Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2015., 20:47   #5901
Quote:
Zgodni kaže: Pogledaj post
Curve - Film prati djevojku Mallory koja putujuci u Denver skrece shortcut-om (originalno i do sada nevidjeno) i naravno tako napravi gresku. Automobil se nakon (ja mjerio ) 11km 'nesto' pokvari i Mall tako ostaje u defektu. I odjednom, kao da ga je neko bacio u pomoc joj pristize Christian, mega ljubazni decko koji je tu dosao 'samo da proseta' Uglavnom, Mell mu nakon sto joj ovaj pomogne ponudi voznju do 'glavne ceste' i tako zasere da ni svjesna nije...A sta reci, nije me nesto impresionirao a istovremeno mi nije bio ni los. Sve u svemu, moze se pogledati...
opet, super mi je bio krajolik, zenskica je odglumila jos ok, on je mogao i bolje a ne kao da glumi u skolskom recitalu.
moram napomenut, ona njena faca kad je spomenuo deep throat je neprocjenjiva
kraj je kao i pocetak tezi klise, sredina je bila najbolja. opet, radi se o trileru kao kod vecine ovakvih filmova, ne bas hororu.
muz je slusao film (ne gleda mu se moje dosadne filmove, sve na isti kalup, zasto nikad ne gledamo nesto drugo kaze netko tko nikad nista ne predlozi )) i komentirao kakvo sranje kad je ljubazni decko pitao nesto pervy ali kasnije je promijenio misljenje slusajuci ispred svog kompa i rekao da je cak dobar film
tocno tako kako je kolega Zgodni napisao, gledljivo
chiasm is offline  
Old 24.11.2015., 21:38   #5902
The Forest (2016.)



Trailer


An unexplained horror occurs in a Japanese forest.


Natalie Dormer, PG-13 predikat i generička dosada, rekao bih ovako iz trailera.
Insert/Break is offline  
Old 24.11.2015., 22:10   #5903
yep, nisam metnula na "to watch"

u nedjelju idem gledati http://www.imdb.com/title/tt3589016/combined , javim
chiasm is offline  
Old 25.11.2015., 11:39   #5904
http://www.imdb.com/title/tt2954474/?ref_=tt_rec_tti

nije los...
rass is offline  
Old 25.11.2015., 15:15   #5905
Quote:
Insert/Break kaže: Pogledaj post
The Forest (2016.)



Trailer


An unexplained horror occurs in a Japanese forest.


Natalie Dormer, PG-13 predikat i generička dosada, rekao bih ovako iz trailera.
Odavno se pitao kako to da jos nitko nije Japanese suicide forest iskoristio za temu filma. Pogledao trailer, nisam ostao oduševljen, ali film ce se kako god pogledat.

