Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ponovno uvođenje vojnog roka
ZA 99 45.62%
PROTIV 118 54.38%
Glasovatelji: 217. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2017., 19:43   #781
sad bismo se mogli i vratiti na temu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:52   #782
No, nazad na temu.

Ima li kakvih novosti o uvođenju kombinacije omladinske radne akcije i kursa prve pomoći po .zip ili .rar uzoru na JNA i predvojničko vaspitanje?

Jesu li sva mjesta naših poštenih političara dobila po jednu napuštenu vojarnu za obnovu i smještaj voda i satnije ili se još uvijek drže Plana razvoja koji je odobrio Sabor?

Plan razvoja OS:
Quote:
Radi povećanja učinkovitosti, na perspektivnim lokacijama, u prvom redu poligonima i vojarnama, okrupnjavat će se smještajni, obučni i logistički kapaciteti. Racionalizirat će se ukupan broj i ubrzati napuštanje i predaja neperspektivnih nekretnina radi smanjivanja troškova za njihovo osiguranje i održavanje.
Izabrani od naroda su u nesuglasju sa izabranima od političke stranke. Ima se. Može se.

Zadnje uređivanje Decimus : 29.03.2017. at 22:11.
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 11:16   #783
Vidim da je glavni trend protiv vojnog roka uspoređivanje sa JNA, očito ekipa nema kapaciteta shvatiti da je takova usporedba bezvezna, jer je Hrvatska danas nešto sasvim drugo od Jugoslavije, drugačija je vojna doktrina, drugačija je geostrateška i geopolitička situacija, drugačija je civilna namjena vojske, i drugačija je potreba...

Hrvatska je premala zemlja sa prevelikom granicom i preagresivnim okruženjem da bi mogla, smjela i trebala biti bez vojne sposobnosti i obučenosti apsolutno svakog muškog stanovnika (plus ženskog po hvalevrijednoj sklonosti).
Doggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2018., 13:23   #784
Quote:
Doggie kaže: Pogledaj post
Vidim da je glavni trend protiv vojnog roka uspoređivanje sa JNA, očito ekipa nema kapaciteta shvatiti da je takova usporedba bezvezna, jer je Hrvatska danas nešto sasvim drugo od Jugoslavije, drugačija je vojna doktrina, drugačija je geostrateška i geopolitička situacija, drugačija je civilna namjena vojske, i drugačija je potreba...

Hrvatska je premala zemlja sa prevelikom granicom i preagresivnim okruženjem da bi mogla, smjela i trebala biti bez vojne sposobnosti i obučenosti apsolutno svakog muškog stanovnika (plus ženskog po hvalevrijednoj sklonosti).

samo ovo iman dodat.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2018., 16:13   #785
Mislim kako danas pravo na odluku o (obaveznom) vojnom roku imaju samo oni koji bi ga služili. Svi koji su van okvira vojne obveze mogu o tome bajati ali ne i odlučivati.

Uostalom, kroz cijelu povijest se provlači jedna te ista činjenica, vojska služi prdonjama i etablišmentu pa, ako isti trebaju ratnike, nek ratuju sami ili nek plate tuđu krv. Prodavati vojnu obvezu kroz nacionalnu svijest.... Koliko puta se mora ponoviti brutalna povijest i pomor naivnih budala da bi netko došao pameti.
Ni Dodik ni Izetbegović ni Vučić ni Kolinda nemaju namjeru uzeti pušku u ruke niti iste namjeravaju dati svojoj djeci ali, budaletine će rado postrojiti i naoružati. I prigodno pohvaliti pusama, velikim riječima kao i nadgrobnim spomenicima o državnom trošku.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2018., 12:43   #786
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Mislim kako danas pravo na odluku o (obaveznom) vojnom roku imaju samo oni koji bi ga služili. Svi koji su van okvira vojne obveze mogu o tome bajati ali ne i odlučivati.

