Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2022., 16:30   #1
ETF-ovi 7SLO, 7CRO

Uložio sam neke novce u ove ETF-ove na našoj burzi.
Koje je vaše mišljenje?

Imam još nešto kapitala, pa razmišljam još više uložiti, posebno u 7SLO.
iguana free is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2022., 22:39   #2
Imao sam 7SLO, prodao nakon što je naraslo 30%.

Moje mišljenje je da se treba kloniti europskih dionica jer za Europu slijede teška vremena.
Eventualno kad dovoljno padnu.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2022., 06:30   #3
Mala usporedba podataka:
(zadnji podaci su za 7.mjesec)

7SLO:
prosječni P/E je 6,3
prosječni dividendni prinos je 6,8 %

7CRO:
prosječni P/E je 12,4
prosječni dividendni prinos je 2,7 %

Iz ovih podataka mi je vidljivo da su slovenske dionice u totalnoj prednosti i da tamo treba ulagati.

No, sa druge strane mi se 7CRO sviđa jer ima jake turističke dionice, RIVP, ADRS, ARNT. Njih smatram jako podcijenjenima.
iguana free is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2022., 10:56   #4
Ne pratim uopće ZSE ali pretpostavljam da je P/E visok najviše zbog turista.Ova je sezona bila uspješna,bez Covid mjera i ljudi željni putovanja.Međutim,ako EU završi u recesiji,što je vrlo izgledno posljedice će se osjetiti i na sljedećoj turističkoj sezoni.
Baš si mislim da trebam otkazati PBZ investor pošto ga odavno ne koristim,ali moglo bit biti povoljnih ulazaka ove zime,i taj ETF Slovenski ne izgleda loše,ako bude na akciji.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2022., 11:18   #5
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Ne pratim uopće ZSE ali pretpostavljam da je P/E visok najviše zbog turista.Ova je sezona bila uspješna,bez Covid mjera i ljudi željni putovanja.Međutim,ako EU završi u recesiji,što je vrlo izgledno posljedice će se osjetiti i na sljedećoj turističkoj sezoni.
Baš si mislim da trebam otkazati PBZ investor pošto ga odavno ne koristim,ali moglo bit biti povoljnih ulazaka ove zime,i taj ETF Slovenski ne izgleda loše,ako bude na akciji.
Što sam stariji i iskusniji to vidim da su sve te priče oko recesije samo prolazne storije, koju brzo dođu i brzo prođu.
Uvijek treba ulagati prema temeljnim fundamentalnim vrijednostima i čekati, tržište se uvijek oporavi.
Slovesnki ETF mi je svakako primamljiviji od hrvatskog, ali mislim da je dobro uložiti i u jedan i u drugi.
Smeta me dosta visoka naknada od 0,8 %, ali je i to bolje od bankarskih i ostalih otvorenih investicijskih fondova gdje naknade idu od 2,2 % pa na više. Grozota.
iguana free is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2022., 12:00   #6
Quote:
iguana free kaže: Pogledaj post
Što sam stariji i iskusniji to vidim da su sve te priče oko recesije samo prolazne storije, koju brzo dođu i brzo prođu.
Uvijek treba ulagati prema temeljnim fundamentalnim vrijednostima i čekati, tržište se uvijek oporavi.
Slovesnki ETF mi je svakako primamljiviji od hrvatskog, ali mislim da je dobro uložiti i u jedan i u drugi.
Smeta me dosta visoka naknada od 0,8 %, ali je i to bolje od bankarskih i ostalih otvorenih investicijskih fondova gdje naknade idu od 2,2 % pa na više. Grozota.
A vidi,ako se Slovenski ETF trži na P/E 6 sigurno se ne očekuje rast u narednom razdoblju,ili da će biti vrlo skroman.Dodao bi još vezano uz ulaz da bi trebao biti postepen,nikako sve odjednom.
Tih 0,8% mi se i ne čini tako loše za naše podneblje,ETF inače ima uglavnom vrlo niske naknade.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2022., 14:04   #7
Ja pomalo trejdam sa ovim 7SLO. Nema problema sa likvidnosti i cijena je uvijek prilagođena slovenskom indeksu.
MartaB4P is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.