Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2016., 20:59   #61
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Znaci, da provjerim da li spajaju 27-og ili da pisem ispricnicu...
Gle, jedno je jednom u godini moliti da ti se opravda djetetu izostanak jer negdje putujete, a drugo je svaki drugi tjedan tražiti da vam djetetu opravda kihavicu/šmrkavicu/jednodnevnu virozu... Jel, gubi ti se kredibilitet
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 21:04   #62
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Gle, jedno je jednom u godini moliti da ti se opravda djetetu izostanak jer negdje putujete, a drugo je svaki drugi tjedan tražiti da vam djetetu opravda kihavicu/šmrkavicu/jednodnevnu virozu... Jel, gubi ti se kredibilitet
roditelji su nesposobni skužit hitno od nebitnog, učitelji su nesposobni uočiti sumnjaive obrasce s ispričnicama kod određenih roditelja...svi su nesposobni osim djece koja već u nižim razredima mogu falsificirati ispričnice i roditeljske potpise sviđa mi se bar to da neko vidi potencijal u djeci
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 21:07   #63
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
naravno da se mozes pojaviti. penzicima je to vid socijalizacije

al na nekim temama sam citala kak su kod doktora guzve i kolko dugo se ceka.
i kolko je to roditeljima koma
.
Ajd ne ... Ja sam kukala i kukat ću i dalje iako smo se preselili od pedijatrice obiteljskom liječniku. Ali nisam kukala da je gužva zbog toga kaj pedica piše ispričnice, već zato kaj sam došla prije 7, a kod pedice je bilo već desetak naslaganih knjižica, a djece i roditelja niotkuda. I kukala sam jer su pedijatri prenatrpani, a to nije njihova krivica i čeka se satima (bar se čekalo kod moje). I kukat ću i dalje ako ću čekati po dva sata kod obiteljskog liječnika, a čekat ću, iako su većina onih koji čekaju penzići koji ne trebaju ispričnice. A šta ćeš, čeka se svugdje.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 21:15   #64
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
roditelji su nesposobni skužit hitno od nebitnog, učitelji su nesposobni uočiti sumnjaive obrasce s ispričnicama kod određenih roditelja...svi su nesposobni osim djece koja već u nižim razredima mogu falsificirati ispričnice i roditeljske potpise sviđa mi se bar to da neko vidi potencijal u djeci
Nitko u svemu tome nije glup, ako to želiš reći. Naravno da se uočava kad roditelj po deseti put tijekom jednog polugodišta opravdava dijete da ga je boljela glava. Da moje dijete toliko često boli glava i ne može u školu, bogme bi ga odvela na pregled.
Samo zašto bi se učitelje dovodilo uopće u situaciju da propituju valjanost isprike/ispričnice? Tko sam ja da roditelju govorim da me laže, kad me gleda u oči (na informacijama recimo) i ispričava po deseti put dijete koje je pod isprikom bolesti izostalo. Pa odvedi ga doktoru ako je tako često bolesno.

I da, djeca na svemu tome uče. Pa tako na komadu papira potpišu roditelja već u nižim razredima škole i tvrde da je to napisala mama. To je ono čemu ih želimo naučiti? Zaista?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 21:25   #65
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Nitko u svemu tome nije glup, ako to želiš reći. Naravno da se uočava kad roditelj po deseti put tijekom jednog polugodišta opravdava dijete da ga je boljela glava. Da moje dijete toliko često boli glava i ne može u školu, bogme bi ga odvela na pregled.
Samo zašto bi se učitelje dovodilo uopće u situaciju da propituju valjanost isprike/ispričnice? Tko sam ja da roditelju govorim da me laže, kad me gleda u oči (na informacijama recimo) i ispričava po deseti put dijete koje je pod isprikom bolesti izostalo. Pa odvedi ga doktoru ako je tako često bolesno.

