Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2010., 02:24   #21
Ja sam počela tamo negdje u 7. razredu tako da se meni ne čini prerano. Nije stvar godina. Netko i sa 20 ima vrlo malo dlaka, a netko ih ima puno i sa 13. Ako osjeća potrebu, zašto ne? Samo neka izbjegava britvicu. To je stvarno najlošije rješenje.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 03:20   #22
Quote:
simone kaže: Pogledaj post
znam da su druga vremena, al u moje vrijeme prvi put nije bio tako rano. ja sam svoje počela tek brijati sa nekih dvadesetak godina.

kada (bi)ste vi svojoj kćeri prvi put obrijale noge? kada ste vi prvi put obrijale svoje?
Ja ne bih to išla uspoređivati ni sa drugačijim vremenima, ni sa dobi brijanja dlaka. Nego: ako ima dlaka koje se vide, onda je vrijeme brijanja. Činjenica je da je ona u pubertetu i počinje dlakavit i ako ima dlaka pusti joj da ih obrije. To je jako osjetljivo razdoblje i ovako će ih samo sramežljivo skrivati i kad-tad će ih obrijati, vrlo vjerojatno incognito. Ja sam počela s nekih 13 i pol-14 godina i to bi vjerojatno ranije jer su se preko jeseni, zime i proljeća (godinu prije) počele kotit naveliko. Nije više bilo glatkih nogu sa malim svjetlim "nevidljivm" dlačicama" i znam da je mojoj majci bilo u početku to "joj, zar već". Vidjela je koliko mi je muka od dlaka i da sam po vrućini odbijala nositi kratke haljinice pa mi je vrlo brzo dala žilet u ruke. I to je bilo prije ohoho vremena.

Danas kad gledam, svojoj kćeri bi dala da brije noge kada joj se dlačice počnu vidjet, bez obzira na dob. Nema tu "rano je ili nije rano". Jednostavno netko odlakavi prije, neko kasnije i sve se mi razlikujemo. A posljedica nema nikakvih, naravno. Meni osobno nije lijepo vidjeti mladu ženu/djevojku/pa čak i one starije s dlakavim nogama. Što se tiče brijanja, prednost bi dakako dala depilaciji, bar će biti mirna dulje vrijeme.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 03:28   #23
Kaj prerano?? čim prije do dobre kozmeticarke na depilaciju!
i osim kaj je odvedeš, popričaj sa njom i reci joj da je super da je tebe kao mamu tražila savjet i pomoć
ne da nije prerano, već nužno. depilacija = higijena, a ne samo izgled

Zadnje uređivanje budhabata : 09.08.2010. at 03:36.
budhabata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 03:38   #24
I ja sam ih prvi put uništila s 13. Prvi put se unakazih brijanjem, a onda se, obratih mami, jer to što sam napravila je stvarno bilo "bogu za plakat'"!
Pa me je mama odvela kod tete kozmetičarke koja me i dan danas depilira
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 03:55   #25
Sa 12. I začudo nisam se porezala, dobro je ispalo za prvi put. Samo su me noge pekle, ali čujem da je to normalno za prvi put
__________________
DeviantArt | FanFiction | MyAnimeList | Tumblr | YouTube
Marril is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 04:38   #26
s 13,14 ne sjećam se

nisam mamu ni ikog ništa pitala,nego britvicu u ruke i ajmo okej je ispalo
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 10:03   #27
pa nisu godine bitne, nego realna potreba za depilacijom. ako su dlačice svijetle, jedva primjetne...bolje ih ne dirat. ak ti je dijete maljavo...trebala si joj odavno još dlake počupat.
a to kaj se njene vršnjakinje depsaju...nije kriterij zbog kojeg bi tvoje dijete trebalo to uvesti kao praksu
kad ćeš ju na brazilsku vodit

Zadnje uređivanje scarletlemur : 09.08.2010. at 10:09.
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 10:24   #28
Quote:
simone kaže: Pogledaj post
molim savjet iako to nije neki problem, ali me zanima što biste na mom mjestu. odmah ili čekali koji mjesec/godinu?

Znam ženu koja isto ČEKA s brkovima od kćeri. Mala je Tatar glavom, a posebno bradom
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 10:49   #29
Quote:
simone kaže: Pogledaj post
kada (bi)ste vi svojoj kćeri prvi put obrijale noge? kada ste vi prvi put obrijale svoje?

molim savjet iako to nije neki problem, ali me zanima što biste na mom mjestu. odmah ili čekali koji mjesec/godinu?

