Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2016., 21:52   #4401
Quote:
vivre kaže: Pogledaj post
Da. Dobila sam obrazloženje programera koje sam proslijedila u poreznu. Nije samo zbog OIB-a autora. Neke se odnose na vrijeme slanja, neke na stopu PDV-a... a kod nas su svi računu ispravni. Nisam baš doma sa programiranjem, valjda oni znaju zašto su greške.
Imala sam to, njihov sustav nije sjajan, samo obrazložiš i staviš to na papir i to je to.
BILANCEDIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 22:17   #4402
Quote:
BILANCEDIN kaže: Pogledaj post
Valjda misliš knjižiti, a ne plaćati. Moraš pojedinačno rasknjižavati, ugl možeš.
Dakle, moram svaki racun posebno rasknjiziti? I tako 30 puta... steta... Bilo bi super kad bih mogao namjestiti da se svi racuni rasknjiže zbirno.
Pacifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 09:43   #4403
Prvi put imam ulazni INO račun (iz Srbije), oslobođen je pdv. Gdje u synessisu unesem taj račun ?
azh is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 11:56   #4404
Koji knjigovodsveni program je ok, a jednostavan za knjiženja (neprofitnih org.).
Do sad sam radio to u excelu, ali sad je toga previše za knjiženje pa da si pojednostavim.
tintin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 12:33   #4405
Molim za pomoć...radim u synesisu i imam problem kod automatskog zatvaranja stavaka, zapravo nakon što taj dio obavim meni se i dalje određeni dobavljači vuku po kartici,a saldo im je 0. Kad odem provjeriti na otvorene stavke tamo je sve ok odnosno ne prikazuje ih kao otvorene,ali na kontu dobavljača se tako vuku u nedogled. Imate li možda kakav savjet?
cura na zadatku is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 17:17   #4406
Quote:
cura na zadatku kaže: Pogledaj post
Molim za pomoć...radim u synesisu i imam problem kod automatskog zatvaranja stavaka, zapravo nakon što taj dio obavim meni se i dalje određeni dobavljači vuku po kartici,a saldo im je 0. Kad odem provjeriti na otvorene stavke tamo je sve ok odnosno ne prikazuje ih kao otvorene,ali na kontu dobavljača se tako vuku u nedogled. Imate li možda kakav savjet?
Na "Kartici dobavljača" će cijelu godinu biti sve, neovisno o saldu, jer je to ukupna kartica za nekog dobavljača, ali na "Otvorenim stavkama" ne bi trebalo biti.

Također, primijetila sam da mi ponekad ne zatvori dobro stavke koje su prenesene kroz početno stanje iz prošle godine pa to ručno zatvorim preko "Zatvaranja stavaka". Da nije tu možda zapelo?
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 10:17   #4407
Ugostiteljstvo u Synesisu

Pozdrav,

Radim već dulje vremena u Synesisu, ali do sada nisam koristio module Restoran, Maloprodaja i Synesis POS, dakle nisam vodio računovodstvo za barove/restorane pa vas molim za mišljenje kako je raditi u ovim modulima, je li sve dobro programski riješeno, ima li puno toga što treba obaviti "pješice"?
funky business is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 07:57   #4408
Synesis

