Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2013., 16:33   #21
Quote:
Emocionalka kaže: Pogledaj post
Ako nema uvjeta onda izbaci, cijela ova rasprava ide u krivom smjeru. Samo sam rekla Bubi da je moguće i kako sam ja to izorganizirala. Tvoji komentari su stalno bili samo kontriranje tomu, a zašto, tko može i želi neka radi kako može i želi. Nisam imala fensi doček gostiju već lagano druženje jer nisam mislila nekoga impresionirat dočekom, imali smo plate s narescima naručeni iz Plodine, cugu, i da imala sam plastiku ali ne onu običnu već mrvicu bolju i nije djelovalo jadno i dvije prijateljice moje sestre su mi bile konobarice, nitko se nije požalio, kukao i jadao.... sve je bilo sjajno.

Svatko zamišlja svoje vjenčanje, a ja sam svoje zamislila tako da idem od kuće gdje sam odrasla. Uvjeti su bili adekvatni, ali ne idealni, bilo je dovoljno mjesta za sve moje goste, a kad je stigao on sa svojim gostima onda smo izašli na plato zgrade i opet sve 5 jer je i dolje bila hrana i cuga i više nego dovoljno mjesta. I to je sve trajalo par sati. Ne živim na selu i nemam okućnice tako da je svadba kod kuće otpala pa smo poslije mise išli u salu.

Opet se sve svodi na isto, svatko će si napraviti onako kako on/ona želi i može.
Mislim ovo je presmiješno, oko čega se vodi rasprava.... Živim također u zgradi no ni u jednom trenu nisam zamišljala svoj odlazak u crkvu bez da moj dragi dođe po mene kući,da me roditelji uz svoj blagoslov isprate iz kuče... daleko od toga da uvjete primanja kuči prilagodim koliko je to moguće no budimo iskreni tih sat dva nikom kruna sa glave! Neke nove ideje su dobrodošle no običaje ne treba mjenjati,pogotovo ako se baziramo svi na područje iz kojeg dolazimo.... ja se osobno nemogu zamisliti u nekom meni nepoznatom ambijentu gdje dočekujem goste,no sto ljudi -sto čudi...bilo i biti će....
Notturna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 16:40   #22
@Emocionalka:

Ne znam zašto si se našla uvrijeđena (bar imam feeling da jesi). Ja ne želim nikom nametati svoje mišljenje, već ga samo iznosim (valjda to nije zabranjeno). Već sam više puta napisao (skoro u svakom komentaru) da svak ima svoj način veselja i to je ok (ako pritom ne ometa druge, naravno) te da sam se u svojoj ulici nagledao svakakvih dočeka. Tako sam s balkona gledao kako raja u odijelima trči po parkiralištu za pijetlom, kolje ga i vezuje na vrh kolca s zastavom, trku djece (s pira) kroz ulicu, pucanje iz vatrenog oružja (valjda je policajac bio s njima), a paljenje guma, kidanje košulja i ples po krovu automobila je uobičajen folklor. Naravno bilo je tu i fizičkih obračuna s susjedima koji su htjeli izaći s automobilom, a nisu mogli zbog blokirane ulice. Ja sam takav da u takvoj prilici zovem taksi jer se nemam volje prepirati s pijanim budalama, ali volio bih tebe vidjeti da si krenula na svadbu sestri/prijateljici, izašla ispred zgrade i vidjela da ti je auto blokiran za sljedeća 2-3 sata. U svakom slučaju, da pitaš te mladence kako su zadovoljni s dočekom vjerujem da bi ti rekli kako su presretni, a mladoženja oduševljeno prepričavao kako je netko zapalio gume na bmw-u do žica tako da su susjedi panično skupljali robu s sušila. Meni se to ne sviđa, neki kažu da je demode, drugom je cool. Ja smatram da nije adekvatno utrpati 50 ljudi (ili 100, kad se spoje svatovi) u stan od 50m2, nije mi fora kad majka mladenke ili mladoženje na taj dan bude konobarica i pere čaše, ne sviđa mi se kad svatovi piju iz plastičnih čaša na parkingu ili u portunu zgrade.. zato ja to neću napraviti na svom piru (neće ni klati pijetla), ali ako netko to voli - ok. Nekad su se ljudi ženili isključivo doma, da si im tad spomenuo svadbenu salu vjerojatno bi ti rekli da im je to bezveze, ženit se u nekoj tuđoj "kući", odnosno sali (vrlo često hagaru). Danas izgleda nepojmljivo oženit se doma a ne u slali. Mislim da će za 15 godina bit nepojmljivo dovodit u stan 100 ljudi.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 16:47   #23
Ne natrpa se 100 ljudi u stan. Uglavnom se ispred zgrade ili u nekom holu stave stolovi s cugom, mezom, kolačima...
Ja ne znam odakle tebi te priče, ali pretjeruješ.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 16:48   #24
Ako netko ima tradicionalno dočekivanje gostiju, ne znači automatski da kolje pijetla (prvi put čujem ), baca jabuku (u mom slučaju to bi bilo preko nebodera od 12 katova) i ima lažnu mladu i kupuje mladu
I ne, nisu svi seljaci koji se voze vireći kroz prozore auta i skačući po autima

