Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2012., 09:42   #81
U novim uredbama su ostavili forumlaciju da su dozvoljena sva društvena i tehnička zanimanja, tj. nema nikakvih ograničenja.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 20:34   #82
zanima me dali ce se sljedece godine upisivati u 3.razz srednje policijske skole, sad trenutno pohađam 2. razred tehničke škole i htio bih se prebacit, hvala unaprijed
yamaharider is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 19:13   #83
Exclamation Upis u srednju policijsku školu

Bok, zanima me da li bi mogao upisati srednju policijsku školu s 1. i 2. razredom prometne škole
Robex the offic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 20:13   #84
ja sam sada 8.razz i zanima me dal bih se mogla upisat u tu školu odmah poslije osmog razreda???

:*
Mala Lilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 07:35   #85
Quote:
Robex the offic kaže: Pogledaj post
Bok, zanima me da li bi mogao upisati srednju policijsku školu s 1. i 2. razredom prometne škole
Ako bude natječaj, da, moći ćeš. Naravno, ako se nešto u međuvremenu ne promijeni.


Quote:
Mala Lilika kaže: Pogledaj post
ja sam sada 8.razz i zanima me dal bih se mogla upisat u tu školu odmah poslije osmog razreda???...
Ne, u Srednju policijsku se upisuje (tj. prebacuje) tek 3. razred.


Inače, obzirom da ove godine nije bilo natječaja za Srednju policijsku, a za iduću godinu se ne zna hoće li ga biti, teško je bilo što prognozirati.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 22:18   #86
Najsretniji na svijetu bih bio da mogu nekako preć u policiju ili pravosudnu policiju i ispunim si snove, i imam veći prostor djelovanja, napredovanja itd. Plaća mi nije važna, mogao bih biti policajac inspektor i za 3000 kn i ne bi se bunio kao neki. Sve to ovisi od karaktera do karaktera, samo školovanja nema već 1 i pol godinu za policiju u RH i eto...a za pravosudnu da ne spominjem, tamo ako ti rođak nije neki jaki politicar zaboravi upad. Kaj je žalosno, jer u takve bi sluzbe neki mladici koji su radili ozbiljne poslove sa oruzjem i novcima recimo u privatnoj zaštiti trebali imati prednost automatski kod prijave. A ja baš radim takav posao u zaštitarstvu i već puno toga znam kako stvari funkcioniraju.

Jer time već dobivaš osobu koja zna zakone, koja ima iskustva sa oruzjem, postupanjem i generalno je u sustavu sigurnosti i već zna kako neke stvari funkcioniraju za razliku od nekog recimo 20-godišnjaka ili 23-godišnjaka što je bio slučaj sa tečajevima za odrasle na PA da je završio 4 godine srednje i nikad nije imao veze sa sustavom sigurnosti, oruzjem al je upao eto preko neke veze ili šta već.

To je totalna banana i nepoštenje. A sad uopće ni ne znam hoću li više i dobiti šansu pošto je moje godište 92 ostalo jedino bez mogućnosti ikakvog upisanja na PA, za srednju smo kad je zakon donesen bili prestari, a tečaj je 2011 zamrznut.