Uostalom, kroz cijelu povijest se provlači jedna te ista činjenica, vojska služi prdonjama i etablišmentu pa, ako isti trebaju ratnike, nek ratuju sami ili nek plate tuđu krv. Prodavati vojnu obvezu kroz nacionalnu svijest.... Koliko puta se mora ponoviti brutalna povijest i pomor naivnih budala da bi netko došao pameti.
Ni Dodik ni Izetbegović ni Vučić ni Kolinda nemaju namjeru uzeti pušku u ruke niti iste namjeravaju dati svojoj djeci ali, budaletine će rado postrojiti i naoružati. I prigodno pohvaliti pusama, velikim riječima kao i nadgrobnim spomenicima o državnom trošku.
Da li bi Vi išli braniti domovinu ili bi pobjegli, Vaša je stvar. Čak mislim da bi obrana Hrvata bila bolja bez Vas, nego sa Vama i sličnima.
Jedino mi je komično što pokušavate prodati sramotu pod vrlinu i pišete o nečemu o čemu nemate pojma. U ratu nikada nisam pomislio na dobrobit političara, da sam na fronti radi njih ili u njihovo ime, niti sam to od ikoga drugoga čuo. Radilo se o sasvim drugim stvarima, koje Vama nisu jasne. Također, kada spominjete budale, imate li kakvu usporednu analizu IQ dezertera i branitelja? Skrivati se u zahodu vagona ili oblačiti kao žena, to Vi smatrate dikom?
Opet, niti je u zadnjem ratu netko na silu išao na frontu, niti to očekujem u eventualnom budućem. Hrvatska dezertere nije strijeljala ili trpala u zatvor. Ali na hvalospjeve dezerterstvu u Hrvata, moram reagirati.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 15.11.2018., 13:45   #787
Vraćanje vojnog roka-prije bih temi dodao i OBAVEZNIM,
tko želi živjeti u RH (dug-obavezu) prema RH treba i izvršiti,ne novcem,ne u domovima za starije i nemoćne osobe,ne dobrotovrnim radom ,ne ne ne i ne,

OBAVEZNOM OBUKOM U HV-u.SVI- tko je sposoban,
pa čak pederi i pederuše.
VHS-2 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 15.11.2018., 14:31   #788
Nema gluplje potrošenog vremena od vojnog roka.
Gdje sam bio, nigdje, što sam rado, ništa.

Vojni rok služi samo neobrazovanim monstrumima od narednika da se iživljavaju nad poštenim svijetom
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2018., 16:54   #789
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Da li bi Vi išli braniti domovinu ili bi pobjegli, Vaša je stvar. Čak mislim da bi obrana Hrvata bila bolja bez Vas, nego sa Vama i sličnima.
Jedino mi je komično što pokušavate prodati sramotu pod vrlinu i pišete o nečemu o čemu nemate pojma. U ratu nikada nisam pomislio na dobrobit političara, da sam na fronti radi njih ili u njihovo ime, niti sam to od ikoga drugoga čuo. Radilo se o sasvim drugim stvarima, koje Vama nisu jasne. Također, kada spominjete budale, imate li kakvu usporednu analizu IQ dezertera i branitelja? Skrivati se u zahodu vagona ili oblačiti kao žena, to Vi smatrate dikom?
Opet, niti je u zadnjem ratu netko na silu išao na frontu, niti to očekujem u eventualnom budućem. Hrvatska dezertere nije strijeljala ili trpala u zatvor. Ali na hvalospjeve dezerterstvu u Hrvata, moram reagirati.

Ma pametno moje, u kojem li svijetu ti živiš... Ajde, bio si u ratu. I što je presudilo? Adrenalin? Ekipa? Direktna ugroza? Domoljublje?
Eto, pol moje ulice je otišlo u rat zbog prve dvije stavke. O domoljublju su pričali mahom oni u stožeru.

Aj sad zamisli priču ovako: ja sam Kata Šoljić i pokušaj mi objasniti za što i za koga sam dao svoje sinove. Što se to fenomenalno dobro dogodilo da je vrijedno njihovog života, gašenja obitelji i loze? Nema te domovine i ideologije zbog koje bi dao živote svoje djece. Ako ih ista pak traži, svojata... ne treba mi.

