Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 10:37   #261
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
ovo je već ugodno

ja isto znam kupovat hranu u lidlu jer ima ok stvari ali mi cijeli skladišni koncept ne odgovara. robu još nisam kupovala jer ne mogu probati. obično kad kupim nešto bez isprobavanja uvijek fulam
Kupiš par brojeva, doma probaš, ostaviš što valja, što ne valja vratiš i dobiješ lovu nazad.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:38   #262
Hildo, ja jednostavno mislim da djeca geniji kao i djeca koja prozivaju lidliće nisu nužno ni isključivo proizvod rada i nerada roditelja.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:39   #263
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Hilda, vidi ljude koji još uvijek odgajaju sinove i kćeri različito, familije u kojima sinko ne može maknut tanjur iza sebe dok kći obavlja kućanske poslove pod normalno.
Također, nije isto biti najstarije i najmlađe dijete, drugačija je dinamika i pravila se sukladno tome mijenjaju.
Zato sam editirala da se objasnim. To su segmenti u kojima postoje različiti tretmani. No u nekim općenitim stvarima obično imaju isti stav. Neće jedno dijete smjeti zvati nekog lidlićem i rugati se nekome tko nema markiranu robu, a drugo neće jer je godinu mlađe ili starije, ako roditelj i imaju stav da je to loše. Ako me razumijete.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:39   #264
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Hilda, vidi ljude koji još uvijek odgajaju sinove i kćeri različito, familije u kojima sinko ne može maknut tanjur iza sebe dok kći obavlja kućanske poslove pod normalno.
Također, nije isto biti najstarije i najmlađe dijete, drugačija je dinamika i pravila se sukladno tome mijenjaju.
Hell yeah!
ŽK: "Da, znaaamooo..."
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:44   #265
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Hildo, ja jednostavno mislim da djeca geniji kao i djeca koja prozivaju lidliće nisu nužno ni isključivo proizvod rada i nerada roditelja.
Djeca geniji sigurno nisu plod rada roditelja, nemreš to sam tak napravit mislim možeš pomoć i odmoć, to svakako.
Što se tiče ovog drugog, zato sam i rekla u onom jednom postu iznad da je teško danas razlučiti što je a što nije, jer svaka sitnica odmah izađe u javnost i krene svađa i moraliziranje. Svakome se dogodi da ispali glupost, bude povučenim nekim tuđim normama i slično. Odgovorni i normalni roditelji gledaju, promatraju, vide, postavili su norme, dijete koje je dobro odgojeno i čiji roditelji imaju dobre stavove osjećat će se loše zbog toga što je napravilo i roditelji će reagirati na to što je napravilo. Takva djeca će u većini slučajeva na kraju ispasti dobro.
Oni koji pređu preko svega (bilo da su i sami glupi i redovno rade i govore gluposti, bilo da im je svejedno) i dijete nastavlja i samo širi arsortiman svojih gluposti, to su loši roditelji. I da, to je proizvod nerada i gluposti roditelja.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:47   #266
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Zato sam editirala da se objasnim. To su segmenti u kojima postoje različiti tretmani. No u nekim općenitim stvarima obično imaju isti stav. Neće jedno dijete smjeti zvati nekog lidlićem i rugati se nekome tko nema markiranu robu, a drugo neće jer je godinu mlađe ili starije, ako roditelj i imaju stav da je to loše. Ako me razumijete.
Aha, nisam vidjela edit.
Iskreno, ne znam koliki je postotak roditeljskog utjecaja, koliki vanjskog, a koliko su neke crte karaktera urođene, ali dojma sam da puno manje i svakodnevnije stvari čine odgoj i utječu na "krajnji rezultat", pa ako netko misli da je entitled da drugi ukućani pospremaju za njim, možda će taj osjećaj prelijevati i u druge sfere. Razmišljam naglas.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:48   #267
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Kupiš par brojeva, doma probaš, ostaviš što valja, što ne valja vratiš i dobiješ lovu nazad.

dobra ideja

to je amerski princip onda. ja nisam navikla vraćat stvari, tako da mi to nije palo napamet


što se same teme tiče, uvijek je takvih stvari bilo. malograđanština nije od jučer
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:53   #268
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Aha, nisam vidjela edit.
Iskreno, ne znam koliki je postotak roditeljskog utjecaja, koliki vanjskog, a koliko su neke crte karaktera urođene, ali dojma sam da puno manje i svakodnevnije stvari čine odgoj i utječu na "krajnji rezultat", pa ako netko misli da je entitled da drugi ukućani pospremaju za njim, možda će taj osjećaj prelijevati i u druge sfere. Razmišljam naglas.
Da. To su ti segmenti na koje nisam mislila kad sam pričala o općenitom. Roditelj može odgajati djecu da je žena za pospremanje i kuhanje, a muško mora zarađivat i imat mercedes, a da za oboje misli da nije u redu da kradu ili omalovažavaju siromašnije od sebe.
Ovo s mercedesom mi ostalo od sinoć i reportaže iz Imotskog (grade spomenik mercedesu) gdje je frajer rekao da nema što njegova kćer ić za nekog (udat se) tko nema mercedes
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:55   #269
Hilda, ti naprosto nemreš pojmit da roditelji mogu različito voljeti svoju djecu i samim time jedno favorizirati, a drugo u najmanju ruku ne.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:55   #270
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
dobra ideja

to je amerski princip onda. ja nisam navikla vraćat stvari, tako da mi to nije palo napamet


