Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2006., 14:30   #1
MOJA MAXI SKUTER TRILEMA

Bok svima.

Dakle, trebao bih vaše savjete i mišljenja.

Planiram kupit skuter od 125-150 ccm i troumim se između:

PIAGGIO - X8
MALAGUTI - MADISON
KYMCO - GRAND DINK

Predugo bi sad trajalo da navodim nekakve tehničke karakteristike svih triju mrcina, a i tako me više zanima ako netko ima kakvih konkretnih iskustava u vožnji istih.

Ajmo, navalite bez straha i cenzure.

Zahvaljujem
__________________
Chai-nee
Cajno pecivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 18:29   #2
Ovako, ja san se vozija na svim njima, i na još par drugih, pa evo kako ja na to gledan...

Ako ćeš se vozit većinom sam, 125-150 kubika ti je onako, dovoljno (iako, u stvari nije, govorin iz iskustva, ali nema veze... )

Najjeftiniji je Kymco Grand Dink 125, cca. 23500 kuna, ali taj skuter, iako ima 2 diska, vodeno hlađenje, i pristojnu snagu od cca. 11,5 konja, ima kola 12 cola, što je jako malo, i rupe se dooobro osjete na njemu. Inače je OK, ima dosta mista ispod sica.

Sad je Malaguti Madison 125 na akciji za cca. 25000 kuna. On je isto više nego OK, vodom hlađen, 2 diska, cca.malo priko 12 konja, mista ispod sica dosta, ali ima kola 13 cola. Mislin da je to premalo za udobnost i sigurnost...

E, sad, kod nas u Piaggio ponudi nema ni X8 125 i.e. ni X8 125 street nego samo X8 150 Street. On košta cca. 28000 kuna, i po mom mišljenju, teški je kompromis, u svemu. Motor mu je zračno hlađen (forsirani zrak, ka u vespe), nije previše jak, cca. mrvicu manje od 12 konja, i nazad umisto diska ima bubanj. Isto tako, i gume su kompromisne, naprid 14 cola, nazad 12 cola, ni tu ni tamo. Prostora pod sicom ima dosta, ali cila koncepcija mu je kompromisna, i on definitivno nebi bio moj izbor.

Moj izbor od 125 kubika bi bio Malaguti Madison 125, trenutno na akciji, a i kad nije na akciji cijenom je gotovo identičan s X8 150 Street, koji nebih uzeo nikad, previše kompromisa. Ako je do novca, i Kymco Grand Dink 125 je OK, ali zbog malih kola ne bih ga uzimao, a i virujen da bi bilo teško doć do njega, mislim da se ove sezone zaliha u HR više-manje prodala komplet. Kad bi ima para na bacanje (a ko ih ima... ) i baš mora uzet 125 kubika skuter, uzeo bi Yamahu X-MAX 125 iz razloga koje ću navest posli, ali košta 33500 kuna, šta je cijena većine konkurenata od 250 kubika, jednostavno previše...

Dakle, 125 kubika - Malaguti Madison 125.

E, sad, ja mislin da je za maxi skuter najbolja kubikaža 250 kubika, bilo za vožnju 1 ili 2 osobe. Od ekipe je opet najpovoljniji Kymco Grand Dink 250, sve ka i 125, samo je snage mrvicu manje od 20 konja. Opet, mala kola, ali cijena od cca. 29400 kuna je stvarno za razmislit...

Dalje, Malaguti 250, sve više-manje isto ka i 125, ali snaga mrvu manja od 22 konja, za cca. 33000 kuna, 13 cola kola. Deklarirana snaga najveća u klasi, nije loše...

Tu je i X8 250 i.e. ovaj put bez kompromisa, vodom hlađen, 2 diska, ali još uvik prednje kolo 14 cola, a zadnje 12 cola. Cijena mu je cca. 34400 kuna. Još jedna sitnica protiv X8 koju san zaboravija napomenit prije je cijena dodatne opreme, koja većinom mora bit oriđiđi Piaggio, pa tako veliki kufer u boji motora sa nosačem za X8 košta cca. 2500 kuna...

Nebi tribalo zaboravit i još jedan skuter, Kymco Xciting 250, koji je izgledon kopija (pa, skoro) Yamahe T-MAX, ima 20 konja i prednje kolo 15 cola, a stražnje 14 cola, što je vrlo dobro. Čak ni veličina spremišta ispod sica time nije ugrožena, pa ima dovoljno mista. Cijena mu je cca. 34000 kuna, i po mom mišljenju je bolji izbor od X8...

E, sad, u ovoj klasi nije mi baš jednostavan pobjednik, cijenom je Kymco Grand Dink 250 neprikosnoven, a onda su ostala 3 tu negdi... Izbor je subjektivan, jer su sva 4 skutera dobra i kvalitetna (da, čak i Kymco, koji se zadnjih godina takvim i pokazao).