Bar kod mene neće biti tih običaja / odnosno ovog glupiranja, a ne daj Bože pucanja
__________________
puno čitam, malo pišem..
BuBuBubiiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 17:11   #25
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
@Emocionalka:

Ne znam zašto si se našla uvrijeđena (bar imam feeling da jesi).
Nisam se našla uvrijeđena jer nemam na što, samo cijelo vrijeme vrtiš istu priču koja je krajnje loša verzija dočeka gostiju, prava krajnost, i samo ti govorim da pretjeruješ jer je sve moguće izorganizirat ako si daš malo truda.

Nisu svima stanovi od 50m2 i nisu svugdje plastične čaše (u mom slučaju su bile jer sam ja tako htjela), nisu nit mama nit tata konobari (to se izorganizira, dogovori s nekim drugim), nema svako mjesto klanje pijetla (običaji su različiti od mjesta do mjesta), niti škripu guma i ostavljanje tragova na cesti niti blokiranje svih ljudi - to se sve ranije izdogovara i sredi. Ja nisam imala nikakve ceremonije kupovanja mlade i lažne mlade, ja sam samo izašla van, nitko nikoga nije zatvorio autom osim ako nije svat jer smo imali otvoren jedan parking koji je inače predio škole (i to sam ranije dogovorila sa školom i dobila njihovo dopuštenje).

Zaista ideš u žešću krajnost i svi su ti ovdje rekli da pretjeruješ i to je to, a ti si taj koji se našao uvrijeđen i onda nanovo obrazlažeš svoje mišljenje i onda ti idem kontrirat jer je kod mene bilo potpuno drugačije od ovoga što ti pričaš + nitko nikoga nije zalijevao pišolinom, što samo znači da ako si netko da truda, sve se može lijepo srediti.
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 17:17   #26
Sad bi se netko mogao uvrijediti jer kažete da je klanje pijetla i stavljanje na barjak seljaštvo, a velik broj onih koji su naselili Zagreb, Split i druge gradove nakon 90-te su na barjaku imali zaklanog pijetla. Nekom je to seljaštvo, drugom je tradicija.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/f...hrvatskoj.html

Emocionalka ne govorim o tebi već općenito o običaju ugošćavanja svatova na stepenicama ispred stana ili u stanu.

Smiješno mi je da uopće raspravljamo o tome odnosno da me (nas) netko pokušava uvjeriti kako se u stan može ugurati 50 ljudi (na svatovima od 250) i da u stanu ne bude gužva. To tehnički nije izvedivo, čak i da gaze po krevetu u spavaćoj sobi i sjede na frižideru. Dođe mi da predložim da se skupimo (forumaši s ovog pdfa) i odemo u taj stan (ja ću platit pršut i sir) te uvjerimo da nije gužva kad nas 250 tamo jede i pije. Ok, neće svi gosti biti u stanu, bit će na stepenicama u portunu. 90% portuna kroz koje sam prošao u tim zgradama izgrađenim za vrijeme yu su derutni, neosvjetljeni i išarani grafitima, moj je odličan prema njima. Izgleda ovako nekako



I sad zamisli ljude (njih 200) kako tu stoje s (kvalitetnim) plastičnim čašama i tanjurima te povremeno odu u stan uzet piće/hranu ili se popišat. Nije neizvedivo, ali MENI je daleko od optimalnog. Čisto silovanje situacije (i zavaravanje sebe kako je to super) da bi uštedjeli na cateringu i najmu adekvatnog prostora.