I da, djeca na svemu tome uče. Pa tako na komadu papira potpišu roditelja već u nižim razredima škole i tvrde da je to napisala mama. To je ono čemu ih želim naučiti? Zaista?
Nisam rekla da su svi glupi nego se sve pravi glupima. Ovo sve kaj tvrdiš bi bilo točno i ispravno da dosadašnji susatav nije uopće funkcionirao, a funkcioniralo je sve isto samo s manje gužvi kod doktora, manje vozikanja, nahodavanja i trošenja vremena. Nastavnik bi itekako trebao reagirati kod roditelja koji daje takav primjer djeci jednako kao i kod npr. situacije kad se sumnja na zlostavljanje kod kuće. Učitelj se ne može distancirati od roditelja na bilo koji način. Ako roditelj odbija suradnju, to se rješava drugim kanalima...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 21:32   #66
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ako ti sad moraš provjeravati jel u vašoj školi 27. radni ili neradni onda netko u toj školi nije dobro odradio posao informiranja roditelja o godišnjem planu (kalendaru) rada škole.
...ili, more likely, netko nije pratio na roditeljskom kad se o tome govorilo.
jer tko jos u 9.mj. slusa koji su radni i neradni dani u svibnju..
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
Nisam rekla da su svi glupi nego se sve pravi glupima. Ovo sve kaj tvrdiš bi bilo točno i ispravno da dosadašnji susatav nije uopće funkcionirao, a funkcioniralo je sve isto samo s manje gužvi kod doktora, manje vozikanja, nahodavanja i trošenja vremena.
nije funkcioniralo.
odnosno, funkcioniralo je na nacin da pod milim bogom nijedan sat nisi mogao NEopravdati jer su roditelji uvijek sve pokrili, a izostanaka je bilo milijardu.
ako je to funkcioniranje...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 21:34   #67
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
Nisam rekla da su svi glupi nego se sve pravi glupima. Ovo sve kaj tvrdiš bi bilo točno i ispravno da dosadašnji susatav nije uopće funkcionirao, a funkcioniralo je sve isto samo s manje gužvi kod doktora, manje vozikanja, nahodavanja i trošenja vremena. Nastavnik bi itekako trebao reagirati kod roditelja koji daje takav primjer djeci jednako kao i kod npr. situacije kad se sumnja na zlostavljanje kod kuće. Učitelj se ne može distancirati od roditelja na bilo koji način. Ako roditelj odbija suradnju, to se rješava drugim kanalima...
Jeste li ikad bili u situaciji da govorite roditelju da mu ne vjerujete u ono što govori i da prečesto opravdava dijete? Znate li koliko je to postalo učestalo? Znate li da ima roditelja koji su spremni ući u fizički sukob s vama jer propitujete njihovo pravdanje izostanaka? Kad se sve to uzme u obzir vjerujem da je učitelju draže ne izlagati se dodatnom stresu koji uopće nije potreban ukoliko je za izostanak bolesnog djeteta nužna liječnička ispričnica.

Ja sam za svaki izostanak djeteta iz vrtića, ukoliko nije bio unaprijed najavljen kao "čuvanje kod bake , putovanje i sl" morala donijeti liječničku ispričnicu. Nema šanse da mi dijete teta uzme bez toga u grupu. Tako su se postavile na početku, tako smo tijekom vrtića funkcionirali. I da, i ja sam čubila kod doktora s malom pa makar samo na kontroli da dobijem ispričnicu. I smatram da je to ok jer se smanjia mogućnost da roditelj bolesno dijete uvede u grupu. Meni pravo.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 21:35   #68
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
...ili, more likely, netko nije pratio na roditeljskom kad se o tome govorilo.
jer tko jos u 9.mj. slusa koji su radni i neradni dani u svibnju..


nije funkcioniralo.
odnosno, funkcioniralo je na nacin da pod milim bogom nijedan sat nisi mogao NEopravdati jer su roditelji uvijek sve pokrili, a izostanaka je bilo milijardu.
ako je to funkcioniranje...
u nižim razredima osnovne škole, stvarno? ok, možda kod tebe. Znam nekoliko škola posebno van većih središta kojima ta promjena nije bila potrebna posebno zato jer im je i doktor manje dostupan i postoji niz problema koje neki ne mogu pojmiti... Vjerujem da negdje nije funkcioniralo, ali postoje i alternativna rješenja koja nisu na štetu većine.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 21:38   #69
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
Vjerujem da negdje nije funkcioniralo, ali postoje i alternativna rješenja koja nisu na štetu većine.
Koja su to alternativna rješenja?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 21:42   #70
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Jeste li ikad bili u situaciji da govorite roditelju da mu ne vjerujete u ono što govori i da prečesto opravdava dijete? Znate li koliko je to postalo učestalo? Znate li da ima roditelja koji su spremni ući u fizički sukob s vama jer propitujete njihovo pravdanje izostanaka? Kad se sve to uzme u obzir vjerujem da je učitelju draže ne izlagati se dodatnom stresu koji uopće nije potreban ukoliko je za izostanak bolesnog djeteta nužna liječnička ispričnica..
nisam jer nisam učiteljica. Baš zbog boldanog, taj dio ne bi trebao biti na učitelju. Učitelj sumnja, roditelji ne surađuju? OK, poziva se centar...

