Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za uvođenje poreza na nekretnine
Da 76 17.92%
Ne 335 79.01%
Nije me briga 13 3.07%
Glasovatelji: 424. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2018., 23:52   #5081
Evo jedan video star par mjeseci, ali da novi članovi foruma vide kako je to išlo, Sinčić priča https://www.youtube.com/watch?v=h6FmBuHkxiA
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 21.01.2018., 00:15   #5082
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Reci mi da trolaš, molim te.



Pa užas je i 1000 kn ( 150 eura ). To je puno i kod nas ako mene pitaš. Općenito je užas da se naplaćuje porez na nekretnine, praktički si u doživotnom najmu na svojoj vlastitoj zemlji. O kojem gradu je riječ? I gdje se ti nalaziš? I jel istina ovo što piše pukovnikz, da se naplaćuje porez na njive, štale i sl.?



Njive, staje, podrume?

Reci mi da se šališ?
Naravno da je užas da se naplaćuje porez na nekretnine. Zato ja i navijam da se kod vas to ne uvede, bar se vi spasite toga ako možete. Plaća se i za njive, a za šupe i podrume valjda ne, to jest meni nisu pisali rešenje za podrum nego samo za stan. Sve to važi za celu Srbiju, a ja živim u Novom Sadu.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Old 21.01.2018., 00:21   #5083
Quote:
Stuteley kaže: Pogledaj post
Naravno da je užas da se naplaćuje porez na nekretnine. Zato ja i navijam da se kod vas to ne uvede, bar se vi spasite toga ako možete. Plaća se i za njive, a za šupe i podrume valjda ne, to jest meni nisu pisali rešenje za podrum nego samo za stan. Sve to važi za celu Srbiju, a ja živim u Novom Sadu.
Pa kako su vam to uspjeli uvesti? Jel nije bilo nekog referenduma? Jel se nije narod bunio? Ne mogu vjerovati da se ne možete sad skupiti i organizirati referendum?
Koliki je porez na njive i kako se obračunava? Nevjerojatno.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 21.01.2018., 01:04   #5084
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Pa kako su vam to uspjeli uvesti? Jel nije bilo nekog referenduma? Jel se nije narod bunio? Ne mogu vjerovati da se ne možete sad skupiti i organizirati referendum?
Koliki je porez na njive i kako se obračunava? Nevjerojatno.
Vidi, tu dosta igra ulogu i starost stana/kuće, odnosno na svaku godinu se nešto odbija. Mene to vadi jer sam u zgradi staroj preko 50 godina, a lokacija je, hajde da probam da vam lakše predstavim - kao recimo neko ko u Zagrebu živi u Dubravi. Znači stari radnički kraj na periferiji.
Sam porez na nekretnine je uveden davno, ima tome sigurno bar 15 godina, ako en i više. MIslim da je čak to bilo za vreme Miloševića, ali je sve to bilo stvarno simbolično do pre jedno 10 godina kad su počeli dizati. Nije isto za celu zemlju, nego svaka opština određuje, tako da je ponegde još uvek malo, a negde baš prilično.
Ne znam koliko je za njive, ali recimo ako imaš građevinsko zemljište (plac), tu te tuku mnogo više nego da je registrovano kao njiva. Znam da je bilo protesta što su nekima promenili namenu zemljišta i automatski im digli dažbine i po nekoliko puta.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Old 21.01.2018., 01:09   #5085
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Evo jedan video star par mjeseci, ali da novi članovi foruma vide kako je to išlo, Sinčić priča https://www.youtube.com/watch?v=h6FmBuHkxiA
Najvažnije je da ne dozvolite da vam prodaju priču kako to mora zbog EU. Ne mora. Nemaju to ni sve zemlje EU. Ako ikako budete mogli izborite referendum.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Old 21.01.2018., 01:18   #5086
Quote:
Stuteley kaže: Pogledaj post
Najvažnije je da ne dozvolite da vam prodaju priču kako to mora zbog EU. Ne mora. Ako ikako budete mogli izborite referendum.
Mi nismo ni morali uć u EU, uvalila nas politčka "elita", iseljavanje mladih, propadanje sela i poljoprivrede, deindustrijalizacija, evo sad uvode penzije u 67. godini (zakon valjda u pripremi)... i sve je to došlo od financijske internacionale koja nas je uvela u dužničko ropstvo... tako da će oni imati "argumente" o dobrobiti ovog njemačkog poreza.

