Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2009., 06:45   #1181
POMOĆ

Zanima me kako najjeftinije doći do paris sljedeće godine 6mj. sa avionom ?????????????????
aRaB is offline  
Old 10.10.2009., 12:39   #1182
Quote:
aRaB kaže: Pogledaj post
Zanima me kako najjeftinije doći do paris sljedeće godine 6mj. sa avionom ?????????????????
Do Paris Hilton?
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 10.10.2009., 23:39   #1183
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Do Paris Hilton?



__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 12.10.2009., 16:16   #1184
hosteli/jeftini hoteli u parisu

pozz,
zna li mi netko preporuciti neki hostel ili jeftin hotel u parizu da je u nekom normalnom kvartu tj. da nije bronks. ?
Prije 2 god sam bio u Parizu i spavali smo na St.Denisu s agencijom i to je bio bronks pravi nikad vise tamo.

Paris je ogroman,golem,dzinovski grad ne vjerujem da su po cijelom gradu rastrkani hosteli/hoteli ............
akcija1 is offline  
Old 12.10.2009., 16:31   #1185
Quote:
akcija1 kaže: Pogledaj post
Paris je ogroman,golem,dzinovski grad ne vjerujem da su po cijelom gradu rastrkani hosteli/hoteli ............
Jesu
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 13.10.2009., 09:58   #1186
Quote:
akcija1 kaže: Pogledaj post
pozz,
zna li mi netko preporuciti neki hostel ili jeftin hotel u parizu da je u nekom normalnom kvartu tj. da nije bronks. ?
Prije 2 god sam bio u Parizu i spavali smo na St.Denisu s agencijom i to je bio bronks pravi nikad vise tamo.

Paris je ogroman,golem,dzinovski grad ne vjerujem da su po cijelom gradu rastrkani hosteli/hoteli ............
Velis, bili ste jedini bijelci u Saint-Denisu...

Sto kaze Cinnamon, hoteli su po cijelom gradu i ima ih cak ok u blizim predgradjima. Pise ti na temi, ali treba pretraziti. Procitaj zadnjih 10 stranica, sigurno ces nesto naci.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 14.10.2009., 00:20   #1187
razmišljam o odlasku u Pariz za novu godinu, pa me interesira (oni koji su bili u Parizu), pitanje sigurnosti i noćnog života, jer sam dobio informacije da je Pariz jako opasan noću...??
Nino81 is offline  
Old 14.10.2009., 09:14   #1188
Pazite si stvari uvijek, torbice, novčanike i to, hodajte uvijek u društvu, tj. više ljudi skupa, osvjetljenim ulicama i tamo gdje ima više ljudi. I ne bi trebalo biti problema. Ja ih nisam imao u ukupno skoro oko 4 mjeseca boravka tamo nikakvih problema, a bio sam u svakakvim situacijama, u svako doba, pod utjecajem svakakvih legalnih supstanci itd.
cosanostra is offline  
Old 18.10.2009., 04:50   #1189
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
razmišljam o odlasku u Pariz za novu godinu, pa me interesira (oni koji su bili u Parizu), pitanje sigurnosti i noćnog života, jer sam dobio informacije da je Pariz jako opasan noću...??

Opasan...

Gle, ja sam se gro puta našla u 1-2h potpuno sama i doista mi se ništa nije dogodilo. Teško mi je komentirati prigradske uvjete, ali eto recimo meni se u centru Pariza fakat ništa nije dogodilo.
Čak su mi vratili izgubljeni pasoš i lovu usred metroa...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 18.10.2009., 04:55   #1190
Quote:
akcija1 kaže: Pogledaj post
pozz,
zna li mi netko preporuciti neki hostel ili jeftin hotel u parizu da je u nekom normalnom kvartu tj. da nije bronks. ?
Prije 2 god sam bio u Parizu i spavali smo na St.Denisu s agencijom i to je bio bronks pravi nikad vise tamo.

Paris je ogroman,golem,dzinovski grad ne vjerujem da su po cijelom gradu rastrkani hosteli/hoteli ............

Jesu...

Zato se nikad ne ide sa tim pljačkašima...

Ovisi koliko para možeš istresti dakako.
Potraži ovdje recimo:
http://www.putovnica.net/smjestaj

Preporučam ti da tražiš u "novijem" dijelu, dakle 15, 8 & rest of Co. kvartovi koji se nalaze ispod Seine. Iako dosta ima i u Bastillei, ali meni se tamo noću nije baš svidjelo iako... nemam loših iskustava....
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 18.10.2009., 05:01   #1191
Quote:
cosanostra kaže: Pogledaj post
Pazite si stvari uvijek, torbice, novčanike i to, hodajte uvijek u društvu, tj. više ljudi skupa, osvjetljenim ulicama i tamo gdje ima više ljudi. I ne bi trebalo biti problema. Ja ih nisam imao u ukupno skoro oko 4 mjeseca boravka tamo nikakvih problema, a bio sam u svakakvim situacijama, u svako doba, pod utjecajem svakakvih legalnih supstanci itd.

