Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2011., 00:13   #261
Quote:
Uranovka kaže: Pogledaj post
ok, znači ako sam dobro shvatila, služenje u šestoj kući opisuje konkretnu pomoć, korisnu, materijalnu, preciznu, u smislu: ne cmizdri i poduzmi to i to?
... obje su vrste služenja korisne, pitanje je samo koja i kada čovjeku treba. Nekada vjera u osobu učini puno više negoli sati čišćenja i spremanja. Sve je pitanje potrebe.

Quote:
Uranovka kaže: Pogledaj post
a pomoć u 12. je suosjećanje, tješenje, tapšanje po ramenu i govorenje "bit će bolje"?
... ovim se osoba koja tješi ničega nije odrekla i bavi se nekim tko je "ispred nje" tako da teško da je ovo u simbolici 12. polja. Više mi ovakav vid utjehe liči na energiju Venere ili možda Mjeseca, teško na Neptun ( prirodni vladar 12.).
"12.polje" bi bilo u pitanju kada bi se osoba odrekla nečega njoj vrlo važnog samo da bi utješila tu drugu osobu iako je sebi time možda nanijela veliku štetu i "izvana" djeluje kao naivni gubitnik, ali ona sama ipak vjeruje (iako svi ostali sumnjaju) da će njezino odricanje pomoći drugomu i ta vjera joj je dovoljan "dokaz" da se odrekne. To je Neptun.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 00:18   #262
Quote:
Uranovka kaže: Pogledaj post
ok, znači ako sam dobro shvatila, služenje u šestoj kući opisuje konkretnu pomoć, korisnu, materijalnu, preciznu, u smislu: ne cmizdri i poduzmi to i to?

a pomoć u 12. je suosjećanje, tješenje, tapšanje po ramenu i govorenje "bit će bolje"?
Nisi dobro shvatila.

Suprotna 6. polju koje ograničava, koje predstavlja obaveze i služenje drugima 12. polje predstavlja potpunu predanost svemu onome što je uzvišeno u nama.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 00:24   #263
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... obje su vrste služenja korisne, pitanje je samo koja i kada čovjeku treba. Nekada vjera u osobu učini puno više negoli sati čišćenja i spremanja. Sve je pitanje potrebe.



... ovim se osoba koja tješi ničega nije odrekla i bavi se nekim tko je "ispred nje" tako da teško da je ovo u simbolici 12. polja. Više mi ovakav vid utjehe liči na energiju Venere ili možda Mjeseca, teško na Neptun ( prirodni vladar 12.).
"12.polje" bi bilo u pitanju kada bi se osoba odrekla nečega njoj vrlo važnog samo da bi utješila tu drugu osobu iako je sebi time možda nanijela veliku štetu i "izvana" djeluje kao naivni gubitnik, ali ona sama ipak vjeruje (iako svi ostali sumnjaju) da će njezino odricanje pomoći drugomu i ta vjera joj je dovoljan "dokaz" da se odrekne. To je Neptun.
nisam ni mislila da je jedno beskorisno a drugo korisno


samo pokušavam shvatiti prirodu služenja

mislim da se osoba u 12. polju odriče svog vremena i posvećenosti sebi ako tješi nekog. možda zvuči banalno, ali mislim da u današnjem svijetu punom obaveza i žurbe, uzimanje vremena da se bude uz nekog predstavlja dosta odricanja

ali, mislim da sam otprilike shvatila. hvala ti
Uranovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 00:30   #264
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nisi dobro shvatila.

Suprotna 6. polju koje ograničava, koje predstavlja obaveze i služenje drugima 12. polje predstavlja potpunu predanost svemu onome što je uzvišeno u nama.

tu relaciju ograničavanje i predanost kužim

samo služenje me zbunjuje, jer znam da obje kuće predstavljaju služenje (predanost višem cilju također smatram nekim načinom služenja), samo pokušavam razlučiti kakvo

služenje opisano u 12. kući dobro razumijem, čak bolje reći osjećam jer imam tu nekih planeta, ali sad pokušavam shvatiti ono u šestoj i posebno razliku služenja u odnosu na dvanaestu

za sada koliko sam shvatila kolegicu forumašicu, služenje u šestoj znači nešto konkretnije, neka fizička pomoć (medicinske sestre, liječnici), ali recimo ako pomažem nekome da "zacijeli" na duhovnom nivou, je li to šesta ili dvanaesta?

i znači li služenje u šestoj kući da neću priskočiti u pomoć svakome, već onima za koje procijenim da im mogu i trebam pomoći?
Uranovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 00:31   #265
Quote:
Uranovka kaže: Pogledaj post
... mislim da se osoba u 12. polju odriče svog vremena i posvećenosti sebi ako tješi nekog.
... osobi sa jakim 12. poljem služenje drugima je zapravo posvećivanje sebi, ona sebe živi kroz druge.


