Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2007., 22:49   #201
Quote:
JednoTamburasko kaže: Pogledaj post
Evo ti moj primjer... mi zivimo kod mojih dede i bake i kad smo mijenjali adresu morao je ici deda (kao vlasnik kuce) s nama da potpise da je suglasan da se mi prijavimo na toj adresi (znaci, kao podstanari).
Mi smo uspjeli izmijenjati sve dokumente, a vjencanje je bilo 15.09. On, doduse, jos nije promijenio adresu u putovnici, ali sam ja predala zahtjev za novu putovnicu cim sam dobila novu osobnu, isti dan sam izvadila i novu vozacku (i, btw, zakaj mi je prije vrijedila do 2047, a sada mi vrijedi 10 godina!?), promijenila prezime u radnoj knjizici, promijenila prezime u bankama... Hm, jos samo moram promijeniti Amex, pretplatu na mob i docekati nove kartice i putovnicu, i onda sam gotova. Konacno!

Hmmm, da, sad ga zezam, da me skupo kostalo to njegovo prezime...
I, da, ama bas svugdje mi je trebao vjencani list ili kopija
Kak si ti vrijedna djevojka!!!! Sve si promijenila, svaka ti čast. Ja se pridružujem klubu onih koje još nisu prstom mrdnule vezano uz to!
Al sad već mislim da je vrijeme da se pokrenem, mislim barem osobnu... Ajde please pomozite! Ja sam dodala njegovo prezime svome i živim u stanu di je on prijavljen, ali stan glasi na njegovu mamu. Jel to znači da ona mora samnom u MUP? I kaj onda prvo moram raditi? Odjaviti staro prebivalište ili podnijeti zahtjev za promjenu osobne?
Helly7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 09:41   #202
Ja sam promijenila vozačku i osobnu, odmah, jer mi treba zbog studija van ove nam države Ostalo nisam, ne znam kad ću Ne da mi se gnjaviti s bankama, indeksom, blabla Uglavnom, adresu nisam mijenjala, ionako tamo ne živim već dvije godine. Imamo prijavljeno boravište tu gdje živimo i to je to. Ne da mi se još i s tim bakćati
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 09:43   #203
Quote:
JednoTamburasko kaže: Pogledaj post
isti dan sam izvadila i novu vozacku (i, btw, zakaj mi je prije vrijedila do 2047, a sada mi vrijedi 10 godina!?),
Hmmm, da, sad ga zezam, da me skupo kostalo to njegovo prezime...
I, da, ama bas svugdje mi je trebao vjencani list ili kopija
Da, ovo za vozačku sam se i ja iznenadila, još pred pola godine kad su mi ukrali novčanik, pa sam sve morala ponovo raditi. Malo je falilo da ne pitam ženu na MUP-u je li poludila Uglavnom, to je sad tako propisano i zdravo.

Meni nigdje nije trebao vjenčani list. Ili možda je za osobnu. Ne, mislim da nije
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 10:03   #204
Quote:
Delphine kaže: Pogledaj post
...Moram samo napomenutu da mi je stara osobna istekla 2 mj. prije vjencanja...
Meni je istekla mjesec i pola prije vjencanja, a u maticnom sam se (za vjencanje) prijavila s putovnicom... Imala sam srece! Barem mi je putovnica vrijedila

Quote:
Delphine kaže: Pogledaj post
Tako da je meni ovo vec drugi posjet MUP-u i stajanje u beskonacno dugim redovima u zadnjih par mjeseci!
Eh, i tu smo imali srece.
Mi smo u Zapresicu, a tu nema velikih redova, pa sam uspjela u ukupno 2 sata:
1) pokupiti novu osobnu,
2) predati zahtjev za putovnicu,
3) izvaditi novu vozacku (znaci tu, i gore, idu i sve one uplate i biljezi),
4) obavijestiti jednu banku o novom prezimenu (drugu sam obavila prije) i
5) promijeniti prezime u radnoj knjizi.
Eto, meni je bas drago sto smo u malom gradu koji ima sve, a veliki grad mu je blizu.
__________________
QuadMummy - Velkili, Princeza na zrnu graska, Zvrkica i Gremlincica
JednoTamburasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 10:10   #205
Quote:
Helly7 kaže: Pogledaj post
Kak si ti vrijedna djevojka!!!!
Vrijedna, a-ha. Iskreno i nisam bas, samo kod nas to sve brze ide

