Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2008., 00:48   #1
Kohorta

kaj ovdje nema ni jednog Esekera da nam otvori ovu temu? jadni vi ak vam ju ja moram otvarat...
http://img180.imagevenue.com/loc596/..._122_596lo.jpghttp://img111.imagevenue.com/loc803/..._122_803lo.jpghttp://img222.imagevenue.com/loc543/..._122_543lo.jpghttp://img13.imagevenue.com/loc1117/...122_1117lo.jpg
http://img138.imagevenue.com/loc659/..._122_659lo.jpghttp://img31.imagevenue.com/loc847/t..._122_847lo.jpghttp://img203.imagevenue.com/loc167/..._122_167lo.jpghttp://img167.imagevenue.com/loc715/..._122_715lo.jpg


i sad jedno pitanje za sve Osječane. po čemu ste baš vi "pravi" predstavnici Slavonije, a ne Požega, Slavonski Brod, Vinkovci ili uostalom Zagreb u kojem ima najviše Slavonaca nego bilo gdje drugdje?
wallace is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 02:37   #2
majmune pitanje ti je glupo, jedi govna.
q-pack is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 04:06   #3
Quote:
q-pack kaže: Pogledaj post
majmune pitanje ti je glupo, jedi govna.
zanimljivo... a kak to da vas onda 3/4 Slavonije ne voli, "majmune"?
wallace is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 09:32   #4
Quote:
wallace kaže: Pogledaj post
zanimljivo... a kak to da vas onda 3/4 Slavonije ne voli, "majmune"?
zato jer su jadni!
ja volim svaki dio slavonije jednako, svim srcem i volio bi kad bi svi bili skupa.volim otići i u našice i valpovo i vukovar i vinkovce i bilo gdje, obići malo grad, pojest, popit i diviti se ljepoti slavonskih polja i šuma putem.

a tvoja postavka: "uostalom Zagreb u kojem ima najviše Slavonaca nego bilo gdje drugdje?" mi je malo čudna, jer pogledaj samo naše političare "vrle". kad pređu tablu Zagreb počmu govoriti KAJ?!
ascon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 11:56   #5
Quote:
ascon kaže: Pogledaj post
a tvoja postavka: "uostalom Zagreb u kojem ima najviše Slavonaca nego bilo gdje drugdje?" mi je malo čudna, jer pogledaj samo naše političare "vrle". kad pređu tablu Zagreb počmu govoriti KAJ?!
kakve to veze ima, pa Slavonac si rođenjem, osjećajem, ne ničim drugim...
pa tak je nastao ajmo ga nazvat "novozagrebački". štokavski elementi su unešeni u kajkavske...

iako se naravno moje teze smatraju skoro uvijek provokacijama drugih, mišljenja sam da je Osijek uvijek bio nekako "posebniji" i kulturno i povijesno i mentalitetom ljudi od ostatka Slavonije. meni osobno je to gore nego da kažeš da je Varaždin Zagorje. zemljopisno je, ali ljudi su potpuno drukčiji. u Jugi je Osijek uvijek gravitirao istočnije, dok je recimo Požega gravitirala Zagrebu. naravno da iz ovog NE izvlačite glupe fraze kao da ja želim reć da je netko ovdje Srbin jer mi to nije ni na kraj pameti, a i znamo da je Subotica bila na glasu kao "najrazvijeniji hrvatski grad". i to je po meni jedan od razloga lokalnog sukoba u Slavoniji...

p.s. i dalje mi nitko ne odgovara zbog čega bi Osijek trebao bit predstavnik cijele Slavonije...
p.p.s. i zanima me odakle fore novih generacija da je Slavonija od Osijeka do Đakova?
wallace is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 18:57   #7
Quote:
wallace kaže: Pogledaj post
kakve to veze ima, pa Slavonac si rođenjem, osjećajem, ne ničim drugim...
pa tak je nastao ajmo ga nazvat "novozagrebački". štokavski elementi su unešeni u kajkavske...

iako se naravno moje teze smatraju skoro uvijek provokacijama drugih, mišljenja sam da je Osijek uvijek bio nekako "posebniji" i kulturno i povijesno i mentalitetom ljudi od ostatka Slavonije. meni osobno je to gore nego da kažeš da je Varaždin Zagorje. zemljopisno je, ali ljudi su potpuno drukčiji. u Jugi je Osijek uvijek gravitirao istočnije, dok je recimo Požega gravitirala Zagrebu. naravno da iz ovog NE izvlačite glupe fraze kao da ja želim reć da je netko ovdje Srbin jer mi to nije ni na kraj pameti, a i znamo da je Subotica bila na glasu kao "najrazvijeniji hrvatski grad". i to je po meni jedan od razloga lokalnog sukoba u Slavoniji...

p.s. i dalje mi nitko ne odgovara zbog čega bi Osijek trebao bit predstavnik cijele Slavonije...
p.p.s. i zanima me odakle fore novih generacija da je Slavonija od Osijeka do Đakova?
pa ko kaže da je Osijek predstavnik Slavonije?
po čemu je to Osijek veći predstavnik od recimo Vinkovaca, Županje, Požege itd.???

a tvoja teza da bi Zagreb trebo bit najveći predstavnik Slavonije prouzročena je tvojim nikome jasnim kompleksima!
 
