Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2013., 06:32   #41
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
ove godine neću. sve mi se čini da će novac dobiti oni koji dobro poslu, imaju izvoz, a po tome mi se čini da im ni ne treba...
Lijepi pozdrav,

U pravu ste za ove natječaje ove godine. Bitno je imati zadovoljene sve elemente- financijsku stabilnost, održivi projekt u svim fazama koji donosi min. 80 bodova. Bit će malo projekata, ali s velikim iznosima potpora. Kao što sam prije napisao dobivat će oni čiji projekt "pokaže" ekonomsku isplativost, povećanje -"sinergisjku vrijednost" (prihodi, broj zaposlenih, izvoz idr.).
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 08:31   #42
al to onda nije poduzetnik početnik...nego već dobro uhodana firma. mislimja zadovoljavam sve uvjete, samo još ne znam koje bodove bi imala. nisam našla bodovanje. jel ima negdje na netu?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 08:46   #43
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
al to onda nije poduzetnik početnik...nego već dobro uhodana firma. mislimja zadovoljavam sve uvjete, samo još ne znam koje bodove bi imala. nisam našla bodovanje. jel ima negdje na netu?
Boduje se PROJEKTNI SAŽETAK- Mjera A(mikro) na stranici 13. i 14. su navedeni kriteriji koji donose max. 100 bodova, a ima još dodatnih bodova (žene vlasnice, invalidne osobe, pripa. romske nacionalnosti, I skupina potpomognutog područja).--- ukupno max. 130 bodova! U njemu se nalaze svi elementi- npr. fianncijski i operativni kapacitet itd!
Prednost kod MJERE za poduzetnike početnike je što i oni mogu dobiti do max. 250 000 kn, ali je uvjet da ne rade duže od 3 godine! I prošle godine je mali dio početnika od prijava dobio potporu, ali znatno veći iznos dabi bio konkurentniji! Vi s potporom od cca. 20 000 kn ne možete napraviti puno, npr. nabaviti opremu i otvoriti jedno radno mjesto! Kao što sam i rekao CILJ je poticati one uspješne, koji imaju strategiju razvoja, zapošljavanja i znatnog rasta! Za one koji stagniraju postoje drugi modaliteti potpora. EU fondovi imaju takve procedure, tj. traže konkretne ciljeve, kroz provođenje aktivnosti i mjerljive rezultate za širu skupinu korisnika (dionika). Nadam se da sam svima pojasnio tehniku iporceduru ovog natječaja za MJERU A- od 1 do 9 zaposlenih!
Zanimljivo je pripremati projekt, aktivno raditi na njemu, pa makar ne prošli u ovom krugu, dobivate dragocjeno iskustvo koje ne možete pokupiti niti na kakvom seminaru ili edukaciji!

Zadnje uređivanje hkolar : 13.02.2013. at 08:47. Reason: ispravak teksta
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 09:08   #44
Koji je rok za prijavu? Prošle godine je to bilo 4-5 mjesec, a sada mi se čini, ako sam dobro pročitala, da je krajnji rok za prijavu 10 mjesec.
anna.neumann is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 15:43   #45
Da, Anna, ove godine ne predaju svi odjednom nego se može predati bilo kada s zaključno 31.10. (ili tako nekim datumom, da sada ne provjeravam). Što znači da ako predaš sada i odbe te, još uvijek možeš ponovno predati i kasnije. To mi ima puno više smisla da rješavaju zahtjeve kako im pristižu nego da čekaju da im stigne njih 11000 kao prošle godine, pa onda krenu na rješavanje. Iako, i u ovom slučaju su si zadali rok od 60 dana za odgovor, što je fakat dugo...

Na svojim stranicama su stavili e-mail (i telefon) za pitanja, ali niti nakon tjedan dana mi nitko ništa nije odgovorio To baš nije ok...
lollipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 12:05   #46
Kreule su po gradovima Prezentacije PODUZETNIČKOG IMPULSA za 2013.godinu! Možete se informirati u Vašim regionalnim razvojnim agencijama o datumu održavanja prezentacija! Raspored predavanja imate i na www.minpo.hr -- poduzetnički impuls-ciklus I.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 07:31   #47
Ja imam jednu nejasnoću...

