Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2013., 23:40   #2961
kako se u tehno kasirko ponovo poslje poslovni prostor, promijenio sam adresu, dodao slovo c i sad neće prijaviti više, a sve je radilo, javla da je neispravna adresa, ovi su bili 2 sata kod mene, sad nema smisla da ih zovem opet...

gledao sam one poruke u fiskal ali a to nist ne kuzim
ratko1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 00:06   #2962
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Krivo procjenjuješ dUbO, nisam se naljutila.
To što sam ti napisala da krstiš okolo koga stigneš, samo znači da niti ja nemam dlake na jeziku, s dužnim poštovanjem!
Meni će nedostajati tvoje klobase
Pises jasno i jezgrovito, e sad tko nije shvatio nije tvoj problem
Prema tome
MDamir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 00:08   #2963
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Krivo procjenjuješ dUbO, nisam se naljutila.
To što sam ti napisala da krstiš okolo koga stigneš, samo znači da niti ja nemam dlake na jeziku, s dužnim poštovanjem!
Dobro je onda, samo tako se može riješiti probleme, to poštujem. Otvoreno, bez ustezanja. Ali i bez paušalnih ocjena, bez toga: ti vaki, naki... argumenti, uz obvezno ono: nismo svi isti, neki su uštogljeni, neki nisu... A kod nas je poznato da nismo, takav nam je mentalitet.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 00:11   #2964
A pitanje za korisnike Synesisa: dali je netko od prisutnih već slao "interni" akt za fiskalizaciju u PU? I to PRIJE datuma kada je počeo fiskalizaciju, dakle može li se to poslati zbog provjere 3-4 dana prije 01.04? A onda na Syn kasi uključiti slanje računa od 01.04.?
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 00:22   #2965
ja još nisam ni certifikat raspakirala ali da, uputno je poslati ranije, jer i tako si napisao u podacima o posl.prostoru od kada to stupa na snagu i da, uključit ćeš fiskalizaciju 1.4.
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 00:25   #2966
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
ja još nisam ni certifikat raspakirala ali da, uputno je poslati ranije, jer i tako si napisao u podacima o posl.prostoru od kada to stupa na snagu i da, uključit ćeš fiskalizaciju 1.4.
Idem probat, traži se sreća junačka... daj i ti raspakiraj, ne treba ti ni minut.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 00:34   #2967
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Idem probat, traži se sreća junačka... daj i ti raspakiraj, ne treba ti ni minut.
polako, trebala sam najprije 2 mala hahara ukrevetat budem ako ne zaspim prije, ma probala sam ja sinoć pa sam došla do onog dijela kada te pita gdje da ugnijezdi certifikat a taj dio me baš namučio bio sa e-poreznom, pa sam stala jer nisam znala da li nastaviti s ponuđenom gornjom opcijom ili (kao i kod e -porezne) označiti dolnju opciju i preko browse odabrati trusted root certification authorities ili nešto drugo....
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 00:36   #2968
jesi probao najprije testirati vezu s PU da dobiješ onu eko poruku?
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 00:59   #2969
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
...kada te pita gdje da ugnijezdi certifikat a taj dio me baš namučio bio sa e-poreznom, pa sam stala jer nisam znala da li nastaviti s ponuđenom gornjom opcijom ili (kao i kod e -porezne) označiti dolnju opciju i preko browse odabrati trusted root certification authorities ili nešto drugo....
Meni je taj dio prošao glatko, WIN7 ima neko skladište za certifikate i njega izabereš. Istina, ako ima neki već unutra, poslije ti nudi oba, (baš za e-poreznu) pa trebaš uvijek izabrati.

Vezu sam davno probao, poruka glasi: evo nas. Kod vas.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 01:12   #2970
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Meni je taj dio prošao glatko, WIN7 ima neko skladište za certifikate i njega izabereš. Istina, ako ima neki već unutra, poslije ti nudi oba, (baš za e-poreznu) pa trebaš uvijek izabrati.

Vezu sam davno probao, poruka glasi: evo nas. Kod vas.
imam win 7 ali neznam di da ga puknem, dane ode u krivo pa će valjda frend naletit sutra.....

pa imaš u synesisu onu opciju testiraj vezu, to valjda da vidiš da li si dobro podignuo certifikat i dal će funkcionirat prije nego počneš slat podatke o posl.prostorima.a poruka ti je
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 10:50   #2971
bok
imam pitanje za synesisovce koji imaju i virmansku prodaju i maloprodaju, ako sam dobro shvatila ja mogu u internom aktu sama odredit hoće li mi slijed računa biti odvojeno za gotovinu i odvojeno za virman?
Dakle ako u synesis posu izdajem rn gotovinskim kupcima oni mogu imati svoj slijed rn, a u synsisu veleprodaju oni imaju svoj slijed i točka? s obzirom da su ta dva programa odvojena tako je jednostavnije zar ne? ili ipak moram to skupno voditi u istom nizu pa imat te rupe u maloprodaji...
Dubo ti imaš istu situaciju ako se ne varam kako ćeš ti to voditi?