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 19:12   #8
Quote:
wallace kaže: Pogledaj post
zanimljivo... a kak to da vas onda 3/4 Slavonije ne voli, "majmune"?
nebi baš reko da je tako... činjenica je, koliko sam čuo po pričama, da je u 70-ima i 80-ima cijela slavonija živjela za Osijekove tekme i uvijek je bilo puno slavonaca iz ostalih gradova na stadionu, dok je danas to ograničeno na Osijek i užu okolicu... ali to opet ne znači da 3/4 slavonije ne voli osijek...
žao mi je što nema tu nekih kohortaša ili bar nekog starijeg ko zna više o ovim stvarima da pojasni, jer sam ja ipak premlad..

nego, kohorta 12.4. (osijek - rijeka) slavi 20. rođendan


Quote:
1988 - KOHORTA - 2008
12.03.2008.

Možda nemamo klub koji će osvajati prvenstva i titule, ali imamo nešto puno vrijednije. Skupinu ljudi koji predstavljaju ponosno ime "Kohorta" i koji će sve dati za bijelo - plave boje našeg grada i kluba. Stoga u to ime stanimo svi zajedno kao Osječani, lege i Hrvati, te stvorimo kroz ovu 20-u godinu novu generaciju ljudi koja će obistiniti snove o velikoj grupi, ponosu i slavi Grada na Dravi.
20 godina ponosa, časti i vjernosti je iza nas, i vrijeme je da ih dostojno i proslavimo!
Budi i ti dio slavljeničke ekipe i pokažimo svima tko su vladari Osijeka grada!
Zapalimo vatre pobjede od 7-12. travnja! Sudjeluj u najluđoj rođendanskoj proslavi za koju se planira niz događaja od kojih izdvajamo: DVD izdanje, malonogometni turnir, koncert... (uskoro detaljan program). Završna proslava je na utakmici protiv Rijeke, 12.04.
Ukoliko ste voljni potpomoći našu proslavu, donacije možete uplatiti na žiro račun Udruge građana Kohorta Osijek kod Raiffeisen banke pod brojem 2484008-1101638217 uz naznaku: „Donacija za 20 godina“ .
Za sve ostale informacije možete nas kontaktirati na [email protected]

A kako bi smo Vas uveli u slavljeničko raspoloženje, predstavljamo Vam samo jedan mali dio budućeg DVD izdanja u vlastitoj produkciji!

http://www.youtube.com/watch?v=TBd4i...w.kohorta.net/
http://www.kohorta.net/
zli_fetus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 19:32   #9
@wallace kak to da je zagreb hrvatska metropola i središte hrvatske i predstavnik hrvatske kad u njemu iima najmanje purgera?
__________________
... ja sam zauvijek mlad ...
čekič salata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:04   #10
Quote:
čekič salata kaže: Pogledaj post
@wallace kak to da je zagreb hrvatska metropola i središte hrvatske i predstavnik hrvatske kad u njemu iima najmanje purgera?
a di po tvom mišljenju ima najviše Purgera?
na krivog si se namjerio, ne patim ja za "čistoćom Zagreba". Zagreb je uvijek bio i bit će useljenički grad.
"... Zagreb plave oči ima, svima se obraduje..."

p.s. za mene je Purger svako ko se tak osjeća.
da citiram poznanika:
Purger:
1) u "largo sensu"- navijač Dinama ili zaljubljenik u grad i običaje
2) u "stricto sensu"- čovjek rođen u Zagrebu

i btw teza ti nema smisla. ak si htio analogno s mojom trebao si reć "kak to da nema najviše Hrvata", a to bi bilo još luđe. logiko...


