Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2015., 00:41   #61
Odličan soundtrack i fotografija. Film solidan do zadnjih 20-ak minuta.

Glavnog šefa čuvaju 4 čovjeka.

Može neko objasnit zašto je onaj lik odveo Benicia do šefove kuće? Jebeno nema logike.

Nekih 7/10
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 01:07   #62
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Odličan soundtrack i fotografija. Film solidan do zadnjih 20-ak minuta.

Glavnog šefa čuvaju 4 čovjeka.

Može neko objasnit zašto je onaj lik odveo Benicia do šefove kuće? Jebeno nema logike.

Nekih 7/10
ti ga nebi odveo do neceg ak znas da ces u suprotnom umrijeti? mislim da bi većina nas pristala na ultimatum, on nije mogao znati da će ga svejedno ubiti... a to kaj ga je branila nekolicina pa bio je na sakrivenoj lokaciji i izolirana kuća tak da nije ni očekivao da će netko ga napast...
TheMartian is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 01:47   #63
Naravno da je znao da je mrtav u svakom slučaju. Čak i da ga ne ubije Benicio, ubit će ga njegovi.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 02:01   #64
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Naravno da je znao da je mrtav u svakom slučaju. Čak i da ga ne ubije Benicio, ubit će ga njegovi.
da al postoji scenario u kojem on upozori i oni ga ubiju prije i ovaj ga možda poštedi ili on ubije svoje i pobjegne...

Zadnje uređivanje TheMartian : 08.10.2015. at 02:32.
TheMartian is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 09:46   #65
Vrhunski film, iznenadjenje godine!

9/10

Benicio je sjajan, Emily izvrsno odradila ulogu, rezija briljantna a mjuza daje fenomenalan ugodjaj. Dugo nisam gledao u kinu ovako dobar i napet triler.

SPOILER ALERT

Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pogledala jučer u kinu, dobar mi je film, jel se to može negdje skinut s neta, guglam al no go

Rade navodno i nastavak o Alejandovom liku.

S čim se on bavio kad su mu smaknuli ženu i dijete, jel već onda bio povezan s mafijom ili se s njima povezao tek kasnije? Po onom što sam skužila bio je ili pravnik ili u policiji ili u tužiteljstvu...ako je suditi po onom razgovoru s poznanikom u bazi...
Benicio je bio federalni drzavni odvjetnik (istrazni pravobranitelj odnosno tuzitelj koji radi na terenu) u Meksiku, isto sto i Emily Blunt u FBI samo je on bio na visoj razini. Doticna njegova institucija je isto federalna kao FBI od Emily, drugim rjecima on je isto nekad radio kao i Emily sve po zakonu, prosao isti trening, imao vece ovlasti. Radio je sve do trenutka kad nije htio popustiti vodstvu narkokartela pa su mu oni dali prvo dekapitirati zenu ne bi li popustio, a buduci da nije popustao nego se i dalje borio onda su mu dali muciti kcer (prvo silovali, zatim prebijali a nakon obamrlosti topili je u kiselini do smrti). Takvi detalji dobro da nisu prikazani na ekranu ali se nakratko vide kad Emily Blunt 'surfa' po dopisima FBI i vidi nacine 'zastrasivanja' narkokartela te isto tako Benicio svakome tko ima kcer pruza mogucnost 'ustupka' da nece dopustiti silovanje kceri od strane dvadesetak muskaraca prije smrti. Doticne egzekucije promjenile su Benicia da potrazi druge metode osim pravde i prava kako bi se osvetio za smrt svojih dragih osoba. Kolumbijski karteli (cesto rade u suradnji s americkom agencijom CIA) mu placaju da makne konkurenciju meksickih kartela na trzistu SAD. Americka CIA pruza podrsku Beniciu kao 'savjetniku' jer imaju isti interes, maknuti glavu/mozak narko kartela u susjednom Meksiku buduci da se agresivnost oduzela kontroli pa koriste metodu 'fight fire with fire' i omogucavaju Benicu da rjesi brutalno vodstvo na isti nacin, kako siju tako da i zanju. Ta poruka ce dati do znanja buducim vodjama meksickih narkokartela da se ne mogu igrati s SAD ili pretjerivati s agresivnoscu.

