Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2015., 14:06   #81
Izgleda da je dobar
https://www.youtube.com/watch?v=Itvp7de6fXs

Čitao sam i na raznim forumima dojmove onih koji su pročitali knjigu i svi kažu da im se film svidio i da se dobro drži knjige.
Pablo is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 14:17   #82
zar nije bio već neki film gdje je matt damon zapeo na nekom planetu i onda ga neki spašavaju al na kraju ispadne da je zapravo zločest haha
__________________
Fredo, you're nothing to me now
sophieee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 14:22   #83
Konacno komad Hard SF-a! Ne znam je li bilo dobrih Hard SF filmova od Odiseje.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 16:53   #84
Odiseja nije hard SF, vanzemaljci/monoliti poprilično mogu napraviti štogod hoće, bez da je išta ikako objašnjeno. Inače Clarke jest dosta pazio na to, tu mu valjda nije bilo bitno ili mu se nije dalo...
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 17:25   #85
Neki dan saznao da ovo dolazi 01.10. u kina pa sad ubrzano citam kjnigu. Za sad odlicna (stotinjak stranica)...
_wes_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 21:33   #86
Quote:
ptae2000e kaže: Pogledaj post
Odiseja nije hard SF, vanzemaljci/monoliti poprilično mogu napraviti štogod hoće, bez da je išta ikako objašnjeno. Inače Clarke jest dosta pazio na to, tu mu valjda nije bilo bitno ili mu se nije dalo...
Odiseja je Hard SF, samo sto su u filmu objasnjenja izostavili radi pricanja price koristenjem primarno vizualnog dojma. Za vanzemaljce je u knjizi dobro objasnjeno (prvo su prebacili svoje mozgove u strojeve, pa su se potpuno digitalizirali, pa napredovali "dalje", sto je prihvatljiv odmak od onoga sto znamo o znanosti), i crvotocine (sto je ona cudna sekvenca bila) su sasvim prihvatljive.

Samo putovanje kroz svemir je sasvim dobro obradjeno. To sto za neke stvari nisu dali objasnjenja u filmu ga ne cini znatno manje Hard SF-om.

Doduse, nije ista gradacija:
http://www.kheper.net/topics/scifi/grading.html

Po ovome spada u Plausibly Hard. The Martian je prakticki "Present Day Tech", s obzirom da je u prici vise-manje Mars Semi-Direct.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 20:18   #87
Predavanje autora knjige The Martian:
https://www.youtube.com/watch?v=gMfuLtjgzA8
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 12:11   #88
Ne znam baš, kad ljudi za nevidljive radio valove nekako magično doznaju da su bili usmjereni baš u blizinu Jupitera - iako ih niti mogu vidjeti, niti su bili usmjereni prema ikojoj ljudskoj anteni, niti radio valovi mogu biti usmjereni ikuda osim u beskonačnu udaljenost u svemir - meni je to mushy soft. Ili kad Davea na kraju pretvore u "nešto", eto tako jer baš u tom trenutku je netko s takvim neobjašnjenim moćima poželio tako.

Anyway... čitah malo Weirove postove na Redditu, čini se tip vrlo inteligentan i pun humora, mislim da ću kupiti knjigu ma kakav bio film. Šteta što Ridley kao da ima pravilo, ako napravi dobar film s nekim scenaristom onda više s njim ne surađuje.
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 12:31   #89
Nastavak Gravitacije.

Bolje da su ekranizirali "Crveni Mars" od Kim Stanley Robinson
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 12:34   #90
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nastavak Gravitacije.

Bolje da su ekranizirali "Crveni Mars" od Kim Stanley Robinson
Ni blizu gravitaciji.

A o ovom drugom sudis bez da si vidio film.
Pablo is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 12:50   #91
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nastavak Gravitacije.

Bolje da su ekranizirali "Crveni Mars" od Kim Stanley Robinson
Bit će i to, ali u obliku serije:

Adapting Red Mars as original scripted series
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 13:21   #92
Quote:
Luis Wu kaže: Pogledaj post
Bit će i to, ali u obliku serije:

Adapting Red Mars as original scripted series
Još bolje
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 13:46   #93
Quote:
ptae2000e kaže: Pogledaj post
Ne znam baš, kad ljudi za nevidljive radio valove nekako magično doznaju da su bili usmjereni baš u blizinu Jupitera - iako ih niti mogu vidjeti, niti su bili usmjereni prema ikojoj ljudskoj anteni,
A kako uopce znas da nije bila nijedna antena izmedju? Mislim, radio valovi nisu dio vidljivog spektra, pa svejedno imamo sasvim pristojne radio prijemnike.

Quote:
ptae2000e kaže: Pogledaj post
niti radio valovi mogu biti usmjereni ikuda osim u beskonačnu udaljenost u svemir - meni je to mushy soft.
WTF? Ako si ih usmjerio, usmjerio si ih, u zakonima fizike nigdje ne pise da ih moras usmjerit u potpuno beskorisnom smjeru.

