Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2007., 20:42   #321
Ništa ti, x-type, ne predbacujem
Koristi i zareze i velika slova kad god hoćeš, tvoja stvar.
Samo sam htjela reći da prvo trebamo pogledati sebe jer svi mi više/manje griješimo, a onda predbacivati drugima njihove pogr(j)eške!
To što netko piše 'Jamaica' ili 'song', ne znači da ne zna kako te riječi glase na hrvatskom, nego je to jednostavno danas takva moda (upotreba svakojakih anglizama, jel'). I ja isto znam upotrijebiti i neke engleske uzrečice i latinske poslovice i što već ne...
mili vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 20:59   #322
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
u zadnje vrijeme počinjem kosu čupati od dekliniranja s crticom, primerice 'kupila sam to limoni-u', 'u replay-u' i slično (što je čak i gore od nedekliniranja tipa brada pitta)
Ja to samo izvrijeđam.
Prije me živciralo, sad to rješavam na lakši način.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 21:03   #323
Quote:
mili vanili kaže: Pogledaj post
U što se ovaj topic pretvori...
mili vanili je isto negleskog porjekla - NE POdrijetla

sta mrzim hrvatske lingvisticare...boring king of crap people

kao da smo mi svi sisali veslo pa je sad dosao tu dejlit pravdu
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 21:04   #324
Quote:
mili vanili kaže: Pogledaj post
Ništa ti, x-type, ne predbacujem
Koristi i zareze i velika slova kad god hoćeš, tvoja stvar.
Samo sam htjela reći da prvo trebamo pogledati sebe jer svi mi više/manje griješimo, a onda predbacivati drugima njihove pogr(j)eške!
To što netko piše 'Jamaica' ili 'song', ne znači da ne zna kako te riječi glase na hrvatskom, nego je to jednostavno danas takva moda (upotreba svakojakih anglizama, jel'). I ja isto znam upotrijebiti i neke engleske uzrečice i latinske poslovice i što već ne...
ovo predbacivanje sam spomenuo u pozitivnom kontekstu . ta pomodnost mi ide na živce. postoje riječi koje su se sasvim uklopilke u hrvatski jezik. ali pobogu, ne trebamo ih još! pogotovo tako glupih poput Jamaica.
sad si me podsjetila s pogrješkom - jako često oni koji se sprdaju ili se idu pravit pametni pišu pogriješka. i uzalud ti volu objašnjavaš što je to kratki jat... ma joj, zašto se ne uvede "ie" ili "ě", pa to bi bila prava revolucija u hrvatskom jeziku s fantastičnim rezultatima!!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 21:08   #325
Quote:
Abyssus kaže: Pogledaj post
Ja to samo izvrijeđam.
ne mogu baš vaku drugu forumašicu izvrijeđati.
eno sam na modi curu fino uputila da se negacije pišu odvojeno i da dok je 10 raspravljala 'sviđa li joj se neko sjajilo koje je htijela ili nesviđa', je mogla investirati bar malo u pravopis
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 21:09   #326
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne mogu baš vaku drugu forumašicu izvrijeđati.
jel ovo daje naslutiti da ti smatras da su forumasi pravopisno potkovaniji od forumasica?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 21:17   #327
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
jel ovo daje naslutiti da ti smatras da su forumasi pravopisno potkovaniji od forumasica?
sorry, fali na modi i kozmetivi, a tamo je 99 posto forumašica
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 21:22   #328
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
mili vanili je isto negleskog porjekla - NE POdrijetla

sta mrzim hrvatske lingvisticare...boring king of crap people

kao da smo mi svi sisali veslo pa je sad dosao tu dejlit pravdu
Aaaa??? Šta si ti sad zapravo napisao i, najvažnije, htio reći???

Ma, Milli Vanilli je ime dvojice jarana koji su nekoć samo otvarali usta, a netko drugi im je pjevao i tako su dugo vremena zarađivali milijune. Za drugo ne znam, kao što i ne znam jel' podrijetlo riječi englesko ili 'neglesko' (baš sam zla )

Ne znam jesi li na mene mislio kad si spomenuo 'hrvatske lingvističare' i 'dosao tu dejlit pravdu'...

