Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2013., 01:16   #61
@Thumb - prvo da razrijesimo. Ja sam se po pitanju francuskog nadovezala na tvoj post na drugoj temi gdje si rekao da si se po drugi put sretno ispisao sa tecaja jer ti ne ide. Cak mislim da se u globalu slazemo oko Brussela.
Nikako nije raj na zemlji, ali Brussel nije Belgija. Svatko tko zivi u tom gradu moze potvrditi da su ogromne razlike izmedju ulica, a o komunama da ne pricamo. I sigurna sam da bas ne svrljas po kvartovima u koje ni policija ne ulazi osim u punoj ratnoj spremi.
Ja u Anderlecht, Molenbeeka i neke dijelove Schaarbeeka nisam nikada nogom krocila niti imam namjeru. Mogla bi cijeli zivot ovako zivjeti, okruzena Flamancima. Ne zabadaju nos gdje im nije mjesto, rezervirani su i zive svoje zivote.
Poanta je da se mi koji dolazimo negdje moramo prilagoditi toj zemlji, kulturi, svjetonazoru. Ako tu imam posao, dobar zivotni standard i opcenito kvalitetu zivota koja se sa Hrvatskom ne moze usporediti, onda moram istrpiti stotine stvari koje me nazivciraju na dnevnoj bazi, nauciti jezik najbolje sto mogu i asimilirati se.

Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
20% stanovnika Brisla su Flamanci,
a 80% su frankofonci koji se ne smatraju Valoncima (jer nije Brisl u Valoniji)
nego iskljucivo Belgijancima
. Od tih frankofonaca, polovina ih ima
flamanska prezima, jer je jezicna situacija Brisla posljedica
nasilne frankofonizacije prvotno flamanskog grada, koja se dogodila
krajem 19. st.
Natrag na Belgiju. Istina. Kroz povijest su bili frankofonizirani. Nije da su imali izbora. U skolama, na fakultetima, sudovima, francuski je bio sluzbeni. Prvi ustav na flamanskom napisan je kasnih 60 tih. Flamanske obitelji slale su svoju djecu u francuske skole da nauce jezik.

U BCR ( Brussels capital region ) su zadnje istrazivanje socio ekonomskog statusa radili prije deset godina. Pritom nije bilo dozvoljeno pitati o zemlji rodjenja. Vec 2001 BCR je imao 45 razlicitih nacionalnosti koje su brojale vise od 1000 stanovnika. Taj broj se do danas povecao s obzirom na prosirenje EU.

http://www.eukn.org/E_library/Urban_...aphic_overview

Brojke govore same za sebe. Belgijanci se vec godinama masovno iseljavaju iz Bru. u okolicu. Podjednako i Valonci i Flamanci. U isto vrijeme povecava se broj imigranata u samom gradu.
Le Soir je objavio interaktivnu kartu za Belgiju i za Brussel po komunama gdje je naveden postotak imigranata i njihovo porijeklo. Savrseno objasnjeno u jednoj recenici. Belgija je zemlja imigranata koji se odbijaju asimilirati.


http://blog.lesoir.be/docs/2013/03/0...n-en-belgique/

46 % stanovnistva Brussela nije rodjeno u Belgiji. Oni su ti koji se izjasnjavaju Belgijancima, jer nikako drugacije i ne mogu. I nazalost nemaju flamanska prezimena.


Danas, Brussel postaje sve veci problem Belgije. Ogromne socio ekonomske razlike medju stanovnistvom, siromastvo,visoka nezaposlenost, porast svih kriminalnih aktivnosti, institucionalna zavrzlama, konstantan rast stanovnistva. Sve kao rezultat uzasne imigracijske politike kojom su usrali stvar davnih dana, a na cemu mogu zahvaliti upravo frankofonim, valonskim,korumpiranim socijalistima koji su na taj nacin osiguravali glasove, a osiguravaju ih i danas.

Kako danas izgleda prosjecan stanovnik Brussela?

Zove se Mohamed, rodjen u Belgiji, roditelji Marokanci. Napustio srednju skolu. Zivi u Sint-Joost-ten-Node. Nezaposlen. Zivi od socijalne pomoci. Ozenjen. Zena nezaposlena. Imaju troje djece.

Ovo je popis najcescih djecjih imena 2009.

Boys: Mohamed (236), Adam (194), Rayan (95), Ayoub (77), Gabriel (73), Alexandre (62), Anas (59), Hamza (59), Nathan (58) and Amine (57)

Girls: Sarah (103), Lina (90), Aya (83), Sara (79), Yasmine (75), Imane (70), Rania (61), Ines (60), Nour (55) and Inès (54)


Zovu ih Novi Belgijanci (Nieuwe Belg ) ili Allochtoon sto oznacava osobu kojoj je bar jedan roditelj rodjen van Belgije.