Ja sam svoje noge prvi put obrijala s 13 godina. I to je bilo zaista davno, tako da to apsolutno nema veze. Dlake su dlake. Kad bih imala kćer ne bih uopće dopustila da obrije noge, već bih joj predložila da odemo kozmetičarki i da joj ukloni voskom.

To što si ti obrijala noge s dvadeset ne znači da je to neka dobna granica kad je to uobičajeno ili ne, već da su te tada počele smetati. Možda tvoja kćer bolje vidi.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 17:39   #30
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Znam ženu koja isto ČEKA s brkovima od kćeri. Mala je Tatar glavom, a posebno bradom
Šta čeka?
Da maloj dovoljno nabiju komplekse ovi što će je zezat zbog brkova?
Pa kad ojača karakter-pravac kozmetičarka.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 18:39   #31
uh i ja sam u 8. razredu osnovne škole. i sječam se kao da je bilo danas
ja u kadi, namazala noge gelom za tuširanje ,britvica u ruci ,mama pokuca na vrata(jer sam se dugo tuširala) a ja si pošteno zarežem koljeno. ožiljak je i danas vidljiv jer je bilo prilično duboko i rana se rastvorila, a morala sam sakrivat d ukućana da šepam jer me bilo sram reći zbog čega šepam.

nažalost moja kćerka je sa 4 godine vidjela mene kako brijem noge pa je jednom prilikom stavila svoju malu stolicu u tuš kabinu i sa police dohvatila moju britvicu i brijala si noge. srećom ona se samo malo porezala, više ogrebala kožu, ali imale smo dugi razgovor nakon toga i dogovorile smo se da ću joj jednoga dana ja to obavit kada dođe vrijeme za to.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 19:10   #32
Ja sam prvi put brijala noge 2 sata. I svaki idući put. ( Jebemti duge noge)

Vrlo brzo sam odustala od britivice, nije to sport za mene, epilator FTW.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 19:20   #33
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Znam ženu koja isto ČEKA s brkovima od kćeri. Mala je Tatar glavom, a posebno bradom
Isuse
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 23:57   #34
mislim da je prestara da joj brijes noge. radije joj reci kako da to radi.

ili ju posalji kozmeticarki nek se navikne na cupanje ili joj daj britvicu i gel za brijanje. pa joj fino objasnis kako i gdje
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 00:05   #35
Zašto bi joj mama brijala noge? Pa neka ih obrije sama. Ako se već bojiš da će se porezati, objasni joj kako to napravi.
Inače, ja sam počela brijati noge u sedmom razredu i mislim da je to sasvim ok.
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 00:20   #36
ne sjećam se..rano jer sam dlakava crnka
Mami nisam ni rekla,ali se naljutila kad je vidjela da sam ih obrijala. A bile su stvarno tamne i velike..
Dan danas mi govori da nisam smjela brijat noge i čupat obrve..
Bila bi ko Mesićeva sestra

I tako,sad sestru nagovaram da ih počupa/obrije votevr jer su prilično vidljive i guste,ona neće.
Mama cvijeta od sreće,a sestri nije bed hodat dlakavih nogu

E da,nedavno je dobila mengu i naravno da joj nitko nije rekao da se smije tuširati i prati kosu
Aj bar joj mi starije sestre kažemo,nama nije imao tko
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 00:33   #37
Quote:
budhabata kaže: Pogledaj post
ne da nije prerano, već nužno. depilacija = higijena, a ne samo izgled
wtf.. pričamo o dlačicama na nogama.. s čim ti imaš posla kad je to stvar higijene? :O
Velma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 00:34   #38
Bolje od početka voskom ili šeć.pastom, nego brijanje, sigurno ima manje dlaka nego za jedno par godina, i lakše će joj biti kasnije, jer će dlačice oslabiti, a epilator , imam osječaj da bi mi se kosa svaki put digla na glavi od užasa, ne mogu si zamisliti da ga koristim, al tko zna, nisam nikad to probala, možda i nije tako strašno
__________________
...If You love somebody, set them free. ...
AnnieW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 00:36   #39
što, epilator? ma epilator je zakon i ak nemaš prejak korijen, niš ni ne boli (o nogama pričam, bikini zona i pazusi are off limits)
Velma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 00:37   #40
Quote:
Velma kaže: Pogledaj post
wtf.. pričamo o dlačicama na nogama.. s čim ti imaš posla kad je to stvar higijene? :O
s tarzančićima?!!
__________________
...If You love somebody, set them free. ...
AnnieW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.