Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2010., 16:40   #1801
Quote:
Veva kaže: Pogledaj post
koliko ste vi čekali nakon zahtjeva da vam uključe tel. + net?

ja sam pred mjesec dana dao zahtjev za novim tel. brojem + adsl i danas sam ih nazvao da pitam u kojoj je to fazi pa su mi rekli da trenutno nema tehničkih mogućnosti/slobodnih priključaka, tako nešto... ja sam mislio da ako mi je usluga dostupna i ako uzimam novi broj a ne selim se sa nekog drugog operatera da to ide dosta brzo... ne znaju mi reći ni kad bi to moglo biti...

ima ko pojma o čemu se radi i koliko ste vi čekali da se to riješi? u mom stanu do sad nije bilo opće fiksne linije, oni kažu kad se stvore tehničke mogućnosti da će poslati zahtjev t-comu i da će onda riješiti ali imam osjećaj da je to još minimalno mjesec dana..

kakva su vaša iskustva? čitao sam malo ovaj topic ali nisam na ništa naletio... iz varaždina sam
A gle,meni su za tjedan dana došli. Naravno,imao sam sve,samo su se oni trebali prištekat na moju paricu. Mislim da ti u ugovoru piše 15 ili 30 dana,pa se kači na to! Stisni ih,pa ćeš vidjet što će biti. Vjeruj,što više budeš dosadniji,to bolje za tebe!
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 18:23   #1802
Evo ja sam nakon 20tak dana dobio doma samoinstalacijski paket (dsl+tv+tel) i za sada radi dobro (ne jako dobro) jer su mi brzine poprilično niske za razliku od deklarirane (najviša do 3mb a trebala bi biti 5mb) bez obzira da li se spajam kabelom ili wirelessom.

Za sada mi je sve sporije nego kad sam imao tcom...
Kakve su vama brzine?!
__________________
Ma koji potpis ?!
Javier is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 20:06   #1803
Pozdrav svima
Imam jedan problem, a to je da preko dana ne mogu gledati video ni na kojoj stranici. Stalno zastaje i jedino kad normalno radi je po noći. Zvala ih prošlu subotu, oni samo rekli da provjerim brzinu i kad sam provjerila rekli su da takva brzina treba biti i da je sve u redu. Dobro, vjerujem im i opet krenem gledat video kad ono opet zastaje. Zovem ja njih ponovo(5-6 minuta nakon onog poziva) i kažu oni opet kako to tako mora bit i da je sve u redu. Frendica ima isto optimu i kaže kako je tako i kod nje.
Zna li netko u čemu je problem?

Btw, živim u području Vinkovaca.
__________________
DeviantArt | FanFiction | MyAnimeList | Tumblr | YouTube

Zadnje uređivanje Marril : 31.01.2010. at 20:45.
Marril is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 23:53   #1804
Quote:
Marril kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Imam jedan problem, a to je da preko dana ne mogu gledati video ni na kojoj stranici. Stalno zastaje i jedino kad normalno radi je po noći. Zvala ih prošlu subotu, oni samo rekli da provjerim brzinu i kad sam provjerila rekli su da takva brzina treba biti i da je sve u redu. Dobro, vjerujem im i opet krenem gledat video kad ono opet zastaje. Zovem ja njih ponovo(5-6 minuta nakon onog poziva) i kažu oni opet kako to tako mora bit i da je sve u redu. Frendica ima isto optimu i kaže kako je tako i kod nje.
Zna li netko u čemu je problem?

