Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2022., 00:35   #1
Kupovina diplome u Hrvatskoj- mit ili istina

Molim Vas da pišete svoja iskustva da li je iskorijenjena korupcija na fakultetima uvođenjem digitalnog sustava odnosno postani student
Miky21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2022., 06:24   #2
To se ne može iskorijeniti!
"Voda uvijek nađe put"!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2022., 13:00   #3
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
To se ne može iskorijeniti!
"Voda uvijek nađe put"!
Slazem se ali mislim posto je sada digitalni upis da je to ipak sada onemoguceno ili smanjeno
Miky21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2022., 17:55   #4
A što se događa prije digitalnog upisa?
Imao sam profesora iz Fizike.
Kod njega si mogao doći na ispit dogovorom, bilo kad. Ali je prije ispita tražio "svjedoke" koji će biti na ispitu - sam student, koji odgovara, nije mogao biti!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2022., 20:31   #5
Nije. Poznajem jednog koji je prije par godina plaćao ispite na prometnom. Kaže da mu se ne da učiti i da mu samo treba doploma.

Znam i za slučajeve upadanja na geodeziju. Prozivaju one koji su prošli, a ako se netko slučajno ne pojavi na upisu umjesto njega upišu osobu koja nije prošla prag.
georgi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2022., 21:19   #6
Quote:
Miky21 kaže: Pogledaj post
Molim Vas da pišete svoja iskustva da li je iskorijenjena korupcija na fakultetima uvođenjem digitalnog sustava odnosno postani student
Nije. U porastu je a zbog katastrofalnog odgoja i mentaliteta mladih generacija. Oni smatraju da se sve može naučiti on-line, da su profesori uhljebi, i da je sasvim opravdano kupiti diplomu.
Prosudite sami:

i


tj.
https://postlmg.cc/Nyx4LKbS
i
https://postlmg.cc/bZCN0c5y

Dakle, oni nemaju apsolutno nikakvog problema da kupe seminar, završni i dioplomski rad pa i samu diplomu ako se može, jer svako ozbiljno obrazovanje smatraju besmislenim. Jedina prava vrijednost je "rad u firmi" i "učenje na poslu". A i tu su lijeni i zapravo preuveličavaju kad nauče nekakav Laravel ili React.
Na žalost, takvi su zbog libertarijanskog odgoja. Novac na prvom mjestu.
Dikober is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2022., 22:20   #7
Quote:
Dikober kaže: Pogledaj post
Nije. U porastu je a zbog katastrofalnog odgoja i mentaliteta mladih generacija. Oni smatraju da se sve može naučiti on-line, da su profesori uhljebi, i da je sasvim opravdano kupiti diplomu.
Prosudite sami:

i


tj.
https://postlmg.cc/Nyx4LKbS
i
https://postlmg.cc/bZCN0c5y

Dakle, oni nemaju apsolutno nikakvog problema da kupe seminar, završni i dioplomski rad pa i samu diplomu ako se može, jer svako ozbiljno obrazovanje smatraju besmislenim. Jedina prava vrijednost je "rad u firmi" i "učenje na poslu". A i tu su lijeni i zapravo preuveličavaju kad nauče nekakav Laravel ili React.
Na žalost, takvi su zbog libertarijanskog odgoja. Novac na prvom mjestu.
Ali ja kazem da se vise ne moze upisati preko veze jer postoji postani student i preko toga ide i rangiraju se mjesta za studente,nema vise predaje dokumenata kao nekoc
Miky21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 05:56   #8
Quote:
Miky21 kaže: Pogledaj post
Ali ja kazem da se vise ne moze upisati preko veze jer postoji postani student i preko toga ide i rangiraju se mjesta za studente,nema vise predaje dokumenata kao nekoc
Ti zapravo provociras ne bi li ti netko pojasnio metodu? Ne mozes se sam domisliti, a bas bi ti trebalo?

Koliko si spreman platiti?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 11:26   #9
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ti zapravo provociras ne bi li ti netko pojasnio metodu? Ne mozes se sam domisliti, a bas bi ti trebalo?

Koliko si spreman platiti?
Moje vrijeme je proslo za studiranje,ali znam iz iskustva bratica i ostalih kako je nekako upisano par kolega koji nisu imali uvjete odnosno drzavnu maturu sve ispite polozene koji je određeni studij trazio pa me bas zanima kako je to moguce?! (Ako znas privat poruka)
Miky21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 14:50   #10
Quote:
Miky21 kaže: Pogledaj post
Moje vrijeme je proslo za studiranje,ali znam iz iskustva bratica i ostalih kako je nekako upisano par kolega koji nisu imali uvjete odnosno drzavnu maturu sve ispite polozene koji je određeni studij trazio pa me bas zanima kako je to moguce?! (Ako znas privat poruka)
He, mogao sam si i mislit . Nope .

Mostarac
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 14:58   #11
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
He, mogao sam si i mislit . Nope .

Mostarac
Ne počinji sa time,jel odmah moras nacionalnost.
Btw nisam nikakav mostarac
Miky21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 17:08   #12
Quote:
Miky21 kaže: Pogledaj post
Ne počinji sa time,jel odmah moras nacionalnost.
Btw nisam nikakav mostarac
Mostarac bi bila nacionalnost?