p.p.s. možeš mi sad odgovorit na pitanja u temi?
wallace is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:28   #11
Quote:
wallace kaže: Pogledaj post
p.s. za mene je Purger svako ko se tak osjeća.
da citiram poznanika:
Purger:
1) u "largo sensu"- navijač Dinama ili zaljubljenik u grad i običaje
2) u "stricto sensu"- čovjek rođen u Zagrebu
jasno i bez kompliciranja

inače, velik dio "oriđiđi" purgera je napustio Zagreb pred 8. svibnja 1945. godine..
Ferdibrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 00:46   #12
Quote:
Ferdibrand Boffin kaže: Pogledaj post
inače, velik dio "oriđiđi" purgera je napustio Zagreb pred 8. svibnja 1945. godine..
Ma šta su ovi rođeni poslije '45 "falši" purgeri???
__________________
zvuk jednog života
B52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 01:47   #13
Quote:
B52 kaže: Pogledaj post
Ma šta su ovi rođeni poslije '45 "falši" purgeri???
Nisu falši. Ima jedan tekst o Dinamu, gde ti dobro objašnjava mentalitet purgera. I uz dužno poštovanje Wallace-u, zna se kak se postaje purger, pusti ono "radom i poštenjem", to su zmislili oni kaj nisu purgeri, purger se postaje rođenjem, obiteljskom tradicijom, osječajem pripadnosti. Bum našel...
__________________
Lajte kere varošanke, odlično vas znam, lajte samo znajte da vas ne slušam!
Greener is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 01:47   #14
Evo ga:

Quote:
Da raščistimo odmah na početku nedoumice. Ovde pišem o jednom klubu, jednom srcu i jednoj ljubavi. Ona se zvala vu srcu i na jeziku mog pradjeda Građanski. Moj djed i moj otac, kao i ja, tu ljubav vežemo uz ime Dinamo. Zakaj je bilo tak? 1945. Zagreb je, zavisi iz kojeg vugla gledate, oslobođen ili je pal. Kak god bilo - u Zagreb su ušli divljaci. Ne ljudi, ne vojska, nego divljaci. Jedinice NOVJ-a sastavljene od Hrvata i pod vodstvom generala Ivana Šibla ostale su nadomak grada dok je "maršal koji je rasplaka` Poljud" pustio da srpske horde vođene Kocom Popovićem uđu u Zagreb i umarširaju po drugi put u svojoj povijesti do Jelačić Platza. Nikada nebumo doznali ni koliko su ljudi toga i idućih dana ti prerušeni četnici poubijali po Zagrebu. U Vjesniku koji je tih dana počel izlazit na zadnjoj strani sitnim slovima izlazili su spiskovi streljanih. Nestajali su prijatelji. Kao i ti ljudi, nestalo je puno tog kaj je život Zagrepčana činilo njihovim. I Jelačić Platz je nestal, preimenovan je. Žrtve su postali i svi zagrebački nogometni klubovi. Igrajući i živeći u periodu od 1941.-1945. svi su bili osuđeni na kolektivnu propast. Svi su bili krivi jer su im ondašnji "hajduci" izrekli presudu...obrane i postupka nije bilo. Streljana je cela Concordia. No Purgeri, iako tihi ljudi, svoju snagu znali su pokazati na najkulturniji mogući način koju primjenjuje gospoda. Preživljavanjem. Ubijani, zatvarani i mučeni, oni su preživeli. Preživel je Jelačić Platz, makar su ga 40 godina zvali stranjskim imenom, znale su kumice kam idu i iznad kojeg je placa Dolac. Jelačić Platz je u duši i na jeziku svakog Purgera živio i doživio povratak. Tako je bilo i s Građanskim. Nitko u Zagrebu nije imal izbora. Samo želju - preživeti. Dinamo je nastal od ljudi privrženih Građanskom. Dinamo je nasledil farbu, stadion, igrače i trenera Građanskog. Dinamo je igral na stadionu Građanskog. Svi koji su navijali za Građanski nastavili su navijati za Dinamo. Dinamo je bil Građanski. To kaj vele drugi... ni bitno. Zagreb i njegovi stanovnici znaju da je Jelačić Platz navek bil tu. Tak je i Građanski za navek ostal vu srcima ljudi kaj su navijali za njega. Mnogi pišu povijest, ali ljudi pamte. Znaju. Ovo je istina. Naravno ovo ne pišem zbog "njih". Oni i njihove ZG podružnice imaju svoju povijest, u ratu su bili na pobjedničkoj strani, igrali su s Kocinim partizanima utakmice na slobodnom teritoriju, zastupali ih pred svetom. I onda kad je njihova kama divljala po Zagrebu gradu. Neka, mi smo im oprostili, ali oni nama nikad nebuju oprostili jedno. To kaj smo bolji. Građanski je bil bolji od Hajduka. Građanski je uz BSK najviše (5) puta bil prvak stare Jugoslavije. Jugoslavija (Beograd) 2 puta kao i Concordia iz Zagreba i Hajduk iz Splita. Jednom je to bil famozni HAŠK. Primetno je koliko su osrednji rezultati bili "majstora s mora" z obzirom na njihovu razvikanu povijest. Bili su "jedan od..." Na vrhu smo bili mi. Nakon rata Građanski je kroz Dinamo prolazil golgotu. Najboljši igrači odvođeni su u Beograd, slani na odsluženja vojnog roka kad ih je klub najviše trebal, sudačke nepravde bila su svakodnevica. Bilo je i sehr paradoksalnih situacija kao kad je Dinamo na gostovanju u Crnoj Gori pobedil 3:2. Po povratku u Zagreb saznali su da je sudac, pod pretnjama lokalnih političkih vođa izmenil zapisnik, konstatiral da je pobjednički Dinamov gol postignut posle 90. minute i registriral utakmicu 2:2! No Purgeri ne kukaju puno. Šute, trpe i bore se. Tak je Dinamo postal svetinjom. Ikonom Hrvatstva. U međuvremenu rađale su se nove generacije navijača, Dinamo je bil ime kaj su znali a Građanski su voljeli zbog priča svojih očeva i djedova. 1990. svaki navijač bi to ime prihvatil natrag bez problema, tako se i skandiralo. Onda je krenula politika. Opet se o voljenom klubu odlučivalo bez da se pita one koje se jedino i smelo pitat, one koji ga vole. Počeli su se izmišljati hibridi, natjecalo se u dodvoravanju predsjednku. Narod je rekel - dost je!. Ostal bu Dinamo. Nikad se Dinamo nije u mojoj kući ni u kući bilo kojeg Dinamovca zval Croatia ili HAŠK-Građanski. Navek je to bil isti klub. Od 26. travnja 1911. do danas. To je naša povijest i na nju moramo biti ponosni. Drugi ju budeju pljuvali i omalovažavali, no uvek bu ostala istina koja bu ih vječno žuljala. Dinamo je uistinu najveći, najtrofejniji i najhrvatskiji nogometni klub.
Više je o Dinamu neg o Purgerima, al da se zaključit.
__________________
Lajte kere varošanke, odlično vas znam, lajte samo znajte da vas ne slušam!
Greener is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 01:50   #15
Quote:
B52 kaže: Pogledaj post
Ma šta su ovi rođeni poslije '45 "falši" purgeri???
ma nisu "falši"
ja stojim pri wallaceovu objašnjenju pojma purger..
no mnogi brojači krvnih zrnaca istinskim purgerima smatraju samo one koji imaju unazad barem tri generacije prav' purgerske.. kao što rekoh, takvih je u Zgb nakon '45. malo ostalo.. partizane je dočekao sablasno prazan Zagreb, posebice uži centar.. osloboditelji su tako iskoristili priliku i naselili se u sami centar, zauzevši stanove..