Btw, živim u području Vinkovaca.
A vjerojatno je to do njih ako ne koristiš nikakve torrente ili nešto drugo u tim trenucima kada ideš gledati video. Meni npr. je u nekoliko slučajeva dok sam skido film na nekih 200kB/s na speedtestu pokazivao download 5 mb/s,a ja plačam 4. Neki dan sam mjerio pod full opterećenjem i download mi je bio 1,1.5 mb/s! Otvara mi stranicu pola minute. Tako da taj test nekad nije točan,ali i oni znaju malo zajebavat kad im dođe. Meni od neki dan stalno puca veza na 5,10 sec.,pa dođe. A što se tiće samih videa,neke na Youtubu mi u 1080p rezoluciji očitava po nekoliko sekundi,a nekad čim kliknem,počne streaming! Ne znam točno što je,ali kažem,nema do ničega nego do njih.
Generalno sam jako zadovoljan,ali u posljednje vrijeme malo šteka.
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 23:58   #1805
oni se jos nisu razvili
..dosađujte im priko telefona
xPsycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 17:20   #1806
Zanima me vi koji koristite od optime uslugu 3/1, (pogoto riječko područje), i koji ste uzeli brzinu 5 Mb paket, da li vam puca veza na netu, kad vam je upaljen optitv, i da li vam dosta varira brzine neta, pogotovo u zadnje vrijeme? Koliko su vam stvarne brzine neta?
swenson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 18:11   #1807
Quote:
swenson kaže: Pogledaj post
Zanima me vi koji koristite od optime uslugu 3/1, (pogoto riječko područje), i koji ste uzeli brzinu 5 Mb paket, da li vam puca veza na netu, kad vam je upaljen optitv, i da li vam dosta varira brzine neta, pogotovo u zadnje vrijeme? Koliko su vam stvarne brzine neta?
nisam u rijeci nego u zagrebu ali ne puca veza nikako...optiTV upaljen nonstop, internet isto
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 18:16   #1808
Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
nisam u rijeci nego u zagrebu ali ne puca veza nikako...optiTV upaljen nonstop, internet isto
Hvala, a daj mi reci da li ti se brzina neta kreće oko 5 Mb?
swenson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 18:44   #1809
u st-u
meni brat ima optvi tv i nikad mu nije pukla veza
brzina je uvik ista (oko 5 mb)

ja iman samo internet+telefon
xPsycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 18:59   #1810
Quote:
xPsycho kaže: Pogledaj post
u st-u
meni brat ima optvi tv i nikad mu nije pukla veza
brzina je uvik ista (oko 5 mb)

ja iman samo internet+telefon
Hvala
Ma ja isto imam internet+telefon, pa sam razmišljao uzeti i opti tv, jedino me su me zanimala vaša iskustva koji već imate 3/1, pa se sada predomišljam da li uzeti opti tv, jer se ne bi htio zaletiti uzeti, pa da mi sjebu net s brzinama, za sada imam 10 Mb i vrlo sam zadovoljan!!
swenson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 20:44   #1811
Quote:
swenson kaže: Pogledaj post
Hvala, a daj mi reci da li ti se brzina neta kreće oko 5 Mb?
jep. al meni je njihova centrala ispred zgrade odma
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 21:01   #1812
Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
jep. al meni je njihova centrala ispred zgrade odma
Svaka čast, tko može, može!
Uzeo bi opti tv, ako mi je brzina oko 5 Mb, kao šta bi mi trebala biti ako uzmem onaj paket 5 Mb, ali ako mi padne na 2, 3, onda nebi ni uzimao opti tv, jer mi je važniji net nego tv!
swenson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 21:14   #1813
nebi bi tribao past
al svejedno nazovi ih i pitaj
xPsycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 15:22   #1814
Quote:
Marril kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Imam jedan problem, a to je da preko dana ne mogu gledati video ni na kojoj stranici. Stalno zastaje i jedino kad normalno radi je po noći. Zvala ih prošlu subotu, oni samo rekli da provjerim brzinu i kad sam provjerila rekli su da takva brzina treba biti i da je sve u redu. Dobro, vjerujem im i opet krenem gledat video kad ono opet zastaje. Zovem ja njih ponovo(5-6 minuta nakon onog poziva) i kažu oni opet kako to tako mora bit i da je sve u redu. Frendica ima isto optimu i kaže kako je tako i kod nje.
Zna li netko u čemu je problem?

