mi se sviđa što imaju dječje porcije.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 12:30   #85
Quote:
Ceskek kaže: Pogledaj post
Mogu zabe :-)
jos bolje
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 21:43   #86
Ja ne jedem nikakvo meso pa sam znala fino ručak u GK. Recimo u Lokvama sma se znala najest juhe od gljiva do sita - tamo mi je bila jako fina (Mislim onaj bistro Jezero ili kako već).
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 22:31   #87
U Zelenom viru pokraj Skrada je odličan gulaš a imaju i tzv."Sote" (gulaš od teletine u umaku od povća s vrhnjem i šampinjonima) zbilja fantastično za cijenu od prihvatljivih 40 kn
gorski89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 02:51   #88
cesta Lič - Lukovo, odn Fužine - Novi Vinodolski/Bribir, Vagabundina koliba 08/2013
Konačni dojam - vraćam se, ima još toliko toga neisprobanog, a bilo je odlično

Ukusnost hrane - kvalitetno spremljena hrana, simpatično kombinirano i jako jako ukusno 5/5
Cijena - jako pristojna, i za količinu i kvalitetu 5/5
Usluga - srdačan gazda, daje prijedloge, ima dobar tajming serviranja 5/5

2 osobe (m, f), 310.5 kn

Detalji
predjelo, zajedničko
pola porcije sira u ulju s aromatičnim travama, 22.5 fini suhlji sir, crveni papar i trave daju finu aromu, izgleda jednostavno, a jako fino
pola porcije pršuta od divljači, bio jelen, 35 kn, izvrsno, nije presuh, nije debelo rezan, nije pretanko rezan, možda bi bio bolji mrvu suhlji, no, meso je odlične teksture tako da nema nikakve žilavosti (inače kod svinje mi je bolje kad je suhlje jer je onda lakše grickati)
pola porcije salame od divljači, 25 kn - tu su bile dvije, kulen od vepra, a druga manja vepar i jelen i još nešto, obje jako fine, jako aromatične, vepar jača aroma, izvrsno
količinski to je ispala jedna podosta velika plata, da smo razmišljali kako ćemo s onim što slijedi

2x juha od gljiva, 2x 15 kn, odlično, zasitno, ali fina tekuća ne pregusta juha, i izdašna količina (usporedba s juhom iz Divlje baranje, ova je bila blaža, nije na špeku rađena, ali obje su izvrsnih aroma)
tu smo ustanovili da bi mogli doma (glavno jelo je već bilo naručeno)

i onda glavno jelo, divljač s aromatičnim travama, biraš životinju, pa je tako jedan jeo jelena, drugi vepra
ja sam tvrdila da je moj jelen pitomiji okusom nego njegov vepar, on je tvrdio obrnuto, ukratko - oboje smo napiknuli točno životinju koja nam je pasala
2x 70 kn, plus 2x 15 kn za njoke
nosili smo doma, zbilja nismo mogli sve
a dojam - kvalitetna, ukusna, domaća kuhinja
No opet, ne nešto što možeš sresti bilo gdje, tako da, ostaje dašak egzotike u zraku

gratis liker

Konačno mišljenje - odlična hrana, usluga, atmosfera, svakako mjesto koje mislim posjećivati i posjećivati i posjećivati.
Isplati se skrenuti prema Fužinama i ako treba i malo se pogubiti ako se krivo skrene u Liču (treba lijevo), krajolik je prekrasan, a klopa fantastična.
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 02:22   #89
ajd, baš lepo da vam se dopalo.

da, nakon ulaza u lič, a prije centra, treba na jednom račvanju skrenuti levo, prateći putokaze za crikvu i bribir na samom tom raskršću, a NE produžiti ravno za centar liča (iako bi u teoriji tuda brže lošom makadamskom cestom došli do iznad crikve tj. u grižane , no to vam sada i nije cilj ), i onda više nigde ne skretati već samo pratiti cestu do ulaza u ličko polje (di zavija na lijevo opet) i nastaviti samo ravno kroz ličko polje skroz gore do šume i "ravnog" - tj. područja bribirske šume na kojem je i bagabundo.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 13:27   #90
Thumbs down bitoraj

Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Meni je klopa u Bitoraju skroz bez veze, odnos cijene i ponude je koma. Bolje je i jeftinije u Volti (ako to još radi, prošlo je neko vrijeme od kad sam tamo bila).
da se nadovežem
ručali u BITORAJU: podgrijanu janjetinu , podgrijan krumpir , za ne male pare , nas dvoje cca 500 kn (sa pijačom). uglavnom ocijena PET NULA. platili , digli se i otišli drugdje na ručak. ako misle ovako ne slučajne goste ( došli po preporuci) zaj.bati svaka im čast . lijepu reklamu su napravili jer iz našeg kraja vjerovatno neće im nitko doći jer o tom lijepom iskušenju SVIMA GOVORIMO.
dklari33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 19:32   #91
Arrow nepečena janjetina