Zadnje uređivanje Guud : 06.09.2013. at 17:44.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 17:21   #27
Guud, opet gledaš samo iz svoje perspektive i, oprosti, ali pričaš gluposti.
ja ću, npr., imati doček doma, bit će nas 100tinjak, imat ćemo catering i nitko neće piti iz plastičnih čaša, niti će itko iz moje obitelji taj dan biti konobar i/ili prati čaše. bit će malo gužva u ulici s parkiranjem, ali ćemo zamoliti susjede za razumijevanje i vjerujem da nitko neće raditi probleme za tih nekoliko sati.
mi ćemo početi zajedno živjeti tek nakon vjenčanja i znači mi da dragi dođe po mene baš u moju kuću.

što se tiče pijetla, u Zagrebu i u Slavoniji nikada nisam vidjela taj običaj, a s drugim krajevima HR nemam previše veze.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 17:33   #28
čula sam za taj običaj s pijetlom ali nikad nisam vidjela iako sam bila na svadbama u Slavoniji... mislim da je seljaštvo ali isto mislim da je rijetko jer čak i ovaj tvoj link članka je iz 2008., ali nema veze...svaki kraj ima svoje običaje i tradiciju i na mladencima je odabrati što će uzeti, a što ne...
ako ja mogu imati obzira kad susjedi puštaju muziku do ranih jutarnjih sati bez nekog razloga, ako trpim susjede koji skrivaju poštu ili zalijevaju drugima robu onda imam pravo bit vesela zbog svog dana par sati...
moje vjenčanje je prošlo i doček doma je bio baš onakav kakav sam htjela i nitko se nije bunio (ni od gostiju ni od susjeda - izuzmimo susjedu koje se brinula za mačke jer ona je poseban slučaj)...svi su uživali i veselili se... da, moguće je da se svi vesele i moguće je organizirat sve kako želiš
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 18:03   #29
Quote:
Emocionalka kaže: Pogledaj post
čula sam za taj običaj s pijetlom ali nikad nisam vidjela iako sam bila na svadbama u Slavoniji...
nije to iz slavonije sigurno. vjerojatno negdje u južnim krajevima i samo u nekim područjima, a, vjerujem, i vrlo rijetko.

Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Nemam ništa protiv "dočeka" iako je to relikt nekih davnih vremena kad su vladali drukčiji uslovi života, kad su ljudi živjeli u kućama (djedovini) pa bi mladoženja došao po mladu u njenu kuću da je otkupi od njene obitelji i odvede pred oltar a zatim u kuću svoje obitelji. To ima svojih čari i to zna biti lijepo, uređeno dvorište itd.. S druge strane naguravanje u uskom smrdljivom portunu socijalističkog nebodera oko plastičnih čaša i boce viskija te cupkanje pred wc-om (jer se nemaš gdje popišat i posrat) u stančiću od 50m2 u koji se naguralo 100 ljudi mi nije lijepo, dapače. Još ako među susjedima vlada odnos ktj pa jedan krene nosit šutu i kamionom zakrči svatove, drugi dođe nožem na vrata prijetit, a baba s prvog kata zaljeva goste urinom iz noćne posude i psuje im majku - ugođaj je potpun. A to je čest slučaj u mojoj ulici zato što je 80% stanara došlo "iza brda". Restoran, staklene čaše i konobari koji poslužuju goste umjesto članova obitelji (koji bi na dan vjenčanja sina ili kćeri trebali biti zaokupljeni drugim stvarima).. mi djeluje mnogo privlačnije.

