Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2010., 23:15   #101
cestitam locirala si zlijezde
vjeruj mi znat ces sta je kondilom kad ga vidis. to nisu
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 00:43   #102
Zdravo!

Pred dva tjedna sam uocila 2 bradavice na medjici. Otisla sam ginekologu i evo sto kaze: siljasti kondilomi, prenose se samo spolnim putem, kondom nije potpuna zastita jer se virus HPV-a moze nalaziti i u stidnim dlakama. Terapija: mazanje Condyloxom 5 tjedana pa kontrola. Ako ne prodje, onda paljenje (u Medicu u Rijeci 400kn). No medjutim, pred 2 tjedna su bile 2, a sad ih je 7-8. Za godinu dana moram napraviti tipizaciju da se utvrdi je li virus jos uvijek u tijelu (tj. on uvijek ostaje u tijelu, samo je bitno je li jos uvijek aktivan, tj. prenosim li ga jos uvijek, a kako kaze: nakon godinu dana bi virus trebao prestati biti aktivan). Najcudnije je to sto sam dosad spavala samo s jednim deckom, s kojim sam u vezi, i sto se on pred par mjeseci testirao na sve spolno prenosive bolesti, plus HPV posebno, i bio je negativan. A jucer je i on dobio 1 bradavicu (kondilom). Nisam ga prevarila, a nije ni on mene (ginekologica nas je ispitivala), te nijedna njegova bivsa nema i nije imala nista slicno niti blizu tome, te ginekolog zakljucuje da postoji jos jedan jedini nacin prenosenja: majka u trudnoci je prenijela na mene (na kraju je ispalo da je ta mogucnost velika), a onda je virus u meni mirovao koliko sam stara i tek sada (padom imuniteta, najvjerojatnije, ali i inace nije bas naj) je doslo do izrazaja. Dobila sam cak informaciju da inkubacija traje 3 do maximalno 8 tjedana. Onda smo decko i ja imasli spolne odnose nakon moje mjesecnice i tada sam ga zarazila; dobio je bradavicu 2 tjedna nakon sto sam otkrila svoje. Ginekologica je naglasila da se pokusamo ne sexati da ne stvaramo ping-pong efekt.

Je li netko od vas palio kondilome? Gdje se daje lokalna anestezija? Boli li? Kako izgleda nakon "zahvata" i koliko dugo bole rane od spaljivanja?

Pozrdav
__________________
Da Da izam
Mila Vasilijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 12:42   #103
ajde se informiraj ovdje. , mislim da će ti više moći pomoći.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 00:06   #104
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
ajde se informiraj ovdje. , mislim da će ti više moći pomoći.
Pozdrav svima , ovo je moj prvi upis i registrirao sam se ovdje da iznio svoje iskustvo onima koji su u sličnoj situaciji .
Imao sam problema sa kondilomima i prošao sve moguće terapije dušikom, tekućinom , mehaničkim odstranjivanjem i oni se opet jave i tako mjesecima , užas ,panika......

