Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 19.12.2010., 17:57   #1
Pomoć - udomili smo bolesnog mačića

Dakle, sinoc smo sasvim slucajno nabasali na minijaturnog macica za kojeg smo procijenili da nikako nece prezivjeti bez pomoci veta i ljudi pa smo ga udomili. Macic ima rinotraheitis, oci su mu u vrlo losem stanju, mrsav je, slab i pun buha. Bili smo kod dezurnog veta jucer i danas, malo su mu ocistili oci, dali mast za oci, antibiotik i to je to. Samoinicijativno smo ga pospricali frontline sprejom protiv buha.
Prema procjeni veterinara star je 2 tjedna; mi mislimo da je i vise, ali da je toliko malen, slab i bolestan da se cini da je mladji.
Imamo sto problema s malenim .
Pokusavamo ga hraniti na dudicu ili spricu sa zamjenskim mlijekom, ali to nam nekako slabo ide. Par puta lizne, a onda odbija. Probava zasad nikakva.
Buhe su poskakale (nakon frontlinea) po cijeloj kupaoni i sad me malo hvata panika da se ne namnoze po cijelom stanu. Kolika je realna opasnost za to?, ipak su vec pospricane frontlineom, a i biokill i domestos su u pripravnosti.
Inace imamo jos jednu odraslu zdravu macku u stanu; odvojena je od malca, al frka me da i ona ne pokupi buhe.
Za oci su nam zasad samo rekli da 2x dnevno mazemo s kremicom, al da nista posebno ne cistimo?? Ne znam bas da li je to dovoljno?
Sutra tek popodne idemo kod naseg veta na detaljni pregled.
Bojimo se da nam maleni nece prezivjeti.
Svi savjeti su dobro dosli - kako da ga uspjesno nahranimo i potaknemo probavu, kako da postupamo s okicama, kako da se uspjesno borimo protiv buha? Vrebaju li jos neke opasnosti kojih nismo ni svjesni?
Pitali smo vec i google i youtube, ali bili bi vam zahvalni na jos savjeta onako iz prve ruke
Leda is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.