Inace pogledao se Harbinger Down (2015) http://www.imdb.com/title/tt3397918/ i imao sam doživljaj kao da gledam low budget 2015 verziju The Thinga. Meni nis posebno, no ko voli monster horror neka pogleda cisto reda radi.
__________________
www.soundcloud.com/cepogv
Cepo is offline  
Old 25.11.2015., 17:17   #5906
Quote:
Cepo kaže: Pogledaj post
Inace pogledao se Harbinger Down (2015) http://www.imdb.com/title/tt3397918/ i imao sam doživljaj kao da gledam low budget 2015 verziju The Thinga. Meni nis posebno, no ko voli monster horror neka pogleda cisto reda radi.
Veliko razočaranje. A jako sam se radovao filmu. Pogotovo zbog praktičnih efekata i Lance Henriksena.
Insert/Break is offline  
Old 25.11.2015., 20:26   #5907
ja nisam nis ni ocekivao tako da me nije mogao razocarat
__________________
www.soundcloud.com/cepogv
Cepo is offline  
Old 26.11.2015., 21:46   #5908
Demonic (2015) - vec sto puta vidjena prica , tinejdzeri , prizivanje duhova , sve ode u pm itd itd..klisej do kliseja.
Na momente dosadno , iako je sama prica u biti OK.
Jeftini jump scareovi , od pravog straha i nelagode nista.
Losa gluma.
Ali ipak , twist pri kraju izvlaci film , nemoguce ga je predvidjeti i MORAM priznati da je zanimljiv te da je zadnjih 20min filma super odradjeno
Preporuka. Pogotovo nezahtjevnim ljudima koji nisu pogledali vise od 20 filmova na ovu tematiku.
A i iskusniji ne bi trebali biti razocarani , ja svakako nisam.
Od mene velikodusnih 5.5/10 , radi kraja i twista.
Solidan B horror
Jako me zanima i misljenje drugih ljudi , gledao neko?
isoSport is offline  
Old 27.11.2015., 01:01   #5909
Hm horor filmovi. Volim samo određeni podžanr horor filmova. Mrzim one neke hororce kao što je Teksaški masakr motornom pilom, Hostel, Slagalica strave.... Uglavnom ne volim 90% horora, ili čak više. Jer ne znam kako neka agencija što se može prikazivati ne zabrani prikazivanje takvih nekih krvoločnih scena, i iskreno čudi me što nema više ljudi kao što su Breivik, Holmes i ostali masovni ubojice koji su u stvarnosti napravili neki egzodus.

Znači, zadnje vrijeme izbjegavam sve krvoločne scene, ili neke horor filmove s demonima, duhovima što isto može djelovati pogubno na psihu, pa i odraslog čovjeka.

A koje horor filmove obožavam. Odličan mi je bio film Cloverfield iz sad već davne 2008. godine. Radnja filma je odlična; vjerojatno ste tu ga vi pogledali. Radi se o tome da New York odjednom napadne neko čuidoviše veličine nebodera, a ništa se ne zna što je to, odakle je došlo. Film izgleda jako realistično, i u filmu se ne daju odgovori što je to, kako se pojavilo. I taj monster djeluje kao uvjerljivo i moguće, nije sada neko čudovište tipa Godzilla ili King Kong. Još jedna stvar taj film je sniman kao kamerom od strane glavnog lika u filmu. Znači to je jedan novitet, pretpostavljalo se da će niknuti mnogi filmovi sličnog tipa, ali nije. Znači radnja filma je ekipa neka tulumari, u zgradi nebodera, i ono čuje neku buku, ode istražiti, ne znajući o čemu se radi... Kažem film mi je jako realističan, jedino me malo početak živcira, glavni lik snima partijanje, pa ono vide se tipični elementi hororaca, dvije plačipičke, dva muška junaka. Ali ostatak filma je odličan, oni bježe i bilježe svoj bijeg, u gradu vlada kaos.... Inače ne volim baš te monster filmove, tipa Godzilla, jer ono čudovište djeluje neralno i kao neki strip ili crtić. ovo je baš stražno i uzbudljivo jer je sve realistično i moguće.

Drugi dobar film s elementima horor filmova je Super 8, isto odličan film. Odličan mi je je i rat svjetova s tom cruseom. Znači recimo da su to thriler, akcijski, monster i filmovi katastrofe. takve volim. I, legend, bolji film nikad nisam gledao, i čekam nastavak Iako sam ima određene predrasude prema Will Smithu, i u zadnjim filmovima glumi neke žigolo likove i frajerčine.

Ima tko preporuku za dalje ...
greengold is offline  
Old 27.11.2015., 06:45   #5910
kom je Creep bio zabavan, vjerojatno ce mu biti i ovo iako nije horror ali je novo od brace Duplass )
http://www.imdb.com/title/tt3275216/combined
chiasm is offline  
Old 27.11.2015., 09:58   #5911
Quote:
greengold kaže: Pogledaj post
Hm horor filmovi. Volim samo određeni podžanr horor filmova. Mrzim one neke hororce kao što je Teksaški masakr motornom pilom, Hostel, Slagalica strave.... Uglavnom ne volim 90% horora, ili čak više. Jer ne znam kako neka agencija što se može prikazivati ne zabrani prikazivanje takvih nekih krvoločnih scena, i iskreno čudi me što nema više ljudi kao što su Breivik, Holmes i ostali masovni ubojice koji su u stvarnosti napravili neki egzodus.

