Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2008., 16:20   #101
odgovor

moja -kućica,to ti misliš,prostor za pečenje ja širok 180cm i zidi su debljuine 20 cm i kuhinja je opeta 180 cm sve skupa je široko 4.20 cm a ti govoriš da ne more stati janjac,hmmm neznam da se baš razumiješ u to...
ali opraštam ti to je i previše za janjca..
__________________
Pravila uređivanja potpisa
java rab is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 01:25   #102
Quote:
java rab kaže: Pogledaj post
moja -kućica,to ti misliš,prostor za pečenje ja širok 180cm i zidi su debljuine 20 cm i kuhinja je opeta 180 cm sve skupa je široko 4.20 cm a ti govoriš da ne more stati janjac,hmmm neznam da se baš razumiješ u to...
ali opraštam ti to je i previše za janjca..
a dobro ako je 180...samo mi se onaj ljevi dio cinio puno manji od 180..ali izgleda da me slika prevarila. nadam se da mislis da je iznutra 180 a ne vanjske mjere?
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 11:06   #103
Quote:
moja-kucica kaže: Pogledaj post
a dobro ako je 180...samo mi se onaj ljevi dio cinio puno manji od 180..ali izgleda da me slika prevarila. nadam se da mislis da je iznutra 180 a ne vanjske mjere?

hebate kućice budi iskren pa nam reci koliko si prošle godine ispekao janjaca u toj tvojoj skalameriji ?? Samo iskreno molim
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 11:56   #104
Quote:
uplakani kaže: Pogledaj post
hebate kućice budi iskren pa nam reci koliko si prošle godine ispekao janjaca u toj tvojoj skalameriji ?? Samo iskreno molim
evo kunem se biblijom. NULA.
eto, nije bilo tesko priznati. ali moja pecenjara jos nije niti gotova tako da nisam imao ni prilike. i ne zanosim se time da cu ispeci vise od par komada godisnje ako i tolko..odojka za bozic i mozda kroz godinu koji primjerak i to je to...

ali kad vec radis onda je bolje napraviti da i janko stane jer ne trazi kruha..ja u dvoristu imam mjesta za 20 pecenjara i sad mi je zao sta je moja siroka samo 140. napravio sam zajeb
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 15:20   #105
odgovor

samo se vi rugajte ali otišlo je već 13 komada janjaca iz njega...
__________________
Pravila uređivanja potpisa
java rab is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 15:22   #106
odgovor

moja-kućica iznutra je čista mijera 180 cm plus zidovi od 20 cm pa lijepo sam ti prije napisao dimenzije pečenjare..
__________________
Pravila uređivanja potpisa
java rab is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 13:43   #107
Quote:
java rab kaže: Pogledaj post
moja-kućica iznutra je čista mijera 180 cm plus zidovi od 20 cm pa lijepo sam ti prije napisao dimenzije pečenjare..
svaka čast, možda si trebao i građevinsku dozvolu tražiti za to. Daj napiši koliko je visoko od deke ložišta do špice krova? Da li iznutra imaš kakvu "obranu" za beton?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 22:33   #108
Quote:
java rab kaže: Pogledaj post
pa lijepo sam ti prije napisao dimenzije pečenjare..
a sta ja vise znam...kad vidim taj avatar, mislim svaki zajeb je moguc
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 19:36   #109
odgovor

Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
svaka čast, možda si trebao i građevinsku dozvolu tražiti za to. Daj napiši koliko je visoko od deke ložišta do špice krova? Da li iznutra imaš kakvu "obranu" za beton?
ovako,od poda gotovoga do vrha krivišta visoko je 2.50m mijereno je u sredini to to je vrh sumića(krova u sredini) a od poda do prve deke je oko 80cm,a od deke do vrha krovišta je oko 170 cm jer je od poda tj temelja do vrha krova u sredini 2.50 m...
Ako te još što zanima napiši pa ću ti obijasniti bolje ako ti trebe,možda ćeš i ti napraviti ovakav.
Ja sam si rekao kada budem pravio roštilj da ću napraviti kako Bog zapovida,malo više košta ali je za vijeke vijekova.
Pozz.
__________________
Pravila uređivanja potpisa
java rab is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 10:06   #110
Quote:
java rab kaže: Pogledaj post
ovako,od poda gotovoga do vrha krivišta visoko je 2.50m mijereno je u sredini to to je vrh sumića(krova u sredini) a od poda do prve deke je oko 80cm,a od deke do vrha krovišta je oko 170 cm jer je od poda tj temelja do vrha krova u sredini 2.50 m...
Ako te još što zanima napiši pa ću ti obijasniti bolje ako ti trebe,možda ćeš i ti napraviti ovakav.
Ja sam si rekao kada budem pravio roštilj da ću napraviti kako Bog zapovida,malo više košta ali je za vijeke vijekova.
Pozz.
ja ću napraviti sličnu građevinu ali ipak manju jer sam ja to predvidio u podrumu kuće i tamo imam već pripremljen dimnjak koji to čeka. Meni je problem što mi je ulaz u dimnjak malo prenisko (negdje oko 2m od poda) i morati ću imati najviše 120cm od deke do "krova" pečenjare i najvjerojatni ću morati raditi limenu "napu" jer će biti problema s temperaturom.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 10:57   #111
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
ja ću napraviti sličnu građevinu ali ipak manju jer
malo se raspitaj za dimnjak..kolko sam vidio kod tebe je on malo uzih dimenzija..
vec sam i nekoliko vidio koji su napravili dimnjak 30tak cm pa im vraca dim nazad..mislim da to nije isto kao obicna pec..
od nekoliko proizvodjaca sam cuo da dimnjak mora biti sirok skoro kao pecenjara, naravno malo uzi prema vrhu..
jedan mi je bas pricao da je isao na neku estetiku i napravio remek djelo ali preuski dimnjak i kako mu je visina grede pecenjare tocno u visini ociju i taman mu na tome mjestu vraca dim i piči u oci.
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 11:39   #112
Završi li tu rasvjetu? Obično keramičko grlo i sijalica, bit će dovoljni za početak. Na brini svaku temperaturu koju može kabl podnijeti, može i grlo i sijalica. Malo ćeš češće mijenjati sijalicu zbog prljanja masnoćom, tako da to što će češće pregarati nije ni bitno. Samo je nemoj zatvarati ničime. Bolje je da ima vjetrenje, a i jeftinije je promijeniti sijalicu, nego se patiti sa čišćenjem stakla.
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 11:45   #113
Quote:
moja-kucica kaže: Pogledaj post
malo se raspitaj za dimnjak..kolko sam vidio kod tebe je on malo uzih dimenzija..
vec sam i nekoliko vidio koji su napravili dimnjak 30tak cm pa im vraca dim nazad..mislim da to nije isto kao obicna pec..
od nekoliko proizvodjaca sam cuo da dimnjak mora biti sirok skoro kao pecenjara, naravno malo uzi prema vrhu..
jedan mi je bas pricao da je isao na neku estetiku i napravio remek djelo ali preuski dimnjak i kako mu je visina grede pecenjare tocno u visini ociju i taman mu na tome mjestu vraca dim i piči u oci.
da, možda će biti problema no nekako sam optimist. Imam fi 20cm i od pečenjare do krova ima oko 10m i nadam se da će to biti dovoljno. Na isti dimnjak samo gore na katu je spojen i kamin i tamo vuče ko blesav.
Uglavnom ako će biti problema staviti ću neka vrata na pečenjaru dok se dimnjak ne zahajca.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 11:53   #114
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
da, možda će biti problema no nekako sam optimist. Imam fi 20cm i od pečenjare do krova ima oko 10m i nadam se da će to biti dovoljno. Na isti dimnjak samo gore na katu je spojen i kamin i tamo vuče ko blesav.
Uglavnom ako će biti problema staviti ću neka vrata na pečenjaru dok se dimnjak ne zahajca.
Jest malo pousko, ali je visina dobra. Ako je kamin otvoreni, radiće onda i na pečenjari. Dijelim optimizam.
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 13:05   #115
i kako je završilo?

__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 14:03   #116
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Znas li adresu,link?
da, jesi li pronašao?
Ja sam našao neku JNA knjigu o hrani, u njoj ima nekoliko krušnih peći, samo je to za nekoliko stotina štruca najednom
__________________
blog
go2sleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 14:06   #117
nesto ovako
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 16:09   #118
Quote:
Izrail kaže: Pogledaj post
i kako je završilo?

Nist, treba mi nesto kombinovano. Krusna pec i rostilj.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 16:10   #119
Quote:
go2sleep kaže: Pogledaj post
da, jesi li pronašao?
Ja sam našao neku JNA knjigu o hrani, u njoj ima nekoliko krušnih peći, samo je to za nekoliko stotina štruca najednom
Ima li nest manje, 3-4 kruha?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 16:11   #120
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
nesto ovako
Dobar izgled, dal ima neki plan-skica?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.