Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2008., 18:25   #121
Quote:
brown eyed girl1101 kaže: Pogledaj post
jedno vrijeme me astralna projekcija jako zanimala, pokusavala sam ali nista. mislim da je za neuspjeh odgovoran strah jer sam citala da se na tim 'putovanjima' mogu sresti nekakva bica, dobra ali i ne tako dobra. kao, ne mogu ti nista napraviti ali ipak...brrrr...je li tko imao kakva negativna iskustva?
iz mog iskustva mogu reći da na samom početku putovanja može biti malo.. hm.. scarry.. dok ne skužiš kaj se događa.. kasnije je ok, barem ja nisam naišo ne neke bad scene.. ali opet, ja niti nemam previse iskustva.
aco344 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 19:58   #122
Mnogi astralnu projekciju zamjenjuju sa meditacijom.
O cemu je zapravo rijec?

Izdizanje od fizickoga tijela stvar je dio jako istrenirane joge.
Hatha joga koju su na Zapad donijeli mnogobrojni ucitelji (guru) sastoji se uglavnom od 3 discipline. Prva je zauzimanje niza tjelesnih polozaja ili asana ; drugu tvore posebne vjezbe disanja, ili pranayame,a treća se svodi na meditacije.
Meditacija je ono sto tebe zanima. Sastoji se od fokusiranja na nesto umom i tijelom, cime se iskljucujes iz vanjskog svijeta. Prema drevnim vedskim spisima, takvo fokusiranje uma na kraju dovodi do misterioznog uzdignuća iznad fizičkog tijela i do sjedinjena s Bogom.

Medutim ne preporucavam ti da probavas meditaciju bez iskusnog ucitelja, jer ti se moze desiti da se ne mozes vratiti, tj. da na vanjskom svijetu umres. Zato ti preporucam ako te zaista zanima da nades nekoga
__________________
2r3d5p1d3r1sa11wy51-13r3
r3d5p1d3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 00:28   #123
Quote:
xtcy kaže: Pogledaj post
meni se jednom desilo (u trijeznom stanju svijesti)
ne zelim pricati o tome jer mi ionako nitko ne bi vjerovao
a i nije me briga,uglavnom nakon tog događaja ja sam
mnogo sretniji i smireniji ne znam zasto ali neke stvari
su mi ipak dosta jasnije
kod mene potpuno ista stvar. isto mi se desilo jednom, i to bez ikakvih razmisljanja, priprema ili predznanja o tome i sl..odjednom.
trajalo je onoliko koliko sam ja htjela...
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 11:24   #124
Quote:
r3d5p1d3r kaže: Pogledaj post
Mnogi astralnu projekciju zamjenjuju sa meditacijom.
O cemu je zapravo rijec?
Nisam skužio što si htio reći, nitko ne zamjenjuje AP i meditaciju, možda je meditacija nešto čime se svjesno i po želji može postići AP.