Ponavljam i naglašavam:

Quote:
Mislim kako danas pravo na odluku o (obaveznom) vojnom roku imaju samo oni koji bi ga služili. Svi koji su van okvira vojne obveze mogu o tome bajati ali ne i odlučivati.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2018., 21:06   #790
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ma pametno moje, u kojem li svijetu ti živiš... Ajde, bio si u ratu. I što je presudilo? Adrenalin? Ekipa? Direktna ugroza? Domoljublje?
Eto, pol moje ulice je otišlo u rat zbog prve dvije stavke. O domoljublju su pričali mahom oni u stožeru.

Aj sad zamisli priču ovako: ja sam Kata Šoljić i pokušaj mi objasniti za što i za koga sam dao svoje sinove. Što se to fenomenalno dobro dogodilo da je vrijedno njihovog života, gašenja obitelji i loze? Nema te domovine i ideologije zbog koje bi dao živote svoje djece. Ako ih ista pak traži, svojata... ne treba mi.

Ponavljam i naglašavam:
Ajde dobro, evoluirali smo iz budala u pametne.

Nabrojili ste svašta i u tome ima od svega po malo. Dodao bi još i osjećaj dužnosti, izravnavanje računa, pa i logiku ako ja ne odem tamo - doći će oni meni. Jednostavno, to se mora, kao npr. kada sam spašavao osobu unesrećenu na autocesti (ruke su mi bile krvave, izgubio sam vrijeme), a nisam stisnuo gas i produžio kraj njega. I vodili smo pravedni rat. Dobar je osjećaj biti na pravoj strani. Da Hrvatska krene napadati npr. Iran, mene sigurno ne bi dobili.
Kakav god da smo dogovor imali u zapovjedništvu, nitko nam nije spominjao "domoljublje", pa tako ovo - "O domoljublju su pričali mahom oni u stožeru." - mislim da ste izmislili. U kojem ste to stožeru Vi bili?

Usprkos tragediji koju je doživjela gđa. Šoljić, nikada ju nisam čuo da zbog toga proklinje Hrvatsku. I njezini sinovi su bili dragovoljci. I moji roditelji su imali 2 sina na ratištu, sigurno im nije bilo lako, ali nikada nisu rekli ništa protiv Hrvatske.

Bez razloga ste u strahu. Nitko Vas neće siliti da idete u rat. Dapače kao "materijal" za obranu Hrvatske niste potrebni. Vi niste gđa. Šoljić.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2018., 00:26   #791
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nema gluplje potrošenog vremena od vojnog roka.
Gdje sam bio, nigdje, što sam rado, ništa.

Vojni rok služi samo neobrazovanim monstrumima od narednika da se iživljavaju nad poštenim svijetom

slažen se. samo danas imaš mladost od koje pola ne zna kako se ponašat u slučajevima kao šta su požar,poplava ili potres. ako ne zna to,kako misliš da bi se ponašali usljed topničko-raketnog napada ili avio napada? niko od njih ne zna šta je zapovjedni lanac. pola bi ih se ubilo u pokušaju spašavanja negdi nekog ili nečeg. u pokušaju sakrivanja od nečeg. da ne spominjem razlikovanje nečeg kao šta je blok motora ili kasetna bomba. za njih je to sve hrpa metala. misliš da će vaszbog miroljubivih i pacifističkih ideja rat mimoić?
ja jesan otiša u rat. i nas tri iz kuće. viruj mi da bi mi bilo draže imat na guzici 501,lipu majicu,kutiju marlbora (sarajevsko meko pakovanje),pit pivo i štemat koju žensku. vozikat se na motoru, ...
ali jebaji ga, karta se okrenila malo drukčije,pa je dopalo nas. oće li tebe sutra pitat? neće. opcija a je ostat i pokušat branit i zaštitit, opcija b je put pod noge,brze i junačke,pa tutanj van.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2018., 08:44   #792
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
slažen se. samo danas imaš mladost od koje pola ne zna kako se ponašat u slučajevima kao šta su požar,poplava ili potres. ako ne zna to,kako misliš da bi se ponašali usljed topničko-raketnog napada ili avio napada? niko od njih ne zna šta je zapovjedni lanac. pola bi ih se ubilo u pokušaju spašavanja negdi nekog ili nečeg. u pokušaju sakrivanja od nečeg. da ne spominjem razlikovanje nečeg kao šta je blok motora ili kasetna bomba. za njih je to sve hrpa metala. misliš da će vaszbog miroljubivih i pacifističkih ideja rat mimoić?
ja jesan otiša u rat. i nas tri iz kuće. viruj mi da bi mi bilo draže imat na guzici 501,lipu majicu,kutiju marlbora (sarajevsko meko pakovanje),pit pivo i štemat koju žensku. vozikat se na motoru, ...
ali jebaji ga, karta se okrenila malo drukčije,pa je dopalo nas. oće li tebe sutra pitat? neće. opcija a je ostat i pokušat branit i zaštitit, opcija b je put pod noge,brze i junačke,pa tutanj van.
Protiv koga bi mogao biti slijedeći rat, jel imaš kakve ideje?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2018., 08:57   #793
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Mislim kako danas pravo na odluku o (obaveznom) vojnom roku imaju samo oni koji bi ga služili. Svi koji su van okvira vojne obveze mogu o tome bajati ali ne i odlučivati.

