Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2011., 00:14   #21
Quote:
mama ma kaže: Pogledaj post
muž mi je prije tri godine dobio kaznu zbog vožnje u alkoholiziranom stanju, ali je odbio alkotest i oni mu danas šalju dopis kako mora na zdravstveni pregled što znači da će mu vaditi krv.On ne pije neke ogromne količine alkohola ali voli popiti pivu do dvije naveče. Koliko ne bi smio piti tj. koliko vremena treba proteći da se krv očisti od alkohola.

Mislim da žele utvrdit jer "kroničan alkić" u tom slučaju nema vozačke više za njega!

Danas se ne samo gama GT utvrđuje "alkić" već ima načina iz krvi očitat i do 2 tjedna unazad jel bio trešten pijan...tj dal je pio "više od uobičajenog" a ima načina utvrdit oštećenja jetre uslijed konzumacije alkohola....

A osoba koja dnevno popije 1-2 pive se medicinski smatra alkićem i ovisnikom! o alkoholu....preporučio bi mu da bar 2-3 tjedna ne popije ni kapi prije nego ide na pregled!

Gama GT može biti povišen i od lljekova ..tako da nema značajniju dijagnostičku težinu za detektiranje "kronikusa" ( a zna se koji ljekovi povisuju g.GT ...i to se pita unaprijed)
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 00:19   #22
Od 2 velike pive (0.5l) se napuše oko 0.40, bilo na nekim od emisija "Automotiv" novinar je pio i tek je od treće napuhao preko 0.5 litara.

Ja sam pred cca. mjesec dana popil 2 pive 0.33 i nakon cca. 4 sata puhal i bilo je 0.0
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 00:36   #23
Jednom prilikom kad sam bio vani, malo se cugalo, svako popio bocu vina i idemo laganini biciklima kući. Zaustavi nas lijepo policija, svi smo isto vino pili, svako je popio bocu.
Ja i lega napuhali 0.5X i kao 0.1 se oduzima, i mi nismo dobili kaznu, dok je treći lega napirio 1.2 i dobio kaznu. Još mu policajac dao da puše drugi put, napirio je onda još i malo više.
Tak da to nikad nije točno. Jest da sam teži 10-ak kila od njega, al eto. Ja imam 86 kila.

Naravno da je ovo u krvi drugčije i da tu ostaje malo duže sve. Mislim da će biti prije neka fora u vezi ovoga što kolega Actros priča. Neka se strpi i nepije sve do tog testa, 10-ak dana bi moglo biti dosta da nemogu naći nešto, ili da se bar nevidi da svaki dan zna malo popiti
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 00:39   #24
ja bih rekao da te promile ne mozes nikad procjenit, ja recimo mogu otici s drustvom van kao ne pijem neg tu i tamo nes(svaka recimo 3 runda=5-6-7 piva il cega vec) i kroz tih par sati izlaska mogu komotno kuci bez straha za vozacku, vec xxx puta puhao i uvijek neka sica 0.1-0.3 promila, dok jednom nakon pijanke odspavao 7h i na putu me ustavi aj puhat i bubnem 0.8
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 01:05   #25
gama je grda, stari mi ne pije ni kapi alkohola a ima gamu do neba visoku
__________________
GY - bolest
bugy_AB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 11:08   #26
Quote:
Joško kaže: Pogledaj post
ja bih rekao da te promile ne mozes nikad procjenit, ja recimo mogu otici s drustvom van kao ne pijem neg tu i tamo nes(svaka recimo 3 runda=5-6-7 piva il cega vec) i kroz tih par sati izlaska mogu komotno kuci bez straha za vozacku, vec xxx puta puhao i uvijek neka sica 0.1-0.3 promila, dok jednom nakon pijanke odspavao 7h i na putu me ustavi aj puhat i bubnem 0.8
0.8 ? I nije bila neka pijanka jer ako si odspavao 7h onda si u trenutku pada u krevet imao oko 1.5 promil.

