Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2015., 16:02   #41
Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post
Ja se isto nadam da neće ignorirati niti jedan alien film.

To, to. Lako je raditi reboot i prequel i izvući se jednostavnim scenarijem... budite face i krenite od kraja četvorke.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 16:03   #42
Quote:
ptae2000e kaže: Pogledaj post
Sve ok, ali ovo se u praksi pokazalo da ne funkcionira dobro: ubili su ga u Europa report, i otprilike od tog trenutka film kreće nizbrdo (sve više klišeja i tehničkih bezvezarija).
Zanimljivo. Meni je osobno, recimo, Europa Report odličan komad SF-a od početka do kraja. Što ti je različit ukus, ha?
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 17:31   #43
Možda i ne bude ignoriranja. Nešto što nisam znala. Hicks nije umro u Alien 3 prema Foxu. A objašnjeno je u nekakvoj PC igri kako je preživio. Fox smatra tu igru dijelom kontinuiteta skupa sa filmovima.


Quote:
Released in 2013 to almost unanimously negative reviews, first-person shooter Aliens: Colonial Marines paid a belated return visit to LV-426. Lambasted though it was, Colonial Marines was confirmed as series canon by 20th Century Fox, with a story that followed on directly from the events of Aliens and Alien 3.

In it, Corporal Dwayne Hicks was revealed to be alive after all. When the escape pod ejected from the Sulaco at the start of Alien 3, Hicks wasn't on board as we'd originally been led to believe; instead, he remained on the Sulaco and steered it away from the planet Fiorina 'Fury' 161 (where Ripley met her maker) and back to LV-426. Amusingly, the game has no explanation for one important question: if it wasn't Hicks who died in that cryotube in Alien 3, then who was it?

"That's a longer story," Hicks says.

Given Colonial Marines' reception, it seems that Fox will draw a veil over the events it laid out, but it does represent one storytelling possibility: that Hicks didn't really die in Alien 3, but instead remained aboard the Sulaco, stuck in cryosleep.

Hicks would have had to remain in cryosleep for a long time, too, because the events of Alien: Resurrection took place 200 years after those of Alien 3.

As it stands, Ripley and Hicks are separated by three seemingly insurmountable forces: time, space, and the cold fingers of death.

A ovaj koncept crtež nekako sugerira da se ovdje radi o klonu Ripley iz Alien 4 ( koja je djelomično xenomorf ).

__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 17:57   #44
Quote:
Corvus kaže: Pogledaj post
Dobro je da si i argumentirao zašto je najgori.
Dosadan je prilicno dovoljan opis, i argument...
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 18:20   #45
Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post
nostradamus
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 21:00   #46
Ma to ona samo koristi svemirsko odijelo od space jockeya.
Negdje u filmu dođe do eksplozivne dekompresije, a svi skafanderi za ljude su poderani.
I šta će drugo nego uzet aliensko.

Valjda se ta odijela mogu lako podesiti.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 21:41   #47
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ajuto, tebe će ovo što se snima živog pojesti Svijet oduševljeniji činjenicom da bi sa 66 banki Sigourney opet mogla biti Ripley nego što će Noomi biti u Promaji 2. Koja blamaža.
Ma koliko se teta Sigourney dobro držala, sa 660 godina (66 banki) je ipak malkice prestara za tu ulogu, nije li?
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 21:46   #48
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Ma to ona samo koristi svemirsko odijelo od space jockeya.
Cijeli koncept art baca na neku ideju da Ripley i Hicks ulaze u neko opasno područje, vjerojatno sam alienov planet. Zato valjda i nosi onaj samoubilački prsluk. Baca i na igrnoranje 3 i 4 dijela jer je Hicks živ te mu je lice sjebano od kiseline. Što se mene tiče, slobodno im bilo, i prije se to radilo, a nije da me 3 i 4 dio baš toliko oduševljavaju.

Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Ma koliko se teta Sigourney dobro držala, sa 660 godina (66 banki) je ipak malkice prestara za tu ulogu, nije li?
Vrlo vjerojatno da jest. Ali, ako mogu Sly, Willis i komapnija, nećemo diskriminirati u 4 dijelu je bila k'o grom, bolja nego neka no name sisata klinka koja bi je trebala zamjeniti (po ekom ustaljenom pravilu u Hollywoodu.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 21:49   #49
CGI specijalisti za efekte će imati više posla oko ripley nego oko aliena
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 21:52   #50
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
u 4 dijelu je bila k'o grom,
To je bilo prije 18 godina
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 21:56   #51
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
CGI specijalisti za efekte će imati više posla oko ripley nego oko aliena
Koliko god mi je drago zbog Aliena 5 i redatelja koji će ga režirati, i koliko god volio Ripley i koliko god mi bilo drago da će biti dio toga filma, bojim se da jednostavno nekad trebamo prihvatiti činjenicu da su neki glumci prestari za neke povratke u nešto.

Jednostavno to više nije to, trebalo bi se nekako krenuti naprijed ili stati zauvijek.
Ako je Ripley (S.Weaver) jedini razlog koji može spasiti Alien 5 i nastaviti franšizu onda se trebamo svi zapitati treba li se taj film uopće onda i raditi.

Ripley je legenda i legendarni lik, zauvijek će biti dio filmografije, ali brate nekad jednostavno nemoš protiv starosti, AKO je ona jedini segment zbog čeg ljudi žele vidjet ovaj film, bojim se da je to onda loš znak.

Jer stane čovjek i razmisli malo, žena se pojavila kao Ripley daleke već 1979, i sad bi to isto trebala nekako odraditi i 2018? O majke ti mile

Zadnje uređivanje Dragon007 : 20.02.2015. at 22:12.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 22:00   #52
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
AKO je ona jedini segment zbog čeg ljudi žele vidjet ovaj film, bojim se da je to onda loš znak.
Točno. Nije to sapunica pa da moramo pratiti uvijek iste likove ili potomke glavnih likova.

Mada, starost Ripley i Hicksa se da objasniti dugim svemirskim putovanjem. Sve u svemu, bit će zanimljivo.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 22:09   #53
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Točno. Nije to sapunica pa da moramo pratiti uvijek iste likove ili potomke glavnih likova.
To je to.

Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Mada, starost Ripley i Hicksa se da objasniti dugim svemirskim putovanjem. Sve u svemu, bit će zanimljivo.
Hicks je nažalost gotov.

A gle može se to objasniti dugim svemirskim putovanjem i može se objasniti na još sto načina, sve se može kad se hoće, ali kad ti nekome kažeš: RIPLEY iz Alien sage, zna se što to znači, to znači da će RIPLEY KAO ŽENSKI BAD MOTHER FUCKER natamburat na ovaj ili onaj način Aliene, tj. da ih je natamburala.

I naravno da će se onda to isto tražiti i u Alien 5, ali na koji način će ona to izvest? Pa bilo bi pre smiješno za očekivati da ona to može biti u stanju (filmski gledano po godinama, ne samo glede nje kao glumice), to bi ponizilo onda same Aliene ako ih skoro pa baka može srediti, nema veze što je ta baka Ripley.

A opet ako ona bude neka vrst savjetnice u filmu nekome, to opet ne može proći..., jer nitko takvu Ripley vjerojatno ne želi, možda netko želi, ja ne, po meni je to onda eto... sapunjara što si rekao.

Drugo je recimo H.Ford i Mark Hamill u novom Star Warsu, to je potpuno druga premisa...Ako onaj luđak za efektima Abrams ipak obavi dobar posao, sasvim je logično da su i Ford i Hamill stari i ne smeta nikome da oni budu nekome SENSEI-iji.

Ali Ripley da bude nekom SENSEI, mudra stara žena sa iskustvom borbe protiv Aliena? Ma daj...

