Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2013., 11:58   #3881
Quote:
brle1 kaže: Pogledaj post
Ne ne ganjam poticaj, to mislim napraviti kod svojeg Starog(tate)
Junka ne izbacujem JOŠ mislim mu nadograditi na dimovod još jedan izmjenjivač topline ala VBR, i prije sljedeče napraviti kod sebe nešto slično samo CAS-S 501, vailantov spremnik sanitarne vode od 150l i dva kruga grijanja
Nisam povezao cijelu priču , o kojem se Junku radi, koliko kilovata ?

Daj izmjeri koliki je promjer rupa u cijevima na VBR u.
ramzay is offline  
Old 21.02.2013., 16:05   #3882
Nije junko nego junkers gusnati 30kw a na skici je CM 30kw
brle1 is offline  
Old 21.02.2013., 20:36   #3883
Quote:
Peletko kaže: Pogledaj post
Nisi dobro gledao, Brle zgleda ganja poticaj pa je nacrtao cas-bs, trebaš dijelove za proterm ili baš kotao? dijelove bi ti mogao nabaviti, kotao baš i ne, kaj točno trebaš?

Pitanje o "junku" bilo je za Brleta, isprika za nepreciznost
trebam kotao tj kupio bi proterm TK-TZ 42kW proterm bosanska kostajnica a prodao junkers gusnati kotao 42 kW a imam za njega i 5 srednjih članaka +
ivek-k is offline  
Old 21.02.2013., 20:40   #3884
Quote:
dep kaže: Pogledaj post
Mislim da se ne treba žestiti oko toga što ljudi s nepovjerenjem uzimaju ove proračune od g. Ramzeya i ekipe. Morate shvatiti da se sa takvim proračunima neće složiti niti jedan lokalni majstor, a to su majstori koji ugrađuju centralna grijanja na terenu i oni imaju neku svoju filozofiju.

Ja znam da su svojevremeno majstori računali broj kubika x 70 i tako dobili neku snagu peći. To je vjerojatno rađeno bez ikakvih uzimanja u obzir izolacije, stolarije, tipa radijatora....

Kako Darko stoji sa potrošnjom?

Ja sam do sada potrošio oko 2400kg. Grijanje je tipa vulgaris bez ikakve regulacije, bez mišventila, bez pufera, a peć je Buderusova za ložu od 50kW, CM-ov pelet set od 35kW koji radi na PR 04, grijem 110m2 potkrovlja direktno, a indirektno prizemlje u kojem trenutno radijatori miruju, ali je temp 12-14C.

Po svim ovim izračunima, treba mi puno manja peć.
Od kako pratim ovaj forum, a pročitao sam sve od početka, došao sam do zaključka da želim/trebam slijedeće:
pufer od 1000l sa grupom za podizanje temp. povratnog voda
dva troputna elektromotorna mišventila kojima bi upravljao Seltronov WDC20 u kombinaciji sa sobnim korektorima i osjetnikom vanjske temperature.

To sve na žalost košta cca barem 2000E. Ako to pretvorim u pelete, to su 4-5t Viševice kupljene po ljetnoj cijeni, a to su opet prema sadašnjoj potrošnji, sa sadašnjom opremom, dvije zime.

Dolazimo do ključnog pitanja - kad će mi se to isplatiti???

Pozdrav!!!

kolko sam ja vučil koeficijent 70 je za klasičnu žbuku sa pvc ili drvenom stolarijom dok za kuću sa termoizolacijom do 10 cm koeficijent 60
ivek-k is offline  
Old 21.02.2013., 21:46   #3885
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
.
Ramzy da li vrijedi ovaj kotao

http://markov-trade.com/bosch-celicn...-i-spremnikom/

Susjedi koji su me pitali za kotao sada troše uz dobru štednju 1500 litara nafte godišnje. stariji su 70-75 godina za sada u snazi. Ne bi im volio nešto preporučit da mi ne spominju ime uzalud.
more is offline  
Old 21.02.2013., 22:09   #3886
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Ramzy da li vrijedi ovaj kotao

