Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2014., 19:59   #21
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
nekidan sam drmnuo ostatak lucica koje su bile otvorene sigurno bar godinu dana. nist nije bilo ni njima ni meni
mi smo strpljivi, cekamo javi se za dva do tri dana...ako mognes.
milkyp3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 20:03   #22
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
evo opet ja uzeo sam teglicu ukiseljenih malih feferona na kojoj piše isto ovo, pa me zanima što da radim?
volim ljuto ali ne mogu ih pojesti sve u roku 3 dana
moze to stajati,budi bez brige.dobro zatvori i drzi u frizideru.
milkyp3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 20:54   #23
Quote:
milkyp3 kaže: Pogledaj post
mi smo strpljivi, cekamo javi se za dva do tri dana...ako mognes.
bez brige, sve je pod kontrolom
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 20:52   #24
kupim ukiseljene ljute paprike iz makedonije, na ambalaži piše da se nakon otvaranja treba držati u frižderu i potrošiti u roku 3 dana
otvorim teglicu kalamata maslina, njih treba dokrajčiti za 2 tjedna
da se idem prežderavati sa tim stvarima dok se još smiju jesti, ili im neće biti ništa u roku mjesec dana?
mislim, čemu takvi nebulozno kratki rokovi?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 21:10   #25
naravno da im ništa neće biti. kisele paprike osjetiš kad ne valjaju više - postanu gazirane. dok god nema CO2 (ili što to već je u octu), dobre su.
masline su u slanoj vodi i ne mogu se očito pokvariti na taj način da uzavriju već se kod njih pojavi plijesan; opet dok toga nema, nema ni panike.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 21:22   #26
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
kupim ukiseljene ljute paprike iz makedonije, na ambalaži piše da se nakon otvaranja treba držati u frižderu i potrošiti u roku 3 dana
otvorim teglicu kalamata maslina, njih treba dokrajčiti za 2 tjedna
da se idem prežderavati sa tim stvarima dok se još smiju jesti, ili im neće biti ništa u roku mjesec dana?
mislim, čemu takvi nebulozno kratki rokovi?
Krki, daj ne kompliciraj. Imam u frižideru otvorene jednu bočicu Kalamata narezanih iz Konzuma i jednu konzervu Iliadinih crnih već mjeseci pol. Iste su kao prvi dan samo sam Iliadine premjestio u staklenku. Nisam ni to trebao ali meni se nekako gadi u frižideru držati hranu u metalnoj konzervi. To su pizdunski EU propisi koji nemaju veze sa stvarnim životom. Daj samo pročitaj proskripcije bilo kakvih lijekova u zadnjih 5-6 god. Ma ne bi čovjek vitamin popio koliko su ograda napisali.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 21:34   #27
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Krki, daj ne kompliciraj. Imam u frižideru otvorene jednu bočicu Kalamata narezanih iz Konzuma i jednu konzervu Iliadinih crnih već mjeseci pol. Iste su kao prvi dan samo sam Iliadine premjestio u staklenku. Nisam ni to trebao ali meni se nekako gadi u frižideru držati hranu u metalnoj konzervi. To su pizdunski EU propisi koji nemaju veze sa stvarnim životom. Daj samo pročitaj proskripcije bilo kakvih lijekova u zadnjih 5-6 god. Ma ne bi čovjek vitamin popio koliko su ograda napisali.
inače jako pazim na rokove trajanja ali kod ukiseljenih stvari niti mene ne muče rokovi trajanja . ako se počelo nekaj događati odma vidiš po rasolu.
Nije hrana ali me živcira isto tako rok trajanja riblje masti iz ljekarne . 3 mjeseca joj je kao rok . ja ju koristim i po godinu dana i tek onda bacim mada nikakve promjene vizualne ni mirisne još nema ali kad su ipak rane u pitanju bacim ju
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 21:36   #28
hvala svima malo sam paranoičan nakon što sam jednom jeo male ljute paprike punjene sa feta sirom iz Kauflanda pa sam cijelu noć bljuvao i išao na zahod
istinizavolju bile su iz rinfuze i tko zna koliko dugo su stajale tamo u vitrini
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 21:56   #29
A gle ove bisere. Njima je soli staroj 250 milijuna godina rok trajanja točno 2160 dana.


Klikni na "Opis proizvoda"
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 21:59   #30
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
A gle ove bisere. Njima je soli staroj 250 milijuna godina rok trajanja točno 2160 dana. [/I]
lako moguce rok trajanja plastike cepa
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 12:08   #31
ja jadem dok ne pojedem. pogotovo te stvari u teglicama. ako priomijeni boju, miris i sl, onda bacam. ili ako stvarno nisam jela nešto duuuuugo vremena, onda provjerim rok trajanja, svašta se nađe u bespućima frižideru kada se npr seliš pa ga moraš isprazniti

ako nešto malo poplijesnivi, skinem taj dio i adio. ako je baš uhvatilo dosta, onda šiknem. evo do sada, živa i zdrava.
iako, geldala sam neki dokumentarac, gdje su rekli da hrana koja je zahvaćena sa plijesni ok, tj da se samo odstrani plijesan i da se može jesti.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:22.