Znači, zadnje vrijeme izbjegavam sve krvoločne scene, ili neke horor filmove s demonima, duhovima što isto može djelovati pogubno na psihu, pa i odraslog čovjeka.

A koje horor filmove obožavam. Odličan mi je bio film Cloverfield iz sad već davne 2008. godine. Radnja filma je odlična; vjerojatno ste tu ga vi pogledali. Radi se o tome da New York odjednom napadne neko čuidoviše veličine nebodera, a ništa se ne zna što je to, odakle je došlo. Film izgleda jako realistično, i u filmu se ne daju odgovori što je to, kako se pojavilo. I taj monster djeluje kao uvjerljivo i moguće, nije sada neko čudovište tipa Godzilla ili King Kong. Još jedna stvar taj film je sniman kao kamerom od strane glavnog lika u filmu. Znači to je jedan novitet, pretpostavljalo se da će niknuti mnogi filmovi sličnog tipa, ali nije. Znači radnja filma je ekipa neka tulumari, u zgradi nebodera, i ono čuje neku buku, ode istražiti, ne znajući o čemu se radi... Kažem film mi je jako realističan, jedino me malo početak živcira, glavni lik snima partijanje, pa ono vide se tipični elementi hororaca, dvije plačipičke, dva muška junaka. Ali ostatak filma je odličan, oni bježe i bilježe svoj bijeg, u gradu vlada kaos.... Inače ne volim baš te monster filmove, tipa Godzilla, jer ono čudovište djeluje neralno i kao neki strip ili crtić. ovo je baš stražno i uzbudljivo jer je sve realistično i moguće.

Drugi dobar film s elementima horor filmova je Super 8, isto odličan film. Odličan mi je je i rat svjetova s tom cruseom. Znači recimo da su to thriler, akcijski, monster i filmovi katastrofe. takve volim. I, legend, bolji film nikad nisam gledao, i čekam nastavak Iako sam ima određene predrasude prema Will Smithu, i u zadnjim filmovima glumi neke žigolo likove i frajerčine.

