Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2018., 19:05   #41
Quote:
Toranaga kaže: Pogledaj post
Da.
Evo ja sad pokusao napravit uplatu ( SEPA ). Ali imam ovo novo internet bankarstvo i nitko me ne trazi za swift ni bic, pa mi je cudno kako onda to funkcionira? Mogu samo napravit nalog, a doznaku uopce n mogu pronac.. Ima li netko pojma kako se to radi sa ovom novom stranicom? I sto se uopce treba stavit u Opis ( description ) na samoj uplati?

Zadnje uređivanje Teslanikol : 02.01.2018. at 19:19.
Teslanikol is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:20   #42
Ideš na Plaćanja i mjenjačnica -i u padajućem izborniku odabereš "Doznaka". Ti si išao na izradu novog naloga, a to je pogrešno.

Preporučam da se malo upoznaš kako platforma radi jer ako ne znaš poslati novac (što je stvarno minimalni napor i osnovni level za išta) uza sve upute, onda iskreni savjet, mani se ćoravog posla

ps. odgovor na tvoje pitanje leži na prvoj stranici ove teme, koja ima 5 postova u križ..gdje sam jednom forumašu napisala što treba kliknuti...da si se bar potrudio to pročitati, ali ne. Daj sljedeći put pročitaj temu od a do ž, pa onda pitaj ak ti nije i dalje jasno.
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:25   #43
Quote:
Teslanikol kaže: Pogledaj post
Evo ja sad pokusao napravit uplatu ( SEPA ). Ali imam ovo novo internet bankarstvo i nitko me ne trazi za swift ni bic, pa mi je cudno kako onda to funkcionira? Mogu samo napravit nalog, a doznaku uopce n mogu pronac.. Ima li netko pojma kako se to radi sa ovom novom stranicom? I sto se uopce treba stavit u Opis ( description ) na samoj uplati?
Imaš sve upute na Toranaginoj web stranici pa se potrudi kliknut na link i prouči materiju: www.cryptobegin.com
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 20:21   #44
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Ideš na Plaćanja i mjenjačnica -i u padajućem izborniku odabereš "Doznaka". Ti si išao na izradu novog naloga, a to je pogrešno.

Preporučam da se malo upoznaš kako platforma radi jer ako ne znaš poslati novac (što je stvarno minimalni napor i osnovni level za išta) uza sve upute, onda iskreni savjet, mani se ćoravog posla

ps. odgovor na tvoje pitanje leži na prvoj stranici ove teme, koja ima 5 postova u križ..gdje sam jednom forumašu napisala što treba kliknuti...da si se bar potrudio to pročitati, ali ne. Daj sljedeći put pročitaj temu od a do ž, pa onda pitaj ak ti nije i dalje jasno.
Nisi zapazila da sam napisao kako imam NOVO internet bankarstvo, i sve je potpuno drugacije od starog, zato i imam problem. Mozda sam trebao velikim slovima napisat. Uglavnom, procitao sam sve dosad i zato sam i pitao u slucaju da je netko uspio napraviti uplatu sa ovom novom stranicom ( na prijavi ti je odmah ispod starog).
LP
Teslanikol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 01:45   #45
Pozdrav,
zanima me kako i gdje plaćate 30kn naknadu za SEPA transakciju. Ja isto tako planiram uplatiti neku svotu na Kraken, i svugdje piše min. 70kn-Erste banka, 85kn-OTP, 80kn RBA banka. Ako mi itko može pojasniti bio bih mu zahvalan
Hvala unaprijed!
Standalone is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 08:23   #46
Ukupno imaju tri stranice na ovoj temi i ti nisi u stanju sve procitat.

Evo druze opet info, samo u pbz uplata internet bankarstvom u eurima je 30kn. Osobno sam uplatio.

U zabi je isto 30kn, ali se neki zale da je zaba blokirala uplate za kriptovalute, pa ne znam kakvo je sad stanje.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 11:37   #47
Quote:
mendi kaže: Pogledaj post
Ukupno imaju tri stranice na ovoj temi i ti nisi u stanju sve procitat.

Evo druze opet info, samo u pbz uplata internet bankarstvom u eurima je 30kn. Osobno sam uplatio.

