Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2011., 12:01   #1421
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
samo što se ni virusna upala pluća ne liječi antibioticima niti išta što ima predznak virusno

rsv je gadan, bili smo na rođošu kod moje mame i bio je očuhov unuk od 3 godine, inače jako živ, a sad povučen i tu i tamo se zakašljao- ja kašljucanje nisam niti čula, tu noć je poplavio, zatvorili mu se dišni i bio je 7 dana u bolnici, molila sam boga da što prije prođe 10ak dana od kontakta s mojim mališom
a čuj, mojoj je dr. odmah dala sumamed na virusnu upalu pluća. i djeca u klaićevoj su sa tom dijagnozom primala antibiotik.
valjda se kod malih nešto može zakomplicirati, ma nemam pojma. luda sam od te boleštine. nikad ni čula za to do sad. unštilo nas sve! svi smo bili bolesni, s tim da kad su cure prvi put zakurile bilo je to 37 i kusur. drugi put preko 39. i kaže dr. da se djeci zna vraćati i po nekoliko puta. stalno ide u krug.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 12:15   #1422
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
a čuj, mojoj je dr. odmah dala sumamed na virusnu upalu pluća. i djeca u klaićevoj su sa tom dijagnozom primala antibiotik.
valjda se kod malih nešto može zakomplicirati, ma nemam pojma. luda sam od te boleštine. nikad ni čula za to do sad. unštilo nas sve! svi smo bili bolesni, s tim da kad su cure prvi put zakurile bilo je to 37 i kusur. drugi put preko 39. i kaže dr. da se djeci zna vraćati i po nekoliko puta. stalno ide u krug.
da to je grozno, moj je prošle godine imao opstrukcijski bronhitis i završili smo u dnevnoj i to je već bilo pregrozno, čim se malenima nešto događa, mi mame smo totalno izvan pogona
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 14:17   #1423
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Kaze moja pedijatrica, koja je iskusna, ishvaljena svuda i doktor kojem vjerujem.. Da neiskusni specijalisti (u nasem primjeru-klaiceva), da mogu procjeniti da se radi o upali uha a da to nije.. A to je zato jer ako je dijete neposredno prije plakalo, vikalo.. Moze mu se zacrveniti kanalic u uhu.. Pogovoto kod onih svjetle koze.. A zapravo nema upalu.
U svakom slucaju, ako ima temperaturu ( ja bi se prije ozbiljno prestarila na nizu temp neko vrijeme jer se onda vecinom radi o bakteriji, dok od virusa im skoci u vis..vecinom) i ako ga boli na dodir, vodila bi ga pedijatru,
A ako ga ne boli, nema temp, skace, ponasa se normalno... Cemu?? Samo da jos pobere neko govno..
Btw, postoje i virusne upale uha..koje dodju i prodju.
I nemoj da te uspanici ovo iskustvo sa Mihom..on je poseban.. Skoro sva djeca kad dobiju bakterijsku upalu uha placu od bolova.
Leonee, kolegica je malu vodila iskusnom otorincu s preporukom. mala je imala temp i visok crp, bez da se žalila na bolove.
eto
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 08:16   #1424
Jutro!

Evo mi prehlađene obe... lako za mene, ali mišica ima pun nos i kašlje, nemamo temperaturu.

Da li bebi od 4,5 mj smijemo čistiti nos sa nastavkom za usisavać, ima nekih na baterije, kakvi su ti?

Što sa kašljem? Od noćas je tako... Jel moguće da beba iskašljava, ona je iskašljala šljam.. (prozirno nešto)...

Evo molim pomoć, ne stignem čitati od prije, sigurno negdje piše. Hvala puno!
__________________
Nema potpisa LOL
andy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 08:59   #1425
Osobno preporucam onaj aspirator na usisivac -arrianu, jer ovaj na baterije je meni bezveze, ne izvuce nista

Kapaj joj fizioloske, cisti nosic, obavezno podigni uzglavlje krevetica da joj se to sve ne slijeva niz grlo

Cure su pisale da su narezale kapule kod krevetica, bas radi kaslja i da je bebama pomoglo...
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 09:43   #1426
Quote:
irus kaže: Pogledaj post
Jel netko probao IMUNOGLUKAN SIRUP?

