Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2011., 16:53   #1761
Za DrŠ
Nadam se da će se tema, bez obzira na određena protivljenja, održati na forumu.
Kako bi mi Dormeo 12+2 trebao stići negdje oko 15.1. moći ću reći nešto relevantno o tome.
Inače, samo jedna dobronamjerma ispravka. Broj 12 se odnosi na donji dio madraca koji je od ne znam baš kojeg materijala, a 2 na memorijsku pjenu. Tako da bi ukupna debljina trebala biti 14 cm + navlaka. Sad, jel to puno ili malo, vidjet ćemo.
heckler is offline  
Old 08.01.2011., 20:46   #1762
Gel madrac

Zanima me ovo ako mi netko može pojasniti:
- Koliko sam do sada naučio o madracima znam da je potrebna određena prozračnost, da madrac diše i ima zraka kako bi tijelu bilo ugodnije, što je i logično.
A onda vidim da postoje i ovi Gel madraci. Savršeni su, mekani, odlični - ali nije li to u suprotnosti sa prozračnošću madraca? Nije li to kao na najlonu?
Marijan81 is offline  
Old 08.01.2011., 21:34   #1763
Quote:
Marijan81 kaže: Pogledaj post
Zanima me ovo ako mi netko može pojasniti:
- Koliko sam do sada naučio o madracima znam da je potrebna određena prozračnost, da madrac diše i ima zraka kako bi tijelu bilo ugodnije, što je i logično.
A onda vidim da postoje i ovi Gel madraci. Savršeni su, mekani, odlični - ali nije li to u suprotnosti sa prozračnošću madraca? Nije li to kao na najlonu?
Dobar zakljucak, i tocan..no netko s ezaigrau kod kolega u perfecti pa lupio cijelu plohu gela preko jezgre...ccccc...nebi to ja bas tako..pogledajte malo na www.geltech.cz i drugih boljih i jefninijih nacina da se napravi gel madrac.

osobno ja nisam sa njima odusevljen...no to je stvar ukusa...meni je Curem zakon...ali i to je stvar ukusa ...zato i jesno jedinstveni..i trazliciti..
almador is offline  
Old 08.01.2011., 23:29   #1764
Quote:
Marijan81 kaže: Pogledaj post
Kupio sam prije par mjeseci Perfecta Superior (hladno lijevana pjena 7 zona bla bla....Već sam pisao na forumu o tome)
U trgovini mi bio ok a kod kuće tvrd. Ustvari, falilo mi samo malo površinske udobnosti - nije da sam se žuljao ili loše spavao. Sve ok, ali osjetim pritisak na neke dijelove i nisam happy kad legnem na njega.
- Kupio naknadno Ergofix podnice od Perfecte. Mrvicu bolji rezultat...
- Kupio prije 7 dana nadmadrac Dormeo Renew 3,5cm od memory pjene i sad mi je ok mekano ali...
živcira me neka toplina odozdol, nekakav čudan osjećaj - neznam kako bih opisao. Kao da je najlon ispod, ali ne tako...neznam
Odlučio sam ga vratiti i uzeti od Hitexa nadmadrac 4cm od latexa ali neku mekšu varijantu koja je oblikovana sa sitnim piramidalnim oblicima radi mekoće.

Imate li savjet? Hoće li lateks grijati kao ova memory pjena ili je bolje s njim?
Ovdje bi i znanstvenici na Ruđeru ostali zabezeknuti.

Oko spavanja neki rade doista preveliku pompu.

A o bacanju novaca da i ne pišem.

Ali ako su pošteno zarađeni, tko sam ja da popujem...
DrŠ_ is offline  
Old 08.01.2011., 23:35   #1765
Quote:
heckler kaže: Pogledaj post
Za DrŠ
Nadam se da će se tema, bez obzira na određena protivljenja, održati na forumu.
Kako bi mi Dormeo 12+2 trebao stići negdje oko 15.1. moći ću reći nešto relevantno o tome.
Inače, samo jedna dobronamjerma ispravka. Broj 12 se odnosi na donji dio madraca koji je od ne znam baš kojeg materijala, a 2 na memorijsku pjenu. Tako da bi ukupna debljina trebala biti 14 cm + navlaka. Sad, jel to puno ili malo, vidjet ćemo.

Ako si platio više tisuća kuna za taj madrac, bacio si novce.