Quote:
Uranovka kaže: Pogledaj post
možda zvuči banalno, ali mislim da u današnjem svijetu punom obaveza i žurbe, uzimanje vremena da se bude uz nekog predstavlja dosta odricanja
... nije samo podcrtano današnji svijet, to je samo ono što vidimo ispred sebe, puno je toga vrijednog, a skrivenog. A ovo odricanje za samo "biti uz nekog" je opet sfera 06. polja, 12. polje je "visoko gore" i njegova su odricanja sasvim drugačija, više su vezana za vrijednosti same osobe negoli za ikoga iz vanjskog svijeta.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 11:14   #266
Quote:
Uranovka kaže: Pogledaj post
tu relaciju ograničavanje i predanost kužim

samo služenje me zbunjuje, jer znam da obje kuće predstavljaju služenje (predanost višem cilju također smatram nekim načinom služenja), samo pokušavam razlučiti kakvo

služenje opisano u 12. kući dobro razumijem, čak bolje reći osjećam jer imam tu nekih planeta, ali sad pokušavam shvatiti ono u šestoj i posebno razliku služenja u odnosu na dvanaestu
U 6. polju služimo potrebama svog tijela dok u 12. polju potrebama vlastitog duhovnog bića. Zdravo tijelo nije teško definirati jer je vidljivo, no u nekom općenitom i generalnom smislu rekla bih da je zdravo tijelo ono koje je u svakom životnom dobu upotrebljivo i na kojem se ne vide naslage nebrige ili zapuštenosti. Neka duhovna učenja jako naglašavaju važnost tijela sve do ideje besmrtnosti, osobno mislim da je ljudsko tijelo podložno trošenju i da je starost prirodan proces. Sva ta svakodnevna briga o tijelu da ono ne bi bilo zapušteno ili nefunkcionalno domena su 6. polja. S druge strane ljudska psiha isto treba brigu i redovito čišćenje. To se čini uz pomoć duhovnih tehnika kojima osoba stiče duhovna iskustva (12. polje).

No ta iskustva traže duševno zdravlje (12. polje)….nije dobro pretjerano težiti duhovnom iskustvu bez ostvarenog duševnog zdravlja. Dakle obje potrebe i 6. polja (zdravo tijelo) i 12. polja (zdrava psiha) su povezane i neodjeljive - patološki procesi u psihi proizvest će patološke procese u tijelu.

Quote:
za sada koliko sam shvatila kolegicu forumašicu, služenje u šestoj znači nešto konkretnije, neka fizička pomoć (medicinske sestre, liječnici), ali recimo ako pomažem nekome da "zacijeli" na duhovnom nivou, je li to šesta ili dvanaesta?
Dvanaesta.
Quote:
i znači li služenje u šestoj kući da neću priskočiti u pomoć svakome, već onima za koje procijenim da im mogu i trebam pomoći?
Ne. To ovisi o tvom karakteru.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 22:40   #267
Meni nije jasno zašto se kod određivanja karaktera neke kuće gleda nasuprotna kuća. Negdje sam pročitala da ako nas zanima npr. 5. kuća da bi obavezno trebalo pogledati i 11. Ne razumijem zašto. Ako npr. u 5. kući nema planeta, a 11. kuća je krcata kako bi to trebalo utjecat na ono što nas zanima, a to što nas zanima je povezano s 5. kućom. Ako sam fulala temu, neka me se preusmjeri na odgovarajuću temu.
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 21:59   #268
Pozdrav,