Imam dijete od 20mj i zanima me da li ima svrhe davati za imunitet?Popila je floradix kindervital,sad sam joj tila malo prominit.Bila je jedno dva mj bolesna,fibra,upala,grla,uha,oka...viroze...sva živa čuda,a ne ide u vrtić.
ja planiram kupitit to svom starijem (3, 5 god)....od kako je imao kozice već je 3. put prehlađen...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 10:26   #1427
Mandy, sjećam se sa jednog predavanja da se nakon kozica imunitet ne vrati u normalu 6 tjedana...
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 11:56   #1428
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
samo što se ni virusna upala pluća ne liječi antibioticima niti išta što ima predznak virusno

rsv je gadan, bili smo na rođošu kod moje mame i bio je očuhov unuk od 3 godine, inače jako živ, a sad povučen i tu i tamo se zakašljao- ja kašljucanje nisam niti čula, tu noć je poplavio, zatvorili mu se dišni i bio je 7 dana u bolnici, molila sam boga da što prije prođe 10ak dana od kontakta s mojim mališom
nije istina da se virusne upale pluca na lijece antibioticima, najcesce se daju antibiotici preventivo iz razloga sto upala pluca uzasno srozava imunitet cijelog organizma a sekret u plucima lijepi "metlice" koje ne mogu izbacivat sekret i necistoce iz pluca pa vrlo cesto nasjaju sekundare bakterijske infekcije
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 12:02   #1429
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
nije istina da se virusne upale pluca na lijece antibioticima, najcesce se daju antibiotici preventivo iz razloga sto upala pluca uzasno srozava imunitet cijelog organizma a sekret u plucima lijepi "metlice" koje ne mogu izbacivat sekret i necistoce iz pluca pa vrlo cesto nasjaju sekundare bakterijske infekcije
dakle kao što sam i rekla, ne liječi se virusna infekcija
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 12:03   #1430
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
Mandy, sjećam se sa jednog predavanja da se nakon kozica imunitet ne vrati u normalu 6 tjedana...
i ja čitala da je imunitet jako slab nakon njih...tek sam se dan sjetila toga...a čudim se otkud sad te prehlade a dosad sve bilo super..tjedan dana ga lječi, 1 tjedan je ok i onda ponovo...a većinom smo doma..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 12:14   #1431
mi nabavili onaj na baterije, ok mi je, posise kaj treba, samo je stvar da se prije ukapa fizioloska da ih malo razgradi da lakse izlete. uzeli smo ga, jer na moru npr. nemamo usisavac, tak da je ovo prava stvar, mali, lagan i sluzi svrsi, u par sekundi izbaci kaj treba, a i nije tak skup 184 kn
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 12:17   #1432
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
i ja čitala da je imunitet jako slab nakon njih...tek sam se dan sjetila toga...a čudim se otkud sad te prehlade a dosad sve bilo super..tjedan dana ga lječi, 1 tjedan je ok i onda ponovo...a većinom smo doma..
tak je nama bilo nakon šarlaha

cijelu zimu bez curenja nosa i inog,dobila šarlah u trećem mjesecu i do kraja vrtića bila svaka dva tri tjedna bolesna
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 12:22   #1433
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
dakle kao što sam i rekla, ne liječi se virusna infekcija
da, sama virusna se ne lijeci antibioticima ali sekundarne inf obavezno, u mojoj bliskoj rodbini 3 ih imalo virusnu upalu pluca - od toja je jedna osoba i moja baka sa kojom zivimo i svi su dobili antibiotikeojih se ja osobno jezim ali ježi ga kada je bolje sprijeciti komplikacije nego ih kasnije sanirati ili placati sprovod (ovo su sve stari kronicari jednom nogom u grobu)

Mandy- kupi ChildLife multivitamin sirup, super je za dizanje imuniteta
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 12:46   #1434
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
mi nabavili onaj na baterije, ok mi je, posise kaj treba, samo je stvar da se prije ukapa fizioloska da ih malo razgradi da lakse izlete. uzeli smo ga, jer na moru npr. nemamo usisavac, tak da je ovo prava stvar, mali, lagan i sluzi svrsi, u par sekundi izbaci kaj treba, a i nije tak skup 184 kn
....cuj jel mu ide nekad krv kad mu usisavas nos??? JA sam danas i jucer mojoj E i izgleda da joj je pukla kapilarica i da je taj na usisavac koji imamo prejaki
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 13:41   #1435
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
....cuj jel mu ide nekad krv kad mu usisavas nos??? JA sam danas i jucer mojoj E i izgleda da joj je pukla kapilarica i da je taj na usisavac koji imamo prejaki
ne ide joj nista, nadam se da ni nece, ja sam sebi probala i naslonila i ful je lagano, mozda si mu gurnula u nosnicu, a to pise da se ne treba, samo naslonis kod rupice na nosu i stisnes
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 13:45   #1436
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
....cuj jel mu ide nekad krv kad mu usisavas nos??? JA sam danas i jucer mojoj E i izgleda da joj je pukla kapilarica i da je taj na usisavac koji imamo prejaki
stavi više fiziološke i malo smanji broj izvlačenja dok se sluznica ne oporavi.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 13:46   #1437
tnx
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 13:49   #1438
moja je u komi kad joj stavljam fiziolosku, sva se jadna pocne koprcat nogama i zacrveni u faci!! siroce, bas popizditis dobije
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 13:50   #1439
da a nesmiju nikakve kapi za nos...bas uzas..ja sam neki dan htjela kupiti baby operil pa mi je teta u ljekarni preporucila sljezov caj
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 13:54   #1440
kako s bebom koja ne da čistiti nosić?
my baby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.