Toplo se nadam da si možda naletio na neku rasprodaju...
DrŠ_ is offline  
Old 09.01.2011., 00:04   #1766
Oriolik ORTOFLEX ili ORTOSAN ???? Koji uzeti ? Ja sam se odlučio za ortosan . Ima kakvih preporuka možda ? Trenutno spavam 2-3 dana u tjednu na tom madracu. Imam 80 kg.

Zadnje uređivanje bricki : 09.01.2011. at 00:48.
bricki is offline  
Old 09.01.2011., 11:07   #1767
Quote:
DrŠ_ kaže: Pogledaj post
Oko spavanja neki rade doista preveliku pompu.
....
Vidi... nekad sam i ja mogao spavati na podu na 10 cm spužve i nisam ni pomislio diskutirati o tome. Jednostavno sam spavao i bilo mi super.
Spavao sam i na termo peći prekrivenoj dekom u vojsci i bilo mi super.
E sad, u međuvremenu su došli problemi sa snom - što netko uopće nema i nije mu bitno gdje spava.
Ja bih volio da i ne znam za ovaj topic na forumu i da se čudom čudim kakva je to izmišljotina tolika nauka o madracu tj. "nečemu o čemu i ne mislim"!
Ali nije mi tako, pa izmišljao ja toplu vodu ili ne - bio lud ili ne - takav sam kakav sam i moram se boriti s tim.
Marijan81 is offline  
Old 09.01.2011., 12:10   #1768
Quote:
Marijan81 kaže: Pogledaj post
Vidi... nekad sam i ja mogao spavati na podu na 10 cm spužve i nisam ni pomislio diskutirati o tome. Jednostavno sam spavao i bilo mi super.
Spavao sam i na termo peći prekrivenoj dekom u vojsci i bilo mi super.
E sad, u međuvremenu su došli problemi sa snom - što netko uopće nema i nije mu bitno gdje spava.
Ja bih volio da i ne znam za ovaj topic na forumu i da se čudom čudim kakva je to izmišljotina tolika nauka o madracu tj. "nečemu o čemu i ne mislim"!
Ali nije mi tako, pa izmišljao ja toplu vodu ili ne - bio lud ili ne - takav sam kakav sam i moram se boriti s tim.
Pomalo smo slični i potpuno te razumijem...za rata mi je topli asfalt i bankina pod glavom bila "mila majka". Sada sve polako dolazi na naplatu...križobolja, tlak, malokrvnost...stotinu falinga koje sigurno utječu na dobar san.

Drugi par opanaka je da proizvođaći danas forsiraju tvrde madrace...al baš svi, i tu si treba pomoći. Uglavnom biježi od memori i vunenog nadloška, ako ti smeta toplina.

http://www.lio.hr/nadlosci-antialerg...ntibakterijski

Moja preporuka je da uzmeš ovakvo šta i staviš na latex. Ugodno je i hladno.
burny is offline  
Old 09.01.2011., 15:02   #1769
Quote:
burny kaže: Pogledaj post
Uglavnom biježi od memori i vunenog nadloška, ako ti smeta toplina.
Za memory sam se uvjerio - ali mi ovaj vuneni nadložak ne smeta. Njega imam i ljeti i uopće ne grije, sasvim mi je ok!

Ali memory je stvarno - bar u mom slučaju - koma. Evo noćas nakon 7 dana spavanja na Dormeo memory nadmadracu - spavao sam samo na madracu + vuneni nadložak. ma super mi bilo - nikakva vrućina ili pretjerana toplina.
Još sam da riješim tu mekoću. Sutra ću uzeti taj nadmadrac od latexa pa ću vidjeti. valjda ću s njim imati sreće.
Marijan81 is offline  
Old 09.01.2011., 19:24   #1770
Quote:
burny kaže: Pogledaj post
Pomalo smo slični i potpuno te razumijem...za rata mi je topli asfalt i bankina pod glavom bila "mila majka". Sada sve polako dolazi na naplatu...križobolja, tlak, malokrvnost...stotinu falinga koje sigurno utječu na dobar san.

Drugi par opanaka je da proizvođaći danas forsiraju tvrde madrace...al baš svi, i tu si treba pomoći. Uglavnom biježi od memori i vunenog nadloška, ako ti smeta toplina.

http://www.lio.hr/nadlosci-antialerg...ntibakterijski

Moja preporuka je da uzmeš ovakvo šta i staviš na latex. Ugodno je i hladno.
Eto, nabrojio si "stotinu falinga", a ljudi misle da madrac može ekspresno riješiti sve probleme.

