Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2015., 11:12   #1
Bridge of Spies (2015) - Steven Spielberg


Film se temelji na istinitom događaju, a donosi priču o odvjetniku Jamesu Donovanu (Tom Hanks) koji je poslan usred Hladnog rata da pregovara sa Rusima o oslobađanju zarobljenog američkog pilota Frencisa Garyija Powersa (Austin Stowell). Powersov avion U-2 oboren je u svibnju 1960. iznad ruskog zračnog prostora. Iako je SAD prvobitno poricao da je u pitanju vojni zrakoplov, odnosno špijun, Rusi su to uspjeli dokazati. Powers je osuđen na tri godine zatvora i sedam godina radnog logora, ali je oslobođen 1962. u zamjenu za ruskog časnika Rudolfa Abela (Mark Rylance). Naslov filma odnosi se na stvaran most koji povezuje vanjske dijelove bivšeg Zapadnog Berlina i centar grada Potsdama koji se tada nalazio pod kontrolom Istočne Njemačke. Mostom špijuna prozvan je još u 60-ima kada su američke i sovjetske obavještajne organizacije obavljale razmjenu zarobljenika na tom prostoru.

Scenarij potpisuju braća Coen i Matt Charman.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 19:36   #2
Vidjeh trailer prije Bonda i jako me zaintrgirao. Otići ću ga pogledati kad dođe kod mene u kino.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 22:15   #3
Uh jedva cekam da vidim kako je Tom skresao u lice Sovjetima i koju je bravuru ucinio na pregovorima.



A ko nam to moze verodostojnije prikazati od velikog Stivena?
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 22:17   #4
Naravno da ne treba očekivati vjerodostojnost . Pa nećemo toliko biti optimistični
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 22:18   #5
Kako Spielbergov film, uopće može biti loš?

Gleda se, gleda
NicolasBourbaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 22:51   #6
Quote:
RodionRomanovič kaže: Pogledaj post
Uh jedva cekam da vidim kako je Tom skresao u lice Sovjetima i koju je bravuru ucinio na pregovorima.



A ko nam to moze verodostojnije prikazati od velikog Stivena?
MagicRat is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 23:08   #7
Quote:
NicolasBourbaki kaže: Pogledaj post
Kako Spielbergov film, uopće može biti loš?

Gleda se, gleda


O de si Nidzo legendo? Kako ide borba protiv ruskih propagandista?
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...

Zadnje uređivanje RodionRomanovič : 16.11.2015. at 23:27.
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 11:44   #8
Cini se dobar, gledat ce se

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 12:22   #9
Quote:
RodionRomanovič kaže: Pogledaj post
O de si Nidzo legendo? Kako ide borba protiv ruskih propagandista?
A evo, oborili im avion u turskoj. Ide.

Što imaš protiv Spilberga?
NicolasBourbaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 13:01   #10
Quote:
NicolasBourbaki kaže: Pogledaj post
A evo, oborili im avion u turskoj. Ide.

Što imaš protiv Spilberga?
Što se tiče Spilberga, vidim samo zanatliju, kalkulantstvo, proračun, ne vidim iskrenost, ne vidim duh, ne vidim beskompromisnu umetnost koja provocira, dira srce i budi empatiju.

p.s. A, glede aviona, uh, pa ne miriše na dobro, moj Nidžo. Njegoš je svojevremeno napisao sledeće:
Trgovac te laže smijehom
žena laže suze prosipljući
niko krupno ka Turčin ne laže.
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...

Zadnje uređivanje RodionRomanovič : 25.11.2015. at 13:12.
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 21:22   #11
Quote:
RodionRomanovič kaže: Pogledaj post
Uh jedva cekam da vidim kako je Tom skresao u lice Sovjetima i koju je bravuru ucinio na pregovorima.



A ko nam to moze verodostojnije prikazati od velikog Stivena?
Nitko!Maestralno je odradil čiča Tomo aka amerikanac!Maestralno!Još kad Steven nabaci tone prikirivenog,ček malo,ma kurac prikrivenog partiotizma jednostavno svaki čovjek koji imalo drži do sebe poželi položit ruku na Ustav i izrecitirat odu o Americi kako bi se i on mogao smatrati amerikancem!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 21:24   #12
Quote:
RodionRomanovič kaže: Pogledaj post
Što se tiče Spilberga, vidim samo zanatliju, kalkulantstvo, proračun, ne vidim iskrenost, ne vidim duh, ne vidim beskompromisnu umetnost koja provocira, dira srce i budi empatiju.
Ja vidim da tebi smeta ime, obazireš se na brend koji je Spielberg stvorio od svog imena, naime izostavljaš jako bitnu činjenicu on je daleko od lošeg redatelja, a većinu scenarija njegovih najvećih filmskih hitova potpisuju jedni drugi umjetnici, a to su scenaristi, u ovom slučaju jedni od najvećih redatelja i scenarista - braća Coen. Spielberg je prije svega redatelj, iako je ostavio poprilično jak trag kao scenarist Gooniesa i Bliskih susreta 3. vrste, nije jedan od onih sretnih multitalentiranih hermafrodita poput Bunuela, Truffauta(koji je čak glumio u Bliskim susretima 3. vrste) i Cronenberga ili Lyncha, i bilo bi u najmanju ruku glupo uspoređivati ga s njima i radi toga govoriti da je loš redatelj, a evidento jest da se radi o talentu, pa čak i geniju. Spielbergov cilj nije da ostaneš fasciniran njegovim mozgom, nije mu cilj prikazati određenom dijelu publike njegova razmišljanja kao što to čine gore navedeni i tu si u pravu - on je zanatlija i ja ne vidim nikakav problem u tome, jer malo je reći da čovjek zna izrežirati film. Catch me if you can, Terminal, Jurski park, Ralje, Spašavanje vojnika Ryana, Duel, sve su to fantastični filmovi.