Quote:
Helly7 kaže: Pogledaj post
Ja sam dodala njegovo prezime svome i živim u stanu di je on prijavljen, ali stan glasi na njegovu mamu. Jel to znači da ona mora samnom u MUP? I kaj onda prvo moram raditi? Odjaviti staro prebivalište ili podnijeti zahtjev za promjenu osobne?
Po meni (kao laiku, jelte) bi ona morala s tobom u MUP... Eh, sad, kak ide ta odjava starog prebivalista... Nemam pojma. Mi smo sve obavili na istom mjestu jer smo oboje s podrucja iste ispostave.
Prvo smo otisli na salter gdje se radi promjena prebivalista i tamo nam je zena izdala neki papir koji je deda morao potpisati. Onda smo s tim papirom i vjencanim listom (i svim onim uplatnicama, biljezima i slikama) otisli na salter gdje se vade osobne (koji je, btw, odmah pored) i to dali teti tamo. I, voila, dobili zutu potvrdu, koju smo prije par dana zamijenili za nove osobne.
Ne znam... Nekako imam osjecaj da je kod nas sve to jednostavnije...
__________________
QuadMummy - Velkili, Princeza na zrnu graska, Zvrkica i Gremlincica
JednoTamburasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 10:23   #206
Quote:
Helly7 kaže: Pogledaj post
Kak si ti vrijedna djevojka!!!! Sve si promijenila, svaka ti čast. Ja se pridružujem klubu onih koje još nisu prstom mrdnule vezano uz to!
Al sad već mislim da je vrijeme da se pokrenem, mislim barem osobnu... Ajde please pomozite! Ja sam dodala njegovo prezime svome i živim u stanu di je on prijavljen, ali stan glasi na njegovu mamu. Jel to znači da ona mora samnom u MUP? I kaj onda prvo moram raditi? Odjaviti staro prebivalište ili podnijeti zahtjev za promjenu osobne?
Eto, ja promijenila i prezime i prebivaliste....
vjencani smo u mojoj opcini. Tu sam pridigla vjencani list i podnijela zahtjev o odjavljivanju prebivalista. Dobila u 5 min.
Zatim ides s muzem, vjencanim listom, odjavom iz MUP-a i svekrvom (vlasnikom stana) na novu opcinu i prijavis se. Usput podneses zahtjev za novu osobnu. To u biti traje isto 5 minuta.

Sretno.
jelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 10:24   #207
još sam ćaćina.
a ulazimo lagano u pet misec.


__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 10:27   #208
Quote:
provincijalka_24 kaže: Pogledaj post
još sam ćaćina.
a ulazimo lagano u pet misec.
koje novosti....
jelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 23:57   #209
Quote:
jelly kaže: Pogledaj post
Eto, ja promijenila i prezime i prebivaliste....
vjencani smo u mojoj opcini. Tu sam pridigla vjencani list i podnijela zahtjev o odjavljivanju prebivalista. Dobila u 5 min.
Zatim ides s muzem, vjencanim listom, odjavom iz MUP-a i svekrvom (vlasnikom stana) na novu opcinu i prijavis se. Usput podneses zahtjev za novu osobnu. To u biti traje isto 5 minuta.Sretno.
Pitanje je samo: đe to?
Tri sata sam čamio čekajući....
__________________
sreća je...
mila78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 09:50   #210
Quote:
provincijalka_24 kaže: Pogledaj post
još sam ćaćina.
a ulazimo lagano u pet misec.


I ja san ćaćina, samo tjedan dana manje od tebe

ćaći ne smeta
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 10:15   #211
i ja sam ćaćina
nego-došla mi neki dan pošta-s mojim podacima-da provjere moje podatke za glasanje-i tamo piše moje novo prezime. pa sad ne znam hoće li biti problema kad budem išla na izbore i tam pokažemo osobnu sa starim prezimenom?!
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 13:13   #212
A moglo bi biti jer kad sam ja radila na izborima prije 2000 god smo trazili osobnu i ako se podaci nisu slagali nismo dali da bira....Ali ko da je to bitno...Ja niti ne biram nikada jer mi je to glupo.Tko got dosao na vlast opet ce biti isto..
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 13:45   #213
zanimljivo pitanje (možda da pitaš na gongovim stranicama). ponesi za svaki slučaj vjenčani list.
__________________
...spustila te zvijezda na planetu da mi budeš radost... Klub 777

purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 13:58   #214
nemam ga
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 14:03   #215
Quote:
marija36 kaže: Pogledaj post
i ja sam ćaćina
nego-došla mi neki dan pošta-s mojim podacima-da provjere moje podatke za glasanje-i tamo piše moje novo prezime. pa sad ne znam hoće li biti problema kad budem išla na izbore i tam pokažemo osobnu sa starim prezimenom?!
Ne možeš sa starom osobnom, ali ako nabaviš vjenčani, možda možeš.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 14:06   #216
kak da ga nabavim kad stalno radim
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 14:21   #217
Quote:
marija36 kaže: Pogledaj post
kak da ga nabavim kad stalno radim
Zar nemozes zamoliti, da ga posalju postom????
jelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 14:25   #218
Quote:
jelly kaže: Pogledaj post
Zar nemozes zamoliti, da ga posalju postom????
Ili da ti ga podigne netko drugi, npr. mama, sveki, seka?
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 14:32   #219
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
Ili da ti ga podigne netko drugi, npr. mama, sveki, seka?


I sad da neko kaze, da nismo pametne...
jelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 14:37   #220
ne znam - bum vidla'
pusa svima-ma zlatne ste
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:24.