Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2015., 11:38   #361
Čisto sumnjam da bi crkva za to davala novac...mladenci, dogovoriš sa svećenikom kada da dođe oni koje si unajmila i to je to.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 14:45   #362
Crkvu u teoriji ukrasava cvjcarka ako se s njom dogovoris, ako ne onda sama
E sad, kaze mi cvjecarka da se u nasoj crkvi daju neki novci pa onda crkva rijesi to ukrasavanje-meni ima smisla, jer mislim da u toj crkvi u "sezoni" bude barem tri vjencanja subotom
Samo se jos moram raspitati kada se to daje, kome i koliko...a mozda je i u cijeni samog vjencanja
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 15:32   #363
Točno, s tim da u nekim crkvama ako je vjenčanje jedno za drugim ne dozvoljavaju različito cvijeće nego se morate dogovoriti s parom ispred/iza vas pa podijeliti troškove. Malo blesavo al' eto.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 16:03   #364
Navodno neke crkve ukrašavaju časne. Zapravo je dobra ova ideja ako se više para ženi isti dan, al kod mene ćemo biti samo mi pa cu vjerojatno dogovorit nesto s cvjecarkom.
Bili Cvitak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 16:34   #365
Kod mene je bilo tako, časnoj smo dali novce i ona je odabrala cvijeće, nismo mogli birati mi. Jedino smo mogli reći boju i to je to.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 08:14   #366
kod mene je isto tako. časne uređuju crkvu.. ako će joj trebati nešto novaca ja ću dati ali je velečasni rekao kad smo bili na rezervaciji termina da se ne brinem da to sve časne srede. samo meni je malo to onak naknap jer je u mojoj crkvi misa u 19 h, a naš obred je zapisan u 19 i 30 sad kolike su šanse da časne uspiju i urediti s obzirom da je sve na brzinu.. :/ moram pitat to velečasnog kad će doći vrijeme za dogovore i protokol kako će se što odvijati u crkvi..
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 16:18   #367
Mi uređujemo crkvu za vjenčanje, jedini imamo taj dan i možemo sami složiti kako nam odgovara. Svećenik nam je samo rekao da ako odlučimo staviti i nekakvo cvijeće da mu javimo prije pa da on ne mora naručivati cvijeće za nedjeljnu misu nego da iskoristi naše.
rose90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 14:50   #368
i ja bi tako rado malo okitila crkvu za svoje vjenčanje ali svećenik ne dopušta apsolutno nikakvu dekoraciju, niti mašne na klupama niti cvijeće bilo gdje. Iskreno mislim da je to čisto provođenje nekog inata jer se eto on tu može provoditi neku svoju silu pa si je super. Nikad on nije imao ništa s tim uređivanjem, kod prošlog svećenika žena koja čisti crkvu bi prije vjenčanja stavila bijele mašne na klupe, mladenci bi donijeli neki aranžman za oltar koji bi poslije naravno ostao crkvi za nedjelju a on kad je došao i to je zabranio Napominjem da nikad nitko nije izvodio kerefeke i neprimjereno kitio crkvu a crkva sama po sebi nije ukrašena kupolama i freskama već izgleda kao sala s klupama. Znam da nije bitno okruženje već čin ali stvarno ne kužim razlog te zabrane jer mi ima smisla da si mladenci žele mjesto održavanja tog najbitnijeg dijela malo uljepšati
Clarice08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 16:55   #369
Clarice, u kojoj crkvi će ti biti vjenčanje?
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 17:56   #370
U Privlaci.
Clarice08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2020., 19:47   #371
Talking Zupa Svetih Anđela Savski gaj

Pozdrav svima,

Imam par pitanja vezano za odrzavanje vjencanje u ovoj zupi pa ako mi netko moze dati konkretne odgovore sa friskim iskustvom.

Naime, zanima me kako u ovoj zupi funkcionira dekoracija crkve? Dal casna sestra kiti ili imaju svoju cvjecarku ili sami mozemo okititi?

I imaju li nekoga (zbor mladih ili casna) koja nam moze pjevati na vjencanju?

Sve cemo ovo vidjeti sa svecenikom, ali ako netko ima svjeze informacije super bi nam doslo.
pitanjriodgovor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2020., 08:49   #372
Quote:
pitanjriodgovor kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Imam par pitanja vezano za odrzavanje vjencanje u ovoj zupi pa ako mi netko moze dati konkretne odgovore sa friskim iskustvom.

Naime, zanima me kako u ovoj zupi funkcionira dekoracija crkve? Dal casna sestra kiti ili imaju svoju cvjecarku ili sami mozemo okititi?

I imaju li nekoga (zbor mladih ili casna) koja nam moze pjevati na vjencanju?

Sve cemo ovo vidjeti sa svecenikom, ali ako netko ima svjeze informacije super bi nam doslo.
Hej, ja imam isto vjenčanje u toj župi, ali se još nisam ništa raspitala, pa eto ako nešto saznaš prije mene, ljubazno bi te molila da podijeliš samnom. hvala ti, ja ako saznam nešto javim
__________________
Per aspera ad astra.
kokolo21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.