U zabi je isto 30kn, ali se neki zale da je zaba blokirala uplate za kriptovalute, pa ne znam kakvo je sad stanje.
Hvala na odgovoru,
Nisam našao iz prve, nov sam u ovome pa ni sam nisam znao otkud početi.
Lijep pozdrav!
Standalone is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:11   #48
Pitanje, gdje upisujem 'reference number' koji mi daje Coinbase, ne vidim tu formu pod pbz doznakama? Da ubacim negdje pod naziv? Vidi slike

https://imgur.com/a/GSzoh

https://imgur.com/a/pGbyE

Inače, deviznu debitnu mastercard u eurima koristim za uplate, al za povlačenja htio bih verificirati, pa traže jednu takvu uplatu.
bravotwozero is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 16:22   #49
Na sljedećem koraku će ti biti Opis plaćanja pa tamo staviš.

Edit: meni su novci danas stigli na Coinbase, a napravio uplatu 12.01.
__________________
Comprehension would blow your mind!
r1chard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:44   #50
Pročitao sam cijelu temu ali bilo je različitih informacija pa molim konkretan savjet. Dakle želim kupiti ETC za 2k€, registriran sam na coinbaseu i binanceu. Novac je trenutno na deviznom tekućem u PBZ, imam i internet bankarstvo. Uplatiti preko internet bankarstva, ili ići u banku?
Nied is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 12:15   #51
Quote:
Nied kaže: Pogledaj post
Pročitao sam cijelu temu ali bilo je različitih informacija pa molim konkretan savjet. Dakle želim kupiti ETC za 2k€, registriran sam na coinbaseu i binanceu. Novac je trenutno na deviznom tekućem u PBZ, imam i internet bankarstvo. Uplatiti preko internet bankarstva, ili ići u banku?
Najjednostavniji način; https://bitcoin-mjenjacnica.hr/#buy-sell
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 12:26   #52
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Ako nije tipfeler, oni ne prodaju ETC (Ethereum Classic).

Quote:
Nied kaže: Pogledaj post
Pročitao sam cijelu temu ali bilo je različitih informacija pa molim konkretan savjet. Dakle želim kupiti ETC za 2k€, registriran sam na coinbaseu i binanceu. Novac je trenutno na deviznom tekućem u PBZ, imam i internet bankarstvo. Uplatiti preko internet bankarstva, ili ići u banku?
Uplati novac preko internet bankarstva na Coinbase, prebaci novce na GDAX, kupi LTC, prebaci na Binance, prebaci LTC u BTC, ETH ili BNB i kupi ETC s odabranim trading parom.
__________________
Cryptobegin
Toranaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 12:39   #53
Quote:
Nied kaže: Pogledaj post
Pročitao sam cijelu temu ali bilo je različitih informacija pa molim konkretan savjet. Dakle želim kupiti ETC za 2k€, registriran sam na coinbaseu i binanceu. Novac je trenutno na deviznom tekućem u PBZ, imam i internet bankarstvo. Uplatiti preko internet bankarstva, ili ići u banku?
Evo i ja cu tebe nesto pitat.
Sta je bolje od ova dva izbora:
1.ici u banku,cekati red i platiti vecu proviziju
2.uplatiti od kuce, ne gubiti vrijeme u banci i platiti manju proviziju
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 22:40   #54
Da i ja nešto bubnem.
Coinbase, Sepa nalog iz banke košta 70 kn , e-bankingom je 35 kuna, bez obzira na iznos.
Kartično plačanje izgleda ovako, VISA-pbz:
Na € 10 otmu € 0.99, na € 50 otmu €1.99, na € 100 otmu €3.84, na € 200 otmu €7.67, na 500 € otmu €19.18...itd
Znači da, sume ispod 100 €, je isplativije plaćati karticom.
Ono što je bitno je da kada kupite BTC na Coinbase je kako izbjeći još jedno plaćanje fee-ja kad Bitcoine želite prebaciti na druge burze. Otvorite acount na na Cointbase i na GDAXu. Prebacivanje BTCa sa Coinbase na GDAX je bez fee-ja. Sa GDAXsa ne plaćate fee na izlazne transakcije bilo koje vrste, bilo na vaš wallet ili acount na burzama...Evo vam primjera, jedina je razlika što u vrijeme kada je klip snimam nije bio potreban acount na GDAXu, ali u osnovi nema razlike. Sa Coinbase na GDAX bez ,fee-ja i sa GDAXa dalje bez fee-ja.Bitno je znati da je Coinbase vlasnica GDAXa. Evo vam tutorijala.
https://www.youtube.com/watch?v=JNH3AFRatrM
__________________
...kupio sam 120 šugavih XRP po 12300 i sada ne znam šta da radim...
sobravia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 08:50   #55
Dobro je da ima zasebna tema za ovakva pitanja...

