Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2015., 22:26   #621
Quote:
vratanca27 kaže: Pogledaj post
Koja polja se vezuju za astrologiju? Pocetak ucenja astrologije?
8. tzv. okultno polje
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 22:44   #622
Quote:
vratanca27 kaže: Pogledaj post
Koja polja se vezuju za astrologiju? Pocetak ucenja astrologije?
O tome smo pisali ovdje:


Astrologija
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 10:10   #623
hvala ljudi
vratanca27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 14:28   #624
Sto u natalnoj karti upucuje na to da osoba voli ljude i da joj trebaju drugi itd....da joj je to najvaznija stvar u zivotu? Koja kuca treba biti naglasena?
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 14:30   #625
pa 7. kuca
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 14:41   #626
7. kuca opisuje odnose jedan na jedan - kao partnerstvo, brak. Meni je naglasena 7. kuca i ja uopce nema potrebu za hrpom prijatelja, ali npr. ljubavne veze, brak i to, to mi je uzasno bitna stvar u zivotu. Mislila sam ljude kao hrpu prijatelja.....
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 14:46   #627
I kod mene slično, vrh sedmog polja mi je u jarcu i tamo mi se nalaze Mjesec i Jupiter (obje planete su mi u vodenjaku jer se polje proteže kroz dva znaka). Prijatelja nemam, poznanika dosta jer sam ipak simpatični bik, ali brak i partnerska ljubav su mi najbitniji u životu dok bez prijateljstava mogu preživjeti.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 15:34   #628
Da tako je i kod mene. Znam da se 11. kuca veze za prijateljstva, ali u praksi bas to i ne vidim toliko. Pitala sam to jer znam jednu osobu koja ne moze zivjeti bez prijatelja i stalno sklapa prijateljstva i to joj je nabitnija stvar u zivotu. Njoj je 11. kuca prazna, vladar Saturn u 9. Ali joj je 6. kuca puna, tu su joj i Sunce i Venera i Mars i Pluton.
Gledala sam na astro.com psychologycal portrait od Liz Greene, samo sample i odmah je za tu osobu napisano tamo "Ljudi su vam najvazniji u zivotu i vi zivite kroz njih i za njih....Igrate majcinsku ulogu drugima itd.." To je sasvim tocno, pa me zanima na temelju kojih astroloskih indikatora je to prepoznato.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 16:13   #629
Meni je vrh 11. kuće u biku i u tom znaku mi je Sunce dok se u susjednom znaku blizancima kroz koje se nastavlja 11. kuća nalazi Mars.
Kao što sam već napisao, prijatelja nemam, ali poznanika i poznanica imam dosta i nikad mi nije problem otići na piće i provesti s tom osobom sate u razgovoru.
Koliko su mi važni brak i partner, najbolje bi to izrazio stavom da ja zapravo uvijek, svjesno ili nesvjesno, tražim onu pravu kako bih bio kompletna osoba.
Ovako solo osjećam se napola živim, stalno je prisutan osjećaj nepotpunosti, uskraćenosti, življenja s pola snage...
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 16:46   #630
Da to je naglasena 7. kuca...Meni je partnerstvo isto vrlo bitno. Biti u vezi mi je kao neko default stanje. Jedino kad sam u vezi onda se mogu fokusirati na druge stvari itd. Kad nisam onda mi je to glavna preokupacija...kako do veze . Dobro vec sam u braku 9 godina tako da se ne opterecujem vise s tim
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 17:14   #631
pa da, 11 kuca, a valjda treba biti i 5te i 3će uključene. Ovo sad ja po mom instinktu.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 17:34   #632
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
pa da, 11 kuca, a valjda treba biti i 5te i 3će uključene. Ovo sad ja po mom instinktu.
Zasto 5. kuca? Jesi mislila na 3. kao komunikacija s drugima?
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 23:39   #633
Mislim da ovisi iz kojeg razloga nekome trebaju prijatelji.
Trebaju li im zato što ne znaju funkcionirati sami, traže neku potvrdu, treba im osjećaj pripadanja grupi...ili zato što vole biti u centru pozornosti, tj. treba im publika.
Prvo mislim da je 11. kuća, a drugo 5.

Ali isto tako, ni ta naglašena kuća neće nadjačati ostatak karte, ako ne ide u prilog tome.
Primjeri:
- Ovan sa suncem u 11. kući. Okružen je ljudima, trebaju mu, ali njemu je bitno da bude netko/nešto u toj grupi.

- Strijelac, Sunce u 5. kući, Ju u 11...okružen je prijateljima, a u njemu ima malo i samoprezentera (asc u Lavu) ali i ima stvarno dobre, bliske prijatelje.

-Škorpion, Mars u 11. kući, Mo u 5., a cijeli stelij u 12. Totalni vuk samotnjak.

Meni često prilaze ljudi, i mogla bih imati hrpu prijatelju, ali me uglavnom ne zanimaju. Ju u 5. kući, to mi je sve u rangu zabave, a nisu mi potrebni.
Vl. 11. Sunce u 1. sami mi dolaze, ali mene samo rijetki zanimaju.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 00:08   #634
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Zasto 5. kuca? Jesi mislila na 3. kao komunikacija s drugima?
tako to ja gledam, s obzirom na to koliko ja znam.

nego, pretpostavljam da bi osoba trebala imati i naznacene zracne i vatrene znakove, te nekakvu kardinalnu i promjenjivu kvalitetu u karti.

vjerovatno bi takava osoba bila jako drustvena, u movingu, hrpa ljudi oko nje

no, ne znaci da bi imala nekakva duboka prijateljstva, tu valjda mora biti vode i zemlje.