mislio sam da će smjenom generacije otpast HDZ-SDP, ali oni iseljavaju mlade i tako zadržavaju glasove.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 21.01.2018., 01:21   #5087
Ma kažem ti, nema ovo veze sa EU. Tako su nama pričali za putarine, kao traži EU da se digne duplo. Ustvari, samo su tražili da se strancima ne naplaćuje duplo kako se radilo, a ovi naši onda digli i nama.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Old 21.01.2018., 01:21   #5088
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Pa kako su vam to uspjeli uvesti? Jel nije bilo nekog referenduma? Jel se nije narod bunio? Ne mogu vjerovati da se ne možete sad skupiti i organizirati referendum?
Koliki je porez na njive i kako se obračunava? Nevjerojatno.
Ja se sjećam onih izvanrednih izbora u RS, nešto u stilu kao moraju na prijevremene izbore izabrati Vučića (europučanina) strateški im cilj ulazak u EU.
Kad je bio izabran Toma Grobar, dobio je od EK čestitku prije nego su pobrojali glasove, a to je jasna poruka kako se "bira". Tamo je isto demografska katastrofa kao i kod nas u Hrvatskoj.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 21.01.2018., 01:29   #5089
Quote:
Stuteley kaže: Pogledaj post
Ma kažem ti, nema ovo veze sa EU. Tako su nama pričali za putarine, kao traži EU da se digne duplo. Ustvari, samo su tražili da se strancima ne naplaćuje duplo kako se radilo, a ovi naši onda digli i nama.
EU je isprdak globalizacije, isto kao i MMF i svjetska banka... suverena i demokratska država sama donosi zakone, kolonije su druga priča, ako vlast to opravdava sa direktivama EU-a, zašto onda niste odjebali EU i Vučića?

Uvjerio vas je da je EU nešto divno i krasno, sigurno su vam pričali i o fondovima novca novac je čeka i samo vas čeka to je isto mamac, em lopine iz EU nedaju da to pokradu lopine iz vaše države, em je to uvjetovano novim kreditima i njihovim materijalima.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 21.01.2018., 13:08   #5090
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Najbolje da ga udare iseljenicima, ono, pola plaće da uplaćuju u RH proračun
Ideja i jest proširiti poreznu bazu, sve objekte bez stalnih stanovnika oporezovati kao vikendice.
zgubydan is offline  
Old 21.01.2018., 13:30   #5091
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Ideja i jest proširiti poreznu bazu, sve objekte bez stalnih stanovnika oporezovati kao vikendice.
Kad vidim ruševine po Zagrebu, odakle si i sam kako vidim, jasno mi je zašto ste za porez na nekretnine. Jadran će nadrljat, jer su nam kuće 10x bolje i veće od vaših potleušica. Mrak mi padne na oči kad praktički u centru Zagreba vidim ruševine koje uopće ne održavate.

Nisu vam dovoljna sva ministarstva, agencije, instituti i ostali kurci koje ste gori nabili i sve centralizirali, i uhljebili more ljudi, zato i imate najveće plaće u državi jer nigdje uhljeba po agencijama nema kao gore. Pa vam treba još poreza s Dalmacije da se vas prehrani. Mrš.

Jasno je da će Dalmacija najebat najviše, jer ima najveće i najvrijednije nekretnine, podignute trudom, radom i znanjem Dalmatinaca.
PrinceVegeta is offline  
Old 21.01.2018., 13:38   #5092
Quote:
PrinceVegeta kaže: Pogledaj post
Kad vidim ruševine po Zagrebu, odakle si i sam kako vidim, jasno mi je zašto ste za porez na nekretnine. Jadran će nadrljat, jer su nam kuće 10x bolje i veće od vaših potleušica. Mrak mi padne na oči kad praktički u centru Zagreba vidim ruševine koje uopće ne održavate.

Nisu vam dovoljna sva ministarstva, agencije, instituti i ostali kurci koje ste gori nabili i sve centralizirali, i uhljebili more ljudi, zato i imate najveće plaće u državi jer nigdje uhljeba po agencijama nema kao gore. Pa vam treba još poreza s Dalmacije da se vas prehrani. Mrš.

Jasno je da će Dalmacija najebat najviše, jer ima najveće i najvrijednije nekretnine, podignute trudom, radom i znanjem Dalmatinaca.
Na 'mom' otoku ekipa rasprodala djedovinu, tom lovom bespravno gradila, sagradila kriminalno ruglo od apartmana gdje im ne mogu prići vatrogasna kola zbog uskih ulica i 90% svojih prihoda ostvarila iznajmljivanjem na crno. A svi nezaposleni, žene kućanice, roditelji težaci itd., sišu državnu sisu po nekoliko osnova.

To je taj trud, rad i znanje (ne svih!!) Dalmatinaca.

Btw protiv sam poreza u ovom obliku.
ViktorViktorija is offline  
Old 21.01.2018., 13:39   #5093
Princevegeta, ja sam iz ZG (korijene imam po cijeloj Hr), pa sam zdusno protiv poreza. Nema veze odakle je zgubydan i ostali koji su za, nemoj podleci podjeli sjever/jug, ZG/Dalmacija jer podjele odgovaraju samo vlastima . Možemo i bez toga. Svi u Hr smo u istim govnima, pa molim sve na forumu da ne pribjegavaju podjelama po hrv regijama, moramo biti slozni ako želimo da nam svima u Hr bude bolji standard.

