Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 18:41   #61
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Da je to tako već bi ti izvukao neki podatak kojim bi potkrijepio svoju tvrdnju, ali nostalgičari to ne rade. Sve se siše iz prsta, tako nekako se i provodila ekonomska politika u Jugi

E međede, s ljetovanja, izleta i automobila brzo si prešao na beskućnike.
Što je sve teže braniti Jugu ?
To što sam prešao na beskućnike je samo poraz za današnju hrvatsku

Dakle, jel sam rekao nešto netočno, kokice ti neće postove učiniti točnima
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:50   #62
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
To što sam prešao na beskućnike je samo poraz za današnju hrvatsku

Dakle, jel sam rekao nešto netočno, kokice ti neće postove učiniti točnima

Poraz za danasnju Hrvatsku, ali nedaj Boze poraz za Jugu.
Jer sve što vrijedi za Jugu ne vrijedi za Hrvatsku.

Beskucnici su poraz za Hr ali nisi za jugu. To je ta nostalgičarska logika.

Iz juge su se ljudi iseljavali- raj na zemlji
Iseljavaju se iz Rh- poraz Hrvatske

Juga zaduzena, morala primiti pomoc MMF-a, a na kraju i propala: kazu nostlagicarski nobelovci to je pametna ekonomska politika

Ja znam da je za tebe i druge ljencine bolje kukati za drzavom koja nije poticala rad, ali ta vremena su prosla
vojvo is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.11.2017., 19:01   #63
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
masovni odlasci na bolovanja, odlazak na godišnji kad te pukne, stvaranje radnih mjesta iz ničega nije odlika produktivnosti...

Produktivni ljudi u Jugi ne bi izmislili izreku "ne mogu ne slabo plaćati koliko ja mogu slabo raditi"
Koliko je ono sad postotak bolovanja?
Koliko je ono sad ljudi na godišnjem kad im se sprdne?

Naravno, ne u privatnom sektoru.

Svaki drugi uhljeb po kancelarijama je ili na godišnjem ili na bolovanju. Ili na placu.

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:08   #64
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Koliko je ono sad postotak bolovanja?
Koliko je ono sad ljudi na godišnjem kad im se sprdne?

Naravno, ne u privatnom sektoru.

Svaki drugi uhljeb po kancelarijama je ili na godišnjem ili na bolovanju. Ili na placu.

Ajde onda prevali preko usta, odnosni preko tipkovnice i reci: " danas imamo masvne odlaske na bolovanja kao i u jugi"

Samo time bi priznao da je juga bila usrana i ono što su ostali kolege forumasi vec napisali da smo od nje nasljedili taj menatalitet zivota na tuđi račun i konstantnog kukanja bez rada
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:21   #65
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Evo upravo to podebljano, ja to već odavno pokušavam objasniti socijalistima ali badava.
Pa što se čudiš? Kad bi socijalisti bili razumni, ne bi bili socijalisti

Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Iliti isto iz Yu: "ala volim ovaj režim, plaća ide, a ja ležim".

Mentalitet je ostao isti.
Dobar I onda se mi kao čudimo odakle ekonomska stagnacija.
__________________
Freedom is the freedom to say that two plus two makes four. If that is granted, all else follows.
LeRoi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:28   #66
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post

Produktivni ljudi u Jugi ne bi izmislili izreku "ne mogu ne slabo plaćati koliko ja mogu slabo raditi"
Pa su sad produktivni domoljubi izmislili: "Ne možeš ti tako malo radit, kako te malo ja mogu platit - ništa !"

Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Iliti isto iz Yu: "ala volim ovaj režim, plaća ide, a ja ležim".

Mentalitet je ostao isti.
Zato je ovaj režim smislio "buljubašiće". To je mentalitet iz vica kad Dalmoš zove sina iz Splita u Zagreb ...

Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Za proizvodnju hrane netko treba i ostati na selu, a nisu se baš Hrvati pretrgli ostati na selu, štoviše, komunisti su nastojali selo preseliti u grad.
na kraju nam je selo i propalo zbog toga.
Je, je. Samo što su komunisti imali PIKove sa stotinama tisuća zaposlenih i stotinama tisuća kooperanata. Slavonija cvala. Kad su ono propali i zbog čega? Što je ono s njihovim zemljištem?

Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Ostali jugoslaveni koji nisu vidjeli ni auto ni izlete ni ostale "blagodati" samoupravnog socijalizma da bi drugovi mogli dernečiti
Gluposti. Drugova je bilo samo 10%, a cijela Juga se selila na Jadran ljeti.
Mogo si gologuz doći u firmu, zaposliti se, naći žemsku, oženit se, otić u podstanarstvo, napravit djecu, za godinu dvije kupit stojadina, otić na more i biti glavni frajer u vukojebini iz koje si došao.
Siromaštvo je u Jugi bilo ili osobni izbor, nesposobnost, retard, zaostalost u prošlosti i nesnalaženje u novom vremenu.

Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
SFRJ je živjela od kapitalističkih donacija i posudbi. kakvo poniženje
Ha, ha, misliš UNRA ? Od čega živi Lijepa ti Tvoja ? Koliko ono je dužna? Još se nikad svojom rukom nije najela. Ispod svakog poniženja i dostojanstva, a bahata. Zato vam i narod bježi. Prozreni ste.

Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Još je tu, YU nije. Tko je žilaviji?
Sedam desetljeća je Juga trajala. Što će bit od ovog jada za to vrijeme? Ove iluzije od države kojoj Brisel određuje sve, od milijardi za propala brodogradilišta, subvencija seljaku do duljine krastavaca.

Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Kao samostalna država.
Da su ovi dugovi u SFRJ raspala bi se još nekoliko puta u ovih 26 godina.
Kad se nešto raspadne ostaju ostaci, krhotine. Hr se ne raspada, nestaje, gubi se, istopit će se - ljudi odlaze, neki drugi će doći, ali to više neće biti HR.
Upravo u JUG. je hr prvi put postala država, 1918. Do tad je nije ni bilo, nego kao hr-slav-dalm. Hvala Srbima.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:39   #67
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Pa su sad produktivni domoljubi izmislili: "Ne možeš ti tako malo radit, kako te malo ja mogu platit - ništa !"

Zato je ovaj režim smislio "buljubašiće". To je mentalitet iz vica kad Dalmoš zove sina iz Splita u Zagreb ...

Je, je. Samo što su komunisti imali PIKove sa stotinama tisuća zaposlenih i stotinama tisuća kooperanata. Slavonija cvala. Kad su ono propali i zbog čega? Što je ono s njihovim zemljištem?

Gluposti. Drugova je bilo samo 10%, a cijela Juga se selila na Jadran ljeti.
Mogo si gologuz doći u firmu, zaposliti se, naći žemsku, oženit se, otić u podstanarstvo, napravit djecu, za godinu dvije kupit stojadina, otić na more i biti glavni frajer u vukojebini iz koje si došao.
Siromaštvo je u Jugi bilo ili osobni izbor, nesposobnost, retard, zaostalost u prošlosti i nesnalaženje u novom vremenu.

Ha, ha, misliš UNRA ? Od čega živi Lijepa ti Tvoja ? Koliko ono je dužna? Još se nikad svojom rukom nije najela. Ispod svakog poniženja i dostojanstva, a bahata. Zato vam i narod bježi. Prozreni ste.

Sedam desetljeća je Juga trajala. Što će bit od ovog jada za to vrijeme? Ove iluzije od države kojoj Brisel određuje sve, od milijardi za propala brodogradilišta, subvencija seljaku do duljine krastavaca.

Kad se nešto raspadne ostaju ostaci, krhotine. Hr se ne raspada, nestaje, gubi se, istopit će se - ljudi odlaze, neki drugi će doći, ali to više neće biti HR.
Upravo u JUG. je hr prvi put postala država, 1918. Do tad je nije ni bilo, nego kao hr-slav-dalm. Hvala Srbima.
Počivala u miru
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:43   #68
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Pa su sad produktivni domoljubi izmislili: "Ne možeš ti tako malo radit, kako te malo ja mogu platit - ništa !"
Što onda ne biste vi socijalisti osnovali 2, 3 poduzeća po Hrvatskoj, pokazali malo te ekonomske "mudrosti", zaposlili ljude i spasili ih od domoljuba koji slabo plaćaju ?

Ali nema ništa oda toga. Svima je jasno da su te priče bez pokrića, samo trkeljane o stvarima o kojima se ne zna baš ništa
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:06   #69
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Poraz za danasnju Hrvatsku, ali nedaj Boze poraz za Jugu.
Jer sve što vrijedi za Jugu ne vrijedi za Hrvatsku.

Beskucnici su poraz za Hr ali nisi za jugu. To je ta nostalgičarska logika.

Iz juge su se ljudi iseljavali- raj na zemlji
Iseljavaju se iz Rh- poraz Hrvatske

Juga zaduzena, morala primiti pomoc MMF-a, a na kraju i propala: kazu nostlagicarski nobelovci to je pametna ekonomska politika

Ja znam da je za tebe i druge ljencine bolje kukati za drzavom koja nije poticala rad, ali ta vremena su prosla
Od svega što si ovdje napisao ja nisam ništa izjavio, pa ne znam jel pričaš sa mnom ili sam sa sobom.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:32   #70
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Od svega što si ovdje napisao ja nisam ništa izjavio, pa ne znam jel pričaš sa mnom ili sam sa sobom.