relikt valjda samo tebi, jer si jedini ovdje žasno protiv dočeka svatova kod kuće, dok se još nitko, osim tebe, nije javio da je bio u svatovima u kojima su se gosti dočekivali i mlada čekala mladoženju u nekom restoranu. i tu čak i ne odvajaš i mladoženju i mladu.

al, eto, nekad u ta "davna" vremena svrha darivanja mladenaca je bila da im se pomogne na početku zajedničkog života, dok se danas stalno izmiljaju kojekakve kerefeke, ne bi li se potrošilo što više novaca (za koje se, dabome, očekuje da ih gosti donesu) pa se tako, po tebi, ne može ni dočekati goste kod kuće, već se mora u tu svrhu unajmiti restoran, ne može se ni dočekati goste vinom i rakijom, već to mora biti viski. dobro, to ne samo kod tebe, eno, i jedna forumašica na jednoj drugoj temi kaže kako će ona rađe u restoran sa stolicom od 70-80 eura, nego u onaj sa stolicom od 40 eura, jer je u ovom skupljem bolji izbor stranih pića i bolja su vina. ne znam šta je, recimo, falilo vinima u svatovima moje treće sestre, di se za gemište imao rajnski rizling, a ako je ko htio čisto, traminac iz iločkih podruma po 20 kuna za litru. bi li bilo bolje da ga s točilo iz butelje i da ga se platilo 50 za litru? (isto vino).

i još nešto - u većini svatova u kojima sam bio, bilo po zagrebu i okolici, bilo po slavoniji, nisu sujedi bili ti koji njurgaju, zalijevaju goste mokračom i šta već sve nisi nabrojio, već su oni bili upravo ti koji su služili goste i pomagali u organizaciji.
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 18:12   #30
Pročitaj sve što sam napisao u temi pa ćeš vidjeti da si POTPUNO u krivu. Ali baš potpuno. Ne mora se piti viski, ne mora se unajmiti restoran, ne mora se unajmiti sala. Da, ne mora se unajmiti sala. Prije 100 godina nitko nije unajmljivao salu, a ljudi su se ženili i veselili.

ps. mislim da to s pijetlom dolazi iz Slavonije, apotropejski obredi koji su se vremenom prilagođavali prostoru. Prije par godina sam bio na jednoj svadbi u Slavoniji gdje su pijetla vodili na uzici i opijali.

Zadnje uređivanje Guud : 06.09.2013. at 18:18.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 18:18   #31
U zagradi gdje sam nekad živjela bila jedna takva svadba sa dočekivanjem gostiju u stanu. Ali koliko sam ih uspjela vidjeti, nije ih bilo više od 50. Postavili su one visoke stolove u stubištu i na njih neku klopu i piće. Vrata od stana su im bila širom otvorena pa su ljudi hodali vamo tamo. Tamburaši su svirali ispred zgrade, kasnije su i otplesali nešto svi. Nije velika zgrada, svi se jako jako dobro poznamo pa nije nikome ništa smetalo, ali bio je pravi kaos, misli ma gosti nisu baš bili oduševljeni. To je jedan jedni put da sam tako nešto vidjela.

Inače kako čujem, za tu prigodu se znaju zakupiti neki kvartovski kafići. Mislim da ne bi trebalo biti previše skupo.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 18:22   #32
Ja prvi put čujem za pjetla. Slavonka sam, bila u gro svatova i mahom seoskih.

Živim u gradu tako da sam bila i u puno svatova po zgradama, svaki prijem mi je bio super. Čak najbolji kod sestrične u stanu do max 50 kvadrata, ali je većina svatova+svirači bila ispred zgrade gdje je bila toliko dobra atmosfera da smo skoro zakasnili u crkvu.
Ne pamtim ni jedno neugodno iskustvo sa stanovima. Nitko se ne gura u stanove ako nije najnajbliži mladencima, ostali slave ispred.

(u zadnjim svatovima u kojima sam bila djeveruša prijateljici, u stan se došlo samo "isprosit" mladenku, nazdravit i okitit mladoženju, kumove i roditelje, sve skupa nekih pola sata i nakon toga su se svi spustili ispred zgrade, nikakvo zadržavanje u stanu, tako nekako planiram i u svojima jer sam isto iz zgrade. U biti kad razmislim, uglavnom i bude tako.)
__________________
...Free your mind and the rest will follow...