Quote:
Vukozec kaže: Pogledaj post
Juarez je neko vrijeme bio #1 grad u svijetu po stopi ubojstava.

Imam pitanje za one koji su gledali film: nisam shvatio kako je Benicio od odvjetnika/tužitelja postao pretili univerzalni vojnik koji sam može srediti (para)vojsku?

Sudeći prema ovom filmu i Prisoners, redatelja najviše zanima unutarnji konflikt pojedinca, odnosno prespitivanje vlastitog sustava vrijednosti kad ste prisiljeni donositi odluke u sivoj zoni između crnog i bijelog.
Meksicki federalni istrazni odvjetnici (odnosno tuzitelji) imaju isti trening kao i operativci americkog FBI odnosno Emily Blunt. Razlika je jedino u godinama da je Benicio taj posao radio kojih dvadesetak godina dok je Emily tek guster iako je imala kojih pet potvrdjenih odstrela na poslu.

Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Može neko objasnit zašto je onaj lik odveo Benicia do šefove kuće? Jebeno nema logike.
U suprotnom bi kceri doticnoga bile silovane od strane dvadesetak muskaraca i mucene do smrti te bi ga ostavio na zivotu i prisilo da to gleda prije smrti. Znao je da je ionako mrtav ali na taj nacin je ostavio imetak, zenu i djecu zive/zdrave/zbrinute. Bolje brza smrt nego mucenje zato jer je sudjelovao u tome da Beniciu zenu i dijete ubiju. U konacnici, problem koji ljudima promice je da su LOKACIJA i IDENTITET vrhovnog vodje (nalogodavca smrti zene i djeteta Benicia te glavnog i odgovornog za narkotike u cijelom Meksiku) bili nepoznati, zato nije bilo pretjerano potrebno osiguranje.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 10:05   #66
zapravo da... ja sam smetnuo da su mu djeca i zena bili u opasnosti...gledao sam ga prvi dan kad je došao film pa mi nije tak friško
TheMartian is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 08:48   #67
@dangerzone :klap: sve si objasnio. Kome nije jasno tu su odgovori.

Vrlo dobar film. Osim kraja. Ja sam htjela da završi ekstremno, uostalom cijeli film je bio takav.
SPOILER
Ili da ona ubije njega ili on nju.
U prvom slučaju značilo bi da se pomirila s takvim rješavanjem stvari i shvaća da drugog puta nema.
U drugom slučaju značilo bi i nama i njoj da još ima nade za pravni sustav i demokraciju.
Ovakav kraj je kukavički

Svejedno, svemu prije toga viđenom dajem 7.
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 09:01   #68
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Ovakav kraj je kukavički
ovakav kraj nam ukazuje na kompleksnost problematike,
nema idealnog, pogotovo u tom svijetu
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 09:08   #69
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Može neko objasnit zašto je onaj lik odveo Benicia do šefove kuće? Jebeno nema logike.
popio je metak u koljeno, vidio je da je vrag odnio šalu.
tada padaju sve skrupule, radiš što ti se kaže/naredi.
poslušan si ko mali pesek
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 11:36   #70
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
@dangerzone :klap: sve si objasnio. Kome nije jasno tu su odgovori.

Vrlo dobar film. Osim kraja. Ja sam htjela da završi ekstremno, uostalom cijeli film je bio takav.
SPOILER
Ili da ona ubije njega ili on nju.
U prvom slučaju značilo bi da se pomirila s takvim rješavanjem stvari i shvaća da drugog puta nema.
U drugom slučaju značilo bi i nama i njoj da još ima nade za pravni sustav i demokraciju.
Ovakav kraj je kukavički

Svejedno, svemu prije toga viđenom dajem 7.
Hvala.