Quote:
ptae2000e kaže: Pogledaj post
Ili kad Davea na kraju pretvore u "nešto", eto tako jer baš u tom trenutku je netko s takvim neobjašnjenim moćima poželio tako.
I dalje nije mushy soft. U knjizi je uredno objasnjeno, iako je u filmu glavni bio umjetnicki dojam. Po meni prihvatljivo. Navedi jedan jedini komad SF-a koji po tome nije mushy soft!
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 16:21   #94
Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
Ni blizu gravitaciji.

A o ovom drugom sudis bez da si vidio film.
OK, u pravu si, ali kažem, tako meni djeluje
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 17:20   #95
Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
Ni blizu gravitaciji.

A o ovom drugom sudis bez da si vidio film.
Dobro, jel ga itko gledao ili samo ljudi zuje..? Mi ga idemo veceras vidit pa sam mislio procitat neki osvrt da ne ocekujem previse buduci da je najava jako dobra...
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 20:12   #96
Ako nisi procitao knjigu je odlican. Ako jesi onda je jos bolji.
Rijedak primjer kada ne sjebu knjigu i izmjene stvari jer moraju da bi sve stalo i pasalo u film.
Pablo is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 21:14   #97
bila pogledat danas, iznenadila se praznom kinu. istina, mozda je bilo prerano.

baš sam pod dojmom friško pročitane knjigice koja mi se JAKO svidjela, i nisam se razočarala u filmu, lijepo to izgleda, napeto, ne osjeti se da je dulji od dva sata. ok, naravno da nisu mogli potrpati sve unutra, ipak je to puno materijala, pa ima smisla pročitati knjigu čak i nakon filma. dio na Zemlji mi je bilo mrvicu kliše, neću ići u detalje da ne spojlam. dobro izgledaju efekti, nisu previše išli u tehničke detalje kao što možda knjiga jest - meni nije bilo previše ali znam neke kojima bi bilo zapravo, baš taj dio rješavanja problema je najbolji. uz humor.
definitivno nije bilo mushy.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 23:27   #98
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
bila pogledat danas, iznenadila se praznom kinu. istina, mozda je bilo prerano.

baš sam pod dojmom friško pročitane knjigice koja mi se JAKO svidjela, i nisam se razočarala u filmu, lijepo to izgleda, napeto, ne osjeti se da je dulji od dva sata. ok, naravno da nisu mogli potrpati sve unutra, ipak je to puno materijala, pa ima smisla pročitati knjigu čak i nakon filma. dio na Zemlji mi je bilo mrvicu kliše, neću ići u detalje da ne spojlam. dobro izgledaju efekti, nisu previše išli u tehničke detalje kao što možda knjiga jest - meni nije bilo previše ali znam neke kojima bi bilo zapravo, baš taj dio rješavanja problema je najbolji. uz humor.
definitivno nije bilo mushy.
I ja ga odgledao veceras u polupunom kinu, cudno da nema vise ljudi u kinu na tom filmu...

Film mi je izvrstan, bas za kino, krajolici su fantasticni, radnja vrhunska, rezija sjajna, Matt Damon briljira a bome i Chastainica. Ugodno iznenadjenje. Definitivno nije za mali ekran. Uz glumu svidja mi se i veca uloga zena u filmu, napokon film di se ne marginaliziraju jer u svemirskim letovima ih ima itekako. I napokon, film ima blagi poludokumentarni stil, to se jako dobro uklopilo.

Cak mi je bolji Marsovac od Interstellara. Svemirske scene su bolje u Gravitaciji nego u Marsovcu ali svejedno dobro i inventivno odradjene.

Solidnih 9/10
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 23:33   #99
Imam osjećaj da će me taj film razočarati, a isti mi osjećaj kaže da nije bolji od Gravitacije.
Sultan Galiev is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 23:35   #100
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
I ja ga odgledao veceras u polupunom kinu, cudno da nema vise ljudi u kinu na tom filmu...

Film mi je izvrstan, bas za kino, krajolici su fantasticni, radnja vrhunska, rezija sjajna, Matt Damon briljira a bome i Chastainica. Ugodno iznenadjenje. Definitivno nije za mali ekran. Uz glumu svidja mi se i veca uloga zena u filmu, napokon film di se ne marginaliziraju jer u svemirskim letovima ih ima itekako. I napokon, film ima blagi poludokumentarni stil, to se jako dobro uklopilo.

Cak mi je bolji Marsovac od Interstellara. Svemirske scene su bolje u Gravitaciji nego u Marsovcu ali svejedno dobro i inventivno odradjene.

Solidnih 9/10
Po mojem skromnom mišljenju Interstellar je potpuno promašen film.
Sultan Galiev is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.