RJEŠENJE: CONDYLINE 0,5% , po preporuci jedne dermatologinje .
Ima ga za kupiti u Mađarskim apotekama cca 50 kn . Mazati priloženim štapićem 3-4 dana po 2 puta dnevno . Četvrti dan se obično javi crvenilo i koža se oljušti do krvi , ništa strašno , bez panike , nastaviti mazati nekom antibiotskom kremom i za 10 dana ZDRAVO KONDILOMI , barem kod mene je tako bilo .
Nastojati mazati samo kondilom i što manje okolnog tkiva jer će ga tekućina opeći . Nemam Iskustva kao se tekućina ponaša na nježnijim dijelovima splovila .
Higijenu normalno održavati . Pio sam istovremeno i imunal i ehinaceu za poboljšanje imuniteta .
Za bradavice na rukama najbezbolnije rješenje mazati ruke nekoliko puta dnevno kremom za ruke muzača , ima za kupiti u poljoapotekama ,a proizvodi je naka firma iz Siska . Za 15 dana ZDRAVO BRADAVICE , a prije toga sam prošao brdo krioterapija i uvijek se ponovo javljale . Sada ruke mažem i preventivno , jedino tvrdokornije bradavice na dlanovima teže prolaze i potrebno ih je paliti dok im ne dosadi .
Paljenje dušikom nije ništa strašno za one koji prvi put idu , malo pecne i gotovo , zanemariva bol više nelagoda .
stallone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 20:56   #105
Pojavila mi se neka kao bubuljica na malim usnama, i boljelo me to, nikad nisam imala sličan problem. Maloljetna sam, nisam ušla u spolne odnose. Kad sam otišla kod ginekologa, rekao mi je da mi je to nadraženost od traperica, da je onaj šav skroz štetan... dobila sam neku otopinu međutim ne znma što dalje? Mekše, šire hlače? I nisam jedina koja nosi traperice, jeli neko imao sličan problem?
Tussaud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 23:48   #106
Ja sam prije nekoliko godina imala problema prvo sa HPV-om , mislim da je bio tip 16, a to sam riješila zaleđivanjem i više se nije pojavio. Ali sam u isto vrijeme imala par sitnih bradavica u predjelu između vagine i anusa, na koje nisam skrenula pažnju ginekologu misleći da su to iste bradavice kakove imam i po vratu (barem su meni tako izgledale) a na kakvom su mjestu bile da ih ginekolog nije sam primjetio. S vremenom su se povećale i to mi je postalo sumnjivo, makar nisam imala nikakvih simptoma svrbeža ili bilo čega. Nalazile su se na obje strane u biti debelog mesa. Primjetila sam da se šire, otišla do ginekologa a kad ono kondilomi .
Otklanjanje je bilo jako bolno, koliko god kondiloma-toliko malih injekcija, Zapravo su najviše boljele injekcije. Kondilome je skidao nečim nalik na nož, pretpostavljam jer nisam naravno gledala..Imala sam i jedan kondilom na samom anusu i još dana danas ne mogu zaboraviti kako je to boljelo..dobila sam i neku mast i tekućinu za mazanje poslije.
I sve je bilo ok nekoliko mjeseci dok se ja nisam teže razboljela i završila na neko vrijeme u bolnici i nisam niti mogla kontrolirati da li mi se opet nešto pojavilo dok nisam osjetila svrbež na anusu i kad sam napokon bila u stanju pogledati taj dio tijela u ogledalu, imala sam što vidjeti..pun anus sitnih kondiloma,sigurno nekih desetak,sve je to sličilo, ne znam s čim bih usporedila nego sa cvjetačom. I šta sad? Nisam bila fizički sposobna za bilo kakve boli i zahvate kakve sam prošla, a kod kuće sam imala ulje čajevca. Malo sam proučavala njegovo djelovanje, pročitala da djeluje protuvirusno i na kondilome i odlučila se s tim mazati pa šta bude. I mazala sam se barem dva puta na dan nekih dva mjeseca, a kondilomi su postajali sve manji i manji dok nisu potpuno nestali. Jednostavno kao da su se istopili. I više ih nemam, od tada sam tri puta radila papa test i sve 5.
Pa eto, ne dajem ni savjet ni preporuku, nego sam iznijela svoje iskustvo. Možda mi ne bi ulje čajevca pomoglo za one kondilome koji su bili veći i na debelom mesu ali ovi su bili manji i "friški" pa vjerujem da sam ih zato i uspjela uništiti. A da sam opet morala na kirurško otklanjanje kondoloma na anusu, vjerujte mi da ne znam kako bih to preživjela
Perla100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 00:37   #107
uhhhh...moja priča...
kondilomi..pakao..dobila od dečka koji je skupio od neke svoje bivše..
no ti kondilomi su rasli i rasli..
bilo je to prije godinu i pol...
isla sam kod privatnika koji mi je to dole pržio s nekom strujom + lokalna anestezija uglavnom užas...
bolovi nakon toga...sammo takvi...
spalio mi je i šta treba i netreba...
onda sam saznala za kremu aldara koja me spasila..
bezbolno ih maknula...
i pila sam twinlabove tablete za imunitet paralelno...i sve je ok već duze vrijeme...
i dečko se liječio...
eto...krema košta oko 750kn....spasila me..
sad imunitet održavam jer znam da postoji mogućnost da se vrate....
__________________
“The world would be a nicer place if everyone had the ability to love as unconditionally as a dog.”

•Iz kolotečine istupi hrabro, loše programe isključi trajno•
NoellePage is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 19:58   #108
Ja sam kondilome imala jednom i nikad više. Za one koji su ih uklanjali ekscizijom, ne trebam niti pričati koliko bole injekcije. Mislila sam da neću preživjeti.
Prije 2 godine je to bilo. Nadam se da nikad više neće. Majke mi, ne bih mogla više to uklanjati navedenom metodom.