Ali, da mogu birati, ja bih dodao još malo novca, i uzeo Yamahu X-MAX 250, koja također ima 2 diska, vodom hlađena, cca. 20 konja (iako moj subjektivni doživljaj je da je startnija i brža od Madisona 250 RS), prednju gumu 15 cola i stražnju gumu 14 cola, te mista ispod sica za 2 integralne kacige, a sve to po cijeni od cca. 36400 kuna... Popularnost ovog modela dokazuje i broj prodanih primjeraka samo u ovoj godini (bar u Splitu ih ima masu...), i kako je premala razlika u cijeni između modela 125 i 250 kubika, tako se na cesti vidi većinom verzija od 250 kubika.

Ali, kako san ja škrtica (šta se vidi iz činjenice da san ovo lito kupija kineza CFMOTO E-jewel 150, 16 cola gume i retro look, novog, na akciji za 12000 kuna ) vjerojatno bi za lovu koju triba dat za Yamahu X-MAX 250 radije kupija Kawasaki ER5 koji košta malo ispod 37000 kuna...

Eto, to su moja razmišljanja, primjetit ćeš da preferiram veća kola. To je zbog par godina vožnje Yamahe Majesty 125 s kolima od 13 cola, a prije toga povremeno Vespe sa kolima od 10 cola... A sad nakon šta san ponovo na skuteru od cca. 12 konja (toliko je imala i Yamaha Majesty 125) iako ovaj put na 16 cola kolima, ljuto žalin šta nisan platija malo više za 250 kubika, možda opet jeftinog kineza od cca. 25000 kuna (CFMOTO V3 ili V5 šta liče na motor... ) ali, mislin da ću ipak ovoga ostavit, a za godinu-dvi uzet motor (vjerojatno pretpostavljate... Kawasaki ER5 )

Pozdrav.
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 22:11   #3
u toj trilemi moj izbor bi bio najjeftiniji , a to je sym joyride http://www.mojskuter.com/index.php?o...=131&Itemid=33
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 23:24   #4
Quote:
Eladio kaže:
u toj trilemi moj izbor bi bio najjeftiniji , a to je sym joyride http://www.mojskuter.com/index.php?o...=131&Itemid=33
Evo i testa
http://www.motopuls.com/index.php?op...=539&Itemid=44
Pugsley Adams is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 07:31   #5
trilema +1

Evo da ti povečam trilemu (mada mi se ćini da si se već odlućio za svog favorita)
Aprilija sportcity (200) i cijenom i performansama mislim da je konkurentan!
zakov is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 07:43   #6
Quote:
zakov kaže:
Evo da ti povečam trilemu (mada mi se ćini da si se već odlućio za svog favorita)
Aprilija sportcity (200) i cijenom i performansama mislim da je konkurentan!

to je pravi izbor

ali nije to "ta" klasa ..hm
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 07:58   #7
Pugsly je da test od onog malo skupljeg syma, šta ima kola od 13 cola...

http://www.mojskuter.com/index.php?o...=132&Itemid=33

Onaj prvi je Kymco GD clon i ima kola od 12 cola...

Stay up...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 09:53   #8
Aprilia SR 150 2t, malo veca potrosnja ali ide. Mozda ih jos ima za kupit u ducanima.
Provjeri.
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 13:08   #9
Naravno, dogodilo se ono čega sam se pribojavao.
Nisam nit vidio prije taj X-MAX. E pa sad sam ga pogledao i naravno jaaaaako mi se sviđa. Karakteristike su mu nenadjebive, cijena je koma, nigdje po salonima ih nema da se pogledaju u živo...i eto... JA SAD IMAM ČETRILEMU !

Ako ima netko iz Velike Gorice da mi ga hoće pokazat, nek mi se javi.
Motora mislim...

Hvala na svemu.

Chainee
__________________
Chai-nee
Cajno pecivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 13:14   #10
Kako si nju promašija, stvarno ne znan...

Ali, ako ćeš uzimat X-MAX, obavezno 250 kubika, razlika je premala i definitivno se ne isplati uzeti 125 kubika...

A moj izbor, odma iza Yamahe X-MAX 250, bi bija Kymco Xciting 250...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 15:11   #11
Quote:
DoomsdayST kaže:
Pugsly je da test od onog malo skupljeg syma, šta ima kola od 13 cola...

http://www.mojskuter.com/index.php?o...=132&Itemid=33

Onaj prvi je Kymco GD clon i ima kola od 12 cola...

Stay up...
I sta? Ovaj po motopulsu kosta 22.500kn opet je jeftiniji od ovih ponuđenih
Pugsley Adams is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 15:11   #12
Evo, danas sam napokon u živo vidio Malaguti MADISON 125.

MOTOR IZGLEDA KATASTROFALNO !!!!!

Pa to su materijali i izrada ko fiček !

Nemreš vjerovat. Tako sam se razočarao. SYM mi izgleda puno bolje za manje para.

Ne mogu naći nigdje po dućanima Grand Dink. Jel netko zna di ih ima?

Chainee
__________________
Chai-nee
Cajno pecivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 21:32   #13
Quote:
Cajno pecivo kaže:


Ne mogu naći nigdje po dućanima Grand Dink. Jel netko zna di ih ima?

Chainee
Bio je svojedobno jedan izlozen u auto kuci izmedju dubrave i sesveta, mislim da se zove toš i da drze suzuki
Pugsley Adams is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.