Da, zanimljiva je ideja alternativnog kraja, jedva cekam da film izadje na DVDu i vidim ima li mozda drugacijih zavrsetaka. Svaka cast na reziji i scenariju, film je definitivno zasluzio da ga opet idem gledati u kino dok jos igra.

SPOILER ALERT

Pravni sustav je nazalost zakazao i to film dobro polazuje kako Emily Blunt gubi sve bitke redom s organiziranim kriminalom na SVOM TERENU. Tu je bit filma, redatelj sjajno pokazuje psiholosku dilemu pojedinca u cijeloj toj prici te moze li se uopce ista postici regularnim pravnim putem. Da je kojim slucajem pucala na Benicia koji joj se jos ceono postavio da ga lakse ubije i skrati mu muke na ovom svijetu, sebe bi stavila u jos gore muke i na njegovo mjesto. Morala bi odradjivati sve prljave poslove drzavnih sluzbi sigurnosti, a vec joj se ovaj prvi zgadio.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 15:33   #71
Thx danderz0ne na objašnjenju.

Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Ili da ona ubije njega ili on nju.
U prvom slučaju značilo bi da se pomirila s takvim rješavanjem stvari i shvaća da drugog puta nema.
U drugom slučaju značilo bi i nama i njoj da još ima nade za pravni sustav i demokraciju.
Ovakav kraj je kukavički
Da se dala ubiti a nakon toga bi on namjestio scenu da izgleda kao da je riječ o samoubojstvu bi značilo da ima nade za pravni sustav i demokraciju?

Po meni bi jedino da je netko negdje završio u ćuzi nakon odrađenog postupka po PS značilo da pravni sustav radi i da se zakoni provode...

Al taj film nismo gledali

Meni je kraj baš dobar, kad joj on briše suze (joj Benicio ) dok joj istodobno prijeti pištoljem i kad ga ona nakon toga pusti da ode (jer zna da se neće dat privest i da će ga morati koknuti a možda i zato jer joj je nakon svega jasno da je i on žrtva), realan i ljudski...

Zadnje uređivanje SubSV : 10.10.2015. at 16:13.
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 23:37   #72
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Thx danderz0ne na objašnjenju.



Da se dala ubiti a nakon toga bi on namjestio scenu da izgleda kao da je riječ o samoubojstvu bi značilo da ima nade za pravni sustav i demokraciju?

Po meni bi jedino da je netko negdje završio u ćuzi nakon odrađenog postupka po PS značilo da pravni sustav radi i da se zakoni provode...

Al taj film nismo gledali

Meni je kraj baš dobar, kad joj on briše suze (joj Benicio ) dok joj istodobno prijeti pištoljem i kad ga ona nakon toga pusti da ode (jer zna da se neće dat privest i da će ga morati koknuti a možda i zato jer joj je nakon svega jasno da je i on žrtva), realan i ljudski...
Da, ovo si dobro napisala, i on je zrtva sustava. Taj dijalog izmedju Benicia i Bluntice je vrhunski, sad sam stvarno odlucio odgledati film jos jednom.

U biti, da on nije dosao u 'posjetu' i dao joj papir da potpise, dosao bi netko drugi. Taj ne bi imao sekunde za razumijevanje, potpis papira ili razgovor, radije bi odabrao brze rjesenje da 'ona pocini suicid'.

Dugo nisam vidio tako dobro slozene psiholoske profile uloga, od filma Heat i sjajnog tandema Pacina&DeNira. Stvarno treba odat priznanje redatelju, mozemo slobodno reci da je Denis Villeneuve napravio vrhunski film.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 23:41   #73
Heat je i meni jedan od dražih filmova. Sicario je dosta tmuran ali meni je baš legao. Pratnja mi je dotle skoro zaspala u kinu na kraju sam se skoro pa ispričavala kaj sam izabrala taj film za izlazak
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 01:41   #74
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Heat je i meni jedan od dražih filmova. Sicario je dosta tmuran ali meni je baš legao. Pratnja mi je dotle skoro zaspala u kinu na kraju sam se skoro pa ispričavala kaj sam izabrala taj film za izlazak
A i ti biras pratnju...