Ne će moći ove noći.

Ali ni idućih...

Vidiš, ja sam provjerio tu stvar i mislim da je bolja stvar kupiti prvoklasnu štep-deku od najbolje vune.

P. S.

Tvrdi su madraci bolji.
DrŠ_ is offline  
Old 09.01.2011., 19:26   #1771
Quote:
Marijan81 kaže: Pogledaj post
Vidi... nekad sam i ja mogao spavati na podu na 10 cm spužve i nisam ni pomislio diskutirati o tome. Jednostavno sam spavao i bilo mi super.
Spavao sam i na termo peći prekrivenoj dekom u vojsci i bilo mi super.
E sad, u međuvremenu su došli problemi sa snom - što netko uopće nema i nije mu bitno gdje spava.
Ja bih volio da i ne znam za ovaj topic na forumu i da se čudom čudim kakva je to izmišljotina tolika nauka o madracu tj. "nečemu o čemu i ne mislim"!
Ali nije mi tako, pa izmišljao ja toplu vodu ili ne - bio lud ili ne - takav sam kakav sam i moram se boriti s tim.
Nisi napisao kakvi su ti problemi sa snom.

U ovoj ćeš knjizi pronaći rješenje!

--------

SPAVAJTE BOLJE, ŽIVITE DULJE

William C. Dement

----------

A sada o onomu što ne piše u knjizi...

Problemi sa snom mogu se pojaviti ako spavaš ili si spavao na oprugama koje narušavaju čovjekovo magnetsko polje.

Ako u blizini imaš radijski aparat ili sat koji također negativno djeluje na tvoj san.

Ako ti je soba puna metala što privlači radijske valove kojih je posljednjih desetljeća sve više.

Ili ako prostor nisi zaštitio od radioaktivnoga zračenja koje je svuda oko nas. Ono se ne može uništiti, ali ga se može izolirati.

Pomoći će nabavljanje prostirke koju ćeš staviti ispod kreveta, potom bi bilo dobro kupiti kristale za zdravo spavanje.

Moraš redovito i vježbati kralježnicu, a to traži 10-15 minuta posvećivanja svomu organizmu.

Tvoje srce radi neprekidno, tvoj se organizam svakodnevno bori s toksinima koje unosiš u sebe i mislim da bi bio red da se malo posvetiš i svojim organima koji ti tako odano služe.

A temu o madracima shvati kao dobru zabavu jer ne postoje čudotvorna pilula, cipela, madrac...
DrŠ_ is offline  
Old 09.01.2011., 19:27   #1772
Quote:
bricki kaže: Pogledaj post
Oriolik ORTOFLEX ili ORTOSAN ???? Koji uzeti ? Ja sam se odlučio za ortosan . Ima kakvih preporuka možda ? Trenutno spavam 2-3 dana u tjednu na tom madracu. Imam 80 kg.
Dobro došao u svijet pokusnih kunića.

Jasno, javi svima kako se osjećaš.

I ne zaboravi da valja vježbati jer na kralježnicu, da bi te bez većih problema služila do duboke starosti, treba djelovati iznutra.
DrŠ_ is offline  
Old 09.01.2011., 21:14   #1773
Quote:
DrŠ_ kaže: Pogledaj post
Dobro došao u svijet pokusnih kunića.

Jasno, javi svima kako se osjećaš.

I ne zaboravi da valja vježbati jer na kralježnicu, da bi te bez većih problema služila do duboke starosti, treba djelovati iznutra.
PA na kavom sam madracu spavao do sada ovo bi trebao biti preporod.

ZA kralježnicu nema frke , razgiba se ona samo tako.
bricki is offline  
Old 12.01.2011., 15:07   #1774
Napokon

Evo odspavah 2 noći na nadmadracu Hitex latex 4cm i mislim da je to to.
Da ponovim:

1. Madrac Pefecta Superior - dobro sam spavao - ali bio je pretvrd, falila je udobnost
http://www.perfecta.hr/katalog/kateg...d-192-superior

2. Promjenio podnice - mrvicu bolji rezultat ali nisam rješio problem
(izbacio Hespo Sana SK http://hespo.hr/pod_sana.htm i kupio Perfecta Ergofix http://www.perfecta.hr/katalog/kateg...od-99-ergo-fix)

3. Kupio Dormeo nadmadrac Renew 3,5cm od memory pjene - super udobno - ali grije kao da ležim na najlonu, vratio ih
http://www.dormeo.com.hr/madraci/madrac_renew.html

4. Kupio Hitex nadmrac od piramidalno rezanog latexa 4 cm - i za sada nemam nikakve primjedbe - dobio sam ono što sam tražio. Razlika između memory pjene i latexa što se grijanja tiče je ogromna. Latex i ne osjetim.
Nadam se da ću se sad pustiti na miru već jednom jer to traje više od 3 mjeseca.