Itd, itd...
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 19:40   #635
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Jupiter u 8. polju


Ljudi tijekom života doživljavaju različite traume tijekom i nakon kojih nije lako zadržati vjeru u život. Nakon proživljenog gubitka i smrti teško je imati pozitivan stav.

Davno je njemački filozof Friedrich Nietzsche izrekao svoju poznatu poslovicu: "Ono što nas ne ubije čini nas jačim"...

Jupiter u 8. polju njeguje - Always Look On The Bright Side Of Life stav, što bi se reklo...on naprosto uvijek pronalazi načina da zapali svijeću u mraku.


Pače u ovom Jupiteru postoji ona neka vrlo nonšalantna sposobnost čovjeka da se nasmije smrti u lice i da joj kaže: "Ti mi ništa ne možeš".
može li se ovo reći i za osobe kojima je 8. kuća u strijelcu? naime, već sam ti spominjala tvoj predivan opis mjeseca u 8. kući i koliko snažno i duboko ja živim taj mjesec na dnevnoj bazi, ali unatoč tom mračnom, iscrpljujućem iskustvu totalnog raspada ja se ponovno "sakupim" i iman neku "neuništivu" i nevjerojatno jaku vjeru u pozitivu...u svijetlu stranu života

p.s. pada mi na pamet zadnji san koji sam objavila na temi o snovima i rečenica....: ni smrt nije nepopravljiva...
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 12:34   #636
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
može li se ovo reći i za osobe kojima je 8. kuća u strijelcu? naime, već sam ti spominjala tvoj predivan opis mjeseca u 8. kući i koliko snažno i duboko ja živim taj mjesec na dnevnoj bazi, ali unatoč tom mračnom, iscrpljujućem iskustvu totalnog raspada ja se ponovno "sakupim" i iman neku "neuništivu" i nevjerojatno jaku vjeru u pozitivu...u svijetlu stranu života

p.s. pada mi na pamet zadnji san koji sam objavila na temi o snovima i rečenica....: ni smrt nije nepopravljiva...
Da, napravila sam malo pauzu s topicom snova, budem uskoro krenula opet s njim.

I ovo što pitaš je uvijek tako, kuća koja sadrži planetu ili kuća koja ima vrh u znaku kojim ta planeta vlada označava sličan tip energije u dotičnoj kući. No to su dvije posve različite stvari. Razlika je u tome što znak u vrhu polja pokazuje tip energije kojom se osoba primarno rukovodi u tom polju života i kojim su obojana iskustva u tom području života. Dok planet nosi konkretno iskustvo u svojoj simbolici, planeti su naime temeljni nosioci dinamike natalne karte. Postoji ona najraširenija slikovita usporedba astrološke karte koja kaže da su planete glumci, znaci su uloge koje oni igraju, a kuće su scene, kulisa ili situacije kroz koje glumci prolaze igrajući svoje uloge.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 21:08   #637
Rekli smo da je peta kuća srednja škola, sedma viša a deveta je fakultet. Meni je taj period srednje bio užasan i problemi u školi itd. a nemam planete u 5. kući. Zanima me kako da to vidim u svojoj natalnoj? GLedam li onda vladara pete kuće ( vodenjak) i u kakvim je on aspektima ili ? Uran mi je u kvadratu sa Jupiterom i u kvadratu sa Venerom( da, bila je i gadna veza tu upletena) , ali u 3. kući a treća je osnovna škola? Pa sam se pogubila...
__________________
Audaces fortuna iuvat
vjetar27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 21:27   #638
Vladara polja i aspekte koje radi. Tako radis za svako polje imalo ono planeta u sebi ili ne.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 20:34   #639
Quote:
vjetar27 kaže: Pogledaj post
Rekli smo da je peta kuća srednja škola, sedma viša a deveta je fakultet. Meni je taj period srednje bio užasan i problemi u školi itd. a nemam planete u 5. kući. Zanima me kako da to vidim u svojoj natalnoj? GLedam li onda vladara pete kuće ( vodenjak) i u kakvim je on aspektima ili ? Uran mi je u kvadratu sa Jupiterom i u kvadratu sa Venerom( da, bila je i gadna veza tu upletena) , ali u 3. kući a treća je osnovna škola? Pa sam se pogubila...
Da li je ovo tvoja karta?(ostavila si taj link na drugom topicu)

Pitam zato jer nije istina da je 5. polje prazno.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 22:17   #640
puna 6 kuća

pozdrav svima,

zanima me znači li to što mi je puna 6.kuća da će mi cijeli život biti usmjeren na posao i poslovne uspjehe? Trenutno jeste tako, uz puno turbulencija u tom polju i raznih životnih obrata. Ono što me zanima je, jer mi je i ljubavni život sličan - turbulentan, iako relativno stabilan posljednjih par godina, hoće li se s vremenom to (posao, ljubavni život) stabilizirati ili so goes on and on u intervalima uz povremene bizarne događaje i nezgode svakih par godina?

http://tinypic.com/r/30m7dwp/9
olympea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.