Moje je pitanje slijedeće:

Kako najefikasnije (najpovoljnije) prebaciti novac iz kriptovaluta na bankovni račun?

Imam Binance i coinbase i nisam baš probavao na coinbaseu prebacivati u EUR wallet jer očekujem opet neki fee.. također i kad prebacim u taj wallet nisam siguran kako će ići prebacivanje na karticu koju sam prijavio..

Znači, zanima me kako ljudi općenito to rade jer, očito, ako se želi nešto zaraditi trgovanjem, treba valute prodati kad su na vrhu a kupiti kad su na dnu.. ali ovaj prvi dio mi nije jasan jer ih treba prodati za dolare budući da ionako sve kriptovalute prate ples bitcoina.

Ima li na binanceu (kojeg još nisam dobro upoznao) neki usd account i može li se direkt s njega također prebacivati novac na neki bankovni račun ili bi prvo morao prebaciti na coinbase pa na karticu?
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 10:07   #56
Binance je samo za kriptovalute i nije mi jasno da netko to ne zna,jer sve pise. Zasto se malo ne potrudis?
Ako zelis povuci pare najednostavnije je da nađes neku burzu koja ima mogucnost povlacenja eura.
Kraken to nudi,kao i bitstamp,..., ima i drugih, proguglaj i nađi.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2020., 13:22   #57
Pokušao sam na preko PBZ internet bankarstva sa deviznoj računa prebaciti manji iznos na coinbase account, prema podatcima koje su mi dali na coinbaseu. Nije mi prošlo, tj. sustav javlja grešku.
Javio sam problem operateru u PBZ a on mi kaže da nije moguće internet bankastvom eure poslati u Estoniju (tamo im je račun) već da moram doći u poslovnicu. Naknada je u poslovnici, naravno veća.
Dobio sam dojam iz pisanja po forumima da se je ranije moglo prebaciti internet bankarstvom PBZ-a novec na coinbase. Griješim li?
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2020., 18:25   #58
Nešto je problem sa Estonijom.
Par puta sam čuo da PBZ ima problem tamo slati.

Nemam pojma koji je razlog, jer me nije zanimalo.

Ali eto možeš otvoriti račun na krakenu pa kupiti kripto tamo i ako hoćeš prebaci na coinbase.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 05:31   #59
Jedno pitanje.

Zmači kraken.com je mjesto gdje mogu kupiti neku kriptovalutu. Bitcoine. Usut, ukratko koju preporučujete da ima u skoro vrijeme tendenciju rasta. Može u inbox poruka Dakle, moram otvirit profil, jer moram neke osobne dokumente učitavati, tipa ID? I jel mogu kad prodajem novac deponirati na neki drugi račun, ili mora biti onda kartica s koje sam uplatio prvi put novce?

Jel mogu s krakena negdje drugdje tu valutu prebaciti. Na neku drugu mjenjačnicu. Ili se to odnosi samo na coinbase.com i GDAX...
Kako ide prijenos? Jel bap moram skinuti bitcoin nod i onda na kompu raditi blockchain tj napraviti wallet,a to traje navodno danima? Kolio traje, točno ako me može netko uputiti na vodič koji je njemu koristio iz prve ruke.

Hvala na odgovorima
Serengeti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2020., 15:23   #60
Pozdrav

Isto pitanje kao gore već navedeno

Treba mi sepa uplata u Estoniju preko pbz internet bankarstva radi verifikacije bank transfera/bank accounta , dali je uopće to moguće ili moram mjenjati mjenjačnicu, radim na coinbase.
Uplacivao sam preko debit carda al ne želim uplacivati veće sume preko toga
elastiko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.