još jedno
aktiviranje modula fiskalizacije automatski pokrece propisani slijed rn ili veza sa upravom (naime otvorila bih modul da malo prčkam po tome instalirala certifikat ali da mi ovih par dana do vikenda ostane isti slijed rn kao i do sada, pa tek od prvog 4. kak spada...)?
imri dan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 13:31   #2972
Quote:
imri dan kaže: Pogledaj post
bok
imam pitanje za synesisovce koji imaju i virmansku prodaju i maloprodaju, ako sam dobro shvatila ja mogu u internom aktu sama odredit hoće li mi slijed računa biti odvojeno za gotovinu i odvojeno za virman?
Dakle ako u synesis posu izdajem rn gotovinskim kupcima oni mogu imati svoj slijed rn, a u synsisu veleprodaju oni imaju svoj slijed i točka? s obzirom da su ta dva programa odvojena tako je jednostavnije zar ne? ili ipak moram to skupno voditi u istom nizu pa imat te rupe u maloprodaji...
Dubo ti imaš istu situaciju ako se ne varam kako ćeš ti to voditi?

još jedno
aktiviranje modula fiskalizacije automatski pokrece propisani slijed rn ili veza sa upravom (naime otvorila bih modul da malo prčkam po tome instalirala certifikat ali da mi ovih par dana do vikenda ostane isti slijed rn kao i do sada, pa tek od prvog 4. kak spada...)?
ne radi se o tome da su to dva odvojena programa. nego 2 različita dokumenta=tipa računa. synesis funkcionira tako da izjednačuje naplatni uređaj sa tipom računa. dakle račun iz synesis pos i račun veleprodajni su dva tipa računa i samim time dva naplatna uređaja. jednom tipu računa možeš dodijeliti samo jednu šifru naplatnog uređaja. dakle oni imaju svaki svoj slijed od 1-n jer se radi o dva naplatne uređaja: treća brojka u broju računa biti će npr. 1-za synesis pos a 2-za račun veleprodaja, a dalje možeš kombinirati da li će oba biti u istom poslovnom prostoru ili svaki u svojem čime se zapravo utječe na onu srednju brojku u broju računa.
ako u podacima u knjizi, u onome dijelu grupe knjiga staviš kvačicu kraj modula fiskalizacija onda će ti se početi vući fiskalni broj računa i ostali novi elementi računa, naravno nakon što postaviš parametre u modulu fisklizacija i parametre u računima koje koristiš. ali dok god u parametrima ne postaviš da je fiskalizacija uključena na ekranu će ti gore desno pisati fiskalizacija isključena što bi značilo da radi sve osim konkretnog spajanja na server PU i dohvata jir te kreiranja zki-a.
otvori probnu knjigu i u njoj u postavkama knjige u grupama okači fiskalizaciju pa isprobavaj. nemoj se igrati u knjizi iz koje ćeš konkretno raditi jer jednom upisani brojevi naplatnog uređaja ne daju se više dirati, ako ih i obrišeš ne da ti ponovno otvoriti novi napl.uređaj na šifri koja je postojala pa je izbrisana, to je dubo bio spominjao. tako da obavezno se igraj u kopiji knjige i moraš si u modulu fiskalizacija dignuti sve tražene parametre, a parametar fiskalizacija uključena-isključena pusti na isključena.
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 13:51   #2973
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
ne radi se o tome da su to dva odvojena programa. nego 2 različita dokumenta=tipa računa. synesis funkcionira tako da izjednačuje naplatni uređaj sa tipom računa. dakle račun iz synesis pos i račun veleprodajni su dva tipa računa i samim time dva naplatna uređaja. jednom tipu računa možeš dodijeliti samo jednu šifru naplatnog uređaja. dakle oni imaju svaki svoj slijed od 1-n jer se radi o dva naplatne uređaja: treća brojka u broju računa biti će npr. 1-za synesis pos a 2-za račun veleprodaja, a dalje možeš kombinirati da li će oba biti u istom poslovnom prostoru ili svaki u svojem čime se zapravo utječe na onu srednju brojku u broju računa.
ako u podacima u knjizi, u onome dijelu grupe knjiga staviš kvačicu kraj modula fiskalizacija onda će ti se početi vući fiskalni broj računa i ostali novi elementi računa, naravno nakon što postaviš parametre u modulu fisklizacija i parametre u računima koje koristiš. ali dok god u parametrima ne postaviš da je fiskalizacija uključena na ekranu će ti gore desno pisati fiskalizacija isključena što bi značilo da radi sve osim konkretnog spajanja na server PU i dohvata jir te kreiranja zki-a.
otvori probnu knjigu i u njoj u postavkama knjige u grupama okači fiskalizaciju pa isprobavaj. nemoj se igrati u knjizi iz koje ćeš konkretno raditi jer jednom upisani brojevi naplatnog uređaja ne daju se više dirati, ako ih i obrišeš ne da ti ponovno otvoriti novi napl.uređaj na šifri koja je postojala pa je izbrisana, to je dubo bio spominjao. tako da obavezno se igraj u kopiji knjige i moraš si u modulu fiskalizacija dignuti sve tražene parametre, a parametar fiskalizacija uključena-isključena pusti na isključena.
ajme koji kvalitetan odgovor koji je odgovorio na sva moja pitanja, hvala
imri dan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 15:08   #2974
Quote:
imri dan kaže: Pogledaj post
bok
Dubo ti imaš istu situaciju ako se ne varam kako ćeš ti to voditi?