Valonci nemaju razvijenu nacionalnu svijest kao Flamanci. Kada ih pitam kako se odredjuju, oni slijezu ramenima, nije ih briga, ne drze do toga. Cesto kazu ja sam bruxellois.
80 % Flamanaca reci ce ti : Ja sam prvo Flamanac, a tek onda Belgijanac.

Nikako da uhvatim vremena reci nesto Vlaams Belangu i njihovom programu kojim su dobili izbore u Flandriji. Cinjenica je da je izborni sustav na njihovu stetu i da su s punim pravom frustrirani sto im ovi uzimaju lovu gdje i kako stignu.
S druge strane 20 % stanovnistva Valonije je nezaposleno, a 45 % zaposlenih radi u javnim i drzavnim sluzbama. Naravno da im odgovara status quo.

Team Flanders
determinacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 01:26   #62
Quote:
John Shepard kaže: Pogledaj post
Meh....Valonci i Flamanci.Oni su so yesterday news....buducnost im je crna
I onako sve ce to preuzeti muslimani.
Istina
Ovi su ih toliko stisnuli, da su zaboravili na medjusobne razlike.
Vlaams Belang - Flamanski interesi je na zadnjim lokalnim izborima imala kampanju u Brusselu u stilu : Sljedeci gradonacelnik ce vam se zvati Jalal, Husein ili Mohamed, to je slika euro buducnosti. Samo vi nas nazivajte ksenofobima i islamofobima, ali mi ne zelimo Eurabiu

Brussel ce do 2030 imati muslimansku vecinu. Vec je sad sa 300 000 muslimana prvi u EU.
determinacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 13:32   #63
Da je to samo Brisel, i Rotterdam ima slične brojke, a nisam siguran i za Malmo
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 14:48   #64
Bas mi je pricala jedna Slovenka neki dan da je bila anonimna anketa u njenom kvartu, koji je vas prvi jezik?!

-rijec je o Ixelles komuni, i broj jezika je bio nevjerojatnih 103 ili 108 nisam tocno siguran... al brutalno...

I ja zbilja vjerujem da je lokalnom stanovnistvu sranje kad svaki stranac koji dodje bitno vise zaradjuje od njih, i dizu im cijene u gradu...

Jedan od razloga zasto si prosjecan Belgijanac ne moze priustit zivot u Briselu...

Prosjecna placa je 1400€, no to treba uzet s rezervom jer su uracunali i institucije a to bas nije realno.

Poznam jednu Spanjolku, mlada curka, predaje spanjolski jezik ovdje, placa joj je 800€…

-400€ joj je stan, i ostatak za zivot...

Pitam je pa kak zivi? -kaze da jede puno tjesenine...

Ja reko pa sta se ne vrati u spanjolsku, veli ona da ovdje nema nista a u spanjolskoj nema ni to...
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 22:15   #65
Belgija za početnike, ali najvažniji dio videa je na 3:00, koji je ipak jako objasnio neke stvari, kako toliko komplicirana država funkcionira

http://www.youtube.com/watch?v=Ceg6NQKHd70
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 08:20   #66
Tijekom jučerašnjeg dana izbili su žestoki sukobi između policije i prosvjednika na ulicama Bruxellesa. Do eskalacije je došlo za vrijeme velikog prosvjednog marša protiv brutalnih mjera štednje koje su na snazi diljem Europe. Prosvjed su organizirali brojni sindikati. Nasilje je izbilo u dijelu grada gdje se nalaze brojni vladini uredi i diplomatska predstavništva zbog čega je tijekom dana zatvorena i američka ambasada.

http://rt.com/news/water-cannons-brussels-protest-405/

Prema procjenama belgijske policije na ulicama je oko 25,000 ljudi. Organizatori su istaknuli kako očekuju 40,000 ljudi.

Prosvjednici su stigli iz cijele Europe kako bi izrazili svoje nezadovoljstvo anti-radničkom politikom koja je na snazi još od izbijanja krize 2008. godine. U korištenju tog demokratskog prava uskoro ih je zaustavila policija krenuvši na njih suzavcem, palicama i vodenim topovima.


Zanima me jeli je itko naišao na neku izjavu Catherine Ashton u vezi ovoga??
Koja osuđuje uporabu sile protiv radnika u Bruxellesu, friško su mi u pamćenju one njezine izjave u vezi Ukrajine kada je osuđivala svaki napad na prosvjednike, da je prosvjedovanje ljudsko pravo, itd...