ta tema mi je stvarno top, zato i ja tražim neko objašnenje za moje "probleme" . Tako; zanima me moja 7. kuča u strijelcu, koja je puna planeta i svi mi čine kvadrate. Unutra imam Mijesec, Saturn i Uran koji mi sviiiiii čine kvadrat z Venerom (11. kuča, riba). Čini mi se, da mi ti planeti nisu povoljni kad dolazi do ljubavnih veza. Sad imam 24 godine i nisam još ostvarila veze duže nego 6 mijeseci. To si silno želim i upoznam mnogo muškaraca ali baš ništa ništa da potraje. Kad če ovog biti kraj??? Ja sam inače ovan, moje sunce je u 12. kuči. U drugim kučama nemam dosta planeti, Sunce mi čini trigorn (trine) sa Saturnom i Uranom, Jupiter i Merkur su mi također u 12. kuči (to osiječam kao stvarno puno prijateljstva, lahko mi je upoznavati ljudi i se družiti, povečini umijetnike, ovo sve više postaje "moj" svijet) - vjerovatno jer je moj MC u vodenjaku? Aj, dobro, da ne motam previše, 7. kuča - vrlooo problematična. Kad je toga kraj? Ili tek kad Saturn obradi svoj put? Do tad neču ni imati veze duže od par mijeseci ili kako? bože moj
Amelie1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 08:25   #269
Mene zanima, da li postoji neka logika kod tumačenja šta koja kuća znači? Drugim rječima, da l' da učim napamet ili ima smisla i slijeda pa je jednostavno?
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 08:31   #270
Moraš naučiti napamet.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 09:48   #271
uff, hvala. to meni teško ide.
Još jedno pitanjce. 11. kuća mi počinje na 21°vage. Saturn je trenutno na Saturn 23'40"(tako veli astro.com). kako to da na karti tranzita mi je saturn još debelo u 10. kući?
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 10:37   #272
Quote:
srcelence kaže: Pogledaj post
uff, hvala. to meni teško ide.
Još jedno pitanjce. 11. kuća mi počinje na 21°vage. Saturn je trenutno na Saturn 23'40"(tako veli astro.com). kako to da na karti tranzita mi je saturn još debelo u 10. kući?
Onda se ulovi nečega gdje ne moraš ništa pamtiti

Saturn je trenutno na 14° Vage
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 09:43   #273
Polje u kojem je So

Predstavlja li polje u kojem se nalazi Sunce životnu preokupaciju pojedinca, tj. ono područje u kojem osoba najviše teži da se izrazi? Je li polje u kojem se nalazi Sunce od osobite važnosti? U biti, što ono pokazuje?
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 21:06   #274
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
Predstavlja li polje u kojem se nalazi Sunce životnu preokupaciju pojedinca, tj. ono područje u kojem osoba najviše teži da se izrazi? Je li polje u kojem se nalazi Sunce od osobite važnosti? U biti, što ono pokazuje?
SO pokazuje gdje je usmjerena svijest osobe, SO kao svjetlo upravlja našim vidom u bukvalnom ili metaforičkom smislu, naše oči kojima gledamo svijet oko sebe, znak i kuća ukazuje na koji način se to odigrava, jer tamo je zalijepljena nasa svijest pa se snazno identifikujemo sa pitanjima te kuce i znaka, tu se gubi ili pronalazi nas identitet u zavisnosti od dostojanstva koje SO ima, takodje SO predstavlja nasu volju...recimo kod tebe je znak riba i 2. kuća, ova kuća prirodno predstavlja materijal za tjelesnu gradju i pripada zemljanom elementu, predstavlja i naše temelje kako tjelesne tako i materijalne, naš sistem vrednovanja i konačno stepen samopouzdanja koji kroz zivot izgradimo...znak riba ima prilicno nejasnu i zamagljenu simboliku, pod upravom je vodenog elementa pa se temelji na intuitivnoj i duhovnoj spoznaji a i promjenjivog je karaktera, tako da sva pitanja druge kuce su na neki nacin nedefinisana i neopipljiva, podlozna promjenama ali kako SO dolazi iz uklijestenog lava u 7. kuci, onda je partner osoba koja bi trebala da upali svjetlo odnosno na neki nacin utice na formiranje svijesti o sebi preko materijalnog odricanja, jer ribe su znak zrtve i odricanja...druga stvar je sto SO u zenskom horoskopu predstavlja arhetip muskarca kome tezimo...
Fata_Morgana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 14:32   #275
ovako, pitanje sljedece: merkur saturn uran - jarac u 9. kuci, ali ona ulazi u znak vodenjaka (ali malo ) moze pojasnjenje, sto bi to znacilo.
inace ak sto znaci i ima veze s tim, bavim se slikanjem i umjetnost me privlaci.

fala!
ZEN nista - ZEN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 18:10   #276
Quote:
ZEN nista - ZEN kaže: Pogledaj post
ovako, pitanje sljedece: merkur saturn uran - jarac u 9. kuci, ali ona ulazi u znak vodenjaka (ali malo ) moze pojasnjenje, sto bi to znacilo.
inace ak sto znaci i ima veze s tim, bavim se slikanjem i umjetnost me privlaci.

fala!
To znači da si pomalo wunderkind ali ne baš kao mlad skroz već kao stariji. Strejndž.