Ako obrt ima više izdvojenih pogona.
Npr. naš obrt sastoji se od dva dijela,
jedno je restoran sa 5,
a drugi "servis, popravak i prepravak oružja" sa 6 zaposlenih.
Ukupno obrt ima 11 zaposlenih.
Nisam siguran dali spadamo u mikro ili male,
tj dali se gleda ukupno ili kak.
Mi bi išli ciljano sa projektom za servis.

Isto tako, za ovakav slučaj,
dali svaki izdvojeni pogon/djelatnost može dobiti svoju potporu?

I.R.
Marija Bistrica
__________________
Ja sam onaj koji jesam
mali jozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 11:07   #48
razmišljala sam da ovu godinu zaražim potporu u programu "žena poduzetnica",ali obeshrabrila me činjenica što treba pisati neki projekt, a i sva ona papirologija mi nije jasna, tako da odustajem. Nije mi jasno zašto za male poduzetnike, obrt konkretno, treba sve to....ako nešto misle dati neka olakšaju, a ne zakompliciraju. Naime, prije cca 5-6 godina ti poticaji su bili bolji. Gledala se poslovna godina unatrag, dakle ako je bilo nekih ulaganja za to smo priložili račune, dobili do iznosa uloženog i to mi je bilo ok..ni ne tražim više.
noktica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 09:06   #49
Evo ja sam bio na generalnom predstavljanju i na konkretnoj radionici o izradi projekta.
Nije to ništa tak baš komplicirano, sve se zna.
Mnogi ljudi misle da će dobit lovu i onda s tom lovom napravit nešto, što već..

Kao prvo, taj poticaj/potpora na kraju mora pokazati nekakav smisao, rezultat, u vidu nekih mjerljivih indikatora (povečanje prodaje/prihoda, nova tržišta, povećanje broja zaposlenih)...

U projektu se definiraju aktivnosti (kupnja stroja, izrada web stranice, izlaganej na sajmovima...) i troškovi tih aktivnosti.
Uglavnom, sve što se izplanira tj predvidi, treba se i ostvariti, na kraju se prilažu računi po kojima su troškovi plačeni....

Meni je na početku sve to bilo glupo i čudno, ali sad sam shvatio više manje sve, i ima mi smisla.
__________________
Ja sam onaj koji jesam
mali jozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 12:10   #50
Quote:
noktica kaže: Pogledaj post
razmišljala sam da ovu godinu zaražim potporu u programu "žena poduzetnica",ali obeshrabrila me činjenica što treba pisati neki projekt, a i sva ona papirologija mi nije jasna, tako da odustajem. Nije mi jasno zašto za male poduzetnike, obrt konkretno, treba sve to....ako nešto misle dati neka olakšaju, a ne zakompliciraju. Naime, prije cca 5-6 godina ti poticaji su bili bolji. Gledala se poslovna godina unatrag, dakle ako je bilo nekih ulaganja za to smo priložili račune, dobili do iznosa uloženog i to mi je bilo ok..ni ne tražim više.
Nemojte da vas projektna aplikacija obeshrabri. Tamo je sve točno navedeno što trebate unijeti. Znači na svaku onu rečenicu treba dati odgovor. (Osim na one koje se ne odnose na vaš projektni prijedlog) Što mjerljivije podatke, podatke iz 2012. i očekivani pomak..
Ove godine će biti jako puno prijavljenih, zato treba dobro poraditi na prijavi.
Sretno svima!
Tee.lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 14:37   #51
REZULTATI POD.IMPULS 2013