Meni nije to trebalo...
A hodala oko Notre Dame, po obali Seine i sl. u sjeni sa dSLR fotičem.
Eh da... Sama.
Čak su mi vratili hrpu para i putovnicu izgubljenu u metrou u takve sitne sate....

Zapraf mi se tek svinjarija dogodila na lijepo osvijetljenom i punom ljudi mjestu - ulazu u shopping centar na Le Defense...

Ovo zapravo znači - da nema pravila i nema spasonosnih savjeta.
Samo pamet u - glavu....
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 18.10.2009., 05:04   #1192
Question

Pitanje:

Koje bi ustvari bilo najbliže tumačenje i u kojim uvjetima koristiti pojam - SAVA (ovo je izgovorno, nažalost JOŠ ne znam kako se to piše)

Netko mi to opisuje gotovo kao neki oblik nesvjesnog pozdrava u prolazu, dok drugi to uspoređuju sa eng. pojmom: How do you do?

E sad... ima tko volje?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 18.10.2009., 11:11   #1193
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Pitanje:

Koje bi ustvari bilo najbliže tumačenje i u kojim uvjetima koristiti pojam - SAVA (ovo je izgovorno, nažalost JOŠ ne znam kako se to piše)

Netko mi to opisuje gotovo kao neki oblik nesvjesnog pozdrava u prolazu, dok drugi to uspoređuju sa eng. pojmom: How do you do?

E sad... ima tko volje?
ça va

Doslovce znaci "to ide". Moze biti izgovoreno kao pitanje i kao odgovor na to isto pitanje.
-ça va?
-ça va! (ça va bien, merci! Et toi, comment ça va?)


U govornom hrvatskom ekvivalent bi bio, otprilike:

-Ej, kako je? (Sta ima? Di si?)

How do you do nije ekvivalent jer se to danas rabi sve rjedje i to u kontekstu upoznavanja, radi se o visokom (formalnom) registru.

Ako imas jos pitanja, mozes ih postaviti na Drustvenim znanostima na Francuskom kutku.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 18.10.2009., 11:47   #1194
Smile pariz

planiram ići u pariz sljedeće godine pa molim ljepo preporuku za hotel ili apartman ali da nije nekakva napuhana cijena i da bude u centru pariza blizu znamenitosti. hvala
aRaB is offline  
Old 18.10.2009., 11:52   #1195
Quote:
aRaB kaže: Pogledaj post
planiram ići u pariz sljedeće godine pa molim ljepo preporuku za hotel ili apartman ali da nije nekakva napuhana cijena i da bude u centru pariza blizu znamenitosti. hvala
Vec smo ih preporucili hrpu, pogledaj malo diskusiju.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 18.10.2009., 14:44   #1196
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
ça va
Doslovce znaci "to ide". Moze biti izgovoreno kao pitanje i kao odgovor na to isto pitanje.
-ça va?
-ça va! (ça va bien, merci! Et toi, comment ça va?)
Nije mjesto, al sam bih htio dodati da, ako sam dobro primijetio, Francuzi taj izraz koriste od pozdravljanja do apsolutno svake situacije u kojoj se može odgovoriti s "dobro je, može tako, to mi odgovara" i slično. Kad neko otvori prozor pa pita drugu osobu jel joj je hladno, pa onda jel je hrana dobra, jel joj se sviđa npr. soba ili neki predmet, i tako u skoro svakoj situaciji.

Najpraktičniji izraz u nekom jeziku koji valjda igdje postoji. Jedan za sve.

Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Vec smo ih preporucili hrpu, pogledaj malo diskusiju.
Zapravo, jeftini hotel u centru grada blizu znamenitosti? To sigurno nije bilo preporučeno jer NE POSTOJI.
cosanostra is offline  
Old 18.10.2009., 14:57   #1197
Quote:
cosanostra kaže: Pogledaj post
To sigurno nije bilo preporučeno jer NE POSTOJI.
Jeftino za pariske uslove Dakako da postoji. 100 euro nocenje je u Parisu jeftino.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 18.10.2009., 15:19   #1198
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Jeftino za pariske uslove Dakako da postoji. 100 euro nocenje je u Parisu jeftino.
TO DA, ali u centru i blizu monumenata, a u isto vrijeme jeftino? To sve skupa ne ide u istu rečenicu. A i ne znam zakaj bi moralo biti blizu monumenata, kad se u parizu metroom dođe za 15-20 min. bilo kamo.
cosanostra is offline  
Old 18.10.2009., 15:25   #1199
Ah, pa ja pod "centrom i blizu monumenata" podrazumijem i hotel u kojem sam ja bila, a to je kod stanice Oberkampf.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 18.10.2009., 15:40   #1200
Ja isključivo hotel odmah do Louvrea, ili odmah ispod Eiffelovog tornnja ili koji gleda na slavoluk.



cosanostra is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.