Shalim se malo, ovo što si nabrojio i nema direktnu vezu s slikanjem i umjetnošću ni planetama niti poljem jarca u kojem se nalaze. Ali trebalo bi pogledati kartu u cjelini jer ako postoji veza na umjetnost (Venera, Neptun) onda ovakvo 9. polje itekako može biti dobra podrška npr. crtanju (tipa olovka, tuš, ugljen i sl. "crnilo"). Tj. 9. polje predstavlja ono što nazivamo višim umom - dakle ne onaj radni um koji služi da zbroji dva i dva već onaj koji razmišlja apstraktno što je itekako važno kod umjetnika.


No u osnovi 9. polje se više odnosi na naše životne stavove i nadzore (ne profesiju), kroz njega tragamo i tražimo "vlastitu filozofiju života" i smisao životu. Da se izrazim slikovito - ako postoji karta filma Monty Python's The Meaning of Life ona mora da ima 9. polje slično tvomu.


Cilj ovakvog položaja ovih planeta bi bio doseći neku vrstu neovisnosti u razmišljanju i životnim stavovima na način da se um mora osloboditi svega suvišnoga jer ovo je u osnovi iznimno kritičan i usredotočen um (Merkur/Saturn u jarcu) - nick ti jako dobro paše.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 19:11   #277
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
To znači da si pomalo wunderkind ali ne baš kao mlad skroz već kao stariji. Strejndž.



Shalim se malo, ovo što si nabrojio i nema direktnu vezu s slikanjem i umjetnošću ni planetama niti poljem jarca u kojem se nalaze. Ali trebalo bi pogledati kartu u cjelini jer ako postoji veza na umjetnost (Venera, Neptun) onda ovakvo 9. polje itekako može biti dobra podrška npr. crtanju (tipa olovka, tuš, ugljen i sl. "crnilo"). Tj. 9. polje predstavlja ono što nazivamo višim umom - dakle ne onaj radni um koji služi da zbroji dva i dva već onaj koji razmišlja apstraktno što je itekako važno kod umjetnika.


No u osnovi 9. polje se više odnosi na naše životne stavove i nadzore (ne profesiju), kroz njega tragamo i tražimo "vlastitu filozofiju života" i smisao životu. Da se izrazim slikovito - ako postoji karta filma Monty Python's The Meaning of Life ona mora da ima 9. polje slično tvomu.


Cilj ovakvog položaja ovih planeta bi bio doseći neku vrstu neovisnosti u razmišljanju i životnim stavovima na način da se um mora osloboditi svega suvišnoga jer ovo je u osnovi iznimno kritičan i usredotočen um (Merkur/Saturn u jarcu) - nick ti jako dobro paše.
hahaha istina! ovo sto se tice crnila kak ti velis je stvarno istina. odlican sam s olovkom npr. i ovo s filozofijama i slicno takoder. doslovno bjezim od bilo kakvih okvira koji sputavaju i trazim nesto svoje.

a sto se tice ostalog natala: venera u vodenjaku, mislim 10 ili cak 11 kuca. mars i mjesec u blicancima, 1 kuca, jupiter u lavu, pluton u skorpionu, al ne znam za kuce?

mozes protumaciti plizz fala!
ZEN nista - ZEN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 19:37   #278
Quote:
ZEN nista - ZEN kaže: Pogledaj post
hahaha istina! ovo sto se tice crnila kak ti velis je stvarno istina. odlican sam s olovkom npr. i ovo s filozofijama i slicno takoder. doslovno bjezim od bilo kakvih okvira koji sputavaju i trazim nesto svoje.

a sto se tice ostalog natala: venera u vodenjaku, mislim 10 ili cak 11 kuca. mars i mjesec u blicancima, 1 kuca, jupiter u lavu, pluton u skorpionu, al ne znam za kuce?

mozes protumaciti plizz fala!
Ovakva pitanja tipa nabrajaljaka ne prakticiramo (pročitaj pravila ovog pdf-a).

Ima puno tema s pitanjima pa probaj svoje pitanje prilagoditi njima, ovako to nema smisla.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 22:06   #279
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovakva pitanja tipa nabrajaljaka ne prakticiramo (pročitaj pravila ovog pdf-a).

Ima puno tema s pitanjima pa probaj svoje pitanje prilagoditi njima, ovako to nema smisla.
kuzim, hvala!
ZEN nista - ZEN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 00:43   #280
2.kuća

pozdrav,učinila mi se zanimljivo u mom natalu što imam u drugoj kući 5 planeta,Sunce,Mjesec,Merkur,Mars,Pluton...sve me strah pitat što bi mogla značiti ova kombinacija? unaprijed zahvaljujem
leaaa123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:10.