što se same teme tiče, uvijek je takvih stvari bilo. malograđanština nije od jučer
Ja sam jednom bila u teeškoj besparici, tipa bilo je dva-tri dana do plaće a ja ni 50 kuna na računu, pa sam kupila neke stvari na Amex u Lidlu, i vratila ih sutra dan da dobijem keš jer vrate keš.
Seljanka lvl. milijardu.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:58   #271
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Da. To su ti segmenti na koje nisam mislila kad sam prićala o općenitom. Roditelj može odgajati djecu da je žena za pospremanje i kuhanje, a muško mora zarađivat i imat mercedes, a da za oboje misli da nije u redu da kradu ili omalovažavaju siromašnije od sebe.
Ovo s mercedesom mi ostalo od sinoć i reportaže iz Imotskog (grade spomenik mercedesu) gdje je frajer rekao da nema što njegova kćer ić za nekog (udat se) tko nema mercedes
Kako nastane situacija u kojoj od 2 sina jedan kopira tatu (odbija bilo kakve kućanske poslove, neuredan je, smatra da je na ženi briga o kućanstvu, bez obzira čime se ona bavi), a drugi je uredan, sve pomaže po roditeljskoj kući, kasnije je s partnericom 50-50, možda čak i više "poteže"?
Ozbiljno pitam, sviđa mi se što pišeš.


Imocki
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:00   #272
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Ja sam jednom bila u teeškoj besparici, tipa bilo je dva-tri dana do plaće a ja ni 50 kuna na računu, pa sam kupila neke stvari na Amex u Lidlu, i vratila ih sutra dan da dobijem keš jer vrate keš.
Seljanka lvl. milijardu.

znaš se ti snaći, svaka čast!


nego, što se ne može podizati gotovina americanom?
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:06   #273
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
znaš se ti snaći, svaka čast!
ajde, bar nisam ko one neke mačke što su bili neki članci po portalima, kupila haljinu za van, nosila ju jedan izlazak i onda vrtaila u trgovinu takvu musavu

Al ozbiljno što se toga tiče, Lidl je i vise nego korektan, i vraćaju lovu bez problema, mislim da je najvise zbog toga jer u vecini poslovnica nemas gdje isprobati tu robu, pa je nekako logicno da u principu vracaju lovu bez pitanja samo na konto toga da ti nije dobra velicina.

Recimo u Zari kad vracam, moram traktate izrecitrati zasto vracam neku stvar voditeljici poslovnice. (op.a. toliko sam se izvracala u Zari da vise ni ne ulazim unutra. Doslovce svaka stvar je tesko smeće kojoj vire konci.)

edit: ovo za gotovoinu Amexom sam tek nedavno skontala al nemam te PINove, nisam bila ni svjesna da se to moze do nedavno.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"

Zadnje uređivanje sonja:) : 04.10.2017. at 11:23.
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:25   #274
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Kako nastane situacija u kojoj od 2 sina jedan kopira tatu (odbija bilo kakve kućanske poslove, neuredan je, smatra da je na ženi briga o kućanstvu, bez obzira čime se ona bavi), a drugi je uredan, sve pomaže po roditeljskoj kući, kasnije je s partnericom 50-50, možda čak i više "poteže"?
Ozbiljno pitam, sviđa mi se što pišeš.


Imocki
Pa imaju različit karakter. To i gore napisah. To nimalo ne poništava ono što smo pričali o utjecaju roditelja u odgoju. Da je roditelju dovoljno stalo, radio bi na tome da kod svakog postigne ono što misli da treba. Ali nije svakome jednako stalo (Mamekica kužim ja to, kako ne) ili naprosto ne znaju drugačije.
Ja sam kod svoje djece morala primjenjivati različite metode uvjeravanja da se nešto odradi/misli onako kako sam mislila da treba. Da sam primjenjivala iste, otišli bi u potpuno drugačijim smjerovima.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:27   #275
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
ajde, bar nisam ko one neke mačke što su bili neki članci po portalima, kupila haljinu za van, nosila ju jedan izlazak i onda vrtaila u trgovinu takvu musavu

Al ozbiljno što se toga tiče, Lidl je i vise nego korektan, i vraćaju lovu bez problema, mislim da je najvise zbog toga jer u vecini poslovnica nemas gdje isprobati tu robu, pa je nekako logicno da u principu vracaju lovu bez pitanja samo na konto toga da ti nije dobra velicina.

Recimo u Zari kad vracam, moram traktate izrecitrati zasto vracam neku stvar voditeljici poslovnice. (op.a. toliko sam se izvracala u Zari da vise ni ne ulazim unutra. Doslovce svaka stvar je tesko smeće kojoj vire konci.)

edit: ovo za gotovoinu Amexom sam tek nedavno skontala al nemam te PINove, nisam bila ni svjesna da se to moze do nedavno.
Nemoj, velika ti je provizija za dizanje keša ameksom.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:59   #276
Najnoviji članak na temu:


http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-sloj/6611979/
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:20   #277
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Recimo u Zari kad vracam, moram traktate izrecitrati zasto vracam neku stvar voditeljici poslovnice. (op.a. toliko sam se izvracala u Zari da vise ni ne ulazim unutra. Doslovce svaka stvar je tesko smeće kojoj vire konci.)
Ne kužim isto Zaru u Splitu.
Teško sranje od robe i ne vrijedi ni pola cijene. Bit će odlažu tamo robu koju svi ostali centri vrate kao robu s greškom.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:24   #278
ne, rekli su nekoj forumašici da u split šalju šljokaste i kičaste stvari jer se samo dole to kupuje.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:30   #279
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
ne, rekli su nekoj forumašici da u split šalju šljokaste i kičaste stvari jer se samo dole to kupuje.
Ma da?
Ima nešto, Zara - Skandal isti klinac.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:32   #280
a tako nekako mi ostalo to u sjećanju. ne znam više koja forumašica je bila. ali negdje, mislim da u rijeci, je pitala da li imaju neki šljokasti odjevni predmet, pa su rekli da to ima u splitu.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.