Pa ako je netko naisao moze mi samo zalijepiti link
Hvala
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 16:48   #67
Židovi opet žrtve u Bruxellesu.
Koliko je dugo prošlo od zadnjeg antisemitskog napada..Što se to događa u središtu Europe?
Kasije Hereja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 18:37   #68
Quote:
Kasije Hereja kaže: Pogledaj post
Židovi opet žrtve u Bruxellesu.
Koliko je dugo prošlo od zadnjeg antisemitskog napada..Što se to događa u središtu Europe?
Muslimanski doseljenici.
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 23:18   #69
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Da je to samo Brisel, i Rotterdam ima slične brojke, a nisam siguran i za Malmo
Rotterdam spasavaju krscani iz Afrike (Zelenortljani) i juzne Amerike (Surinam).
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 22:24   #70
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Rotterdam spasavaju krscani iz Afrike (Zelenortljani) i juzne Amerike (Surinam).
liberali preferiraju useljavanje muslimana, nisam baš siguran da u Rotterdamu ima puno krćana s drugih kontinenata
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 18:41   #71
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
liberali preferiraju useljavanje muslimana, nisam baš siguran da u Rotterdamu ima puno krćana s drugih kontinenata
Ne preferiraju. Njima je svejedno ko im se useljava, i ne postoji ama baš nijedan razlog zašto tamo ne bi bilo masu kršćana s drugih kontinenata . Pričaš o Rotterdamu ko da su Ploče, a ne jedna od najvećih i najmodernijih luka svijeta, a Europe da ne govorim.
Clogad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 18:45   #72
Quote:
Clogad kaže: Pogledaj post
Ne preferiraju. Njima je svejedno ko im se useljava, i ne postoji ama baš nijedan razlog zašto tamo ne bi bilo masu kršćana s drugih kontinenata . Pričaš o Rotterdamu ko da su Ploče, a ne jedna od najvećih i najmodernijih luka svijeta, a Europe da ne govorim.
ajd momak malo lakše, jel može?

ovo je već drugi puta da me krivo citiraš u dva dana...

nigdje nisam tvrdio da je grad siromašan ili zaostao, ali da ima jednu od najvećih stopa muslimana, kao uostalom i Brisel, ima...
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 20:39   #73
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
ajd momak malo lakše, jel može?

ovo je već drugi puta da me krivo citiraš u dva dana...

nigdje nisam tvrdio da je grad siromašan ili zaostao, ali da ima jednu od najvećih stopa muslimana, kao uostalom i Brisel, ima...
Tamo nisi bio citiran ti, nego komentiran lik na kojeg si se referirao.
A ovdje ne vidim nikakvu pogrešku u ispravljanju teške nebuloze da liberali preferiraju doseljavanje muslimana u odnosu na bilo koga drugog.
Clogad is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 20:01   #74
Danas ogromni prosvjedi u Briselu koje dobar dio medija nastoji marginalizirati: http://rt.com/news/202867-protest-br...lashes-cannon/


Prijestolnica nam je u kaosu.
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 01:17   #75
MISERABLE FAT BELGIAN BASTARDS

dobio sam ovu kompilaciju na mail , znam kako ih svi vole podj.... pogotovo Britanci ali da su ovak na piku svima nisam znao
sad mi je jasno zasto im je dan glavni grad EU, kompenzacija za traume


mala drzavica koju maltretiraju Britanci, Nijemci, Francuzi i Nizozemci
sivi svijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 16:57   #76
Belgija ukida ograničenja za Hrvatsku (sorry, samo link na eng)

http://taxinsights.ey.com/archive/ar...july-2015.aspx
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 06:54   #77
Raste broj ugašenih firmi u Belgiji

Brisel — U aprilu je u Belgiji ugašeno 956 preduzeća, što je 9,6 odsto više u odnosu na april 2014.

Gašenje preduzeća u aprili, s druge strane, imalo je mnogo manji uticaj na otpuštanje zaposlenih nego u istom mesecu 2014.

Zbog gašenja preduzeća posao je izgubilo na direktan i indirektan način 8.309 zaposlenih što je 12,34 odsto manje nego pre godinu dana, prenosi AFP.

http://balkanbreakingnews.com/raste-...rmi-u-belgiji/
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 20:15   #78
Teroristički napad u Briselu, puno mrtvih i ranjenih.

https://www.rt.com/news/336527-bruss...error-bombing/
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 01:15   #79
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Raste broj ugašenih firmi u Belgiji
Pitanje da li se radi o stvarnoj likvidaciji firmi ili npr kao u Poljskoj, gdje kada firma upadne u dugove ili iz drugog razloga żeli izbjeći neko veće plaćanje jednostavno firmu "likvidira" kako bi ju ponovo prijavili (ponekad u istom sastavu -śto se tiće osoblja i svega drugog) pod novim nazivom firme tzn ko fol postala nova firma, koje pravno ne może odgovarati za "grijehove" stare firme.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 15:31   #80
Belgijanci prosli tjedan na ulicama, prosvjeduju zbog smanjivanja radnickih prava, pada mirovina itd.
http://www.reuters.com/article/us-be...-idUSKCN0YF298

http://radnickaprava.org/tekstovi/no...-zakona-o-radu
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:34.