Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2013., 21:18   #1
Koji borilački sport odabrati?

Pozz,svima!Evo ovako imam 15 god.187cm sam visok i 115kg tezak..Zelim upisati neki borilacki sport da prestanem cimati na svaki protivnicki potez i da očvrsnem malo.Ovo nije glavni razlog....jako mi se sviđaju takvi treninzi a i stvarno bi volio ići na takmičenja,jer uvek sam se volio tući sa prijateljima ali prijateljski,mlatimo se ne po glavi ali nema ljutnje.Problem nastaje kada se nađem u ozbiljnoj situaciji,bojim se primiti udarac koliko i zadati,sav se pogubim i neznam odakle krenuti,te se povučem.Od borilačkih sportova ili veština najviše mi se sviđa boks,kickbox,thai box a i mma.Imam mogućnost bilo koji sport upisati jer su u blizini svi.Trenutno sam na dijeti i skidam kile bas zbog toga da mi bude lakse ternirati.Znaci trenirao sam košarku 5 godina i stvarno mi se ovo sviđa i zelim ovo početi trenirati,tj.nešto od ovoga....razmišljam puno jer ne želim doneti pogrešnu odluku,nešto što je najkvalitetnije želim upisati.Imam dosta dugačke ruke i noge,i dosta jake,teško me je srušiti na pod..dok meni druge nije...xD...nisam baš onako savitljiv...ali radim na tome.Želim nešto što će mi dosta koristiti ako nedaj Bože zatreba,ali i nešto što je zanimljivo.Znam da je svaki odličan na svoj način...ali opet teško mi je izabrati...zato zelim misljenje nekoga ovako po mojoj građi,zahtevima i mogućnostima šta bi mi najbolje pasalo.Želim doći do 95-100 kg,...što bi mi bilo odlično..za tako neki sport.Nadam se da ću još rasti u visinu pa mislim da bi mi najbolje ležao kickbox.Imam onako malo problema sa kolenima,zna mi tu i tamo škljocnuti(u gorim situacijama iskočiti),ali to je samo dok ne nosim steznik tako da tu nebi trebalo bit problema,a i mislim kad bi omršavio da bi to sve bolje bilo s kolenima.E sad ako nije problem vaše mišljenje o svemu ovome pa da mi kažete šta bi mi najbolje ležalo i neke savete da mi date..
SF90X is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 22:56   #2
Pa covjece 15 godina takva mrcina.Nemoj se zavaravati da te je tesko srusiti,tesko te je srusiti jer si tezak,kad bi ti dosao hrvac od 85-90kg srusio bi te ko nista(bar je mene kad sam tek dosao na hrvanje).Probaj MMA.
__________________
Trajlaj be,trajlaj be!Revko i Čombe bacaju bombe!
Rocky-Jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 00:15   #3
Quote:
Rocky-Jocker kaže: Pogledaj post
Pa covjece 15 godina takva mrcina.Nemoj se zavaravati da te je tesko srusiti,tesko te je srusiti jer si tezak,kad bi ti dosao hrvac od 85-90kg srusio bi te ko nista(bar je mene kad sam tek dosao na hrvanje).Probaj MMA.
zar ne mislis da je MMA malo previse za jedno dijete od 15 ljeta
edi_bosanceros is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 00:19   #4
Za jedno dijete koje je vece i teze od mene(a mene smatraju mrcinom).
__________________
Trajlaj be,trajlaj be!Revko i Čombe bacaju bombe!
Rocky-Jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 00:22   #5
Quote:
Rocky-Jocker kaže: Pogledaj post
Za jedno dijete koje je vece i teze od mene(a mene smatraju mrcinom).
buraz moze bit mrcina kolika hoces
ili drugim rijecima pogodan da bude vreca
ali ipak je dijete
edi_bosanceros is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 09:29   #6
HAHHA,jesam ja mrcina,ali stvarno me je tesko srusiti,imam snage..i svog caleta koji je težak kao ja ali niži odguram ga samo tako,na rukama nema šanse da ga dobijem ali na guranju ladno 3..a hrvanje mi nije toliki problem ...bio sam i sa jačima od sebe ...jedina prednost mi je ta što ako me krene neko srušiti samo se okačim na njega pada i on samo tako...hahahaha...neznam mma mi se stvarno jako sviđa,ali prije moram skinuto 15 kg...ali ne želim brzo nego da mi sse samo salo gubi ,mišićna masa da ostaje....volim se i hrvati i tući,ali mma mi je možda malo prevelik za početak,tj.prezahtevan za moje mogućnosti...ali svakako cu otici pogledati jedan trening,...ako još neko nešto ima da doda..slobodno..P.S. ako mislite da me samo ima na stomaku ,nije istina,hahah ima me svuda...eto obim ruke mi je u zategnutom stanju 40cm...dobro leva je 38...hah....tj.bila je dok sam išao u teretanu,sad pauziram zbog problema s laktovima..ali bi svakako nastavio za 1-2 god...ali normalno uz borilački sport,znači da mi teretana bude kao rekreacija...
SF90X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 11:49   #7
Pa onda počni s hrvanjem a kasnije se lako prebaciš na nešto drugo.
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 12:29   #8
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Pa onda počni s hrvanjem a kasnije se lako prebaciš na nešto drugo.
Jooj,a nije mi hrvanje nešto...ja bi nešto što sam gore naveo...znači da se udara....a imam već dosta godina da bi se prebacivao posle....tj.ako bi mma onda najbolje svega po malo.....ali to mi nije u cilju.....još imam vremena pa cu razmisliti...a ako ima još neko nešto da nadoda...sve je dobrodošlo
SF90X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 12:31   #9
S cime tebe hrane?Pa ako se volis hrvati odi na hrvanje.Pa kad napunis 17-18 mozes nastaviti hrvanje ili preci u MMA.Hrvanje je dobra podloga za MMA.Samo nemoj prenaglo smrsaviti pa da ti koza visi.