Ima li kakovih pomaka ,jeli ko dobio kakav odgovor ,nadam se pozitivan
vocko007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 09:34   #52
Vidim da Vas ima ovdje koji ste se prijavljivali pa da pitam jedno glupasto pitanje , Kaže u pozivu da su (između ostalog) neprihvatljivi troškovi nabava/kupovina manje opreme, uređaja i strojeva u vrijednosti manjoj od 10.000,00kn.
E sad, da li to znači da oprema, pojedinačne vrijednosti manje od 10.000kn ne dolazi u obzir ili sve oprema koja je obuhvaćena projektom ne smije biti u vrijednosti manjoj od 10.000kn?
Na primjer, planira se nabava tri uređaja, od kojih su dva vrijednosti 4.000 kn i jedan 6.000kn, jesu li to prihvatljivi ili neprihvatljivi troškovi?
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 19:16   #53
Quote:
moira_67 kaže: Pogledaj post
Vidim da Vas ima ovdje koji ste se prijavljivali pa da pitam jedno glupasto pitanje , Kaže u pozivu da su (između ostalog) neprihvatljivi troškovi nabava/kupovina manje opreme, uređaja i strojeva u vrijednosti manjoj od 10.000,00kn.
E sad, da li to znači da oprema, pojedinačne vrijednosti manje od 10.000kn ne dolazi u obzir ili sve oprema koja je obuhvaćena projektom ne smije biti u vrijednosti manjoj od 10.000kn?
Na primjer, planira se nabava tri uređaja, od kojih su dva vrijednosti 4.000 kn i jedan 6.000kn, jesu li to prihvatljivi ili neprihvatljivi troškovi?
Najbolje je nazvati MINPO da ti obajsne! U biti nema smisla kandidirati tako male troškove, na projekt koji ti daje max. (ako je MJERA A) 250.000 kn, zar ne? Više na PM.
Sretno,

usput, da li ima netko tko je dobio sredstva u MINPO-Mjera A za 2013.godinu?
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 18:36   #54
Quote:
moira_67 kaže: Pogledaj post
Vidim da Vas ima ovdje koji ste se prijavljivali pa da pitam jedno glupasto pitanje , Kaže u pozivu da su (između ostalog) neprihvatljivi troškovi nabava/kupovina manje opreme, uređaja i strojeva u vrijednosti manjoj od 10.000,00kn.
E sad, da li to znači da oprema, pojedinačne vrijednosti manje od 10.000kn ne dolazi u obzir ili sve oprema koja je obuhvaćena projektom ne smije biti u vrijednosti manjoj od 10.000kn?
Na primjer, planira se nabava tri uređaja, od kojih su dva vrijednosti 4.000 kn i jedan 6.000kn, jesu li to prihvatljivi ili neprihvatljivi troškovi?
Ja sam ih pitala to pitanje jer sam planirala kupiti kompjutere - stvar je da se svaki slučaj razmatra pojedinačno. U mom slučaju, kompjuteri su nam oruđe, kao da kupujem bager, i meni bi se priznao taj trošak jer se firma bavi programiranjem. Ako se baviš npr. izradom nakita ili uzgojem zečeva, onda bi ti to bio neprihvatljiv trošak. Drugim riječima, rekli su mi da treba jako dobro obrazložiti zašto ti nešto treba. Gledaju pojedinačni projekt koji prijavljuješ u cjelini - nije više ono tipa - daj šta daš, pa ću ja to već na nešto potrošiti. Sada gledaju da stvarno znaš što radiš i imaš to isplanirano. Btw, nisam konkretno pitala, ali ja sam shvatila da je 10000kn po artiklu (a ne svi skupa).
lollipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 01:32   #55
Quote:
noktica kaže: Pogledaj post
razmišljala sam da ovu godinu zaražim potporu u programu "žena poduzetnica",ali obeshrabrila me činjenica što treba pisati neki projekt, a i sva ona papirologija mi nije jasna
Pisanje projekta je najvažnija stvar u cijeloj priči, smatraj to besplatnom školom koja od poduzetnika-amatera napravi nekoga tko zna osmisliti poslovni plan i izraditi procjenu rizika.

Previše ljudi ulazi u posao (bilo koji) s najboljim željama i bez konkretnog plana, to uspije u jako malom broju slučajeva dok ostali propadnu. I da se baviš preprodajom pilića, treba ti plan. Moraš znati jel ta ideja drži vodu ili baš i ne.

Veliki je to skok od mentaliteta "otvorit ću kafić i sve će to dobro ići", i mislim da je to najkorisniji dio svih ovih projekata. Iznenadiš se kad napraviš projekt kojeg jednostavno ne možeš natjerati da bude isplativ a mislio si da je mrak. Ili obrnuto, neka bezvezna ideja pa vidiš da ti otvara vrata za dobar biznis.

Cijela ova inicijativa s raznim poticajima je jako važna, mislim da je to velika stvar, i želim vam svima sreću da vam projekti uspiju.