Zadnje uređivanje mrafica : 06.09.2013. at 18:30.
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 18:43   #33
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ja prvi put čujem za pjetla. Slavonka sam, bila u gro svatova i mahom seoskih.

Živim u gradu tako da sam bila i u puno svatova po zgradama, svaki prijem mi je bio super. Čak najbolji kod sestrične u stanu do max 50 kvadrata, ali je većina svatova+svirači bila ispred zgrade gdje je bila toliko dobra atmosfera da smo skoro zakasnili u crkvu.
Ne pamtim ni jedno neugodno iskustvo sa stanovima. Nitko se ne gura u stanove ako nije najnajbliži mladencima, ostali slave ispred.

(u zadnjim svatovima u kojima sam bila djeveruša prijateljici, u stan se došlo samo "isprosit" mladenku, nazdravit i okitit mladoženju, kumove i roditelje, sve skupa nekih pola sata i nakon toga su se svi spustili ispred zgrade, nikakvo zadržavanje u stanu, tako nekako planiram i u svojima jer sam isto iz zgrade. U biti kad razmislim, uglavnom i bude tako.)
Taj pojam "neugodno" ima široko značenje, ja ne pamtim niti jednu svadbu na kojoj sam bio a da mogu reći kako sam se osjećao neugodno. Da baš moram, to ne bi imalo veze s dočekom. Npr. jednom sam bio na svadbi gdje je doček bio ispred kuće, otac mlade ima ogromnu kuću s okućnicom od par tisuća kvadrata friško podšišane travice. Scena ko u američkim filmovima. Ali je put do te kuće bio uzak, jedva može proći manji automobil koji se nema gdje okrenuti. Pa su svatovi (pripiti) morali voziti više od 1km u rikverc. Ali opet ne mogu reći da mi je bilo neugodno, jebat ga, da smo parkirali prije te uske ulice morali bi hodat 1km uzbrdo do kuće, a čovjek nije mogao probit cestu zbog vjenčanja.

Eventualno je mogao doček organizirat negdje drugdje. Sve što vrijedi za prostor, vrijedi i za catering. Netko u temi je zamolio sestre/roditelje da taj dan služe goste, druga forumašica je platila catering. Jedna očito smatra da je catering nepotreban jer uvijek imaš roditelje/sestre/prijateljice.. koje ti mogu pomoći, druga vjerujem ima drukčije mišljenje (inače ne bi platila tih par tisuća kn za catering). Ja mislim da ako imaš para - plati catering, nek se majka i sestre opuste i odu u frizera umjesto da režu sir i budu posluga, ako nemaš - angažiraj roditelje/sestre/.., ili ukini taj dio. Ako nemaš love za salu, napravi pir doma ili na livadi iza kuće (zavrtiš par janjaca), uštediš cca. 8000eur na 250 ljudi
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 18:51   #34
Quote:
Emocionalka kaže: Pogledaj post
Oprosti što nisam navela, ali u svojim prijašnjim postovima (prije vjenčanja) sam navodila u više navrata da imam policajca u svatovima pa sam s njime prošle sve vezano za svadbu (parking oko zgrade, blokiranje prometa, upaljena sva 4, ne imanje tablice već JUST MARRIED tablice, puštanje lampiona i sl.) stoga sam zato sad navela da sam imala policajca.... ali da pretjeruješ, opako pretjeruješ jer ispada da se ti ne veseliš svadbi i radosti mladenaca nego ti je loš doček, malen prostor...ma da se moram u liftu stiskat, došla sam se razveselit zbog mladenaca pa mi ne smeta ako cupkam ispred wc-a.

p.s. ja sam imala 3 wc-a, od svog stana i od 2 susjede... sve se može, kad se hoće
iznajmiš mi tog policajca?
__________________
“...If you can make a girl laugh - you can make her do anything...”
Plavusa_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 19:04   #35
Quote:
Plavusa_ZG kaže: Pogledaj post
iznajmiš mi tog policajca?
My precious!!!
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 19:30   #36
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Pročitaj sve što sam napisao u temi pa ćeš vidjeti da si POTPUNO u krivu. Ali baš potpuno. Ne mora se piti viski, ne mora se unajmiti restoran, ne mora se unajmiti sala. Da, ne mora se unajmiti sala. Prije 100 godina nitko nije unajmljivao salu, a ljudi su se ženili i veselili.