Uostalom, kroz cijelu povijest se provlači jedna te ista činjenica, vojska služi prdonjama i etablišmentu pa, ako isti trebaju ratnike, nek ratuju sami ili nek plate tuđu krv. Prodavati vojnu obvezu kroz nacionalnu svijest.... Koliko puta se mora ponoviti brutalna povijest i pomor naivnih budala da bi netko došao pameti.
Ni Dodik ni Izetbegović ni Vučić ni Kolinda nemaju namjeru uzeti pušku u ruke niti iste namjeravaju dati svojoj djeci ali, budaletine će rado postrojiti i naoružati. I prigodno pohvaliti pusama, velikim riječima kao i nadgrobnim spomenicima o državnom trošku.
puno prije toga bi pravo glasa i odlucivanje o placanju nebuloznih poreza i ostalih davanja trebali imati oni koji i zaraduju
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2018., 10:58   #794
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
puno prije toga bi pravo glasa i odlucivanje o placanju nebuloznih poreza i ostalih davanja trebali imati oni koji i zaraduju
Što kaže stara narodna... bolan zdravog nosi
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2018., 11:52   #795
Kad se služenje državi bude plaćalo u visini prosječne plaće u rh onda se može pričati o tome.
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2018., 14:52   #796
Stara teza i davno prožvakana. I da...slažem se s njom.

https://www.youtube.com/watch?v=EBxgrr0wL8M

Violence, naked force, has settled more issues in history than has any other factor, and the contrary opinion is wishful thinking at its worst. Breeds that forget this basic truth have always paid for it with their lives and freedoms
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2018., 15:00   #797
Da, ali zašto bi svatko trebao sudjelovat u tome? Imamo državu koju svojim porezom i ostalim davanjima plaćamo za takve stvari.
Iskreno, koja korist od nekoga tko ima par mjeseci obuke? Jedino kao topovsko meso.
Ili ćemo to prepustiti profesionalcima, ili se vratiti u vrijeme juge i vojni rok od dvije godine. Iz toga izađe vojnik, sve drugo je pizdarija.
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2018., 15:26   #798
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Protiv koga bi mogao biti slijedeći rat, jel imaš kakve ideje?
Medo,pa zar i ti sine brute,nisi dečec da nisi prošao školu,samo da te podsjetim,
!učite i radite kao da rata nikad neće biti,a spremajte se kao da će sutra početi!,
Medo,Medo,da smo to upamtili,ne bi "danas" imali tužne obljetice,
VHS-2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2018., 16:52   #799
Quote:
VHS-2 kaže: Pogledaj post
Medo,pa zar i ti sine brute,nisi dečec da nisi prošao školu,samo da te podsjetim,
!učite i radite kao da rata nikad neće biti,a spremajte se kao da će sutra početi!,
Medo,Medo,da smo to upamtili,ne bi "danas" imali tužne obljetice,
Ja sam totalno za to da se naoružamo do zuba, ali ako dođe do nekog gadnijeg
globalnog sukoba, neće nam pomoći ovih deset starudija od aviona i helikoptera.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2018., 17:11   #800
Misli globalno, djeluj lokalno.
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.