Inače nam nema spasa
Cafa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 19:13   #56
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Pisanje projekta je najvažnija stvar u cijeloj priči, smatraj to besplatnom školom koja od poduzetnika-amatera napravi nekoga tko zna osmisliti poslovni plan i izraditi procjenu rizika.

Previše ljudi ulazi u posao (bilo koji) s najboljim željama i bez konkretnog plana, to uspije u jako malom broju slučajeva dok ostali propadnu. I da se baviš preprodajom pilića, treba ti plan. Moraš znati jel ta ideja drži vodu ili baš i ne.

Veliki je to skok od mentaliteta "otvorit ću kafić i sve će to dobro ići", i mislim da je to najkorisniji dio svih ovih projekata. Iznenadiš se kad napraviš projekt kojeg jednostavno ne možeš natjerati da bude isplativ a mislio si da je mrak. Ili obrnuto, neka bezvezna ideja pa vidiš da ti otvara vrata za dobar biznis.

Cijela ova inicijativa s raznim poticajima je jako važna, mislim da je to velika stvar, i želim vam svima sreću da vam projekti uspiju.

Inače nam nema spasa
S ovim se 100 % slažem. Projekti IMPULSA ove godine traže samo osnovnu tablicu troškova, i nisu toliko zahtjevni! Prijavni sažetak treba odgovoriti na sva pitanja i donijeti Vam minimalno 80 bodova! Ako uspijete napraviti bar 1 projekt samostalno, vidjet ćete koliko će to značiti za buduće projekte u EU. Vjerujte mi iz osobnog iskustva i napora.

Tko je dobio neka se slobodno javi mi na PM!

sretno!!
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 19:15   #57
Quote:
vocko007 kaže: Pogledaj post
Ima li kakovih pomaka ,jeli ko dobio kakav odgovor ,nadam se pozitivan
Projekti prolaze I krug-adminisrativnu provjeru, pa ako tu zadovolje idu u II krug-obradu! Više vidjeti na MINPO-MOJA PRIJAVA-upisati svoj OIB.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 08:25   #58
Sa prošlim tjednom zaprimljeno je 570 prijava na aktivnost A i 255 na aktivnost B. Dodijeljeno je 6 potpora za A sa ukupno 1,1, milijun kn i 7 za B sa 6,4 milijuna kuna.

Ovaj tjedan kreće nova tura.

Danas sam dobio obavijest da je projekt odobren za sufinanciranje i da treba još u roku 48 h dostaviti dodatne potvrde o čistim poreznim obvezama za povezana društva i ako to prođe u redu potpora će bit cca 100.000 eur
vlastimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 21:24   #59
Quote:
vlastimir kaže: Pogledaj post
Sa prošlim tjednom zaprimljeno je 570 prijava na aktivnost A i 255 na aktivnost B. Dodijeljeno je 6 potpora za A sa ukupno 1,1, milijun kn i 7 za B sa 6,4 milijuna kuna.

Ovaj tjedan kreće nova tura.

Danas sam dobio obavijest da je projekt odobren za sufinanciranje i da treba još u roku 48 h dostaviti dodatne potvrde o čistim poreznim obvezama za povezana društva i ako to prođe u redu potpora će bit cca 100.000 eur
Otkud ti ti podaci, ja neki dan čula da se na mjeru A apliciralo 250 prijava, ne kontriram ti, možda je moj izvor u krivu
Ako nije tajna, kada si predao projekt, odnosno koliko im je vremena trebalo?

Evo da se i ja pridružim ovoj raspravi. Ono što za sada mogu reći je da je projekt predan 13.05. mjera A3 i da je prošao administrativnu provjeru (kako kažu na stranici).
Moje pitanje je da li zbilja to sada traje 60 dana ili ima nekakve nade da se riješi i prije? Umrijet ću od neizvjesnosti i znatiželje
liberty13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 13:19   #60
Ovi podaci su ti sa zvanične prezentacije MINPO-a 11. svibnja u Sv. Martinu na Muri, tak da ako to nije ofišl ne zna što bi bilo....... Vjerojatno se sad i povećao broj prijava........Btw, svi koji ste slali prijave, a imate povezana društva za svaki slučaj čekirajte da se u međuvremnu kod njih nije pojavio kakav porezni dug koji nije promptno i plaćen, pa makar i 100 kn, da ne bi bilo problema........
vlastimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.