ps. mislim da to s pijetlom dolazi iz Slavonije, apotropejski obredi koji su se vremenom prilagođavali prostoru. Prije par godina sam bio na jednoj svadbi u Slavoniji gdje su pijetla vodili na uzici i opijali.
eto, ja sam bio u jako puno svatova u slavoniji, po svim krajevima slavonije gotovo, i nikad nisam vidio pijetla blizu svatova i tvrdim da tako nečeg u slavoniji nema. a di su ovi što si ih izguglao to vidili, stvarno ne znam.

al to je off topic pa ne bi valjalo o tome.
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 19:41   #37
al morala sam komentirat ovo samo zbog pijetla, prvi put sam to sad pročitala, a nikad vidila, a obišla Slavoniju i nikad doživila to u svatovima!!!
VenomLord is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 21:00   #38
Nisi vidjela zbog gužve koja je nastala kad se 250 svatova naguralo u stan od 50 kvadrata, a još si morala posluživati goste.

Šalim se, takvi običaji su izumrli, ali se još povremeno pojavljuju. Isto kao što će za 15 godina izumrijeti običaj dolaska po mladu u stan i nagurivanje svatova u istom iako će mladenci živjeti u stanu s mladenkinim roditeljima i sl.

http://www.kultura-osijek.com/urbana...tovski-obicaji

Mnogo je tu još običaja i svaki se ponešto razlikuje u svakom selu ili mjestu. Oni kao što su krađa mladenkine cipele, bacanje buketa, skidanje podvezice, bacanje riže po izlasku iz crkve, ispijanja medene rakije su donekle još i poznati, ali ima i onih koji su izumrili ili su danas rijetka pojava poput bacanje jabuke ili novca preko kuće za sreću te onih brutalnijih da tako kažemo, kao što su vezanje živog pijetla za barjak i gađanje istog iz puške, postavljanje jabuke ili predmeta na drvo kojeg mladoženja mora pogoditi puškom, pucanja u zrak kao znak da je mlada u sigurnim rukama (!?) i sličnih varijacija na temu.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 21:23   #39
Ma meni su ti odlasci po mladu uvijek bili bezveze. Nema to više onu simboliku kakvu je imalo prije. Posebno kad se radi o dugogodišnjim vezama, kad par već živi zajedno, kad se mlada ne seli u drugo selo nego u kvart do itd. A i bude dosadno muvat se naokolo po parkingu čekajući pravu stvar. Nije riječ o nečemu što mi je odbojno koliko i Guudu, ali po meni se ništa ne bi izgubilo i da se to izbaci.

Moj doprinos raspravi o pijetlu (iz prošle godine)
__________________
''People take different roads seeking fulfillment and happiness. Just because they're not on your road doesn't mean they've gotten lost.'' Dalai Lama
Na oblaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 21:31   #40
Quote:
Na oblaku kaže: Pogledaj post
Ma meni su ti odlasci po mladu uvijek bili bezveze. Nema to više onu simboliku kakvu je imalo prije. Posebno kad se radi o dugogodišnjim vezama, kad par već živi zajedno, kad se mlada ne seli u drugo selo nego u kvart do itd. A i bude dosadno muvat se naokolo po parkingu čekajući pravu stvar. Nije riječ o nečemu što mi je odbojno koliko i Guudu, ali po meni se ništa ne bi izgubilo i da se to izbaci.

Moj doprinos raspravi o pijetlu (iz prošle godine)
Nije mi doček odbojan, dapače, najvjerojatnije ću i ja imati to na svom piru ali to ću napraviti tako da ću moje svatove okupiti u adekvatnom prostoru gdje ćemo nazdraviti uz harmonikaša itd..

Odbojno mi je da mi svatovi šetaju po stanu s obzirom da isti nije adekvatan za primit toliki broj ljudi.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.