Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2015., 21:09   #541
Dobro, Red Alert 2 je sveti gral za nas stratege. Trebas probat WC1 i 2 da zaokruzis gradivo.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 21:25   #542
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Dobro, Red Alert 2 je sveti gral za nas stratege. Trebas probat WC1 i 2 da zaokruzis gradivo.
Možda i budem.

Nedavno sam ponovo igrao Age of Empires jedinicu, e ta je u svoje vrijeme bila čudo neviđeno :top.
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 22:35   #543
Quote:
Eric Delko kaže: Pogledaj post
Slazem se kako borba covjeka i orka nema smisla, u igrama jos moze proci ali u filmovima ce to izgledati smijesno. Razlika u fizickoj snazi je prevelika, uzimajuci u obzir dimenzije pojedinih vrsta.
Da, mene je to isto nerviralo u Warcraftu. U Warhameru su to bolje riješili, protiv Orka (koji doduše nemaju veze sa fantasy Orkama već su alieni) obični ljudi praktično nemaju nikakve šanse, čak ni sa teškim oružjem - ekstremna brutalnost, neustrašivost (WAAAAGH!!) i divovska snaga čine Orke strašno opasnim neprijateljem protiv kojeg se mogu boriti samo genetski modifikovani nad-ljudi, Astartes. U ove franšize Orke su sličnih dimenzija i snage (visine oko 3m) mada moram primijetiti da su Warhamer Orke daleeeeeko agresivnije i opasnije. U Warcraftu oni su tu negdje ali tamo se armije ljudi i orka bore jedan na jedan i sve je predstavljeno tako da ispada da su ljudi (nekih 4 puta lakši i za najmanje metar niži) jednaki po snazi. Heroje kao što je Arthas i slični da ne brojimo. U igri to nije izgledalo izbalansirano i ne vidim kako tek u filmu može. 3mm visok i 300kg (sa još 200kg oklopla) težak Ork protiv 1.8-2m visokog i nekih 100kg teškog viteza i vitez ga pobijedi - to ne može izgledati dobro. Ork tih dimenzija protiv Space Marine u punom oklopu koji je isto toliko težak i visok, obojica vitlaju hladnim oružjem (pretpostavimo da ne koriste vatreno), dakle ogromni mačevi, čekići, buzdovani, sjekire - to može da izgleda samo i jedino epski jer pruža koliko-toliko proporcije. Čak i fantasy svijetu treba da postoji neka mjera, uskladjenost. Pogledajte kako to dobro izgleda u LOTR. Ljudi protiv običnih orka, totalna dominacija, orke imaju šanse samo zbog velike brojne nadmoći. Ljudi protiv Uruk-hai, to je već problem za ljude i tu samo najjači mogu da se prežive. Priznajem da i tu ima proseravanja sa Hobitima ali to je jedan vid fan service-a. Ljudi protiv trola, to je već ozbiljno i tu se bježi - jedine šanse imaju junaci nadljudskih sposobnosti. Tolkien se ipak držao neke gradacije ko mlati koga. U Starcraftu ljudi nose ogromne egzoskeletne oklope koji im pružaju zaštitu i nadljudsku snagu. Za Warhammer sam već govorio. Veliku i baš izraženu disproporciju primijećujem samo kod Warcrafta (ima je i kod drugih no ovdje se radi o baš teškom slučaju). Jasno mi je da je Warcraft jedan vid karikature i da su likovi namjerno napravljeni tako. U igri to izgleda sasvim OK. U animiranom filmu to izgleda sasvim OK. U live action filmu to jako teško može da izgleda OK.

Nemojte misliti da imam nešto protiv filma, naprotiv bio bih veoma sretan kada bi uspio jer bi to moglo da pokrene ekranizacije i drugih franšiza, posebno Warhammera. Nažalost, jako me brine što bi film mogla da pokvari ta vizuelna neuskladjenost i teškoće uskladjivanja live action ekranizacije i ljudskih likova sa jednim uvrnutim fantasy svijetom kakav je Warcraft.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 23:56   #544
Takoder bi htio danas sutra film na temu 40k, ali nekako mi se cini da to ne bude tak skoro. Ne znam koji studio bi pristao napraviti film po kodeksu od Gameworkshopa. Mozda oni naprave danas sutra ak ce biti dovoljno motivirani.
__________________
gathering storm
hive_cluster is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 21:58   #545
Quote:
hive_cluster kaže: Pogledaj post
Takoder bi htio danas sutra film na temu 40k, ali nekako mi se cini da to ne bude tak skoro. Ne znam koji studio bi pristao napraviti film po kodeksu od Gameworkshopa. Mozda oni naprave danas sutra ak ce biti dovoljno motivirani.
Ahem...