Ma, kakva lingvistica, nisam ti ja ništa. Ali ima precijenjenih naših jezikoslovaca...
mili vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 21:25   #329
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne mogu baš vaku drugu forumašicu izvrijeđati.
eno sam na modi curu fino uputila da se negacije pišu odvojeno i da dok je 10 raspravljala 'sviđa li joj se neko sjajilo koje je htijela ili nesviđa', je mogla investirati bar malo u pravopis
Enklitika ne može nakon zareza. :the picajzla:
Ali sviđa mi se tvoj pristup.

No, ja nažalost sve više ženskih nepismenjara vidim... Napisa mi jedna kroatistica na ploču neki dan - ćovijek.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 21:31   #330
Quote:
Abyssus kaže: Pogledaj post
No, ja nažalost sve više ženskih nepismenjara vidim... Napisa mi jedna kroatistica na ploču neki dan - ćovijek.
ma čini ti se. žene ćemo češće sresti u tzv. skupini nepismenih preseratora. muškarci su češće zdravo seljački nepismeni. tako će žena češće naći pogriješku, a muškarac će kupiti kuču.

baš gledam nekakve službene dokumente iz firme i pogodite na što sam naišao tamo! prečesto puta su zvali...
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 21:36   #331
Quote:
Abyssus kaže: Pogledaj post
Enklitika ne može nakon zareza. :the picajzla:
znala sam da je krivo, ali nije mi se dalo, umorna sam, a morala bih tumbati cijlu rečenicu. ja nisam picajzla u smislu da neću sebi ili drugome tolerirarati niti jednu jedinu pogrešku (štoviše, sigurna sam da sam nesavršena), ali osnove se moraju znati.
gospodična koju sam upozorila na negacije je prvo reagirala s 'baš me briga, pisat ću kako hoću!' (ma, bravo!), a kasnije je rekla kako joj se ne da/rastavila je ipak taj put ) lupati razmak (zamislite, između svih riječi joj nije teško, a samo između negacije i glagola jest! neobična djevojka).
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 21:37   #332
lali, jesi li ti pijana veceras

mislim, nebumo (pazi, skupa, jebote!) nikom rekli, ali broj tipfelera koje si veceras napravila je zbilja
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 21:39   #333
Quote:
Lali Puna kaže:
ja nisam picajzla u smislu da neću sebi ili drugome tolerirarati niti jednu jedinu pogrešku
Ja jesam, profesionalna deformacija, jebiga. Ne uzimaj to osobno.

Quote:
Lali Puna kaže:
baš me briga, pisat ću kako hoću!' (ma, bravo!)
Takove najviše volim.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 21:41   #334
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
lali, jesi li ti pijana veceras

mislim, nebumo (pazi, skupa, jebote!) nikom rekli, ali broj tipfelera koje si veceras napravila je zbilja
užasno sam umorna, idem spat dok se totalno ne kompromitiram, baj
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 22:34   #335
Majko mila, jest i ovdje zabavno...
mili vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 03:44   #336
Question

Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
dvojebno značenje

Prevedi.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 19:18   #337
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ta pomodnost mi ide na živce
Ha, čuj, pa i pisanje malog slova na početku rečenice na forumu je pomodno, kao i zanemarivanje zareza
mili vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 19:21   #338
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
znala sam da je krivo, ali nije mi se dalo, umorna sam, a morala bih tumbati cijlu rečenicu. ja nisam picajzla u smislu da neću sebi ili drugome tolerirarati niti jednu jedinu pogrešku (štoviše, sigurna sam da sam nesavršena), ali osnove se moraju znati.
Dopustit ću si tu bezobraštinu i reći ti da je pisanje velikog slova na početku rečenice, hm, osnova nad osnovama.
mili vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 19:23   #339
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ja to primijećujem kod mlađih forumaša te izrazito nepismenih (u pravilu tamo gdje se pojavi jer/jel, tamo se redovito pronalazi još nekoliko pogrešaka)
A jel se to tako sada piše po hrvatski?
alexandras is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 19:26   #340
Quote:
mili vanili kaže: Pogledaj post
Dopustit ću si tu bezobraštinu i reći ti da je pisanje velikog slova na početku rečenice, hm, osnova nad osnovama.
Ne pretjeruj jer ću ti secirati svako slovce koje napišeš.

Stvar praktičnosti i brzine, a ne nepismenosti.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.