Mozes ako volis udaranje u boks kad imas dugacke ruke.
__________________
Trajlaj be,trajlaj be!Revko i Čombe bacaju bombe!
Rocky-Jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 12:43   #10
Quote:
Rocky-Jocker kaže: Pogledaj post
S cime tebe hrane?Pa ako se volis hrvati odi na hrvanje.Pa kad napunis 17-18 mozes nastaviti hrvanje ili preci u MMA.Hrvanje je dobra podloga za MMA.Samo nemoj prenaglo smrsaviti pa da ti koza visi.

Mozes ako volis udaranje u boks kad imas dugacke ruke.
HAHAHA,a uvek sam bio veći od drugih....znam ja da je hrvanje dobro...ali više mi se sviđa udaranje....i mislim da je muay thai isto dobra podloga za mma...jer nemam baš veštinu s nogama...xD
SF90X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 12:43   #11
Quote:
SF90X kaže: Pogledaj post
HAHAHA,a uvek sam bio veći od drugih....znam ja da je hrvanje dobro...ali više mi se sviđa udaranje....i mislim da je muay thai isto dobra podloga za mma...jer nemam baš veštinu s nogama...xD
Razmisliću još za hrvanje,ali nisam čuo da ima negde u blizini
SF90X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 13:03   #12
Pa moga bi muai thai.Tamo bi se isklesa i skinuo sala akoi imas.
__________________
Trajlaj be,trajlaj be!Revko i Čombe bacaju bombe!
Rocky-Jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 13:04   #13
Quote:
Rocky-Jocker kaže: Pogledaj post
Pa moga bi muai thai.Tamo bi se isklesa i skinuo sala akoi imas.
imam,imam i to dosta..
SF90X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 23:01   #14
sinanju
__________________
Svečano obećajem da više neču pasivno agresivno drkati na forumima.
Caine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 00:20   #15
Quote:
SF90X kaže: Pogledaj post
Problem nastaje kada se nađem u ozbiljnoj situaciji,bojim se primiti udarac koliko i zadati,sav se pogubim i neznam odakle krenuti,te se povučem.
U ozbiljnim situacijama je povlacenje najpametnije, te za ozbiljne situacije sport nije (osim atletike s preponama ). Ako ti je povlacenje ocuvalo glavu na ramenima, i drzalo te podalje od popravnog doma/zatvora, dobro je.