Bome, uz onakvu mjuzu treba moc zaspati, stvarno je dobro napravljena glazba. Jel ima neki soundtrack ili nesto tak za skinuti negdje..?
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 15:33   #75
evo i ja pogledao

"Sicario" je melem za oči i uši. Izvrstan vizual i vrhunski odabir glazbe dobitna su kombinacija. Uz nesvakidašnji prikaz grada u kojem vladaju kriminal i droga, u filmu je prikazano nekoliko fantastičnih akcijskih scena koje su vrijedne višestrukog gledanja. Glumačka ekipa je vrlo dobra, a predvodi ju sjajan Benicio Del Toro koji je pružio možda i najbolju ulogu od "21 Grams". "Sicario" je zamalo ispao prosječan film zahvaljujući neiskusnom Tayloru Sheridanu koji je napisao nekvalitetan scenarij sa puno rupa i nelogičnosti. S obzirom da je scenarij jedna od najvažnijih komponenti filma, Villeneuve nije imao nimalo lagan zadatak, ali ga je odradio vrhunski i rezultat je film koji je svakako vrijedan gledanja i koji bi vrlo lako mogao biti sudionik na dodjeli idućih Oscara.

Više na linku.

LINK
__________________
MovieLand - Planet filma
MovieLand is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 08:02   #76
prebrutalan je za oscara
i predobar
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 08:18   #77
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post

Da se dala ubiti a nakon toga bi on namjestio scenu da izgleda kao da je riječ o samoubojstvu bi značilo da ima nade za pravni sustav i demokraciju?
Sorry nisam dobro objasnila. Mislim da je Benicio došao kod Emily jer je htio vidjeti njenu reakciju (mogli su lako falsificirati potpis, naravno). Mislim da je htio da ona odbije i tako mu pokaže, a i gledaocima, da ima nade za pravni sustav i demokraciju. Da, vjerojatno bi onda bila ubijena, ali obranila bi svoj stav do kraja. Stav koji je imala od početka.
S druge strane možda se Benicio nadao da će ona ubiti njega. Napokon, njegova misija je gotova...
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 09:59   #78
Jedna od stvari zašto čitam forum.hr je upravo da mi ovakve stvari ne prođu ispod radara
kit-samoubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 10:31   #79
Thumbs up

Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Sorry nisam dobro objasnila. Mislim da je Benicio došao kod Emily jer je htio vidjeti njenu reakciju (mogli su lako falsificirati potpis, naravno). Mislim da je htio da ona odbije i tako mu pokaže, a i gledaocima, da ima nade za pravni sustav i demokraciju. Da, vjerojatno bi onda bila ubijena, ali obranila bi svoj stav do kraja. Stav koji je imala od početka.
S druge strane možda se Benicio nadao da će ona ubiti njega. Napokon, njegova misija je gotova...
SPOILER

Falsifikacija potpisa ne prolazi ni na hrvatskim sudovima jos od devedesetih godina odkad profesionalno grafolozi rade kao sudski vjestaci. U SAD je to ravno nemogucem jer se za bilo kakve dvojbe ukljucuju jos i forenzicari (poskupljuje postupak ali daje 99.99% tocan i precizan rezultat). Svi profesionalci to znaju, tako da bi nedostatak profesionalnosti tipa falsifikacije potpisa bio sulud.

Medjutim, Benicio joj je priznao da ga ona podsjeca na njegovu (mucenu pa ubijenu) pokojnu kcerku te joj dao savjet da ode nekamo, makne se od svega i pocne 'normalan zivot'. Jer posao koji on radi kao operativac CIA je pretezak za nju i ne radi se po pravilima (nacelima pravde ili po knjizi naputaka FBI) kako to ona misli. On joj je u biti rekao da ode protiv sebe (pravde, prava, nacela) ali da sacuva svoj zivot jer definitivno misli da to ona zasluzuje, koliko god je Agencija i nju iskoristavala kao i njega.