Ja ponavljam: ako je Ripley (Weaver) jedini razlog zbog čeg se očekuje Alien 5 a recimo podsmjehuje Prometheus 2 (ja sam neutralan glede Prometheusa, svoje sam napisao oko njega), onda mislim da je to jako zabrinjavajuće po Alien 5 i uopće po bilo kakvu pomisao rađenja novog Alien filma.

Onda treba naprosto stati i ne raditi uopće više ništa u ovoj sagi.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 22:15   #54
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Ma to ona samo koristi svemirsko odijelo od space jockeya.
Negdje u filmu dođe do eksplozivne dekompresije, a svi skafanderi za ljude su poderani.
I šta će drugo nego uzet aliensko.

Valjda se ta odijela mogu lako podesiti.
Ma to su oni bizarni napušeni crteži za treći nastavak, netko ih je iskopao
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 22:25   #55
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
... kad ti nekome kažeš: RIPLEY iz Alien sage, zna se što to znači, to znači da će RIPLEY KAO ŽENSKI BAD MOTHER FUCKER natamburat na ovaj ili onaj način Aliene, tj. da ih je natamburala.

I naravno da će se onda to isto tražiti i u Alien 5,
...
E vidiš, ne traži se i ne očekuje da Ripley tambura aliene.
Nikada nisam vidio Ripley kao opasnu žensku od koje se očekuje da natambura aliene, nego kao običnu ženu koja se zatekla u nevolji i samo nastoji preživjeti.
U Aliens ona je prinuđena da se bori, ali nije ženski Rambo nego ženski John Mc Claine iz 1 Die Hard, ona puca i bori se jer je prinuđena- jer preživljava.
Nije to snaga tijela nego karaktera.
Tako da ona može proći kao starija žilava gospođa sa iskustvom.


(Žena bogatog životnog iskustva- k'o Žuži!
)
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 22:37   #56
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
E vidiš, ne traži se i ne očekuje da Ripley tambura aliene.
Nikada nisam vidio Ripley kao opasnu žensku od koje se očekuje da natambura aliene, nego kao običnu ženu koja se zatekla u nevolji i samo nastoji preživjeti.
U Aliens ona je prinuđena da se bori, ali nije ženski Rambo nego ženski John Mc Claine iz 1 Die Hard, ona puca i bori se jer je prinuđena- jer preživljava.
Nije to snaga tijela nego karaktera.
Tako da ona može proći kao starija žilava gospođa sa iskustvom.


(Žena bogatog životnog iskustva- k'o Žuži!
)
Ma ne... mozda sam se krivo izrazio, ma ne gledam je ni ja tako da ona ide natamburati Aliene, nego naprosto je ona ta, THE ONE, ona je ta koja nekako izađe s njima na kraj, ne s svojom voljom, jednostavno je bila na tom mjestu u to vrijeme.

Imala je nevjerovatan instinkt za preživljavanje, sjećaš se kad joj je to Hicks rekao u Aliensima dok ju je učio kako se barata onom puškom, to mi je bilo fora kako je to primjetio, još u brodu je to skužio kad je počela slagat onaj teret, Hicks i narednik su se nasmijali ako se sjećaš te scene

Uglavnom, kužiš valjda na šta mislih.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 00:55   #57
A koji je vrag Sigourney nedostajao u Avataru? Niti je bila senilna, dementna, niti je hodala sa šetalicom. I onda je zaokružila 60.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 01:49   #58
Sigourney mi je super glumica i ona je veliki dio Alien franšize, al vrijeme je da nastavimo dalje.
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 04:29   #59
Slažem se, Sigourney je izgledala čisto OK u Avataru.
Ako se mogu Arnold, Ford, Hamill, Fisher, Bruce Willis, Stallone itd.. svi opet vratit ulogama koje su ih proslavile, zašto ne i ona.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 10:40   #60
Moža zato jer se uglavnom radilo o neinventivnim drlozima od filmova, a od Aliena 5 se očekuje nešto više?
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.