Točno ona teorija odgovara - tvrd madrac - mekan na dodir.
Marijan81 is offline  
Old 12.01.2011., 15:59   #1775
Meblo Monsun ili Meblo Dinamic???

Trebam kupiti novi madrac za mm i sebe (160x200), tako da gledam sto se nudi u Puli,ali bas i nema neki izbor ovdje za pogledati
Samo meblo sam probala legnuti

(gledala sam madrace od oko 3000kn).

Svidja mi se kad legnem na Meblo Monsun. Evo link na detaljan opis i sliku (3000kn s 10%popusta)

http://shop.meblo.hr/p-102-madrac-jo...n-200x160.aspx

Zanima me jel istina, sto mi je rekla prodavacica da bi se takvi madraci jednom u 2 tjedna trebali otvorit i pustit da se malo prozraci jer kao nemaju opruge pa se ne prozracuju sami, jel ima tko takve i jel ih treba zracit ili to nema veze???

I ovaj (meblo dinamic mi je ok po sastavu a posto je u onom debelom najlonu bas i nisam osjetila previse kako je lezat na njemu,al nema memory pjenu pa mi je bio monsun udobniji,a sad koji je bolji neznam,nebi voljela da ne prozracujem svaka 2 tjedna (a budimo realni kome se to da...) pa da mi se usmrdi ili sto ja znam,ako ga npr 2mj ne ''prozracim''.

Evo i link:
http://shop.meblo.hr/p-760-madrac-jo...c-200x160.aspx
Taj je 3700kn s 10% popusta.

Meni je osobno MEBLO PERLA odlican,jedino sto mi se za takav bracni ne daje sad trenutno 7000kn.

Eto ako netko zna nesto o tom tipu pjene (jel je potrebno zracit da ne smrdi) ili opruga neka napise...

Nisam napomenula da ima puno vlage tu gdje zivim pa latex nije dolazio u obzir,a za pjenu neznam kako se slaze s vlagom zato i pitam...

I jos nesto, HESPO NE DOLAZI U OBZIR, cula sam jako losa iskustva i sestrina djeca ga imala i pun udubina nakon kratkog vremena (jest da su djeca i sjedila po njemu dok su gledala tv ali koje dijete ne sjedi na madracu tako da...) radije necu riskirat s hespom.
sarari is offline  
Old 13.01.2011., 12:16   #1776
Meblo dere neiskusne kupce i stoga je bolje kupiti jedan od madraca o kojima ću te, da ne bih osjetio moderatorov bijes, obavijestiti naknadno.

Zapamti, najvažnija je svakodnevna vježba, a dovoljno je nekih desetak minuta, i nakon toga ne ćeš trebati lupati glavu sa svim tim pustim madracima.

Madraci se trebaju okretati svakih 20-30 dana dana i onda će te vjerno služiti do zadnjeg atoma snage, tj. zadnjega mjehurića pjene.
DrŠ_ is offline  
Old 13.01.2011., 12:19   #1777
Okretanje madraca je dobra vjezba.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 13.01.2011., 14:30   #1778
Quote:
sarari kaže: Pogledaj post
Trebam kupiti novi madrac za mm i sebe (160x200), tako da gledam sto se nudi u Puli,ali bas i nema neki izbor ovdje za pogledati
Samo meblo sam probala legnuti

(gledala sam madrace od oko 3000kn).

Svidja mi se kad legnem na Meblo Monsun. Evo link na detaljan opis i sliku (3000kn s 10%popusta)

http://shop.meblo.hr/p-102-madrac-jo...n-200x160.aspx

Zanima me jel istina, sto mi je rekla prodavacica da bi se takvi madraci jednom u 2 tjedna trebali otvorit i pustit da se malo prozraci jer kao nemaju opruge pa se ne prozracuju sami, jel ima tko takve i jel ih treba zracit ili to nema veze???

