Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2008., 20:16   #1
kako maknut naslage oko trbuha??

pozdrav...

imam jedan problemcic...i nadam se da je ovo pravo mjesto za to...(ak nije nek mod makne ili obrise ovu temu)

ovako...

uvijek sam bio poprilicno mrsav. tezina oko 65 kn,visina oko 179 cm... prosle godine sam se naglo udebljao za otprilike 10 kg. i to najvise oko struka i u nogama. a u rukama i prsima skoro nista.
citavo ljeto sam trcao,na dan otprilike oko 3 km... i nista,sve je ostalo isto. da bih sada prek zime pao na 70 kg. al trbuh je dalje tu. on kao da se nije nista smanjio...

ima li tko kakav savjet? koje su vjezbe najefikasnije za to? i pomaze li uopce sta trcanje?

hvala unaprijed...
AccesDenied1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 11:11   #2
Treba prestati piti pivo !!
beatta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 11:18   #3
Pročitaj na pdf-u rekreacija i fitness topic "kako skinuti trbuščić".
Ima dosta dobrih savjeta
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 21:20   #4
Procitaj temu: https://www.forum.hr/showthread.php?t...olicki+sindrom


Unosenje vise energije nego sto se energije trosi rezultira skupljanjem masnoce na trbuhu.

Masnoca na trbuhu je drugacija od one na drugim dijelovima tijela, metabolicki je aktivna i utjece na razine inzulina, glukoze i upale u tijelu. Ukratko - predstavlja znatan rizik za razvijanje hipertenzije (povisenog tlaka), visokog kolesterola i dijabetesa. Sto sve zajedno dovodi do znatnog rizika za srcani udar, mozdani udar.

Nabrojala sam ove posljedice da te informiram, ali i malo "sokiram" i upozorim na vaznost kontroliranja ovog problema. Danas postoji epidemija debljine (i masnoce u trbuhu) ne samo u razvijenim nego i u zemljama u razvoju.

Kako se toga rijesiti? Svakodnevno biti fizicki aktivan, paziti na unos hrane (smanjiti porcije, povecati unos povrca, dobrih masnoca i nemasnih bjelancevina, smanjiti unos skrobastih tvari (ici s manjom kolicinon integralnih zitarica), smanjiti unos svinjetine, govedine i ostalih zasicenih masnoca.

Izbjegavati gladovanje. Gladovanje dovodi do smanjenja metabolizma i "preformul;iranja metabolizma", dakle slijedeci put kad jedes, organizam ce se "sjecati" da postoje periodi gladovanja i organizam hranu efikasnije spremi u nove masnoce, da bi bio spreman za novo gladovanje. Zbog toga dugotrajno - sve dijete koje se baziraju na izgladnjivaju zavrsavaju sa zapravo nakupljenim masnocama i novom tezinom.

Metode smanjivanja stresa (fizicka aktivnost, meditacija, joga, slikanje, muzika, religija, obiteljske i prijateljske veze) smanjuju razine kortizola (hormona stresa) pa na taj nacin smanjuju nakupljanje masnih naslaga na trbuhu.


Ps:
Novija istrazivanja pokazuju da prelazak na "dijetna pica" odnosno upotreba umjetnih zasladjivaca takodjer predstavlja rizik od razvijanja metabolickog sindroma. Najvjerojatnije na nacin sto odrzava naviku potrebe za slatkim i za stalnim unosom kaloricne hrane.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 21:24   #5
Quote:
beatta kaže: Pogledaj post
Treba prestati piti pivo !!
Dobar savjet. Malo bih ga prosirila:

Alkohol (vino, pivo, zestoko, kokteli) unosi znatne kolicine kalorija bez da nas zasiti, pa osoba koja ima osjecaj da ne jede puno, unosom alkohola povecava tezinu. Da ne govorimo o stetnim stranama alkohola, prvenestveno na jetru, ali i na srce, mozak.
Male kolicine alkohola (jedno pice za zenu dnevno, dva za muskarca, ne u prosjeku nego u 24 sata) pomazu odrzati zdravlje srca, bubrega.

Jedno pice:

pivo 3.3dl
vino 1.5dl
zestoko .3d
koktel = odgovarajuci ekvivalent. S time da su u koktelima obicno dodani razni "osvjezavajuci napici" puni praznih kalorija.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 21:37   #6
etogac kako se i ja bacam na zdravu prehranu
uglavnom pivo se smije piti samo 0,33 i to nakon obroka
više od toga a pogotovo na prazan želudac djeluje da s eloše tvari odmah talože u obliku masti
__________________
dolor patientia vincitur
boletus satanas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.