Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2016., 20:39   #401
Trebam registritati novokupljeni rabljeni auto i dobiti ću random tablice. Posjedujem stari auto koji je za prodaju na kojem imam osobne tablice koje želim zadržati. Da li bi mogao odjaviti stari auto i te tablice prebaciti na novi, a zatim stari prijavit opet pa da on dobije random tablice sa kojima ću ga nastaviti prodavati?

Hvala
__________________
potpis.
Neugodnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 09:32   #402
Možeš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 19:47   #403
Lijep pozdrav!

Molio bih neke info. vezano za moj slučaj.

Ne znam da li se išta mjenjalo od kada je pokrenuta ova tema.
Uglavnom, istekla mi je reg. 8.6.2016, dakle, prije 12 dana, nisam mogao obaviti teh. je li je auto bio kod mehaničara na servisu i nisam imao financiskih sredstva da sve platim od jednom. Danas sam išao na teh. pregled i auto nije prošao, mehaničar nešto zajebao, obnovio sam policu osiguranja i znam da imam rok od 10 dana da obavim ponovno teh. pregled vozila a da ne moram plaćati. Mene zanima koliko ja imam rok da ne platim kaznu od isteka reg. uzevši u obzir da sam obnovio policu, samo još moram ponoviti teh. pregled?

Zadnje uređivanje Fatal Error : 20.06.2016. at 20:00.
Fatal Error is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 21:49   #404
u Mupu je program složen na način da iskazuje nakon 15 dana od isteka reg....e sad kako gdje, negdje su striktni negdje puste još nekoliko dana.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 08:04   #405
Pozdrav ljudi, jedno pitanjce...

Tvrtka je promijenila sjedište iz županije A u županiju B. Ima li obvezu mijenjati tablice, ili je dovoljno prilikom produženje registracije/tehničkog pregleda samo donjeti NKD kao dokaz promjene adrese?
GoogleGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 09:14   #406
Mjenjanje tablica i nova prometna.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 10:28   #407
Tnx na odgovoru.

Koji je rok za to? Sjedište je promijenjeno prije 4 mjeseca, ali smo to smjetnuli s uma :/
GoogleGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 10:58   #408
15 dana.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 16:14   #409
posto mi istice registracija u 11 mjesec a mene nece biti kuci (osobnu iskaznicu ne mogu ostavljat, brod) jeli mi moze netko drugi registrirati auto? nekakva punomoc ili slicno? hvala
Puding1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 10:49   #410
"Produženje registracije vozila može, osim vlasnika vozila, obaviti i druga osoba uz predočenje osobne iskaznice vlasnika vozila i svoje osobne iskaznice."
https://www.gov.hr/moja-uprava/prome...nih-vozila/307
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 12:20   #411
Koji se sve dokumenti (vezani za automobil) moraju mijenjati prilikom promjene prebivalista (u drugoj zupaniji)?

Mislim da se mora promijeniti prometna dozvola, ali ne znam da li se moraju i registarske plocice (ja sam vlasnik vozila).
Postoji li rok?
trolaslavonska is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 12:47   #412
Normalno da ćeš dobit (platit) tablice druge županije.15 dana.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 10:28   #413
Nadam se da je prikladna tema; uskoro ću registrirati novi auto i htio bi uzeti tablice sa željenim brojem i oznakom. Čitao sam da se to plaća nešto ispod 400 kn i da se dostupnost provjeri na licu mjesta. Međutim, kakav je postupak s tim? Odnosno, pošto te tablice nemaju na licu mjesta, koliko se čeka da ih izrade i pošalju i da li ja u tom međuvremenu dobijem nešto privremeno ili mi auto zjapi neregistriran? U drugom slučaju, da li mogu te tablice zatražiti bez auta odnosno prije nego auto stigne, da budu već spremne kad dođem registrirati auto?
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 22:40   #414
MIslim da se može unaprijed tražiti čak imaju oni i opciju da čuvaju te tablice neko određeno vrijeme uz određenu naknadu
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 15:53   #415
Hvala. Raspitao sam se u međuvremenu kod poznanika, to se sve radi na policiji sada, ode se tamo i zatraži tablica, ako je dostupna, plati se oko 400 kn i naruči ista i čeka se oko 15 dana. I dobije se od policije potvrda s kojom se onda kad stignu ode na tehnički registrirati vozilo.
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 12:26   #416
Pozdravv savjetnici.

Imam pitanje.

nakon smrti tasta je ostao dobar automobil.
e sada da li ja osobno mogu voziti taj auto prije ostavinske rasprave a da je sve po zakonu ?

znaci ne zelim ga prodavati, nego samo voziti .

lp
__________________
اللعنة عليك الأم
front is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 14:18   #417
Pa vozi do tehničkog.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 14:41   #418
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pa vozi do tehničkog.

cudna situacija ,, nakon smrti vlasnike se ponistava osobna i navodna knizica vozila , tako da automobili do ostavinske ima tehnicki i osiguranje ali NEMA
vlasnika. ?'!!
__________________
اللعنة عليك الأم
front is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 16:31   #419
Ako je poništena prometna nema ni tehničkog.knjižica vozila ionako više nije potrebna.Vlasnik će bit određen ostavinskom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 09:56   #420
Quote:
Puding1991 kaže: Pogledaj post
posto mi istice registracija u 11 mjesec a mene nece biti kuci (osobnu iskaznicu ne mogu ostavljat, brod) jeli mi moze netko drugi registrirati auto? nekakva punomoc ili slicno? hvala
Nisam baš shvatila da je čovjeku netko nešto konkretno pomogao, a imam istu situaciju. Suprug radi vani, svi dokumenti (osobna) je kod njega, neće dolaziti još par mjeseci doma, a ja moram registrirati auto koji je u njegovom vlasništvu, kako to izvesti...Netko je to valjda već prošao, kad je sad brdo ljudi u istoj situaciji...
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.