http://markov-trade.com/bosch-celicn...-i-spremnikom/

Susjedi koji su me pitali za kotao sada troše uz dobru štednju 1500 litara nafte godišnje. stariji su 70-75 godina za sada u snazi. Ne bi im volio nešto preporučit da mi ne spominju ime uzalud.
a kakav kotao susjedi imaju možda moreš montirati plamenik na taj kotao
ivek-k is offline  
Old 21.02.2013., 22:53   #3887
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
a kakav kotao susjedi imaju možda moreš montirati plamenik na taj kotao
nema govora, gusnati talijanski sime za lož ulje kupljen u TRstu mislim 1988 godine dobro je do sada i radija.Spaja ga je neki tzv.majstor direktni spoj nema ničega loži se konstatno na 95°C dok im ja nisam pokaza da mogu ložit i na malo nižu temp. to jest kad je ciča neka nalože na 95 C kad nije toliko zima da smanje na 70°C Poklonija-posudija sam im moj buderus plamenik i našao dimljačara da im očisti napokon peč nakon 20 god rada.ali isto kapa doli nekom no-name plameniku radija preko 20 godina bez promjene dizne

ja im inače predlažem toplinsku pumpu jer je ekonomika u splitu na njenoj strani.Ipak mislim da su ovdje peleti preko 2 kn kg
to znači
Pelet peč 0,2 kg(0,4kn) = 0,95 kwh toplinske energije plus ogromna zajebancija unesi iznesi napuni sačuvaj od kiše sačuvaj od miševa,pacova itd
toplinska pumpa 0,25 kwh (0,25 kn) = 1 kwh toplinske energije nema zajebancije mana je šta ne može grijat vodu preko 60°C treba na postoječu instalaciju dodavat radijatore
prednost je isto tako ako voda ugrijana na 45-50 može grijat prostoriju se SEER još više povečava

Zadnje uređivanje more : 21.02.2013. at 23:05.
more is offline  
Old 21.02.2013., 23:12   #3888
Je itko vidil nekaj ovakvo
[img=http://imageshack.us/scaled/thumb/715/001cje.jpg]
brle1 is offline  
Old 21.02.2013., 23:41   #3889
Quote:
more kaže: Pogledaj post
nema govora, gusnati talijanski sime za lož ulje kupljen u TRstu mislim 1988 godine dobro je do sada i radija.Spaja ga je neki tzv.majstor direktni spoj nema ničega loži se konstatno na 95°C dok im ja nisam pokaza da mogu ložit i na malo nižu temp. to jest kad je ciča neka nalože na 95 C kad nije toliko zima da smanje na 70°C Poklonija-posudija sam im moj buderus plamenik i našao dimljačara da im očisti napokon peč nakon 20 god rada.ali isto kapa doli nekom no-name plameniku radija preko 20 godina bez promjene dizne

ja im inače predlažem toplinsku pumpu jer je ekonomika u splitu na njenoj strani.Ipak mislim da su ovdje peleti preko 2 kn kg
to znači
Pelet peč 0,2 kg(0,4kn) = 0,95 kwh toplinske energije plus ogromna zajebancija unesi iznesi napuni sačuvaj od kiše sačuvaj od miševa,pacova itd
toplinska pumpa 0,25 kwh (0,25 kn) = 1 kwh toplinske energije nema zajebancije mana je šta ne može grijat vodu preko 60°C treba na postoječu instalaciju dodavat radijatore
prednost je isto tako ako voda ugrijana na 45-50 može grijat prostoriju se SEER još više povečava
to si siguran da se nemre ili samo misliš kontaktiraj korisnika "dimos fobus" pa da vidiš kaj se more napraviti s te peći
ivek-k is offline  
Old 22.02.2013., 11:36   #3890
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Ramzy da li vrijedi ovaj kotao

http://markov-trade.com/bosch-celicn...-i-spremnikom/

Susjedi koji su me pitali za kotao sada troše uz dobru štednju 1500 litara nafte godišnje. stariji su 70-75 godina za sada u snazi. Ne bi im volio nešto preporučit da mi ne spominju ime uzalud.
Taj sam kotao testirao na nekoliko mjesta i kotao je ok , ali sam protiv tog Ferolijevog malešnog displeja i klečanja pred njime.
ramzay is offline  
Old 22.02.2013., 14:26   #3891
displej ferroli

Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Taj sam kotao testirao na nekoliko mjesta i kotao je ok , ali sam protiv tog Ferolijevog malešnog displeja i klečanja pred njime.
Dali postoji način da se displej premjesti?
ficko is offline  
Old 22.02.2013., 15:50   #3892
Quote:
ficko kaže: Pogledaj post
Dali postoji način da se displej premjesti?
Forumaš Stari je oprije tjedan dva tražio konektor za to , da se samo ušteka ko u produžni kabel i premjesti taj displej u neku kutijicu, nisam primjetio post da je našao odgovarajući konektor.
ramzay is offline  
Old 22.02.2013., 18:06   #3893
Quote:
ficko kaže: Pogledaj post
Dali postoji način da se displej premjesti?


