Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2013., 14:41   #1
Da li je uobičajeno traženeje pologa za najam lokala...

Pozdrav,

zakupodavac mi traži davanje 3 mjesečne rate najma na ime pologa koji će se isoristiti u slučaju neke veće štete, eventualnog neplaćanja režija a služit će i u slučaju otkaznog roka najma koji bi bio tri mjeseca i tada bi bio pokriven sa tim novcima.

Da li je to puno (tri mjeseca) te da li je uobičajeno u praksi?

Također kao pogodnost mi se nudi mjesec dana gratis od potpisivanja ugovora što bih koristio za opremanje i lokala i uvođenje u posao...

Inače lokal je potpuno sređen.

Pitam to zato jer ako zamislim da ću tamo biti 3 ili 5 godina djeluje mi ta tromjesečna rata kao beskamatno kreditiranje zakupodavca i tko zna što će se promijeniti za to vrijeme...

Hvala na odgovorima
__________________
potpis.
Neugodnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 14:49   #2
naravno da je normalno samo treba navesti da je rok za otkazivanje tekući mjesec ili max mjesec dana jer ako tebi ne ide posao i odlučiš zatvorit onda ti moraš biti tamo još 3 mjeseca koja si već platio.. tj. on tebe prisili da ti novci koje si mu dao ostanu kod njega... ovako ti odustaneš i onda on tebi vrati te tri mjesečne rate osim ako nije bilo nekih šteta ili ostalih sra...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 14:57   #3
Quote:
Neugodnjak kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Pitam to zato jer ako zamislim da ću tamo biti 3 ili 5 godina djeluje mi ta tromjesečna rata kao beskamatno kreditiranje zakupodavca i tko zna što će se promijeniti za to vrijeme...
Pa traži isplatu kamata nakon otkaza lokala.
__________________
Popreko je kraće ali uokolo je brže.
Toom_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 15:47   #4
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
naravno da je normalno samo treba navesti da je rok za otkazivanje tekući mjesec ili max mjesec dana jer ako tebi ne ide posao i odlučiš zatvorit onda ti moraš biti tamo još 3 mjeseca koja si već platio.. tj. on tebe prisili da ti novci koje si mu dao ostanu kod njega... ovako ti odustaneš i onda on tebi vrati te tri mjesečne rate osim ako nije bilo nekih šteta ili ostalih sra...
Da, ali onda je to obostrano.

Ako bi iz nekog razloga zakupodavac odlučio otkazati meni, bolje mi je imati 3 mjeseca za snaći se dalje, nego jedan.

Nisam kontaktirao i neke druge najmodavce pa sam samo htio ovim putem saznati jel to uobičajeno ili ovaj moj ima neke svoje fantazuke...
__________________
potpis.
Neugodnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 16:47   #5
To je normalno. Zadnja tri mjeseca mu ne placas i tako napises u ugovoru.
Topla piva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 17:03   #6
Quote:
Topla piva kaže: Pogledaj post
To je normalno. Zadnja tri mjeseca mu ne placas i tako napises u ugovoru.
Ok. Hvala
__________________
potpis.
Neugodnjak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:51.