U konacnici, u pravu si da se je nadao da bi ona htjela ubiti njega i rjesiti ga muke. Naravno, za nju bi to znacilo da bi takav cin morala kompenzirati i stati na njegovo mjesto pa raditi sve druge prljave poslove za Agenciju umjesto za Federalni ured. Bilo bi zanimljivo vidjeti ima li film mozda nekih alternativnih scena i/ili zavrsetaka, zna li netko gdje bi se to moglo procitati/vidjeti..?

Quote:
MovieLand kaže: Pogledaj post
evo i ja pogledao

"Sicario" je melem za oči i uši. Izvrstan vizual i vrhunski odabir glazbe dobitna su kombinacija. Uz nesvakidašnji prikaz grada u kojem vladaju kriminal i droga, u filmu je prikazano nekoliko fantastičnih akcijskih scena koje su vrijedne višestrukog gledanja. Glumačka ekipa je vrlo dobra, a predvodi ju sjajan Benicio Del Toro koji je pružio možda i najbolju ulogu od "21 Grams". "Sicario" je zamalo ispao prosječan film zahvaljujući neiskusnom Tayloru Sheridanu koji je napisao nekvalitetan scenarij sa puno rupa i nelogičnosti. S obzirom da je scenarij jedna od najvažnijih komponenti filma, Villeneuve nije imao nimalo lagan zadatak, ali ga je odradio vrhunski i rezultat je film koji je svakako vrijedan gledanja i koji bi vrlo lako mogao biti sudionik na dodjeli idućih Oscara.

Više na linku.

LINK
Super link, dobar osvrt na film. :thumbsup:

Ima li kakvih naznaka u kojim nominacijama bi Sicario mogao biti na Oskarima..? Mozda za sporednu musku ulogu (Benicio), mjuzu i fotografiju, tako nesto..? Benicio je sjajan, ovo mu je jedna od najboljih uloga do sada.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 11:33   #80
Spojleri

U filmu mi se najviše svidjela atmosfera, koja je dočarana izvrsnom fotografijom i soundtrackom. Iako, Meksiko izgleda kao pakao na zemlji pa ne bih htio ulaziti koliko je to realno.

Međutim, ono što mi baš nije sjelo je scenarij. Neke stvari su mi jednostavno bile nelogične (do te mjere da sam ih praktički naglas u kinu morao iskomentirati sa svojom pratnjom), a neke stvari su se odigrale prebrzo pa ih nisam shvatio do kraja.
Stoga molim za pomoć, tj. odgovore:

1. U prvom dijelu filma kada idu u Meksiko po izručenje onog narkobosa, sve je odlično iskordinirano i isplanirano, osim jedne jedine činjenice koja je i najbitnija u cijeloj akciji - put prema nazad. Neshvatljivo mi je da su mogli zatvoriti pola Juareza (napraviti koridor do zatvora), a nisu mogli zatvoriti jednu traku na graničnom prijelazu. Potpuno mi nevjerovatno zvuči da bi u takvoj jednoj kordiniranoj akciji između dvije države mogli zapeti u prometu i onda još stupiti u otvoreni sukob među tolikim civilima. Mislim, shvaćam ja holivudska pretjerivanja, ali ovo je stvarno bez veze.

2. Možda mi je promaklo, ali kako je Benicio saznao skrivenu lokaciju vrhovnog bossa na kraju filma? Od onog niže rankiranog bossa koji ga je i dovezao tamo? To mi nema logike da bi takav tip ljudi samo tako propjevao.

3. Kako je već netko pitao, a čini mi se da nije odgovoreno: otkud moralna dilema kod glavne glumice pa da istog trena uperi pištolj u Benicia (ona scena s tunelima)?

4. Kako su joj uspjeli smjestiti Shane iz TWD-a, tj. kako je uspjela poslužiti kao mamac? Ne samo ona, nego i njen crni kompanjon? Otkud baš da se nađu u istom trenu u istoj birtiji? Shvaćam kasnije da ju je on s ciljem išao zavesti, ali sam njihov susret mi nema logike.
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.