Jesi počeo pisati o beskućnicima ?
Jesi li s @Kexx-om počeo raspravljati o dugovima Juge i Hrvatske?

Svaki put kad se pokuša ući s tobom u raspravu ti se kreneš izmotavati i hvatati maglu

vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:55   #71
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Jesi počeo pisati o beskućnicima ?
Jesi li s @Kexx-om počeo raspravljati o dugovima Juge i Hrvatske?

Svaki put kad se pokuša ući s tobom u raspravu ti se kreneš izmotavati i hvatati maglu
Ako sam citirao tvoj post onda se na njega i odnosi moje izlaganje.

Ne odgovaram na pet postova odjednom
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 21:57   #72
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ako sam citirao tvoj post onda se na njega i odnosi moje izlaganje.

Ne odgovaram na pet postova odjednom
Nije bilo 5 postova odjednom nego jedan post (moj) u kojem sam objedinio sve do sad napisano od strane tebe i mene, a ti počeo hvatati maglu
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 23:32   #73
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Što onda ne biste vi socijalisti osnovali 2, 3 poduzeća po Hrvatskoj, pokazali malo te ekonomske "mudrosti", zaposlili ljude i spasili ih od domoljuba koji slabo plaćaju ?
Zašto? Pa ti ljudi su glasali za vas 95%, ono im nije valjalo. Evo im ga sad. Da vam mi glancamo državu, a "mrzimo sve hrvatsko", izlazili smo iz sabora, glasali protiv, predavali oružje, "stranka opasnih..."? Razjebali smo vam državu u dva mandata, pohapali najvrednije firme, rasprodali sve živo, dilali transkripte, zadužili vam unuke ... što bi ti još od nas?
Kad ćete pokazat rezultate vaše vladavine od već dva desetljeća?
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 23:42   #74
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Zašto? Pa ti ljudi su glasali za vas 95%, ono im nije valjalo. Evo im ga sad. Da vam mi glancamo državu, a "mrzimo sve hrvatsko", izlazili smo iz sabora, glasali protiv, predavali oružje, "stranka opasnih..."? Razjebali smo vam državu u dva mandata, pohapali najvrednije firme, rasprodali sve živo, dilali transkripte, zadužili vam unuke ... što bi ti još od nas?
Kad ćete pokazat rezultate vaše vladavine od već dva desetljeća?
Slažem se se ja da se razjebali čega god ste se uhvatili, ali i dalje trubite kako znate i možete bolje i kako je "prije bilo bolje"... pa ako je već tako onda dajte malo te "mudrosti" da i "mi ostali progledamo"

Lako je pričati...
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 00:02   #75
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
U hrvatskoj malo ljudi radi jer su radišni ljudi otišli vani.

Radišni ljudi su otišli vani jer osmansko-rodijački gazde tlače svoje radnike za male pare.
Interesantno, jer većina ljudi koji su otišli van spadaju pod tu "osmansko rodijačku" grupu. Slavonija (ljudi većinom podrijetlom Hrvati iz BIH/Dalmacije te Zagora).
kvasteriks is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 00:14   #76
Quote:
LeRoi kaže: Pogledaj post
Grubišić je u pravu. Problem socijalističkog naslijeđa je taj što veliki broj ljudi iz ex-komunističkih zemalja u dubini duše ne shvaćaju da plaća ne pada s neba, već da je ona rezultat novostvorene vrijednosti i na tržištu, i da se poslovi ne stvaraju isticanjem parola o tome kako "svatko ima pravo na rad".

Tu je dvostruki problem. Jedan je tusta država koja guši poduzetništvom svojom suludom regulativom i cijeđenjem porezima i nametima. A drugi je mentalitet koji sam spomenuo, mentalitet "ja imam pravo na...", i koji radnike čini frustriranima, nezadovoljnima i na koncu neproduktivnima.

Osim toga, tu je problem starog stanovništva, previše umirovljenika (od kojih je samo 16% odradilo puni radni staž), premalo mladih koji rade, i previše neuposlive radne snage na birou koju je pregazilo vrijeme (informatički nepismeni, nefleksibilni, ljudi koji ne znaju engleski, itd.)

Izlaz koji ja vidim je smanjivanje države u svakom pogledu. Manje regulativa, manje poreza, manje socijalnih davanja, potpora i subvencija. Jednom kada država prestane biti "majka" svima, ljudi će shvatiti da je najbolje osiguranje u vlastitoj obitelji i spontano će se početi rađati više djece. A to znači više mladih, više radne snage, svježi mentalitet...
Potpis.
kvasteriks is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 01:21   #77
Meni je naprosto fascinatno koliko ovdje neki mogu hvaliti bivsu yu odnosno njen ekonomski sustav.