Može se i to je napravio stari1 forumaš sa ovih stranica .
Ujedno isprika starome na ( ne ) dozvoljenom reklamiranju
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Old 22.02.2013., 18:52   #3894
Ne bih da ovo bude shvaćeno kao reklama, već samo kao obaveštenje: http://www.kupujemprodajem.com/elekt...er_id=19821086
zmajdin is offline  
Old 22.02.2013., 19:18   #3895
Bura

Jučer je kod nas dobro zahladilo i digla se bura. U peći se nije mogla razviti pristojna vatra čim bi došao reful (udar bure). Samo puno iskri osjećaj da sve izvlači van. To sam prije riješio sa običnom klapnom koju sam ugradio u dimovodnu cijev. No, to je radilo na podtlak, dok ovdje imamo regulaciju dimnih plinova itd. Zaboravio sam da sam broj okretaja ventilatora smanjio maksimalno tj. za 30%. Ima li tko kakvu ideju? Opet klapna ali koja bi se zatvarala ovisno o podtlaku u dimnjaku itd.???
dankobo is offline  
Old 22.02.2013., 19:34   #3896
Quote:
ficko kaže: Pogledaj post
Dali postoji način da se displej premjesti?
imaš moje fotke tu na forum,

do sad sam na 5 plamenika premjestio displej.
može se svagdje prebacit ili ubacit.

jednostavno je
stmat is offline  
Old 22.02.2013., 19:48   #3897
Quote:
ficko kaže: Pogledaj post
Dali postoji način da se displej premjesti?
lemilica, malo tel. kabla (dvožilnog) i ovlašteni serviser
Peletko is offline  
Old 22.02.2013., 19:52   #3898
Quote:
dankobo kaže: Pogledaj post
Jučer je kod nas dobro zahladilo i digla se bura. U peći se nije mogla razviti pristojna vatra čim bi došao reful (udar bure). Samo puno iskri osjećaj da sve izvlači van. To sam prije riješio sa običnom klapnom koju sam ugradio u dimovodnu cijev. No, to je radilo na podtlak, dok ovdje imamo regulaciju dimnih plinova itd. Zaboravio sam da sam broj okretaja ventilatora smanjio maksimalno tj. za 30%. Ima li tko kakvu ideju? Opet klapna ali koja bi se zatvarala ovisno o podtlaku u dimnjaku itd.???
ne zatvarala, već otvarala pomoću utega, Ramzay ti je u jednom od svojih edukativnih postova par stranica prije izložio cijelu kolekciju "zugbegrencera"
Peletko is offline  
Old 22.02.2013., 20:06   #3899
Quote:
ficko kaže: Pogledaj post
Dali postoji način da se displej premjesti?
ak nemaš original konektor upotrijebiš dvije stopice komad dvožilnog kabla i jednostavno produžiš kabel problem samo sa stalkom za displej probaj upotrijebiti nažbučnu razvodnu kutiju ili slično zbog produljivanja kabela ne događa se niš s regulacijom
ivek-k is offline  
Old 22.02.2013., 20:22   #3900
Quote:
Peletko kaže: Pogledaj post
ne zatvarala, već otvarala pomoću utega, Ramzay ti je u jednom od svojih edukativnih postova par stranica prije izložio cijelu kolekciju "zugbegrencera"
Znam da je svojevremeno bilo riječi o tome. Malo ću potražiti da vidim koliko je to primjenjivo kod mene. Naime, Ramzay uglavnom obrađuje velike sisteme a ja, podsjećam, imam sobnu peć za etažno centralno.
A i sam fenomen bure je specifičan. Puše na mahove i imamo situaciju od potpunog mira do orkanskih udara i sve to u jednoj minuti. Možda bi neka kapa na dimnjaku isto mogla korigirati podtlak koji se u tim slučajevima stvara.
dankobo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.