Quote:
Miky21 kaže: Pogledaj post
Moje vrijeme je proslo za studiranje,ali znam iz iskustva bratica i ostalih kako je nekako upisano par kolega koji nisu imali uvjete odnosno drzavnu maturu sve ispite polozene koji je određeni studij trazio pa me bas zanima kako je to moguce?! (Ako znas privat poruka)


Quote:
Miky21 kaže: Pogledaj post
Mogucnosti vanrednog studiranja u Mostaru,kakvi su profesori,tezina faxa,priznavanje diplome u RH?
Quote:
Miky21 kaže: Pogledaj post
Hvala ali ono vise se tice prebacivanja i svega,dal netko bas ima iskustva jel tesko za proci kao u hrvatskoj ili je ipak malo lakse?
Quote:
Miky21 kaže: Pogledaj post
Mislim da cak sva nisu obavezna koliko sam uspio naci na netu,makar mi puno vise znali da neka dobra dusa odgovori koja dolje studira
Nisi se uspio upisati pa sad istrazujes kako ipak upasti? Ili pitas za prijatelja?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2022., 12:17   #13
Imaš nekoliko tema o tome na ovom podforumu i nisi mogao malo prošvrljati po podforumu nego si odmah otvorio novu temu. Evo jedne:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1130565
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2022., 04:47   #14
Novcem je moguće kupiti skoro sve.

A i nisi dobro formulirao pitanje, digitalizacija i "postani student" su totalno neovisni o tome hoće li netko kupiti diplomu ili ne. Spominješ u naslovu kupovinu diplome a tipkaš o upisu na studij preko veze, kruške i jabuke su ti to!

I dan danas fakulteti upisuju ljude koji su završili po starom sistemu bez državne mature, ne preko postani student. Nitko ne isključuje mogućnost da se dotični koji želi kupiti diplomu prijavi preko postani student i upadne na studiji gdje bi kupio diplomu.

Pretpostavljam da se to danas radi puno podmuklije, rekao bih baš zbog te digitalizacije. Nema vise onoga printanja iz kućne radinosti, to se otkrije bez problema, jer to je papir bez pokrića i za takve diplome ne postoji zabilješka na fakultetu.

Mora biti neki interni zaposlenik fakulteta koji sređuje upise u "Index" ovjerava prijavnice, sređuje poslove u referadi... kako je to sada digitalno onda je i jednostavnije. Na ovakav način je nemoguće dokazati krivotvorinu jer postoje upisi o studiranju na samom studiju o "studentu" koji je kupio diplomu. Ja na takav način zamišljam da se danas trguje diplomama.

Mislim, pogledajte danas tu hrpu priglupe djecu koja pojma nemaju o ničemu a imaju diplomu. Nema teorije da su takvi završili studij legalno

Na kraju krajeva, Bosna je blizu... Odeš jedan dan u šoping, vratiš se s papirom, ako ti je toliko stalo do papira
__________________
Keep Jason handsome. Keep Jason making videos. Jason Rupp
@gentSMITH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2022., 08:21   #15
U bivšoj se po Lovački ispit išlo u Banja Luku.
Sjeli učenici sa profana u restoran i naručili: veprovinu, zečetinu, srnetinu, fazana....i platili račun i dobili "račun"!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2022., 07:52   #16
Quote:
@gentSMITH kaže: Pogledaj post
Novcem je moguće kupiti skoro sve.

A i nisi dobro formulirao pitanje, digitalizacija i "postani student" su totalno neovisni o tome hoće li netko kupiti diplomu ili ne. Spominješ u naslovu kupovinu diplome a tipkaš o upisu na studij preko veze, kruške i jabuke su ti to!

I dan danas fakulteti upisuju ljude koji su završili po starom sistemu bez državne mature, ne preko postani student. Nitko ne isključuje mogućnost da se dotični koji želi kupiti diplomu prijavi preko postani student i upadne na studiji gdje bi kupio diplomu.

Pretpostavljam da se to danas radi puno podmuklije, rekao bih baš zbog te digitalizacije. Nema vise onoga printanja iz kućne radinosti, to se otkrije bez problema, jer to je papir bez pokrića i za takve diplome ne postoji zabilješka na fakultetu.

Mora biti neki interni zaposlenik fakulteta koji sređuje upise u "Index" ovjerava prijavnice, sređuje poslove u referadi... kako je to sada digitalno onda je i jednostavnije. Na ovakav način je nemoguće dokazati krivotvorinu jer postoje upisi o studiranju na samom studiju o "studentu" koji je kupio diplomu. Ja na takav način zamišljam da se danas trguje diplomama.

Mislim, pogledajte danas tu hrpu priglupe djecu koja pojma nemaju o ničemu a imaju diplomu. Nema teorije da su takvi završili studij legalno

Na kraju krajeva, Bosna je blizu... Odeš jedan dan u šoping, vratiš se s papirom, ako ti je toliko stalo do papira
Sry ako sam krivo postavio pitanje,jedna osoba radi sa mnom od pon do petka i zavrsio fax koji je u podrucju biomedicine,sve to nebi bilo cudno da mi imamo normalno radno vrijeme ujutro ili nocnu pa da nekako mozes biti na fakultetu nego radno vrijeme od 11 do 19 h,znaci moras biti prisutan na fakultetu posto nije vanredni
Miksi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.