Sad već jesu ili planiraju ukinuti besplatne hitne prijeme, kaj ne kažem da je loše, samo zamišljam koliko će se tek sad stvarati gužve...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 21:43   #71
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
u nižim razredima osnovne škole, stvarno? ok, možda kod tebe. Znam nekoliko škola posebno van većih središta kojima ta promjena nije bila potrebna posebno zato jer im je i doktor manje dostupan i postoji niz problema koje neki ne mogu pojmiti... Vjerujem da negdje nije funkcioniralo, ali postoje i alternativna rješenja koja nisu na štetu većine.
govorim konkretno o visim razredima osnovne i o srednjoj skoli.
i ne vidim razloga da se pravila ne unificiraju za cijelu drzavu i za sve skole (osnovne i srednje).
i mene zanima koja bi to bila alternativna rjesenja i po cemu je to donosenje ispricnica "steta za vecinu"? zar je moguce da je nekome to tooooliki nepremostivi problem??
pa nije ti dijete bolesno svaki tjedan.
jednom u 2-3-5-6 mjeseci pricekati u cekaonici da za svoje bolesno dijete dobijes lijecnicku ispricnicu ne bi nikome trebao biti apsolutno nikakav problem.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 21:48   #72
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
nisam jer nisam učiteljica. Baš zbog boldanog, taj dio ne bi trebao biti na učitelju. Učitelj sumnja, roditelji ne surađuju? OK, poziva se centar...

Sad već jesu ili planiraju ukinuti besplatne hitne prijeme, kaj ne kažem da je loše, samo zamišljam koliko će se tek sad stvarati gužve...
Da mi je vidjeti koji socijalni radnik bi izašao u kontrolu obitelji koja opravdava svoje bolesno dijete bez liječničke ispričnice. Na osnovu učiteljeve sumnje? Zaista? Ni za puuuuno veće stvari ne mogu izaći na teren ili se čeka u beskonačnost, a kud bi stigli da izlaze i provjeravaju obitelji koje su prečesto (i koliko je to prečesto?) opravdavale bolest svoga djeteta.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 22:10   #73
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Da mi je vidjeti koji socijalni radnik bi izašao u kontrolu obitelji koja opravdava svoje bolesno dijete bez liječničke ispričnice. Na osnovu učiteljeve sumnje? Zaista? Ni za puuuuno veće stvari ne mogu izaći na teren ili se čeka u beskonačnost, a kud bi stigli da izlaze i provjeravaju obitelji koje su prečesto (i koliko je to prečesto?) opravdavale bolest svoga djeteta.
ako se dešava svaki drugi vikend, da, centar kojem je to posao trebao bi poslati poziv rodieljima pa makar "samo" zbog toga. ljudi bi trebali početi raditi svoj posao a ne samo sve usmjeravati na nekog drugog. i ja govorim za niže razrede, za više mi je taj sistem i opravdan iako još uvijek pretjeran.

npr. kaj sa roditelijima koji ne rade, na selu su i dijete im je sklono nekim virozama? treba razmisliti da taj put do doktora,pa do škole treba financirati...
onima kojima je bilo teško s ovim je samo gore, ali bitno da se izbjeglo sukobljavanje sa zločestim roditeljima koji djecu uče neposluhu...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 22:18   #74
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
onima kojima je bilo teško s ovim je samo gore, ali bitno da se izbjeglo sukobljavanje sa zločestim roditeljima koji djecu uče neposluhu...
oni kojima je stvarno tesko nikad se ne bune i u pravilu uvijek nadju rjesenje i postuju pravila.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 22:30   #75
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
oni kojima je stvarno tesko nikad se ne bune i u pravilu uvijek nadju rjesenje i postuju pravila.
ak se ne bune ne znači da im niej teško
mogu zamisliti da oni kojima je najteže nemaju snage za borbu s glupom administracijom i zakonima jer imaju veće brige kaj ne znači da ak šute da ne treba gledati na njih.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 22:35   #76
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
ak se ne bune ne znači da im niej teško
mogu zamisliti da oni kojima je najteže nemaju snage za borbu s glupom administracijom i zakonima jer imaju veće brige kaj ne znači da ak šute da ne treba gledati na njih.
naravno da im je tesko, ali ne kvocaju za svaki drek jer imaju vecih objektivnih problema od odlaska po ispricnicu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 01:18   #77
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Nitko u svemu tome nije glup, ako to želiš reći. Naravno da se uočava kad roditelj po deseti put tijekom jednog polugodišta opravdava dijete da ga je boljela glava. Da moje dijete toliko često boli glava i ne može u školu, bogme bi ga odvela na pregled.
Samo zašto bi se učitelje dovodilo uopće u situaciju da propituju valjanost isprike/ispričnice? Tko sam ja da roditelju govorim da me laže, kad me gleda u oči (na informacijama recimo) i ispričava po deseti put dijete koje je pod isprikom bolesti izostalo. Pa odvedi ga doktoru ako je tako često bolesno.