Ostaje mi samo se molit bogu da će biti još tih tečajeva za odrasle.
Sd.Kfz.Panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 09:42   #87
tvoji snovi su da postanes policajac.
ok.
postujem.
mogu znati zasto?
zbog cega je tvoj san postati policajac?
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 21:09   #88
Veliki pozdrav svima ako vas još tu ima....
Ja sam također jedan od fanova Policije, Zaštitara, Vojske, Čuvara itd..
Sa 15 godina sam " brijala" na Policiju jer mi je to bilo baš Cool, često pratila CSI i vrtila u glavi film kako ja ŽELIM postat policajac. Ali je to sve bilo na klimavim nogama upravo zbog te moje " dječje" mašte jer u pravilu ti do svoje 20 ne znaš kud sa sobom, zanesen si, puno se predomišljaš, na pameti su ti druge stvari a ne neka tamo policijska akademija.
i zato je po meni logičnije da akademija otvara vrata svima onima do 30 a ne nekoj djeci od 17 godina.
I za policiju moraš imati tu određenu " sposobnost", znat razmišljat u kriznim situacijama, bit "hladan" na nečije sitne provokacije, moraš razmišljat kao policajac i kriminalac ........ne smiješ bit živčan i moraš znat komunicirat s ljudima a to svi znamo da nije jednostavno.
Imam puno prijatelja koji su završili akademiju davnih dana i imaju " veliki" radni staž u policiji i kažu da nije jednostavno kao što većina ljudi misli i nije sve med i mlijeko....i naravno moraš biti psihički jak......ja znam neke ljude koji su bili policajci a kojih sada više nema, a nema ih zato što su sami sebi oduzeli život a oduzmu ga upravo ljudi koji su labilni i koji nisu za to. ZATO PAMET U GLAVU I NEMOJTE SRLJATI GRLOM U JAGODE najprije se preispitaj i to dobro, a što se tiče Obrazovanja odraslih natječaja će biti ali kad e to ne znam, trebamo pratit MUP - ovu stranicu tamo će sve pisat, pitala sam jednu kolegicu policajku i ona kaže da je dobna granica za upis u istu 30 godina.....SRETNO SVIMA
PerkovicIvana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 17:18   #89
Pozdrav!
Imam pitanje...Idem u 8. razred i sad bih htjela upisat Srednju Policijsku školu.....Dali se to može upisati odmah nakon osnovne ili...
Liza1106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 19:49   #90
Quote:
Liza1106 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam pitanje...Idem u 8. razred i sad bih htjela upisat Srednju Policijsku školu.....Dali se to može upisati odmah nakon osnovne ili...
Zar ne možeš pročitati malo gore postove?
__________________
1589.
Dinozg98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 19:52   #91
čekaj malo,znači vi učite par godina kako koristit pendrek,pisat zapisnike i slično ili sam nešto falia
pingvin-zd is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 00:22   #92
Quote:
Liza1106 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam pitanje...Idem u 8. razred i sad bih htjela upisat Srednju Policijsku školu.....Dali se to može upisati odmah nakon osnovne ili...
U SPŠ se upisuje tek u 3. razred, nakon završena prva 2 razreda bilo koje druge srednje škole, ali ove godine nisu uzimali nikoga i ne zna se kada će ponovno uzimati. Ako si 8. razred, možda nešto i bude za 2 godine kad ćeš upisivati 3., pa ćeš vidjeti. Držim fige.


Quote:
pingvin-zd kaže: Pogledaj post
čekaj malo,znači vi učite par godina kako koristit pendrek,pisat zapisnike i slično ili sam nešto falia
Da, uči se kako pravilno koristiti pendrek, pravilno pisati zapisnike i pravilno slično.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 00:28   #93
Pozdrav svima, ima li ovdje gimnazijalaca ili bilo kojih učenika drugih razreda koji bi se htjeli prebaciti u 3 razred policijske, naravno ako ju bude.

A dobro bi došao i koji savjet od nekih koji su već prošli upisivanje u 3. razred ili akademiju općenito. (Kako je bilo na ispitima, odnosno provjerama fizicke i zdravstvene sposobnosti, a i sve ostalo.)
mariaantoan123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 23:35   #94
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Da, uči se kako pravilno koristiti pendrek, pravilno pisati zapisnike i pravilno slično.
ako za ovo triba nekoliko godina,strah me pomislit koliko triba za nešto kompliciranije
pingvin-zd is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 07:08   #95
Da imaš imalo pojma o konkretnom policijskom poslu i propisima koji ga reguliraju, mišljenje bi ti bilo potpuno drugačije.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 23:16   #96
Ima li tko kakve informacije kad ce i dal ce uopce vise biti policijskog tecaja za odrasle?
Ronaldinho3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 00:13   #97
Predviđen je zakonom, ali se ne zna kada će se aktivirati. Nema nikakvih najava.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 00:34   #98
Question

Imam jedno pitanje, znači ako smo upisali srednju trogodišnju strukovnu školu, a nakon što se ta škola završi i upiše 4. godina, nema nikakve šanse da se upiše PA? Odmah se treba upisati četverogodišnja srednja škola?
ValerijaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 18:42   #99
ljudi hitnooo dal ce biti natjecaja za odrasle
toniforum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 18:57   #100
Quote:
ValerijaF kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, znači ako smo upisali srednju trogodišnju strukovnu školu, a nakon što se ta škola završi i upiše 4. godina, nema nikakve šanse da se upiše PA? Odmah se treba upisati četverogodišnja srednja škola?
Što ti misliš da skraćenica PA predstavlja?

Što se tiče školovanja, u zakonu je navedeno da su obvezne prve dvije godine upisane četverogodišnje srednje škole, tako da ovo tvoje ne bi u to ulazilo. Međutim, kada/ako izađe natječaj, tamo će biti točno pojašnjeno što i kako.


Quote:
toniforum kaže: Pogledaj post
ljudi hitnooo dal ce biti natjecaja za odrasle
Za sada nema najava i ne zna se kada će biti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.