Quote:
r3d5p1d3r kaže: Pogledaj post
Medutim ne preporucavam ti da probavas meditaciju bez iskusnog ucitelja, jer ti se moze desiti da se ne mozes vratiti, tj. da na vanjskom svijetu umres. Zato ti preporucam ako te zaista zanima da nades nekoga
To je neka grda meditacija... Zaista ne bi htio to pokušati. A valjda je i onemogućeno da bilo tko sam pokušava postići to stanje.. vjerojatno je u procesu neophodan neki faktor koji samo dobar učitelj može zamjeniti, mislim, kao osiguranje od smrtnih slučajeva..
aco344 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 11:55   #125
Quote:
aco344 kaže: Pogledaj post
Nisam skužio što si htio reći, nitko ne zamjenjuje AP i meditaciju, možda je meditacija nešto čime se svjesno i po želji može postići AP.
Pa ako netko želi izaći iz tijela, onda neka se više okrene meditaciji i svojevoljnom izboru i neka to proucava. Jer AP dolazi neocekivano, i mi ne utjecemo na njen dolazak. Ako netko zbilja zeli iskusati "izlazak iz tijela", onda mu preporucam neka se pozabavi meditacijom, jer tko zna hoce li uopce dozivjetu AP (kao slucajnost)
__________________
2r3d5p1d3r1sa11wy51-13r3
r3d5p1d3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 22:33   #126
sve to što vi govorite su samo pretpostavke,postoje vežbe za ap,naravno da niko neželi da priča o tome,kada bi neko reko kako se to konkretno radi,ceo dan bi provodili u astralnome svetu,nakraju bi nam se više svidelo u astralu,i eto ti po meni nečega kao kliničke smrti
BC107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 15:40   #127
ja nisam nikad probao,i sad citajuci sve ovo me bas zanima...mi moze netko tocno recis ta trebam raditi,napraviti ili kako to vec ide?????????????????
njunja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 03:17   #128
Quote:
r3d5p1d3r kaže: Pogledaj post
Pa ako netko želi izaći iz tijela, onda neka se više okrene meditaciji i svojevoljnom izboru i neka to proucava. Jer AP dolazi neocekivano, i mi ne utjecemo na njen dolazak. Ako netko zbilja zeli iskusati "izlazak iz tijela", onda mu preporucam neka se pozabavi meditacijom, jer tko zna hoce li uopce dozivjetu AP (kao slucajnost)
kad ju vec jednom spoznas, zasto se poslije vracati na pocetak traziti neke nove tehnike.
to mi se cini kao da si uspio procitati nesto bez ucenja, a kasnije se moras vratiti uciti pisati slova.
zasto onda ipak nebi pokusali mi utjecati na njen dolazak?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 04:30   #129
ja sam prije mnogo godina doživjela astralnu projekciju.
tada nisam znala ništa o tome, imala sam svega 10 godina
živjela sam sama s bakom ovdje u Hrvatskoj, a moji starci su
radili u Njemačkoj. Kod mene se to dogodilo neplanirano
(tek sam kasnije u razgovoru s ljudima koji se u to kuže shvatila
što mi se dogodilo). Bio je to period kada svoje nebi vidjela
i po godinu dana te sam se, jednog jutra kad sam se ustala da idem
u školu, iz čista mira srušila u kupaonici, pronašla me baka.
ne znam koliko dugo sam bila u tom stanju nesvijesti.
dok sam se probudila već je došla hitna po mene.
kad sam došla iz bolnice svi nalazi su bili OK, snimanje glave,
tlak, krv itd... tek su mi se taj dan kasnije pocele javljati neke
slike u glavi te sam ih ispricala baki. Kad je zvala moje u Njemačku
da kaže da sam imala nezgodu ispričala im je kako sam u tom
nesvjesnom stanju njih "sanjala", no u biti znala sam sve o čemu su
oni toga jutra pričali, što je mama imala obućeno na sebi
i da je kod njih bila neka njihova susjeda,
opisala sam ju do savršenstva mada ju nikad
u životu nisam vidjela. U tom "snu", za što sam kasnije saznala
da je bila astralana projekcija, pokušavala sam zagrliti mamu
pokazati joj da sam kraj nje, ali nisam uspjela, nisam je mogla
dotaknuti niti govoriti, samo sam nešto mrmljala, no oni
naravno nisu osjetili moju prisutnost. Također sam osjetila miris
kave koju su pili. Zanimljiv je osjećaj, izgleda isto kao kada sanjamo
samo što se nešto u čemu sudjeluješ na drugoj razini dešava u zbilji.
katarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 13:11   #130
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
kad ju vec jednom spoznas, zasto se poslije vracati na pocetak traziti neke nove tehnike.
to mi se cini kao da si uspio procitati nesto bez ucenja, a kasnije se moras vratiti uciti pisati slova.
zasto onda ipak nebi pokusali mi utjecati na njen dolazak?
Ja nemam nikakvu tehniku, niti je planiram imati. Stvar je u tome da kao što je r3d5p1d3r rekao, ona se može dogoditi sasvim slučajno i obično kada legnemo u krevet na spavanje. Uglavnom prije sna ili odmah nakon buđenja, a ponekad i usred sna. Meditacije i razne tehnike postizanja smatram težim putem do AP-a i na neki način isforsiranom AP. Netko je negdje rekao da je to kao da nepozvani upadnete na nečiji teritorij. Mislim da je to točno iako nemora biti. U mom slučaju neplaniranih i sasvim slučajnih izlazaka shvatio sam da je od velike važnosti jednostavno biti spreman da ti se dogodi prije nego zaspiš. Što više po danu razmišljaš o tome, veće su šanse da se i dogodi. Meni se dogodi jednom mjesečno, nekad dva put, a nekad po par mjeseci ništa. Bitno je ne opterećivati se time..
aco344 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 13:49   #131
Quote:
aco344 kaže: Pogledaj post
Ja nemam nikakvu tehniku, niti je planiram imati. Stvar je u tome da kao što je r3d5p1d3r rekao, ona se može dogoditi sasvim slučajno i obično kada legnemo u krevet na spavanje. Uglavnom prije sna ili odmah nakon buđenja, a ponekad i usred sna. Meditacije i razne tehnike postizanja smatram težim putem do AP-a i na neki način isforsiranom AP. Netko je negdje rekao da je to kao da nepozvani upadnete na nečiji teritorij. Mislim da je to točno iako nemora biti. U mom slučaju neplaniranih i sasvim slučajnih izlazaka shvatio sam da je od velike važnosti jednostavno biti spreman da ti se dogodi prije nego zaspiš. Što više po danu razmišljaš o tome, veće su šanse da se i dogodi. Meni se dogodi jednom mjesečno, nekad dva put, a nekad po par mjeseci ništa. Bitno je ne opterećivati se time..
meni se nije to desilo u krevetu, vec uz obalu, u momentu opustanja. osjetila sam se iznad povrsine mora i mogla sam se pomicati jos dalje. tocno je da sto vise razmisljas o tome to je i velika vjerojatnost da se i dogodi. pogotovo kad ju vec jednom spoznas.
da li je to meditacija ili neka druga tehnika nije bitno..vjerujem da svatko ima svoj nacin.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 13:55   #132
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
meni se nije to desilo u krevetu, vec uz obalu, u momentu opustanja. tocno je da sto vise razmisljas o tome to je i velika vjerojatnost da se i dogodi. pogotovo kad ju vec jednom spoznas.
da li je to meditacija ili neka druga tehnika nije bitno..vjerujem da svatko ima svoj nacin.
slažem se.
aco344 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 13:57   #133
Čak i čitanje ovog topica igra svoju ulogu u tome
aco344 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 14:33   #134
cuj, mozda se negdje i sretnemo, lutajuci beskrajnim prostorima..:-)
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 16:58   #135
ja sam imala jedan period koji je trajao par dana svake noci i cijele noci u razmacima.sanjala sam neku svjetlost i pocelo je strasno grcenje i lupanje srca...onda bi se probudila.al tada jos nisam uopce razmisljala ni znala sto su astralna putovanja
hana_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 07:11   #136
Astralna projekcija?pitanje