I ovaj (meblo dinamic mi je ok po sastavu a posto je u onom debelom najlonu bas i nisam osjetila previse kako je lezat na njemu,al nema memory pjenu pa mi je bio monsun udobniji,a sad koji je bolji neznam,nebi voljela da ne prozracujem svaka 2 tjedna (a budimo realni kome se to da...) pa da mi se usmrdi ili sto ja znam,ako ga npr 2mj ne ''prozracim''.

Evo i link:
http://shop.meblo.hr/p-760-madrac-jo...c-200x160.aspx
Taj je 3700kn s 10% popusta.

Meni je osobno MEBLO PERLA odlican,jedino sto mi se za takav bracni ne daje sad trenutno 7000kn.

Eto ako netko zna nesto o tom tipu pjene (jel je potrebno zracit da ne smrdi) ili opruga neka napise...

Nisam napomenula da ima puno vlage tu gdje zivim pa latex nije dolazio u obzir,a za pjenu neznam kako se slaze s vlagom zato i pitam...

I jos nesto, HESPO NE DOLAZI U OBZIR, cula sam jako losa iskustva i sestrina djeca ga imala i pun udubina nakon kratkog vremena (jest da su djeca i sjedila po njemu dok su gledala tv ali koje dijete ne sjedi na madracu tako da...) radije necu riskirat s hespom.


Uf, a ja danas moram odlučiti između Monsuna 160X200 za 2660,00 kn i Hespo Gold F70 160X200 za 2000,00 kn
Mozgovix is offline  
Old 13.01.2011., 22:29   #1779
Quote:
DrŠ_ kaže: Pogledaj post
P. S.

Tvrdi su madraci bolji.
mislim da nije o.k. davati ovakve paušalne izjave!
madrac bi trebao biti čvrst, ali ne tvrd, i obavezno bi trebao imati dobru površinsku elastičnost.
u protivnom, kod površinski tvrdih madraca, madrac vrši pritisak na tijelo (ne ugiba se na mjestima većeg pritiska) i uzrokuje ukočenost - u najboljoj varijanti.

dakle, površinska, po mogućnosti točkasta elastičnost, trebala bi osigurati da se madrac prilagođava tijelu, a ne obratno.

netko je spomenuo da proizvođači preporučuju tvrde madrace. logično, jer tako mogu davati duže garancije. evo, npr., moj madrac je toliko tvrd (na moj mali index tjelesne mase) da se neće deformirati niti za 20 godina.
no, zato ću se ja deformirati ako ga hitno ne promijenim .

uglavnom, moje iskustvo je takvo da ću ovaj put radije kupiti madrac kraćeg vijeka trajanja, ali da se u međuvremenu (dok traje) budim odmorna i fit, nego madrac koji se nikada neće udubiti, a ja da se budim "bolesna"...
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Old 13.01.2011., 22:59   #1780
Slazem se,

meni tvrdi madraci nisu ugodni niti malo, kad spavam na boku bole me kosti na kukovima,nikako nije udobno ako madrac nije elastican.

Ne volim legnuti na tvrde madrace (kao danas u trgovini svi redom skoro) koji se kad legnem niti malo ne udube ispod mene,imam osjecaj da uopce ne lezim na madracu, ne poprima oblik tijela, zato su mi za sada najbolji (neovisno o marki) oni koji imaju gore bar 2cm memorijske pijene ili bar neke bolje poliuteranske ili kako vec pjene).

Zato mi je meblo monsun koji sam probala bio super,tako lijepo mi se prilagodio tijelu i fino lijepo mekano a ne premekano

Sad jedino se jos uvijek pitam jel ta kombinacija pjene i memory pjene dobra za vlagu buduci da sam u gradu na moru ili je ipak bolja solucija opruge......hm.

I ne, nemam problema sa spavanjem osim na tvrdim madracima i time sto me mali budi stalno po noci,inace dok nisam rodila savrseno sam spavala na bilo cemu,ali ipak kako kupujem madrac pokusavam naci neki solidan i da nije tvrd,i da se ne mucim s okretanjem jer nemam snage za okrenuti tako velik madrac a niti za otvarati navlaku i stavljat opet gore.

A jos cu manje 10min vjezbat, dovoljno mi je trcati po kuci spremat i pazit malog, a jos i da vjezbam,da bas,taman posla.
I hvala Dpš na savjetu ali ne kupujem nista sto ne vidim i ne probam.
sarari is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.