Jel ima negdje da se može uzeti nepečena janjetina u Gorskom kotaru? Idem na jednu svadbu pa bih uzeo negdje, a oni tamo ispekli...molim ljude iz Gorskog kotara za savjet! Hvala unaprijed!
quest11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 09:34   #92
Da li negdje na putu iz Zg prema Ri postoji mjesto Ravno i tamo neki restoran u šumi? Da poslužuju ručak začinjen domaćim biljem iz tog područja. Ja znam za Ravno u BiH, ali oni su me baš ovako pitali. Ja nemam pojma. Može odgovor pliz, važno mi je
ladrona33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 09:47   #93
Postoji, ali nije mjesto, već šumski predio, zaravan (Ravno ) kad se na čvoru Vrata skineš s glavne ceste za Rijeku i preko Fužina i Liča kreneš asfaltiranom cestom za Lukovo (također visoravan), Novi Vinodolski i Bribir.
Restač/planinarski dom na Ravnom na koji misliš zove se Vagabundo, na oko 900 mnv u lijepoj šumi s desne strane ceste kad ideš iz tog smjera, i da, odlično se jede!


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 10:08   #94
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Postoji, ali nije mjesto, već šumski predio, zaravan (Ravno ) kad se na čvoru Vrata skineš s glavne ceste za Rijeku i preko Fužina i Liča kreneš asfaltiranom cestom za Lukovo (također visoravan), Novi Vinodolski i Bribir.
Restač/planinarski dom na Ravnom na koji misliš zove se Vagabundo, na oko 900 mnv u lijepoj šumi s desne strane ceste kad ideš iz tog smjera, i da, odlično se jede!


ios / tt
Hvalaaaaaaaa, je, bit će to! Na jednom od postova iznad sam vidjela da pripremaju sa svježim biljem ubranim iz okolnog područja.
ladrona33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 10:36   #95
Jess, jelenetina ili veprovina (šnicli) u umaku od finih trava se zove jelo, cijena je bila oko 80 kn kad sam zadnje bio.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 16:35   #96
Haj ljudi, nisam uspio naći temu sa više informacija o Fužinama od ove, pa pls pomoć.
Idem autobusom u Fužine, a ne mogu naći kolodvor/stanicu na googlemaps. Da li autobus staje gdje je i željeznički kolodvor ili je negdje drugdje?Ima li autobusnog kolodvora u Fužinama ili je samo stanica?
Koliko je daleko od Lovačkog doma Arnika (tamo ću prespavati) ?
Bit ću samo dva dana, bez auta, pa me zanima koje se zanimljivosti/atrakcije/restorani mogu obići pješke? Ima li kakav organiziran prijevoz do Liča, Bribira i sl?
Black Uhuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 20:55   #97
Gdje jesti u Gorskom kotaru

Nema kolodvora, samo stanica u mjestu.
Nema organizirane linije kroz šumu do Bribira/Novog, ev. neka lokalna, međugradska linija od Rijeke preko Meje/Hreljina ili pak starom državnom cestom D3 ak vozi od RI za Delnice i natrag pa staje u Fužinama.
Od dobrih gastro destinacija imaš poskupi hotel/restač Bitoraj u samom centru mjestašca i pristupačniji PD Vagabundo s odličnom divljači i domaćim biljnim uratcima , Veru i lovački dom Vepar, sve troje u već spomenutoj šumi prema Novom i Bribiru... Vidi post prije svog i još malo unazad i sve bu ti jasno po tom pitanju.
Od ostalog imaš lijepo jezero Bajer s brodićem za obilazak, može se i kupati, i nešto manju Lepenicu, zatim krasnu ravnu, horizontalnu špilju Vrelo na desnoj strani jezera Bajer (vozi vlakić do nje mislim), svetište Majke Božje snježne iznad ličkog polja itd.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 15:52   #98
DeeJay Dee, bi znao možda neko lijepo polje lavande, za ić poslikat, pomirisat i prošetat?
Bila sam u Fužinama i u Liču u prolazu nekad, pa se ofrlje mogu orijentirat, pomagaj ako znaš.
Vidjela sam da ima i farma jelena, jel to blizu negdi? I jelenka bi pogledala
Mogu samo banut, ili trebaju kakve narudžbe?
Vidim da si jakojako upućen, pa si mislim da bi možda i meni mogao pomoći.
PS
Ima li u Vagabundu štogod veganskog/vegetarijanskog za izist? Nisam još bila a rado bi, ostali restorani u okrugu obiđeni
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 19:43   #99
tamo? nažalost, ne bih, ne, ne znam.
bambiji? ni to ne znam.

ps
ima one polpete od finih trava , ma našlo bi se valjda još štogod (juha od vrganja i sl.).
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 19:55   #100
U Vagabundinoj kolibi ima nemesnih jela, ima i vege plata: popečci od koprive, grillana palenta, povrće na žaru, gljive, ječmoto s majčinom dušicom... ak ne mora biti i vegansko, ima i sira u ulju s travama, mladi sir s medvjeđim lukom...
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.