Dobro jutro ljudići....
Jedno pitanje za iskusne Synesis-aše :-) danas sam dobila jednu fakturu sa 31.05.2016. koja je transakcjski plaćena u lipnju.
Radi se o d.o.o.
Znači taj račun moram ugurati u ovaj obračun PDV-a za lipanj.
Kako ga ubacajem u URU ? Sa 31.05. ili 01.06. ?
Možda je malo glupasto pitanje, ali fali mi taj operativni dio oko Synesisa, jer radim u 2 različita programa, pa se gubim...Thx
nevera10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 09:03   #4409
Quote:
nevera10 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro ljudići....
Jedno pitanje za iskusne Synesis-aše :-) danas sam dobila jednu fakturu sa 31.05.2016. koja je transakcjski plaćena u lipnju.
Radi se o d.o.o.
Znači taj račun moram ugurati u ovaj obračun PDV-a za lipanj.
Kako ga ubacajem u URU ? Sa 31.05. ili 01.06. ?
Možda je malo glupasto pitanje, ali fali mi taj operativni dio oko Synesisa, jer radim u 2 različita programa, pa se gubim...Thx
Gore kucaš 01.06. da bi ti ušlo u pdv 06/2016
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 18:18   #4410
U brutto bilanci mi počrtno stanje za konta kupaca npr. stoji 0, kao da nije prebaceno pocetno stanje... sto sam mogao krivo uciniti? Zakljucio sam godinu nakon sto sam napravio zavrsna knjizenja...
Pacifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 22:12   #4411
Quote:
Pacifica kaže: Pogledaj post
U brutto bilanci mi počrtno stanje za konta kupaca npr. stoji 0, kao da nije prebaceno pocetno stanje... sto sam mogao krivo uciniti? Zakljucio sam godinu nakon sto sam napravio zavrsna knjizenja...
Kod knjiga prethodne godine, mislim pod alati vidi jel i odabrano dobro.
BILANCEDIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 23:01   #4412
Quote:
BILANCEDIN kaže: Pogledaj post
Kod knjiga prethodne godine, mislim pod alati vidi jel i odabrano dobro.
I trebaš učitati u financijsko početno stanje s 01.01.
BILANCEDIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 23:04   #4413
Quote:
Pacifica kaže: Pogledaj post
U brutto bilanci mi počrtno stanje za konta kupaca npr. stoji 0, kao da nije prebaceno pocetno stanje... sto sam mogao krivo uciniti? Zakljucio sam godinu nakon sto sam napravio zavrsna knjizenja...

Nakon zavrsnih knjizenja (pretpostavljam da su to zakljucak klase 4, klase 7 i temeljnica raspodjele rezultata), nemoj raditi dokument zatvaranje salda, prije nego sto u tekucoj godini ucitas konacno pocetno stanje, s kojim zelis da zapocne tekuca godina. I provjeri da li su ti dobro "povezane" knjige (ne u alatima, nego u podacima o knjizi ).
Ako si to sve dobro napravio, mozda trebas samo ponovo pospremiti pocetno stanje i nista vise. Pozovi ga na ekran, samo u polju datuma "prekucaj" prvu brojku da se otvori polje F7-Spremi i pospremi ga ponovo. Nekad se zna desiti da podaci pocetnog stanja u bruto bilanci zavrse sa podacima tekuce godine pa ih ovo, ponovljeno pospremanje istih podataka, ispravno s vrsta.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 18:39   #4414
Quote:
nedrijesigaca


EDIT za koji kurac ne radi [IMG] tag
__________________
http://www.crnaknjiga.hr/
Old is gold :)
Kurculja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 21:22   #4415
olivebox

koristi netko olivebox?
konkretno kako provjeriti dal je racun prosao fiskalizaciju ? jer mi se ne iispise jir broj na racunu pa nisam sigurna dali stvar funkcionira ( naravno da sam kontaktirala korisnicku podrsku (jos jedan plus ,dostupni su 0-24) ali eto ni on nije mogao provjeriti i cekam da se javi sutra s vise info)

opcenito mi se veoma svida olivebox, ima sve sto trebas , dosta je jednostavan i stvarno mi se cini kao idealno rjesenje za male poduzetnike.

voljela bi vidjeti raspravu o prednostima i nedostacima.
__________________
Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?
silver.mouth is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 21:35   #4416
Ako nema JIRa nije fiskalizirano, vrlo jednostavno

Prebacila sam post u temu Knjig.programi ovdje se raspravlja o svim programima, nema posebnog izdvajanja...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 21:37   #4417
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ako nema JIRa nije fiskalizirano, vrlo jednostavno

Prebacila sam post u temu Knjig.programi ovdje se raspravlja o svim programima, nema posebnog izdvajanja...
aha ok , nema problema

radi se o a4 racunima printanim kroz printer, nemam pojima ako ima veze al cisto da se zna
__________________
Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?
silver.mouth is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 23:35   #4418
Ako je naplata gotovinom ili karticama mora biti fiskalizirano, odnosno s JIRom, ako je transakcijski račun onda ne treba fiskalizirati.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 12:13   #4419
neka greška kod njih....navodno su svi olivebox korisnici zahvaceni ....a mi taman krenuli s poslom i niti počeli a već stali
__________________
Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?
silver.mouth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 09:12   #4420
Pozdrav, jel mi može netko preporučiti program za maloprodaju, veleprodaju ( internet trgovina) , čitao sam nekoliko stranica unatrag , vidim najviše se priča o SYNESIS-u

Hvala unaprijed
miranma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.