Sve u svemu, jedno od gorih iskustava u životu. Otad živim u strahu i oblije me hladan znoj, kad nešto dolje napipam. Pomislim odmah da su ti mali vragovi.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 12:46   #109
Kondilomi

Bok društvo,

prije nekoliko mjeseci sam napipao kvržice, odnodno sitne bradavice u anusu i oko njega. Zanima me ima li netko iskustvo vezano za HPV, odnodno kondilome?
Ako ima molio bih da napiše što je sve prošao, i kakvi su rezultati...hvala


pomagajteeeeeeee
direkk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 23:58   #110
imam jedno pitanjce...kako da znam da li imam kondilome ili fibrome? pojavilo mi se nesto oko anusa. gledajuci slike po netu, moglo bi biti i jedno i drugo. ne bole me, ne peku, ne svrbe...
lavinia_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 04:13   #111
Odeš kod ginekologa i on ti odmah vidi i kaže, tj daljnjim pretragama.
Jeli izgledaju onako viseći, koliko ih ima otprilike?
Ako su kondilomi, onda moraš biti svjesna da imaš jedan od tipova HPV-a i da to treba sanirati kako ne bi prenijela nekome.
Isto tako fibromi su ponekad vezani uz HPV, mada su uglavnom samo benigne izrasline.
Ali to će ti jedino ginekolog potvrditi i ovisno o rezultatu predložiti terapiju ili što već.

Edit: ako imaš partnera onda svakako bi bilo dobro da ode i on u dr, ako se pokaže da imaš HPV jer nema smisla da se liječi samo jedno (ping-pong efekt).
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 11:35   #112
da, viseci su. drze se skroz malo. a ima ih oko 4-5. nema puno! znam da moram kod ginekologa, ali dok dodem na red voljela bih da ih nekako tretiram. jos dok su svjezi, koliko sam citala onda se ipak lakse povlace. zasad ih mazem sa Plivaseptom. vidjela sam na forumu da su neki koristili....cini mi se kao da se malko suse
lavinia_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 13:53   #113
Ali kako ćeš ih tretirati kad ne znaš još jesu li fibromi ili kondilomi. Ne znam što bi ti predložila
Ako su kondilomi onda se u njima nalazi najveća koncentracija HPV-a i zato je najbolji izbor ginekolog i liječenje, tj. otklanjanje poput krioterapije ili što ti već bude predložio. To mora biti temeljito jer se kondilomi vrlo lako vraćaju i prenose. Ne znam, proguglaj, probaj nešto nać, ali ja bih otišla u nekog dobrog privatnika koji bi mi to u čas sredio, ne bih na svoju ruku.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 15:15   #114
hmm...dobro! jel mi netko moze onda preporuciti nekoga privatnika gdje bih brzo to mogla saznati sta je! i da nije skup
lavinia_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 17:28   #115
Ne znam odakle si. Pitanja o ginekolozima i preporukama postavi na predviđene topice za to: ginekolozi - ZG, ST, RI, Os, Ši itd.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 19:18   #116
ma ZG. ok, hvala
lavinia_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 21:01   #117
Imala sam kondilome i bila sam u Poliklinici Zahi i tamo sam odmah sve rješila.Sve je sada super.Imam samo pohvale za njih.Iskreno bih ti ih preporučila.
orhideja1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 21:04   #118
Smile

Quote:
lavinia_20 kaže: Pogledaj post
hmm...dobro! jel mi netko moze onda preporuciti nekoga privatnika gdje bih brzo to mogla saznati sta je! i da nije skup

Preporučila bih ti Polikliniku Zahi, imaju na webu svoju stranicu..
Ja sam bila kod njih zbog istih probleme i super su.Sve rješila u tren oko!!
Cijena je skroz ok, a osoblje vrlo ljubazno!
orhideja1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 00:27   #119
podižem

Nitko ništa ne zna?

direkk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 00:42   #120
Quote:
direkk kaže: Pogledaj post
podižem

Nitko ništa ne zna?

O kondilomima imaš puno toga napisano na podforumu Žensko zdravlje. Konkretno sam ja pisala o kondilomima na anusu i kakve sam muke prošla sa njihovim uklanjanjem i kako sam ih "istrijebila" sa uljem čajevca. Da sad ne ponavljam cijeli post, povuci ga sa mojeg profila pa ćeš prije naći. Sretno, kaj da ti velim drugo
Perla100 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.