Ima tko preporuku za dalje ...
Znači, voliš 'horore' koji nisu horori.
Cloverfield je stvarno odličan, šteta da nije bio i neki nastavak. I am legend mi je također dobar (znaš da postoji i verzija sa alternativnim krajem?).
Volunteer is offline  
Old 27.11.2015., 12:23   #5912
Green , horror filmovi na psihu odraslog zdravog covjeka ne utjecu nimalo , ili iznimno malo.
Tipa , mozda mozes postat malo neosjetljiviji na tragediju u stvarnom zivotu , to sam i kod sebe primjetio , ali da ces nakon npr Hostela pocet ubijat to je nemoguce ako si zdrav.
Ako je neko poremecen film moze biti okidac da , ali moze i igra , knjiga , strip..
isoSport is offline  
Old 27.11.2015., 12:46   #5913
Quote:
isoSport kaže: Pogledaj post
Green , horror filmovi na psihu odraslog zdravog covjeka ne utjecu nimalo , ili iznimno malo.
Tipa , mozda mozes postat malo neosjetljiviji na tragediju u stvarnom zivotu , to sam i kod sebe primjetio , ali da ces nakon npr Hostela pocet ubijat to je nemoguce ako si zdrav.
Ako je neko poremecen film moze biti okidac da , ali moze i igra , knjiga , strip..
Primjećujem da puno ljudi koji ne mogu podnijeti horore imaju potrebu omalovažiti iste, minimizirati ih, gade im se i slično.
Bijesna Kuja is offline  
Old 28.11.2015., 05:53   #5914
http://www.imdb.com/title/tt1767272/combined
slow burner, home invasion/found footage
gledljiv ako zaobidjemo losu glumu glavnog lika
chiasm is offline  
Old 28.11.2015., 18:21   #5915
Trazim film o nekakvoj ukletoj kuci ili bilo kojem drugom mjestu , znam da ih ima 10000 ali trazim one koji malo odudaraju od prosjeka , da su bar 6 , 7/10.
Ili nekakvi o psihickim bolesnicima a da to zapravo nisu , di se radnja vrti u psihijatriji itd..
Pa eto , bio bi zahvalan na preporuci iskusnijih.
isoSport is offline  
Old 28.11.2015., 18:54   #5916
Quote:
isoSport kaže: Pogledaj post
Trazim film o nekakvoj ukletoj kuci ili bilo kojem drugom mjestu , znam da ih ima 10000 ali trazim one koji malo odudaraju od prosjeka , da su bar 6 , 7/10.
Ili nekakvi o psihickim bolesnicima a da to zapravo nisu , di se radnja vrti u psihijatriji itd..
Pa eto , bio bi zahvalan na preporuci iskusnijih.
We Are Still Here
Nisam gledao, no čitao sam recenzije i kažu da nije loš, bez obzira na ovih 5,7 s IMDba.
Dyma is offline  
Old 29.11.2015., 06:46   #5917
Quote:
Insert/Break kaže: Pogledaj post
http://www.imdb.com/title/tt2186848/combined
Meni je bio poprilično dobar film. Čak iznenađujuće dobar.
ne znam sta rec tocno na ovaj film, ok pocetak/prvi dio, SPOILER (onaj wtf lik na pocetku, pomagac, nisam skuzila tocno kako se stvorio i gdje su se skompali i kako je ljepuskasti saznao za seksanje iza ledja i kud je stigao s njim smisliti osvetu?)
drugi dio s vremenom malo naporan za gledanje a treci u stilu home invasion/funny games s bla krajem

puno sam vise/nesto drugo ocekivala, naprosto mi nije sjeo. necu sad rec zao mi je sto sam pogledala ili steta vremena niti drugima da ne gledaju ali puno vise sam uzivala i u wreckeru i curveu
chiasm is offline  
Old 29.11.2015., 08:33   #5918
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
We Are Still Here
Nisam gledao, no čitao sam recenzije i kažu da nije loš, bez obzira na ovih 5,7 s IMDba.
ja sam ga nedavno pogledao, nije loš. drži te zaokupljenog, nema praznog hoda.
__________________
Daily Comic Mind
yoda33 is offline  
Old 29.11.2015., 15:51   #5919
Quote:
chiasm kaže: Pogledaj post
kom je Creep bio zabavan, vjerojatno ce mu biti i ovo iako nije horror ali je novo od brace Duplass )
http://www.imdb.com/title/tt3275216/combined


Kako sam ovo propustio.
S obzirom da je creep najbolji horror u zadnjih par godina uz nevjerovatnog duplassa ovo skidam.
svrsko is offline  
Old 29.11.2015., 15:57   #5920
Pay the ghost
http://www.imdb.com/title/tt3733778/?ref_=fn_al_tt_1

Sada vec stari i naborani pogrbljeni cage pokusava spasiti tematiku halloweena.
Oduvijek sam govorio kao pobornik komunistickog sistema da smo mi u bivsoj drzavi imali 30ak praznika koji slave pobjedu zajednistvo i pravdu dok su amerikanci imali samo jedan i to onaj gdje slave obicnu vjesticu.
Tako i ovaj put odnosno po stoti put tematika je noc vjestica upakirano u cak NELOS horror.
Dojma sam da je ovo moglo i trebalo napraviti puno bolje.
Radnja je smjestena jasno na noc vjestica gdje otac nakon obecanja sinu da ce ga izvesti namaskaranog na noc vjestica u tom metezu izgubi sina sve upakirano u duhove i paranormalno te ga onda do kraja filma trazi.
Film je gledljiv iako je sve vec vidjeno.
svrsko is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.