Možda te kopka jedna druga stvar, što je Židov i najbogatiji je živući redatelj, ali tada te ne bi trebala kopkati samo ta činjenica, nego i apsolutno sve što izađe iz holivuda, jer sve i jedan filmski studio u dotičnom pod vodstvom je židova.
NicolasBourbaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 00:14   #13
Otisao na ovo vise prisiljen okolnostima (trenutno u kinu ne ide nista vrijedno gledanja), nije zanr koji me previse zanima a pogotovo mi nije film koji se gleda u kinu - ali ostao pozitivno iznenađen. Sve majstorski odrađeno, pogotovo izbor glumaca, Hanks izvrstan. Svakako preporuka.
Eric Delko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 00:25   #14
Odličan film, drugačiji od onog što neki ovdje očekuju kod ove tematike - u pozitivnom smislu. Da ne spojlam- zamjerka je što je dio filma malo razvučen i nekoliko tipičnih spielberg-sladunjavih trenutaka na kraju, ali radi se o sitnicama koje ne bi trebale utjecati na ukupni dojam. 8.5/10
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 13:09   #15
@Nidzo

Mene zaista ne interesuje nacionalnost rezisera, i da li je on Jevrej, Iranac, Nemac, Isilovac, Turkmen, Gruzin, Mohikanac ili Vanzemaljac, tako da ti ta opaska ne stoji.



S druge strane, ovi filmovi koje si pobrojao, za mene su samo fasada, sminka, mahom patetika i propaganda, koji su u jednoj fazi mog zivota mogli da me zadovolje, a sada mozda mogu samo jedan deo moje licnosti, onaj spoljni, kao npr utakmica Zvezda-Real, ali to nije to. Evo vec sam zaboravio rezultat.
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 14:11   #16
Quote:
RodionRomanovič kaže: Pogledaj post
@Nidzo
kao npr utakmica Zvezda-Real, ali to nije to. Evo vec sam zaboravio rezultat.
Pobjedila je Zvezda nekih 6 poena viška.Ta utakmica je ipak za dvije klase kvalitetniji doživljaj od ovoga zadnjeg Spilbergovog uratka koji sad već polako zaista postaje naporan.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 18:59   #17
Odličan film, dramatičan i maestralan.
Nakon gledanja ovako vrhunsko režiranog filma čovjek osjeća katarzu kad izlazi iz kina.
Kada sam unaprijed vidio Spielberga kao režisera, zatim da je glavna uloga dodijeljena Tomu Hanksu i braću Cohen kao scenariste, onda je za očekivati da se radi visoko kvalitetnom uratku. Definitivno je opravdao moja očekivanja i svakako je preporuka svima za gledanje.
sensis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 08:58   #18
Ovo je bezveze. Spielberg je pismen redatelj, ali to se u filmu ne vidi. Čista konfekcija, čak ni posebno dobra konfekcija.
cul-de-sac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 20:04   #19
Meni je film dosta dobar, odličan scenarij(znaju braća svoj posao, prepoznaju se njihovi dijelovi ) i vrhunska režija, inače mi je tema dosta zanimljiva pa sam uživao. Baš je intenzivan film, dio u Berlinu mi je genijalan, naravno da tu ima standardne Spilberg patetike, pogotovo pred kraj. Trebao je film završiti na mostu, ali jbg. Gluma i muzika.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 10:53   #20
....

Spielberg kao i uvijek na visini zadatka,kao i Tom Hanks...Meni kao velikom filmofilu film se uistinu svidio. No ono što je mene najviše oduševilo je gluma Marka Rylanca kao ruskog špijuna...fakat mi je drago što je nominiran za oskara(sporedni glumac)...Želio sam da tu nagradu ove godine osvoji Tom Hardy jer mi on nosi cijelog "Povratnika",a možda je jedan dio mene ljut što: Mad Max: Fury Road neće osvojiti oskara za najbolji film....no to su sad već druge teme...uglavnom nakon što sam u nedjelju odgledao: Bridge of Spies navijam za Marka da osvoji zlatni kipic...
anarkin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.