Quote:
SF90X kaže: Pogledaj post
Od borilačkih sportova ili veština najviše mi se sviđa boks,kickbox,thai box a i mma.
Vjestine borbe na zemlji (hrvanje, BJJ) su dobre, i upotrebljive, ali, u praksi, samo u situacijama kad znas da te druga osoba eksplicitno i izrazito ne zeli ubiti, te nema okolo drugih osoba koje bi bile sklone ucinit ti isto, ili upotrijebit tvoju glavu kao nogometnu loptu dok si na zemlji. Nazovimo ih "drustvenim" borilackim vjestinama, i zgodno ih je znati, jer situacije gdje se moras boriti za goli zivot su iznimno rijetke u danasnjem drustvu.

Boks je efektivan "na ulici", ali ima previse drugih problema da bi ga ikome preporucio zbog iznimne stope ostecenja mozga, te smrti od istih (a i gubitka mentalnih sposobnosti).

Potrazi statistike sportskih povreda na sportovima koje gledas. Nije pametno udesit se toliko mlad cisto za sportski rezultat.

Ono sto bi preporucio je razmak poslje tocke i zareza, jer je u skladu s pravopisom, i lakse se cita.

Rocky-Jockera slobodno ignoriraj, jer je trol.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 01:44   #16
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Vjestine borbe na zemlji (hrvanje, BJJ) su dobre, i upotrebljive, ali, u praksi, samo u situacijama kad znas da te druga osoba eksplicitno i izrazito ne zeli ubiti, te nema okolo drugih osoba koje bi bile sklone ucinit ti isto, ili upotrijebit tvoju glavu kao nogometnu loptu dok si na zemlji. Nazovimo ih "drustvenim" borilackim vjestinama, i zgodno ih je znati, jer situacije gdje se moras boriti za goli zivot su iznimno rijetke u danasnjem drustvu.

Boks je efektivan "na ulici", ali ima previse drugih problema da bi ga ikome preporucio zbog iznimne stope ostecenja mozga, te smrti od istih (a i gubitka mentalnih sposobnosti).

Potrazi statistike sportskih povreda na sportovima koje gledas. Nije pametno udesit se toliko mlad cisto za sportski rezultat.

Ono sto bi preporucio je razmak poslje tocke i zareza, jer je u skladu s pravopisom, i lakse se cita.

Rocky-Jockera slobodno ignoriraj, jer je trol.
za ulice dusu dala krav maga, ima elemenata boksa, bacanja, kick boksa, a i hrpa tehnika za izlazenje iz nasilnih situacija.

ali ne bih ju preporucio samo za skidanje kila, ili takvo sto, jer ona to nije. vec je namjenjena za borbu, a ne za slauf oko stomaka.
sedam7x is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 03:20   #17
Quote:
sedam7x kaže: Pogledaj post
za ulice dusu dala krav maga, ima elemenata boksa, bacanja, kick boksa, a i hrpa tehnika za izlazenje iz nasilnih situacija.
Svasta potpada pod Krav Magu, tako da

Sto sam vidio o KM mi je izgledalo malo prenabrijano, s upitnim osnovama.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 09:08   #18
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
U ozbiljnim situacijama je povlacenje najpametnije, te za ozbiljne situacije sport nije (osim atletike s preponama ). Ako ti je povlacenje ocuvalo glavu na ramenima, i drzalo te podalje od popravnog doma/zatvora, dobro je.


Vjestine borbe na zemlji (hrvanje, BJJ) su dobre, i upotrebljive, ali, u praksi, samo u situacijama kad znas da te druga osoba eksplicitno i izrazito ne zeli ubiti, te nema okolo drugih osoba koje bi bile sklone ucinit ti isto, ili upotrijebit tvoju glavu kao nogometnu loptu dok si na zemlji. Nazovimo ih "drustvenim" borilackim vjestinama, i zgodno ih je znati, jer situacije gdje se moras boriti za goli zivot su iznimno rijetke u danasnjem drustvu.

Boks je efektivan "na ulici", ali ima previse drugih problema da bi ga ikome preporucio zbog iznimne stope ostecenja mozga, te smrti od istih (a i gubitka mentalnih sposobnosti).