Srećom da ujutro/popodne nema pandura na cesti jer bi subotom i nedjeljom poskidali vozačke polovici Hrvata.
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 11:11   #27
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Od 2 velike pive (0.5l) se napuše oko 0.40, bilo na nekim od emisija "Automotiv" novinar je pio i tek je od treće napuhao preko 0.5 litara.

Ja sam pred cca. mjesec dana popil 2 pive 0.33 i nakon cca. 4 sata puhal i bilo je 0.0
Sad si me sjetio ... prodao kolega firmi XY alkotestere. I kao svaki dobar posao odluče oni "zalit" isti, pa kad već proslavljaju posao uzmu i jedan instrument da ga odma probaju ... tri muža, različite mase i godina maznu svaki 2 pive (velike, iste) uz večeru.
Na izlasku iz restorana pušu .... i napušu 0.0, 0.44 i 0.20

Budući da je frend bio bjesan ko ris možete pretpostavit koliko je on napuhao

Gornja pričica služi kao ilustracija da je mjerenje količine alkohola u izdahnutom zraku sprdačina a ne egzaktno mjerenje.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 11:37   #28
Neka muz nabavi onaj sirup od articoka, i pije njega, smanjiti ce mu jetrene nalaze 100%
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 12:08   #29
Njjači mi je bio doživljaj kad me u 3:30 ujutro zaustavio policajac, ...i sad sve po redu, prometna i osobna, ...od kud idete? (druga županija), ja velim tu iz ove birtije sa svadbe, on pita jeste šta popili?, ...ja velim paaa jesam nešto!, ...veli pajkan želite li puhati alkotest, ...ja velim paaa OK može, ...pušem ja ..kad ono 0.0 promila, pajkan se sav unezverio, veli dajte još jednom, ...pušem ja k'o lud...0.0 opet... ...pita pajkan pa niste pod utjecajem alkohola ili ovo ne radi, a...ja mu velim, ...naravno da nisam kad sam anti-alkoholičar i uopće ne pijem alkohol, ...pa rekli ste da ste nešto pili, ...paaa jesam kolu i fantu ...ovaj se sav zacrvenio i vratio mi dokumente, pa u lov na druge "mušterije"...!!!

Ekipo, alkohol je toksin prve vrste, kao arsen i cijankalij, samo mu treba veća gramaža za isti učinak...!!!

Nemojte uopće piti alkohol i nemate brige s murijom, sa ženom, sa okolinom, sa poslom...itd., ...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 12:18   #30
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post

Nemojte uopće piti alkohol i nemate brige s murijom, sa ženom, sa okolinom, sa poslom...itd., ...!!!
Bilo bi lijepo kad bi bilo moguce. Necu reci da sam probao ali...zapravo nista ali, ovo je drzava ljudi koji piju i gotovo. Ne vozim pijan i prilicno sam prijateljski raspolozen kad se napijem tako da za sada problema nije bilo.

A da bi bilo lijepo ne piti bilo bi...
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 14:54   #31
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Nemojte uopće piti alkohol i nemate brige s murijom, sa ženom, sa okolinom, sa poslom...itd., ...!!!
Mene su jednom zaustavili, ja prije toga tjedan dana ni okusio alkohola, niti jednu pivu, ma ni vinski ocat

Kaze, hocete puhat. Hocu, naravno. "A gospon mladi, nesto ste ipak pili!"
Ja ga gledam u cudu. Okrene alkotest prema meni, a na njemu pise 0.08

Pa ti vidi
White_Shark is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 15:24   #32
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Gornja pričica služi kao ilustracija da je mjerenje količine alkohola u izdahnutom zraku sprdačina a ne egzaktno mjerenje.
Mjerenje količine alkohola u izdahnutom zraku je, kao i sve metode, manjkava...
Kada kažem sve metode, ne mislim samo na metode određivanja alokohola u krvi nego na sve metode mjerenja općenito... Nema 100% sigurnih metoda...

Koja je onda po tebi najbolja metoda za određivanje alokholiziranosti vozača?
__________________
This time, next year, I'll be millionare !!!
non plus ultra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.