no ovo je već debeli off, moje isprike
Ferdibrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 02:46   #16
Quote:
Greener kaže: Pogledaj post
Evo ga:



Više je o Dinamu neg o Purgerima, al da se zaključit.
Ajde Greener, ne pizdi bogati sa ovakvin postovima. Nemaš pojma kako mi je diglo tlak ovo konstantno negativno konotiranje na Hajduka i na Split kao na zle komunjare i mediokritetni klub. Mogu ja sad ode napisati da vam je ime 1945. da Marko Belinić Beli, da ste izbacili Hrvatsko ime i umisto njega uzeli sovjetsko.
Di to onda vodi? A?
Pripazi malo prije nego šta u post quotaš nešto šta bi moglo ostalima biti provokativno.
Normala00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 12:07   #17
purger je onaj koim su baka i deda bar s jedne strane rođeni u zagrebu..niko više
supermirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 13:13   #18
wallace,sam si ovo zasra
Irriducibili is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 13:38   #19
Quote:
Normala00 kaže: Pogledaj post
Ajde Greener, ne pizdi bogati sa ovakvin postovima. Nemaš pojma kako mi je diglo tlak ovo konstantno negativno konotiranje na Hajduka i na Split kao na zle komunjare i mediokritetni klub. Mogu ja sad ode napisati da vam je ime 1945. da Marko Belinić Beli, da ste izbacili Hrvatsko ime i umisto njega uzeli sovjetsko.
Di to onda vodi? A?
Pripazi malo prije nego šta u post quotaš nešto šta bi moglo ostalima biti provokativno.
Možeš ti napisat, al će bit glupost jer se zna tko je donio ime, tko je ukinuo sve zagrebačke klubove jer su igrali za vrijeme NDH, po čijoj zapovjedi, tko je streljao cijelu momčad Concordije i slične stvari.
I nemoj frende glumit nekog židova, nije cilj posta bio uvrijedit navijače hajduka već sam tekst stavio da se zaključi o purgerima, tekst nije moj.

Btw, ovo je tekma o Kohorti
__________________
Lajte kere varošanke, odlično vas znam, lajte samo znajte da vas ne slušam!
Greener is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 03:58   #20
Quote:
Irriducibili kaže: Pogledaj post
wallace,sam si ovo zasra
nisam ja, nego "ekipa 031" koja iz očitih razloga odbija dat odgovore i skreće s teme...
wallace is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:40.