Zgubydan nije reprezentativan predstavnik ljudi u ZG, 90% ljudi u ZG je protiv poreza.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 21.01.2018., 14:33   #5094
Čast poštenim Zagrebčanima kojih je mnogo, ali ono što sam rekao ima velike istine. Zagreb je isisao ostatak Hrvatske, sve agencije, ministarstva, zavodi, instituti, politika, sve je gore, i sve te uhljebe treba nahraniti.

Mi imamo lokalne uhljebe, vi imate lokalne i drzavne, zato su porezi ovoliki, zato uvijek fali novaca.
PrinceVegeta is offline  
Old 21.01.2018., 14:47   #5095
Quote:
PrinceVegeta kaže: Pogledaj post
Čast poštenim Zagrebčanima kojih je mnogo, ali ono što sam rekao ima velike istine. Zagreb je isisao ostatak Hrvatske, sve agencije, ministarstva, zavodi, instituti, politika, sve je gore, i sve te uhljebe treba nahraniti.

Mi imamo lokalne uhljebe, vi imate lokalne i drzavne, zato su porezi ovoliki, zato uvijek fali novaca.
Nisi shvatio poantu, prosjecan Zgpcanin nema nikakvog utjecaja na bilo sto, a poanta je da moras shvatiti da samo vlastima odgovara podijeljena Hrvatska , a mi napravimo sve da joj ne idemo na ruku, ok? Budimo slozni protiv poreza i za mnoge stvari koje bi poboljšali kvalitetu života svakom postenu covjeku u Hr.
Meni je svaki kut Hr jednako drag.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 21.01.2018., 15:55   #5096
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Princevegeta, ja sam iz ZG (korijene imam po cijeloj Hr), pa sam zdusno protiv poreza. Nema veze odakle je zgubydan i ostali koji su za, nemoj podleci podjeli sjever/jug, ZG/Dalmacija jer podjele odgovaraju samo vlastima . Možemo i bez toga. Svi u Hr smo u istim govnima, pa molim sve na forumu da ne pribjegavaju podjelama po hrv regijama, moramo biti slozni ako želimo da nam svima u Hr bude bolji standard.

Zgubydan nije reprezentativan predstavnik ljudi u ZG, 90% ljudi u ZG je protiv poreza.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 21.01.2018., 15:57   #5097
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Nisi shvatio poantu, prosjecan Zgpcanin nema nikakvog utjecaja na bilo sto, a poanta je da moras shvatiti da samo vlastima odgovara podijeljena Hrvatska , a mi napravimo sve da joj ne idemo na ruku, ok? Budimo slozni protiv poreza i za mnoge stvari koje bi poboljšali kvalitetu života svakom postenu covjeku u Hr.
Meni je svaki kut Hr jednako drag.
I meni, ja se isto smatram hrvatskim unitaristom, jednako mi je stalo za more, plodnu zemlju Slavonije, Istru, Liku...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 22.01.2018., 10:13   #5098
Nevolja je u tome što je taj zakon prošao i sad se vodi borba za odlaganje njegove primene. Pitanje je da li će ovi iz Živog zida uspeti da izbore referendum, što bi jedino bilo put ka trajnoj odbrani od tog nameta.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Old 22.01.2018., 14:31   #5099
Quote:
PrinceVegeta kaže: Pogledaj post
Zagreb je isisao ostatak Hrvatske, sve agencije, ministarstva, zavodi, instituti, politika, sve je gore, i sve te uhljebe treba nahraniti.

Mi imamo lokalne uhljebe, vi imate lokalne i drzavne, zato su porezi ovoliki, zato uvijek fali novaca.
Velika vecina Zagrepcana nema apsolutno nikakve koristi od birokracije. Da, nesto ljudi radi po brojnim ministarstvima i drzavnim tijelima koje je tesko nabrojati jer se lukavo skrivaju, ali od njih gradjani samo imaju nestasicu parkirnih mjesta po centru grada.
Sto se tice lokalnih uhljeba, mislim da Zagreb ima zakonski maksimum prireza, a i gradonacelnik nam je posebnog kalibra.Gumeni i metalni stupici rastu po gradu kao gljive iza kise, naravno to sve plate gradjani.

Anyway, Dalmacija ili Zagreb, imamo isti problem ako nam uvedu guljenje na osnovi nekretnina i ono sto ce zagovornike pljacke veseliti su svadje i sukobi medju ovcama za shishanje, pa neka se budale tuku medjusobno, umjesto da zajedno ustanu protiv otimacine.
U interesu je svih da se porez na nekretnine ne uvede!
Adelholzener is offline  
Old 22.01.2018., 15:42   #5100
Stručnjaci ne očekuju da bi Vlada u izbornoj godini povukla tako nepopularan potez poput novog poreza.

http://www.poslovni.hr/nekretnine/po...na-ledu-336629

Ne porezu na nekretnine !
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.