Malo ces se nacekat ali

https://www.youtube.com/watch?v=JjaYW5Cnr5k

https://www.youtube.com/watch?v=SyPggk6x310

https://www.youtube.com/user/Warpgazer/videos

u međuvremenu uvijek mos pogledat onaj GW isprdak of filma.


Sorry na offtopicu.
Hellhound is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 00:01   #546
Quote:
Hellhound kaže: Pogledaj post
u međuvremenu uvijek mos pogledat onaj GW isprdak of filma.


Sorry na offtopicu.
Kakav GW isprdak? Link?

Ne znam, al ja bi platio troduplo ulaznicu za Guild Wars film sa ovom postavom.
https://www.youtube.com/watch?v=QlfcTP66eaQ

Sori na nadovezivanju na oftopik.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 08:13   #547
Bit će orkinja! Evo tu nešto screenshotova.

http://www.24sata.hr/gaming/pogledaj...ft-film-445747
AleksRan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 10:38   #548
To nije orkinja nego half orc
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 13:01   #549
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
To nije orkinja nego half orc
Neka je, samo da je žensko.
AleksRan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 18:22   #550
@donktard

Ma Games Workshop ne Guild wars...ima sluzbeni film

http://www.imdb.com/title/tt1679332/
Hellhound is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 11:40   #551
Pa valjda će bit i drugih rasa u filmu a ne samo ljudi i orkovi?
letva od volana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 18:57   #552
Quote:
letva od volana kaže: Pogledaj post
Pa valjda će bit i drugih rasa u filmu a ne samo ljudi i orkovi?
Kolko sam skužio, biti će undeadovi. Možda budu i goblini.
p3r02d3r0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 19:21   #553
jebo to. nema najjačih likova, vilenjaka i trolova.
letva od volana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 20:52   #554
Quote:
p3r02d3r0 kaže: Pogledaj post
Kolko sam skužio, biti će undeadovi. Možda budu i goblini.
Ako ce radit po loreu, onda cisto sumnjam da ce bit undead i goblina jer oni nisu bili u WC1. A ovo je ekranizacija jedinice, tj pocetak.
Undead i gobline bi mogli ubacit kasnije u sequele. Naravno, pod uvjetom ako ovo ne flopa u kinima.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 21:01   #555
pa ionako su već "najavili" da će film prerast u trilogiju.
letva od volana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 00:00   #556
Bez brige, nakon što ovo (već je sasvim očito) epski flopne, nastavke će snimati eventualno Uwe Boll, preko Kickstarter kampanja.
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 19:41   #557
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Bez brige, nakon što ovo (već je sasvim očito) epski flopne, nastavke će snimati eventualno Uwe Boll, preko Kickstarter kampanja.
U potpunosti se slažem. Ovdje se na kilometre vidi da se radi o sudbinskom neuspjehu. Možda budem u krivu, but I wouldn't keep my fingers crossed....

Izgleda kao da ima klišeja do grla, a gori trailer nisam vidio već dugo, dugo..
__________________
.
Test1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 20:52   #558
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
U Warhameru su to bolje riješili, protiv Orka (koji doduše nemaju veze sa fantasy Orkama već su alieni) obični ljudi praktično nemaju nikakve šanse, čak ni sa teškim oružjem - ekstremna brutalnost, neustrašivost (WAAAAGH!!) i divovska snaga čine Orke strašno opasnim neprijateljem protiv kojeg se mogu boriti samo genetski modifikovani nad-ljudi, Astartes.
sve u wh40k je takvo da se snjima mogu adekvatno nositi samo marinci, pa je tim veči grimdark šta 90% svih borbi snjima, i svime ostalim, vode obični gardisti
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 22:22   #559
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Ako ce radit po loreu, onda cisto sumnjam da ce bit undead i goblina jer oni nisu bili u WC1. A ovo je ekranizacija jedinice, tj pocetak.
Undead i gobline bi mogli ubacit kasnije u sequele. Naravno, pod uvjetom ako ovo ne flopa u kinima.
Ma štima, ali kolko sam skužio orkovi i ljudi se u filmu ujedinjuju zbog nekakve pošasti, zar ne?

To jedino mogu bit undeadovi.

Ili...? Ujebote, ovoga se nisam ni sjetio:



Možda se bore protiv Lich Kinga!
p3r02d3r0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 19:07   #560
Quote:
p3r02d3r0 kaže: Pogledaj post
Kolko sam skužio, biti će undeadovi. Možda budu i goblini.
Bez Vilenjaka meni to nije ništa, makar jednog lika da ubace
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.