Druga stvar fascinatno mi je koliko mogu kriviti poduzetnike za trenutni stanje u hrv

Po meni glavni krivac za trenutno stanje u hrv a sad me razapnite je Tito jer je narod naucio zivjeti od nerada ( upravo ovo o cemu Grubisic prica ).

Svima je cilj prikaciti se za drzavnu sisu, Hrvatska je po istrazivanjima najpesimisticnija drzava u EU i to zato sto ljudi ne zele stvarati dapace to im je mistika, svi zele da ih majka drzava nahrani i uzdrzava.

Privatizacija je bila katastrofalna ali su tvrtke koje su bile privatizirane bile u katastrofalnom stanju. Navedite mi jednu koja je nesto uspjesno izvozila na zapad. ( izostavite elan, sumamed i oruzje )

Doticni je iznio ciste brojke gdje se vidi struktura te neproduktivnost stanovnistva.

Velikoj vecini je jos bolje plakati i ocekivati pomoc od drzave nego stvoriti nesto.


Prosjecan hrvat se rodi ide u osnovnu skolu koju mu placa drzava, srednju koju takodjer placa drzava. Fakultet isto manje vise placa drzava.

Zatim sa negdje 30 se zaposljava u drzavnom poduzecu gradu opcini drzavnoj ustanovi. Sa 53 ide u mirovinu te je uziva u prosjeku 20 godina.

Tu treba dodati i drzavno zdravstvo te jos hrpu beneficija.

Drzava se financira iz dva nacina porezima, nametima tj prisilnim uzimanjem novca od gradjana,( onih koji nesto stvaraju u konacnici jer ako ti drzava da pa uzme nije ti bas puno uzela) te zaduzivanjem.

To je sukus ekonomskog problema u Hrvatskoj
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 05:22   #78
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Ajde onda prevali preko usta, odnosni preko tipkovnice i reci: " danas imamo masvne odlaske na bolovanja kao i u jugi"

Samo time bi priznao da je juga bila usrana i ono što su ostali kolege forumasi vec napisali da smo od nje nasljedili taj menatalitet zivota na tuđi račun i konstantnog kukanja bez rada

Ne, imamo i gore odlaske na bolovanja nek u Jugi.
I krade se više neg u Jugi.
Što znači da je ova država gora neg Juga.

Koje god ekonomske ili društveno političke aspekte gledaš; da li se radi o broju stanovnika, novorođene djece, zaposlenih, umirovljenika, standardu u zdravstvu, broju turističkih noćenja, industriji, nepotizmu i korupciji, javnom i unutarnjem dugu... mogao bih nabrajati do sutra- Hrvatska je gora država neg Juga.

A sad ti to možeš upakiravati u nacionalističke ili bilo kakve druge ukrasne papire ali sitinu sakriti ne možeš.

Što sve skupa znači da su drugi u zadnjih 25 godina napredovali, a mi smo, zahvaljujući Zločinačkoj i crkvi, jednom u 1941. a drugi put u 13. stoljeću, ovisno o okolnostima.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 08:26   #79
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Koliko je ono sad postotak bolovanja?
Koliko je ono sad ljudi na godišnjem kad im se sprdne?

Naravno, ne u privatnom sektoru.

Svaki drugi uhljeb po kancelarijama je ili na godišnjem ili na bolovanju. Ili na placu.

Kakve veze taj divovski državni aparat ima s kapitalizmom?

Pa upravo trenutni model socijalizma za ekipu u državnim službama, a kapitalizam za sve ostale je i glavni krivac za ekonomske probleme.

Samo je bizarno da ni "ljevica" ni "desnica" ne žele ukinuti barem 50% radnih mjesta u državnim službama.
Kao "pa nećemo te ljude izbaciti na ulicu". A radnike u realnom sektoru se može izbaciti na ulicu, iako oni zarađuju i plaćaju porez za cijeli taj kirbaj.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 09:40   #80
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Evo tri i po milijuna vas domoljubno-državotvornih pljunite u šake i uz "Vilu i Bana", Thomsona i ZDS pokažite nama komunjarama zarobljenim socijalističkim mentalitetom kako se radi! Ili čekate da se mi otrijeznimo od komunizma i počnemo raditi - za vas ? Za uhljebe i privilegičare jer vi ste nam eto napravili državu, iako je mi baš i nismo htjeli? Ovu, ovakvu, vašu i na vaš način !?
Sve da se to i dogodi, vi bi došli na gotovo, otvorili gladna usta i čekali da vam netko nešto ubaci u kljun je to eto "mora" i to eto "zaslužujete".
Ako se to ne desi, svi su, naravno ustaše.
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.