Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2008., 01:45   #81
Joj ja se ne sjećam te knjige više. Jako davno sam ju čitala, ono, za lektiru znači u osnovnoj negdje ne sjećam se koji razred.
Znam da mi nije bila nešto, ali to je zato šta sam ju morala čitat. Ni jednu lektiru nisam voljela. Tek sam poslije pročitala neke knjige ponovo...
Morat ću i Mali princ.
Janis Jo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 05:09   #82
Ja jos uvijek volim tu knjigu i vracam joj se...pred koju godinu sam ju dobila na poklon na francuskom, u originalu...dosta puta mi se znalo desiti da me neka situacija u zivotu podsjeti na nesto iz knjige...meni se uvukla jos davnih dana pod kozu i jos uvijek mi je to jedna lijepa i topla prica...a i ima i avione
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 05:23   #83
Bio je film jedan dan sad nedavno, htjela sam ga gledat ali sam zaspala.
Bilo je na početku kad on nacrta onu sliku pa svi vide šešir u tome... tako nešto... Toga se u biti sjećam i iz knjige...
A ono, da sam gledala dalje bi se još toga prisjetila, ovako samoj mi se teško...
Morat ću posudit knjigu!
Janis Jo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 18:26   #84
To je užas od knjige. Sjećam se kada ju je moj sin imao za lektiru. Negdje u nižim razredima. On je nije niti pročitao . Ja sam sastavljala odgovore na pitanja i lagala užasno. Drugi put je bila za lektiru negdje u višim razredima osnovne. Kada mi je rekao što moram opet pročitati za lektiru ja sam doživjela stres.
Prvi puta sam se inače s knjigom susrela kada još nije bio dizajniran onaj sladunjavi crtež malog princa i ostala sam ko pegla. Nisam kužila u čemu je štos?
To mi se dogodilo s Galebom i Alkemičarem. Toliko prenapuhani naslovi koji iza sebe imaju tako tanašnu pozadinu.
To mi sve sliči na one knjige Fransoa Sagan. Njene su knjige bile jako popularne jer su imale lijepe naslove: Dobar dan tugo, Modrice na duši, Volite li Bramsa , a kada ih počneš, tj pokušaš pročitati treba ti snaga fizičnog rada na najtežim poslovima.
Mali princ, sladak naslov(autor je bio gey), i ništa više vjerujte mi!
kika11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 11:03   #85
Quote:
kika11 kaže: Pogledaj post
To je užas od knjige. !
car je gol..hvalatiboze da neko misli isto kao i ja...Sad se obicno pojave osobe koje kazu kako ja nisam skuzio poantu...da da ...a alisa kad ulazi u drugi svijet nema veze s drogama... videkova kosuljica je kudikamo bolja od malog princa... mali princ kad se napusi moze vidjeti zmiju u sesiru...
s druge strane knjiga dobiva na kvaliteti ako je odrasli citaju al ne puno
L Wittgenstein u jednoj recenici moze odgovoriti piscu malog princa
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 12:47   #86
Ja sam to imala za lektiru u 7. osnovne i normalno da sam je zamrzila iz dne duše jer mi je tada ko smrt bila dosadna. Kvragu i ta škola šta utrpavaju dici knjige za stariju čeljad?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 16:23   #87
Takodjer dijelim misljenje sa ostalima koji su protiv ove lektire u osnovnoj skoli,jer je djeca ne mogu razumijeti na pravi nacin,prvenstveno zbog toga sto tek tada sazrijevaju i tek trebaju da prodju kroz stvari koje su prikazane donekle vrlo slikovito.

Velika je razlika pricati o nekim stvarima koje covjek nije niti osjetio,a pricati o dogadjajima koje ste prosli i osjetili na svojoj kozi je vec druga prica..

Upravo zbog ove cinjenice je vrlo tesko mladjim ljudima odnosno djeci u osnovnoj razumijeti dijelove u knjizi.

Knjigu takodjer nisam razumjela u osnovnoj skoli,al spletom okolnosti,jedna me starija osoba upitala:"Da li si procitala Malog Princa?"
Odgovorih:"Jesam,ali se ne sjecam detalja,znam da je putovao s planete na planetu."

Ona rece:"Ako nisi procitala i shvatila tu knjigu,onda ti nisi zena!"


Nisam razumjela te recenice..zasto nisam zena???

Hmm.. i odlucih da ponovim citanje...i zaista sam naucila puno iz te knjige na vrlo jednostavan nacin,a najbolje od toga je sto mi je pomoglo da shvatim trenutnom situaciju s jednom osobom..

Ipak,hiljadu ljudi hiljadu cudi..I naravno svak nema isto misljenje o nekom covjeku a ne o knjigi..Svi je na razlicit nacin dozivljavamo,pa i samog I. Andrica,Coelha itd..
Poluvisoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 14:47   #88
meni je galeb Jonathan Livingstone legendarna knjiga,uopće je ne želin uspoređivat sa ovin princen
Konšiljer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.