još jedno
aktiviranje modula fiskalizacije automatski pokrece propisani slijed rn ili veza sa upravom (naime otvorila bih modul da malo prčkam po tome instalirala certifikat ali da mi ovih par dana do vikenda ostane isti slijed rn kao i do sada, pa tek od prvog 4. kak spada...)?
Ovo prvo: naravno da se razdvaja!! Imam za sada 5-6 vrsta računa, ne zaboravi da ima i račun za predujam, pa storno računa za predujam, pa ovo, pa ono... sve to ide od svog broja 1:

1/MP/1 što je uobičajeno POS i gotovina, šalje se na fiskalizaciju

1/R/2 npr za račune, 1/R-O/3 za rač-otp. itd.

Ništa modul ne radi sam sa brojevima, treba upisati poslovne prostore i kase. OPREZ!!! Ako krivo nešto upišeš - NEMA brisanja, pa ako ne valja otvaraš novo...

Ispravak (malo) netočnog navoda: ništa se ne mijenja sa uključenjem modula (kvačica) samo ga onda vidiš i možeš raditi u njemu, ali on sam ne radi ništa. Znači malo ga pregledaš, što sve tu ima. Tek kada dobije potrebne podatke i parametre upisuje ih na račune, ali bez slanja.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 15:16   #2975
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
otvori probnu knjigu i u njoj u postavkama knjige u grupama okači fiskalizaciju pa isprobavaj. nemoj se igrati u knjizi iz koje ćeš konkretno raditi jer jednom upisani brojevi naplatnog uređaja ne daju se više dirati, ako ih i obrišeš ne da ti ponovno otvoriti novi napl.uređaj na šifri koja je postojala pa je izbrisana, to je dubo bio spominjao. tako da obavezno se igraj u kopiji knjige i moraš si u modulu fiskalizacija dignuti sve tražene parametre, a parametar fiskalizacija uključena-isključena pusti na isključena.
Ovo je dobar savjet i još jednom upozorenje: ako ga kiksaš - adio, ostaje i ne može se brisati. Glupo, ali očito je to u cilju spriječavanja ikakvih promjena nakon što krene fiskalizacija.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 15:31   #2976
Quote:
ratko1212 kaže: Pogledaj post
kako se u tehno kasirko ponovo poslje poslovni prostor, promijenio sam adresu, dodao slovo c i sad neće prijaviti više, a sve je radilo, javla da je neispravna adresa, ovi su bili 2 sata kod mene, sad nema smisla da ih zovem opet...

gledao sam one poruke u fiskal ali a to nist ne kuzim
taj c (ili a, b, bb...) moraš staviti u kućicu dodatak kućnom broju te ponovo pošalješ prijavu poslovnog prostora. Isto za radno vrijeme ako ćeš mijenjati.
Poruke u fiskal folderu (xml) ne moraš ni gledati, samo ih čuvaj kao dokaz da si sve obavio kako treba.
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 15:38   #2977
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
pa imaš u synesisu onu opciju testiraj vezu, to valjda da vidiš da li si dobro podignuo certifikat i dal će funkcionirat prije nego počneš slat podatke o posl.prostorima.
Ako si spremila certifikat, onda dalje: ona provjera veze NEMA VEZE s certifikatom, samo sa internetskim spajanjem, pa to ide i bez certifikata. Mene sada zanima: kako probati sa certifikatom, ali naravno ne uključiti fiskalizaciju prije ponedjeljka?
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 16:09   #2978
Pa nece ti nista biti ako ukljucis fiskalizaciju prije ponedjeljka.

Tako mozes provjeriti radi li ti sve. Ako neradi ostalo ti je malo vremena da popravis gresku.
A od ponedjeljka imas obavezu fiskalizacije. Nitko te nepita radi li ti sve.
Mi cemo ukljuciti bar dva tri dana prije 01.04.
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 16:13   #2979
Quote:
Jessica kaže: Pogledaj post
Pa nece ti nista biti ako ukljucis fiskalizaciju prije ponedjeljka.

Tako mozes provjeriti radi li ti sve. Ako neradi ostalo ti je malo vremena da popravis gresku.
A od ponedjeljka imas obavezu fiskalizacije. Nitko te nepita radi li ti sve.
Mi cemo ukljuciti bar dva tri dana prije 01.04.
Jesi li sigurna da možeš početi slati ranije?? To me zabrinjava...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 16:20   #2980
Jesam.
Neki moji poznanici su vec zapoceli, jos prosli tjedan. Cisto da provjere kako radi. Ali kad zapocnes nema vise natrag, ides dalje..... svejedno koji je datum.
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:10.