Potrazi statistike sportskih povreda na sportovima koje gledas. Nije pametno udesit se toliko mlad cisto za sportski rezultat.

Ono sto bi preporucio je razmak poslje tocke i zareza, jer je u skladu s pravopisom, i lakse se cita.

Rocky-Jockera slobodno ignoriraj, jer je trol.
Nikada nisam došao u opasnost da me neko želi ubiti nego onako provocirati itd...i onda navlači na tuču...znam da me nebi napao ni sa čim..ništa ne čujem o kickboxu i mma?Ja bi nešto od gore navedenog, ali neznam šta.. ...krav magu nemam mogućnost niti želim trenirati.

Šta je boks toliko opasan???Opasniji od mma?To sam znao da nema posledica sada nego kad ostariš!

Ispred ''i'' se ne piše zarez...hahaha..:P
SF90X is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 11:23   #19
Quote:
SF90X kaže: Pogledaj post
Nikada nisam došao u opasnost da me neko želi ubiti nego onako provocirati itd...i onda navlači na tuču...znam da me nebi napao ni sa čim..
Onda uputi mrk pogled kukavici.

Quote:
SF90X kaže: Pogledaj post
ništa ne čujem o kickboxu i mma?Ja bi nešto od gore navedenog, ali neznam šta..
Definitvno bolje od cistog boksa. Za cista natjecanja bi favorizirao MMA. Otidji na treninge i vidi.

Quote:
SF90X kaže: Pogledaj post
Šta je boks toliko opasan???
Nokaut je zapravo mozdani udar za onog tko ga primi. Najcesca smrt u borbi je kad nekome udarac zavrti glavu, sto natuce mozak na nekoliko regija (prednja strana na hemisferi od cije strane dodje udarac, te straznja suprotne hemisfere zato sto mozak ostaje na mjestu dok se ostatak lubanje iznenadno pokrene). Osim toga, udarci su u koscata podrucja ljudskog tjela, i prolaze samo zato sto se nose rukavice, inace su savrsen nacin za razbit svoju saku (ovo sam naucio na tezi nacin, btw).

Quote:
SF90X kaže: Pogledaj post
Opasniji od mma?
Kod MMA nema odbrojavanja kad netko ne moze ispravno reagirati, vec se mec automatski prekida, i time je sigurnije, jer natjecatelji ne idu u daljnje ostecavanje protivnikova mozga.

Quote:
SF90X kaže: Pogledaj post
Ispred ''i'' se ne piše zarez...hahaha..:P
Kod nabrajanja ne, ali kod slozenih recenca da, jer kod njih imas pauzu u govoru.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 11:27   #20
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Onda uputi mrk pogled kukavici.


Definitvno bolje od cistog boksa. Za cista natjecanja bi favorizirao MMA. Otidji na treninge i vidi.


Nokaut je zapravo mozdani udar za onog tko ga primi. Najcesca smrt u borbi je kad nekome udarac zavrti glavu, sto natuce mozak na nekoliko regija (prednja strana na hemisferi od cije strane dodje udarac, te straznja suprotne hemisfere zato sto mozak ostaje na mjestu dok se ostatak lubanje iznenadno pokrene). Osim toga, udarci su u koscata podrucja ljudskog tjela, i prolaze samo zato sto se nose rukavice, inace su savrsen nacin za razbit svoju saku (ovo sam naucio na tezi nacin, btw).


Kod MMA nema odbrojavanja kad netko ne moze ispravno reagirati, vec se mec automatski prekida, i time je sigurnije, jer natjecatelji ne idu u daljnje ostecavanje protivnikova mozga.


Kod nabrajanja ne, ali kod slozenih recenca da, jer kod njih imas pauzu u govoru.
hahaha,ma ajde pusti gramatiku..xD...pa jeste u mma vise viđam lomljavu itd...ali opet najgore je kad zeznes glavu...haha..ili ti mozak...ja sam uvek mislio da je gori mma jer one rukavice izgledaju gore...kad te udari..ali gledao sam video i pokazuje da boksačka rukavica ima jaču silu nego mma ili gola šaka..a jel muay thai ili kickbox manje opasan od boksa?
SF90X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:10.