I da, djeca na svemu tome uče. Pa tako na komadu papira potpišu roditelja već u nižim razredima škole i tvrde da je to napisala mama. To je ono čemu ih želimo naučiti? Zaista?
gle, potpisu roditelja koji mu ne zeli ispricati. i to je dio, koji ako je ucitelj voljan, i ako je roditelj imalo suradljiv, zapravo mogu super odradtii s klincima i nauciti ih svasta za zivot.
meni osobno puno draze nego da ode kod doktorice i sam si otvori "bolovanje" ili ako nazove frenda, koji mu nabavi ispriciniu, jer ima dobar skener i par maznutih ispricnica, ili tetku doktoricu ili neki drugi nacin za nabaviti ispricnicu koju onda dila dalje....

ja zapravo ne znam sto ih ucimo ako inzistiramo ako za svaki kasalj mora ici doktorici
i ne znam cemu ih ucimo ako sve moramo opravdavati, umjesto da se ono sto izostanemo mora kad tad nadoknaditi?
imam osjeca da se puno previse energije trosi na trazenje ispricnica umjesto na nadoknadjivanje gradiva.
(u moje doba su najbolje prolazili oni s lijecnickom ispricnicom, njih se nista nije smjelo pitati jos neko dugo vrijeme, jer su tesko bolovali i imali su opravdanje...mi sa roditeljskim, smo mogli reci, danas nisam stigla prepisat, al evo, sutra budem)


i tebi je mozda okej sjediti u cekaonici 2 sata, meni uopce nije.
i msilim da dijte za to vrijeme treba doma odmarati i piti caj (ako je bolesno), ili prepisivati biljeznice, ako je ozdravilo.
pa cak i ako cita nesto sto ga zanima, svira gitaru, crta, meni se cini bolje utroseno vrijeme, od cekanja birokratske ispricnice i zauzimanja mjesta bolesnima, u ionak pretrpanim cekaonicama.

s najmanje mi je okej nazvati pedijatricu/lomovku i traziti ispricnicu od tad do tad, jer je bila viroza. ili jos bolje, mejlati joj datume, pa pokupiti ispricnicu na oglasnoj ploci, bez da smo se vidle
(ja tak kupim kod pedijatrice za vrtic)
onak,proforma.
jer me to traze u vrticu; doduse, ne da opravdam nedolazak (to ih ne zanima, cijena mi je ista, njima jos i bolje da nas nema), nego da ne dovedem bolesno diejte u kolektiv.
mislim da u skli ne traze ispricnicu s tim namjerama...a bome niti kod mene na poslu.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 01:24   #78
U kojoj dobi djeca postanu dovoljno odrasla da sama odu liječniku opće prakse po ispričnicu?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 01:34   #79
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
U kojoj dobi djeca postanu dovoljno odrasla da sama odu liječniku opće prakse po ispričnicu?
pa valjda kad krenu sami u skolu
ak pedijatar/lomovac ne inzisitra na pratnji (ima ih kojima je to vazno barem do 12g, ak ne i cijelu OS; ili ak je nes ozbiljno, onda i kroz srednju)

nasa pedijatrica stavlja ispricnice/uputnice na oglasnu plocu, brijem da bi joj moja kcer mogal poslat mejl (u moje ime) i samo si pokupit ispricnicu.

(mejl od doktorice stoju navratima njene ordinacije, moja obicno cita sve sto pise na vratima; mejl zna poslati, dakle, trebala bi jedino na nekom gmajlu otvoriti mejl koji ima moje ime i prezime i doktorici poslati zamolbu za ispricnicu )
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 07:38   #80
ja imam 3 djece i ni jednom nisam kod dr.čekala 2 sata...tak da stvarno ne znam. a nije da živim u nekoj zabiti.mislim da je liječnička ispričnica čisto ok . jer iz nekih postova vidim da bi roditelji opravdavali sve i svašta. pa onda ipak ima neku težinu. iako ni to nije baš sigurno. no, kod mene za svaki izostanak nazovem dr.da obavjestim da djete ima temp, povraća itd i da nije išlo u školu.ako slijedeči dan ide, znači bila je samo neka leteća viroza javim dr, i u neko vrijeme navratim i pokupim ispričnicu. ako se bolest produžuje svakak odvedem dijete do nje. roditelj kod nas u školi može opravdati do 3 dana, čini mi se. kod učiteljice javim telefonski da danas dijete ne bude u školi zbog...na isti način sam komunicirala i dok su stariji išli u srednju. čak smo i za produženi vikend pitali i dobili dozvolu.....kad je djete bolesno onda je valjda najmanji problem otići k doktoru
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.