Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2008., 14:54   #41
pa taj przeni slanutak se jede kao kokice, cesto u kinu u nekim istocnijim zemljama, i naziva se leblebija (iako je to naziv i za obican slanutak). da se bas onako moze rastvorit kao kokica, nisam nikad nigdje cula ni vidjela, iako genetski inzenjering radi cuda...
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 22:26   #42
Sorry sta dizen staru temu al iman pitanje... naime, kupila san kokičar u 12. misec i ludilo mi je bilo kad mi napravi punu zdjelu kokica, no nakon mozda 5-6 puta napravljenih (ne zaredom nego svako par dana) počele su slabijim intezitetom pucat... napravi mi niti dopol zdjele dok ostale ne ispucaju do kraja vec lete po kuhinji... Nije valjda da je kokičar tako brzo pokvaren?

kako vi pečete i radite kokice?
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 23:03   #43
uvijek ih pecem u mikrovalnoj,nekih 3 min i odlicne ispadnu....one sa maslacem su strava....
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 23:06   #44
^^ istina.. šteta šta moji neće da uzmu mikrovalnu
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 23:07   #45
ja najviše volim kokice iz mikrovalne s maslacem ....i to one od kelly'sa...ostale kokice za mikrovalnu mi nisu tako dobre....

kad radim obične, onda ih obvezno radim na maslacu i posolim ih dok se rade...

al ove iz mikrovalne su mi ipak the best...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 23:14   #46
Ja obožavam kokice i kupila sam si kokičar, ali na žalost novi a neispravan, tako da ih radim u padeli malo ulja, solim ih odmah tako su mi super, one iz mikrovalne mi nikad nisu tako fine kao iz padele. Moram probati one u škartocu za pečenje.

Imam jedno pitanje na koje mi još niko nije odgovorio, da li su kokice zdrava hrana?

+ + =
Di-di is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 23:33   #47
^^ kako neispravan oću vidit jel imamo isti problem?
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 23:53   #48
Quote:
Teeja kaže: Pogledaj post
^^ kako neispravan oću vidit jel imamo isti problem?
A neće kokice izlaziti, kukuruz izgori ali se ne raspukne, prijateljici sam prije nego sebi kupila kokičar isti ona uživa (i ja s njom) a moj ne radi.
Di-di is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 15:22   #49
^^ to isto je i meni, a nisan ni 5 puta napravila
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 21:04   #50
[QUOTE=Di-di;18453606]....Imam jedno pitanje na koje mi još niko nije odgovorio, da li su kokice zdrava hrana?...QUOTE]

Prema knjizi Earla Mindella "Hrana kao lijek", kokice spadaju u zdravu hranu te kaže :".. šalica kukuruznih kokica osigurava oko 3g vlakana, između 3 i 4g masnoće i manje od 100 kalorija. Usporedite to sa 30g prženih krumpirića koji sadrže 150 kalorija, 10g masti i vrlo malo vlakana (a da ne spominjemo da većini ljudi nije dovoljno 30g)..."
__________________
Ne mogu kad hoću nego kad mogu.
bucika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 21:08   #51
nisam ni ja znala da ima recept,al mi je neki dan rekla punica da je stavila 2 zlice ulja na 2je zlice kokica tj.onoliko zlica ulja koliko kokica,i stvarno su bile pre dobre i sve su pukle
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 21:43   #52
[QUOTE=bucika;18471032]
Quote:
Di-di kaže: Pogledaj post
....Imam jedno pitanje na koje mi još niko nije odgovorio, da li su kokice zdrava hrana?...QUOTE]