Ovako s tim pojmom sam upoznat vec 3 godine...i dosad sam imao dosta iskustva s time...medutim zadnjih mjesec dana mi se desava da recimo dovoljno je da se usred noci probudim na 2 minute i kad pokusam ponovo zaspat opet se zaleti AP..i to po par puta u noči..problem je u tom sto to mene previse izmara i prečesto mi se to dešava(počelo mi je smetat) na tjedan dozivim i do 10 projection te me zanima mogu li ikako spriječiti AP?...ocekujem iskusnije odgovore....
Rahzel® is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 09:58   #137
fizički napori tijekom dana, vježbanje, trčanje, dobro društvo, vitamini (B complex u većim dozama), jača hrana, šetnja prije spavanja. itd. tj. pojačati povezanost s tijelom i svijetom oko sebe tijekom normalne budnosti.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 10:30   #138
usput ako neko zna dal se moze pomocu (ako je ikako moguće) AP vidjeti budućnost nek napise nesto...jer neda mi se za djaba prolazit kroz stanja ap a da pritom nemam barem nekakve koristi...inace mogu(ako hoću 7 puta na tjedan da ju dozivim)samo mi treba neki razlog pa ako zna neko nesto korisno u svezi tog nek napise
Rahzel® is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 10:34   #139
pih izvrnem se iz kreveta dok si reko keks
Rahzel® is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 11:05   #140
Monroe institut u Virginiji bavio se i bavi se AP, dapače davali su po tom pitanju usluge američkoj vojsci - i koliko znamo AP je korištena u svrhu dolaženja do informacija telepatskim putem.
http://www.monroeinstitute.com/
što se tiče predviđanja i viđenja u budućnost, postoji teorije nelinearnosti vremena, a također teorija da svako predviđanje ujedno znači i kreiranje budućnosti tako da je gledanje u budućnost potpuno nebitno kao cilj AP.
http://www.monroeinstitute.com/conte...%20Experiences

osnivač instituta posvetio je tri knjige vlastitim AP iskustvima
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.