Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2014., 16:26   #1
Dal će me ovršit?

U subotu stiglo riješenje o ovrsi. Gledam i ne vjerujem. WTF! Bila je i specifikacija i neke kamate, tra-la-la. Jbg, subota je, ne radi knjigovodstvo, ne radi porezna, mislim si, pustio sam davanja 28. pa šta hoće? Platio sam kamate i i sprintao sve te izvode obzirom da oni to vide tek kroz par dana i danas otišao kod referentice.
Ta kao da je sa marsovog mjeseca pala, kaže da 2. stup nije uopće plaćen ove godine. WTF! Kako nije? 3x sam ga uplatio ove godine. Priča ona kako je zbog ovih novih obrazaca nastala zbrka i da idem u drugu sobu kod ove šta je poslala riješenje o ovrsi. Ova druga je sa drugog marsovog mjeseca i tvrdi da dug postoji, ja joj pokazujem da je sve plaćeno i tako ide ona malo kopat po kompu i kaže "to vam je dug iz 2012."
Ja pizdim,; koja 2012. gdje je to bilo do sada, ovršit će te me zbog 1150 kn duga za koji nisam ni znao da postoji, a onim kretenima opraštate milione.
Otišao sam i odmah im platio "te dugove", sutra im nosim isprint da vide i neka storniraju tu ovrhu. U knjigovodstvu se prave blesavi.
Samo me zanima kad će meni sud vratiti 200 kn (+165 kn naknade FINI) za ovrhu koja nije trebala biti jer je taj trošak plaćen na vrijeme. Od toga je prošlo 2 godine i jel ću i ja dobiti kamate?
Jbt. ja ih plaćam i uvijek neke nejasnoće.

Zadnje uređivanje devilgirl : 12.04.2014. at 16:37. Reason: Promjena naslova
Hdnst is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 17:09   #2
Ljut si i to je OK, a sad se malo smiri i onda sutra pravac do tvog knjigovođe.
On/ona mora znati ili mora istražiti o čemu se tu radi.
Ti kao vlasnik obrta/firme moraš također znati što se događa i redovito tražiti od svog knjig.servisa da te obavjesti ako nešto ne štima.
Platio si to što si imao, provjeri kroz dan-dva jel to uredno proknjiženo i to je to.
A da li je dug stvaran ili je rezultat krivo proknjiženih uplata ili nečeg trećeg to ti mi tu ne možemo znati jer ne vidimo tvoje papire.
Imaš li obrt ili d.o.o.?
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 17:30   #3
doo
Moguće da dug i postoji, samo da ne bude ko sa susjednim lokalom gdje su im izmislili dug i nakon 6 mjeseci ustanovili da dug ne postoji, ali da kamate moraju platiti
Hdnst is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 17:54   #4
Quote:
Hdnst kaže: Pogledaj post
doo
Moguće da dug i postoji, samo da ne bude ko sa susjednim lokalom gdje su im izmislili dug i nakon 6 mjeseci ustanovili da dug ne postoji, ali da kamate moraju platiti
E sad.....
Prema zakonu o računovodstvu, čl.11 , svaki poduzetnik ima OBAVEZU, jednom godišnje popisati svoju imovinu i svoje obveze. Zakon ne kaže kako i na koji način, to je na poduzetniku da sam odluči, al to se mora.
Laički rečeno, tvoj d.o.o. MORA jednom godišnje napravit inventuru.
Da je tvoj knjig.servis to rado do svega ne bi došlo.
Dakle, knjigovodstvo mora 31.12. isprintati kartice s e-porezne i uskladiti ih sa stvarnim stanjem (stvarnim obvezama i stvarnim uplatama).
Ako tada to stanje ne štima treba odmah vidjeti u čemu je stvar, gdje se pogriješilo, tko je pogriješio i sve to ispraviti.
Cijela ta procedura je prilično bezbolna, sve se može s referentom u poreznoj vrlo lako i jednostavno riješti, ali se to mora raditi redovito svake godine.
Uvijek postoji mogućnost da neka uplata iz nekog razloga ode na krivi račun i slično. Zato se takav popis imovine i obveza i radi, da bi se takve stvari otkrile i riješile.

U tvom slučaju netko/nešto je zakazalo i sad imaš problem.
Ti kao vlasnik d.o.o. moraš voditi o tome računa. Moraš znati što potpisuješ onda kad potpisuješ godišnja financijska izvješća.
Moguće ti je knjigovođa stavio kartice porezne upravne na potpis, ti nisi čitao, samo si potpisao i time si zapravo priznao da se slažeš sa svime što na karticama piše.
Dakle, svakako to svake godine moraš uskladiti s poreznom i neće ti se ovakve stvari dešavati.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 12:39   #5
upravo sam platio troškove ovrhe iako me nisu ovršili iako sam dobio riješenje o ovrsi. Kako ja volim naše zakone
Hdnst is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 16:34   #6
ti si bar dobio rješenje. I meni sve plaćeno, ali porezna nije imala još to knjiženo (nije ni mogla, malo prerano skaču na izvod za veljaču), i opla jučer ovrha bez pardona. trčim teti s dokazima d sam platila i da je sve na vrijeme i odakle joj pravo da me ovrši bez da mi pismeno pošalje rješenje...kako je samo likovala, da im je linić dao to pravo od 1.1 ove godine pa nek izvolim plaćati na vrijeme. opet guski trljam nos s izvodima iz banke da je to njena greška jer je sve plaćeno na vrijeme al neda se ona nego onako bahato, pa dobro šta se pjenite, novac ce vam biti vraćen. reko jel i onih 200 kn šta se fina naplatila? da ko mi kriv za to. majke mi ako je neću tužit. grrr...
Knoxy2014 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:07.