Prema knjizi Earla Mindella "Hrana kao lijek", kokice spadaju u zdravu hranu te kaže :".. šalica kukuruznih kokica osigurava oko 3g vlakana, između 3 i 4g masnoće i manje od 100 kalorija. Usporedite to sa 30g prženih krumpirića koji sadrže 150 kalorija, 10g masti i vrlo malo vlakana (a da ne spominjemo da većini ljudi nije dovoljno 30g)..."
Puno hvala, već godinama mi se smiju što ja tvrdim da su kokice zdrava hrana, a ne masne grickalice. Masne su ako na njih staviš puno masnoće. Još jedanput hvala
Di-di is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 16:47   #53
mogu se pohvalit da sam vrsna majstorica za pečenje kokica..barem nešto. Kupim lijepo na placu od bakica kilu kokica,koje su najkvalitetnije i najbolje,i lijepo doma lonac i peci. Probala sam i sa vegetom i sa sirom,nije loše,ali najbolje su mi sa Aji shio soli od Podravke,bilo je prije u Kauflandu za kupit,ali sad ne mogu više nigdje nać
ivys is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 17:58   #54
ma najbolje su u mikrovlanoj. ne trebaš mazati tavu, dodati ulje, grijati tavu, prati tavu. a sve gotovo za 2 minute
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 21:53   #55
šaku najjeftinijih kokica u platičnu posudu za mikrovalnu, žličicu ulja i malo soli, promješam, poklopim i stavim na četiri i pol minute

niš ne zagori, niš ne treba strugati, onih desetak koje se ne otvore bacim pnovno u drugu turu
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 16:17   #56
Quote:
NitkoPoseban kaže: Pogledaj post
šaku najjeftinijih kokica u platičnu posudu za mikrovalnu, žličicu ulja i malo soli, promješam, poklopim i stavim na četiri i pol minute

niš ne zagori, niš ne treba strugati, onih desetak koje se ne otvore bacim pnovno u drugu turu
To moram probati na koliko stupnjeva ?
Di-di is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 16:54   #57
ajde da se i ja pohvalim sa svojim umijećem
radim ih u tefalovoj posudi s ručkicom (znači, dubokoj oko 12,13 centimetara, ne znam kak bi bolje objasnila)
prvo zagrijem posudu, pa ubacim kokice i onda na njih bacim putar. poklopim i čekam dok ne počnu pucati, onda ih tresem i malo podignem poklopac da im pustim zraka i ispadnu savršene. prije sljedeće ture obrišem posudu s papirnatim ručnikom da se ne zapeče rastopljeni putar i pustim da se malo ohladi da ne skuri nove kokice i to je to.

već vidim šta ću raditi kad dođem doma

osim ako dečko ne skuži da sam sa cijelim svijetom podijelila naš recept za savršene kokice
__________________
Moj čovjek misli da sam ohola, sebična, lijena i drska. U pravu je, a imam ja i drugih finih osobina. *Mačka*
snowshoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 16:57   #58
Quote:
ivys kaže: Pogledaj post
mogu se pohvalit da sam vrsna majstorica za pečenje kokica..barem nešto. Kupim lijepo na placu od bakica kilu kokica,koje su najkvalitetnije i najbolje,i lijepo doma lonac i peci. Probala sam i sa vegetom i sa sirom,nije loše,ali najbolje su mi sa Aji shio soli od Podravke,bilo je prije u Kauflandu za kupit,ali sad ne mogu više nigdje nać
ima u billi, stoji na policama sa "egzotičnom" hranom - znači tamo gdje stoje stakleni rezanci, soja umak, tortille i slično

još ju nisam probala ali se već dugo nabrijavam
__________________
Moj čovjek misli da sam ohola, sebična, lijena i drska. U pravu je, a imam ja i drugih finih osobina. *Mačka*
snowshoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 20:56   #59
Quote:
snowshoe kaže: Pogledaj post
ima u billi, stoji na policama sa "egzotičnom" hranom - znači tamo gdje stoje stakleni rezanci, soja umak, tortille i slično

još ju nisam probala ali se već dugo nabrijavam
hvala,idem odmah sutra kupit preporučujem ti da ju uzmeš,odlična je i za neka druga jela
ivys is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 14:57   #60
Quote:
ivys kaže: Pogledaj post
Kupim lijepo na placu od bakica kilu kokica,koje su najkvalitetnije i najbolje,i lijepo doma lonac i peci.
gdje ih kupuješ? ja sam prije kupovala na dolcu od jednog čovjeka koji je dolazio iz siska, no prije 3 mj. je nestao, više ne dolazi i nigdje više nisam našla tako odlične kokice....ove njegove budu skroz žute kad se naprave, a ne onako bijele kao kupovne ili od ovih preprodavača na tržnicama...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:58.