Btw, živim u području Vinkovaca.
I ja imam isti takav problem, koristim OptiCarnet. Preko dana kad mjerim download bude mi 0,70 Mb(Linz), a navecer mi je kako treba 3Mb. Video preko dana ne mogu pogledat a da ne zastaje. Jesi ti mozda rijesio taj problem?
endym is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 15:40   #1815
Quote:
xPsycho kaže: Pogledaj post
nebi bi tribao past
al svejedno nazovi ih i pitaj
Zvao sam ih, i oni iz rekli točno onako kako bi trebalo biti, ali znaš i sam da nažalost u praksi to zna naopako krenuti!
swenson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 00:33   #1816
Quote:
swenson kaže: Pogledaj post
Hvala
Ma ja isto imam internet+telefon, pa sam razmišljao uzeti i opti tv, jedino me su me zanimala vaša iskustva koji već imate 3/1, pa se sada predomišljam da li uzeti opti tv, jer se ne bi htio zaletiti uzeti, pa da mi sjebu net s brzinama, za sada imam 10 Mb i vrlo sam zadovoljan!!
Koliko ja znam(iskustvo,prijatelji,forumi) oni ti ne mogu pružiti uslugu interneta veče brzine od 5mb ako koristiš optitv. A i na njihovim stranicama piše. Tako da ako već briješ na tv,mislim da ti ne mogu to pružiti. Kao nešto infrastruktura ih hebe i tak to.
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 02:29   #1817
koliko je vama preuzimao podatke sa weba za tv? ono sa tockama. meni je zuta je*la mater vec sigurno 30min. a jesam i ja nasao vrijeme za pitati :P
on i ona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 11:23   #1818
Quote:
Retonja kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam(iskustvo,prijatelji,forumi) oni ti ne mogu pružiti uslugu interneta veče brzine od 5mb ako koristiš optitv. A i na njihovim stranicama piše. Tako da ako već briješ na tv,mislim da ti ne mogu to pružiti. Kao nešto infrastruktura ih hebe i tak to.
Slažem se da je najbitnije kakvu ja paricu i infrastrukturu imam za to, i da nitko drugi neće moći utjecati na to, a mene je samo zanimalo kakva imaju drugi iskustva sa opcijom 3/1 kod Optime.
swenson is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 04:02   #1819
Quote:
swenson kaže: Pogledaj post
Slažem se da je najbitnije kakvu ja paricu i infrastrukturu imam za to, i da nitko drugi neće moći utjecati na to, a mene je samo zanimalo kakva imaju drugi iskustva sa opcijom 3/1 kod Optime.
Dobro,pa onda da ti ja kažem što mi je frend reko: Super je iako on osobno može dobiti brzinu od 5mb,ali što se tiče opti tv-a,također mu je dobro,ali kaže da ponekad,ali jako rijetko mu dođe do zastoja u slici. Kao što se događalo s Max tvom,ali generalno gledajuči je zadovoljan. Ali sad će ukinit opti tv i povećat brzinu na 20mb jer smo se bacili u druge vode,pa malo....jel....
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 15:49   #1820
Quote:
Retonja kaže: Pogledaj post
Dobro,pa onda da ti ja kažem što mi je frend reko: Super je iako on osobno može dobiti brzinu od 5mb,ali što se tiče opti tv-a,također mu je dobro,ali kaže da ponekad,ali jako rijetko mu dođe do zastoja u slici. Kao što se događalo s Max tvom,ali generalno gledajuči je zadovoljan. Ali sad će ukinit opti tv i povećat brzinu na 20mb jer smo se bacili u druge vode,pa malo....jel....
20 Mb, zakon!
Ma ne vjerujem ni da ću ja uzimati Opti tv, previše mi ruše brzinu neta, a net mi je bitniji! Baš me zanima kad ti frend uzme 20 Mb/s, koliko će zapravo imati, javit češ mi!
swenson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:48.